Muž s unavenýma očima

Muž s unavenýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/bmid_muz-s-unavenyma-ocima-6Fc-145202.jpg 4 528 159

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o niž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat.... celý text

Vesmich
19.04.2021 5 z 5

Bylo to pro mě první setkání s autorem a hned úvod knihy mě dostal. Pak už to šlo všechno pěkně ráz na ráz. Uvěřitelný příběh ve známém prostředí, plný známých figurek a typů.

čef
15.04.2021 5 z 5

Připojuji se k uznání ve většině zdejších komentářů. Z příběhu je vidět, že autor ví, o čem píše. Pro mne je důležité, že se nepokouší přehánět, všechny události jsou uměřené a uvěřitelné. Napínavých scén je zde taky tak akorát, a tak si určitě přečtu další díly této série a tuší, že i série další.

Marcik7
18.03.2021 5 z 5

Tady je vidět, že autor ví, o čem píše. A píše to čtivě, zajímavě, nepomáhá si zbytečně často vulgarismy, což oceňuji.

Harmonika_one
15.03.2021 5 z 5

Prvotina autora z roku 2013 a já ji držím v ruce až letos (2021) jako své první seznámení s autorem. Lepší pozdě, než nikdy. :-) K prvotinám přistupuju tak, že mě musí zaujmout natolik, abych autora měla v hledáčku a chtěla si přečíst jeho další tvorbu. Povedlo se to? Jednoznačně ano!!!
Česká kriminálka, děj se odehrává v Praze a celý příběh je uvěřitelný. Autor očividně ví, o čem píše s ohledem na 15 let u policie. Vychází z profesních znalostí, zkušeností. Pro někoho může příběh místy připomínat policejní spis (dlouhé popisy vyšetřování), pro mě osobně právě tohle bylo nesmírně fascinující - nahlédnutí pod pokličku, jak to kriminálky funguje.
K postavě Mikuláše mám zatím "nijaký" vztah, na tom je vidět, že mě zaujala hlavně realičnost prostředí a vyšetřování, děj, i proto se těším na další díly, že Mika víc poznám.
Čtivé, zajímavé, realistické. Rozhodně doporučuju. A jdu na další díly.

99jana99
07.03.2021 5 z 5

Opět dobrá kniha tohoto autora. Za mě doporučuji, hlavně těm, kteří nepotřebují, aby tekly potoky krve v detektivkách. Čtivé.

Brembelik745
03.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Miko mě baví. Je lidský, vtipný, a i když tentokrát nebyl hlavním vyšetřovatelem tak stejně kniha byla skvělá. Akorát ten závěr s pachatelem mě moc nenadchnul... Mohl autor to trochu víc propracovat.... Ale za mě stejně opět plný počet hvězdiček.

jan37
27.01.2021 3 z 5

První kniha s Miko Syrovým, zatím mě tato série nenadchla tolik jako s Terencem, ale pustím se do dalších dílů, přišlo mi to zbytečně rozvláčné

JajaPaja
21.01.2021 2 z 5

Nenadchla pro mně prúměr

Lmslaver
14.01.2021 4 z 5

Česká kriminálka, z které jsem se sice neposadil na zadek, ale určitě bych ji hodnotil jako nadprůměrné čtení. Miko Syrový je normální chlápek, žádný superman, ani výstřední alkoholik, nebo jinak vyšinutý jedinec okopírovaný ze severské krimi. Zápletka je přímočará, bez krkolomných zvratů, tudíž uvěřitelná i na naše poměry, na druhou stranu by ji určitě prospělo přidat trochu víc fantazie a napětí, aby občas nepůsobila dojmem přepisu z policejního sborníku. Taky je škoda, že hlavní postava přispěje k vypátrání pachatele nepatrně, a to hlavně za pomocí informací z policejního zdroje a taky bohužel dílem náhody. A na finále se taky mohlo více zapracovat. Na autorovu prvotinu je to ovšem víc než dobrý, je v tom potenciál a brzo jistě zase sáhnu po knížce od Martina Goffy.

katka.oo
18.12.2020 5 z 5

Tak jsem po Terencovi začala sérii s Mikem a musím říct opět skvělé, jestli bude Miko ještě lepší uvidím v dalších dílech, opět oceňuji, že autor jako bývalý policista ví o čem píše a má to hlavu a patu. Doporučuji.

cucik14
13.12.2020 5 z 5

Aniž bych to tušila, začala jsem před nedávnem druhým dílem této série (Bez těla), takže Muž s unaveným a očima byla má druhá kniha od M. Goffy a opět úžasná! Prostředí Prahy, naprosto logický děj bez těžko uvěřitelných věcí. Autor se zařadil mezi mých pár Top českých autorů :)
A jedna věc mi neskutečně vrtá hlavou...Na jeho knihy jsem zcela náhodou narazila v Levných knihách, stala mě 79kč. Taková absurdita! Měla jsem v rukách severské detektivky, pětkrát tak drahé a označené "medailí" světový bestseller a můžu říct, že knihám tohoto autora nesahali ani po kotníky...
Určitě doporučuju a ráda si rozšířím knihovnu a další tituly tohoto autora!

David61
11.12.2020 4 z 5

Možná jsem ovlivněn svou prací policisty sloužícího v Praze, ale jsem potěšen zejména zasazením příběhu do hlavního města. Autor očividně ví o čem píše a tudíž Goffa rovná se Syrový a naopak. Velice uvěřitelně napsáno. Mám v plánu přečíst celou sérii, až tak dobré to bylo.

yonda
21.11.2020 5 z 5

Opět velmi čtivé a reálné. Koukám, že jsem si titul měla nechat do výzvy na příští rok. (část těla v názvu).

ivka67
23.10.2020 3 z 5

Docela dobře napsaná česká detektivka.

Pavlína2019
23.10.2020 2 z 5

Určitě dobře napsaná detektivka. Bohužel, jen jsem přeskákala, jelikož mě nebaví dlouhé popisy vyšetřování. Druhá kniha tohoto autora byla super!

akcive11
12.10.2020 4 z 5

Miko již není u policie, ale zápal pro řešení nového případu stále má.

petunkav
08.10.2020 4 z 5

Pěkná česká detektivka. Určitě se k autorovi ještě vrátím.

Eicherik
04.08.2020 5 z 5

Uvěřitelná, místy vtipná detektivka a ještě ke všemu z Prahy. Co víc si přát? Jen si opatřit další díly.

Paulmain
21.07.2020 4 z 5

Druhá kniha od tohoto autora a zase velká spokojenost. Zdá se, že na nějakou dobu mám jasno v tom, co budu číst. Na to, že je to nejspíš autorova prvotina, je to dobře napsané, napínavé, ale i srozumitelné. Hlavní hrdina je sympaťák, vše je uvěřitelné a napsané takovým přirozeným jazykem. Občas i docela vtipné. Určitě doporučuji!

wooloong
19.07.2020 5 z 5

Knížka mě zaujala svou civilností a uvěřitelností. Dobře popsaný průběh vyšetřování, všechny možné postupy a fígle (je hodně znát, že autor byl policista). Po všech těch severských detektivkách, sériových vrazích a historických detektivkách bylo příjemné vrátit se do současné Prahy a sledovat postup vyšetřování bez supermanů, krkolomných zápletek, podivných motivů a nečekaných zvratů.

detektivní a krimi romány česká literatura české detektivky

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Muž s unavenýma očima je v