Dítě v mlze

Dítě v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/mid_dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 4 327 99

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…... celý text

alzbeta4340
08.09.2017 3 z 5

Velmi dobře napsané, čtivé, ale podle mého mínění málo promyšlené. Okolnosti únosu jsou na dnešní dobu nepravděpodobné a motivace pachatele, proč si vybral právě tuhle rodinu, také málo prokreslená.

Sonik1974
05.09.2017 4 z 5

Pěkná detektivka přečtená na jeden zátah. Chystám se i na další od tohoto autora.

Mergirus
31.08.2017 5 z 5

Byla jsem skeptická, když se mi dostala do ruky detektivka od českého autora, přeci jenom mám radději zahraniční detektivky. Ale tohoto autora jsem si oblíbila, děj má spád, žádné rozvleklé popisy, a přesto si vše umíte živě představit. Vřele doporučuju.

Sirius
23.07.2017 4 z 5

Štvanice se mi líbila sice o trochu víc, ale to nic nemění nic na tom, že Dítě v mlze je neskutečná pecka. Skvěle napsaný a především hodně silný text, který má hloubku a kopu emocí. Jeden z těch případů, kdy člověk není schopnej odsoudit pachatele, protože pro svoje chování má motivaci. Zatraceně silnou motivaci. Martin Goffa je dle mýho autor, kterej unese srovnání se zahraničními mistry pera.

hanka175
18.07.2017 5 z 5

Výborná detektivka - souhlasím s předchozími komentáři - těším se na další :-)

MichalHoráček
14.07.2017 5 z 5

Další brilantní kousek od autora!!! Konečně i někdo v čechách umí psát pěkné svižné detektivky a navíc ze současnosti. Místy pěkně děsivé a napínavé, že jsem se nemohl odtrhnout od čtení a v napětí jsem očekával vývoj situace.

Dajda
04.07.2017 5 z 5

Příjemné osvěžení v českých vodách - opravdu je znát, že autor u policie skutečně pracoval.

encyklopedie
24.05.2017 5 z 5

....tohle je přesně kniha na jednu kávičku a jedno vyčůrání....na bývalém poldovi, Goffovi je vidět, že dopředu ví o čem má psát....únos dítěte je vždy velké svinstvo....ale není bolest za zbytečnou smrt dítěte ještě větší peklo?
Tohle není detektivka z MasteiMoba - Původní česká detektivka /které jsou většinou o ničem/....tohle je původní česká paráda!

Martiiiik
23.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha, občas mě mrazilo a umím si představit, že se takovéto hrůzy stávají nejen v knihách.. Jedna nehoda dokáže změnit život několika lidem.. Autor okamžitě putuje do Oblíbených, což hovoří za vše :-) doporučuji :-)

haski
19.04.2017 5 z 5

Potěšilo mě, že je to detektivka z českého prostředí. Vydařené dílko. Už se těším na další od autora. doporučuji

Gibis
11.04.2017 5 z 5

Výborná česká detektivka! Napínavý, strhující a především uvěřitelný příběh. Jak souhra drobných nešťastných náhod a okolností dokáže naprosto změnit osud obyčejného člověka. S jednáním postav se nemusíte ztotožnit, ale dokážete je pochopit....protože svět není černobílé místo.

V28
08.04.2017 5 z 5

Udělejte si playlist metalových balad z osmdesátek, šmrncněte ho Metallicou, na začátek dejte Black hole sun od Soundgarden a můžete začít číst tohle psycho. Dlouho se mi do téhle knihy nechtělo a odkládal jsem jí, ale jako už víckrát, jsem se pletl.

jana3099
30.03.2017 4 z 5

Zajímavá zápletka, smutný příběh,ale srozumitelné čtení.....doporučuji ;-)

jahlina
19.03.2017 5 z 5

Nejprve se mi do knihy nechtělo, protože v ní jde o únos dítěte navíc ve věku mého syna. Ale nakonec jsem se do ní pustila, již jsem od autora jednu knížku četla a libila se mi. Příběh se nakonec dostane ještě do širší roviny, víc nechci prozrazovat, a to mě tedy odrovnalo. Příběh je psaný svižně, postupně se rozkrývá celá zápletka. Četlo se to samo. Takže i když jsem si pobrečela, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

DariDerek
12.03.2017 4 z 5

Nečekala bych, že mě tato kniha chytne a nepustí. Přečteno skoro na jeden zátah a musím uznat, že je to hodně dobrá česká detektivka. :-) Více v recenzi v záložkách.

putpuda
11.03.2017 4 z 5

Českou literaturu nijak nevyhledávám, tato kniha se mi do rukou dostala náhodou a vůbec to nebylo špatné.
Určitě si přečtu i další autorovu knihu ;)

bagel
20.02.2017 5 z 5

Autor patří k mým oblíbeným a toto je zatím je nejlepší kniha. Napsaná opravdu vynikajícím způsobem.

hs777
03.02.2017 5 z 5

Velké překvapení a asi nejlepší detektivka od českého autora, kterou jsem kdy četla. Přestože pachatel je znám od začátku, Martinu Goffovi se podaří vás celou dobu držet v napětí a děj ke konci ještě vygraduje. Doporučuji a ráda bych se dozvěděla o autorovi víc než jen jeho pseudonym.

Foks
30.12.2016 5 z 5

Jedním slovem - pecka. Jediný minus knihy je, že je hned přečtená. Pokud by ale Goffa psal pravidelně každý rok dvě knihy, i ten by pominul. Doporučuji!