Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387618/bmid_bez-tela-1jk-387618.jpg 4 439 138

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu.... celý text

hana1039
18.02.2024 5 z 5

Audiokniha:
Skvělý krimi příběh namluvený Martinem Preissem...je to sice má první kniha od Goffy, ale už teď vím, že né poslední...

momo01
07.01.2024 5 z 5

Rozhodně můžu doporučit v parádně zpracované audiopodobě. Po prvním díle jsem byla rozpačitá, ale tímto si to u mě Miko Syrový napravil a těším se na další díl.

marekB78
03.12.2023 4 z 5

Taková pohodová detektivka. Dobře se čte a nechybí jí ani napětí. Za mě fajn,ale na 5 hvězdiček to není :)

Ulala
08.09.2023 4 z 5

I série s detektivem Miko Syrovým má něco do sebe. Poklidný průběh vyšetřování je tak odlišný od severských krimi, kde se kupí mrtvoly a krev teče proudem, že to člověk bere jako poklidný příběh. Přesto poklidný není, ale odpovídá našim poměrům, což je příjemné, odehrává se ve známých místech a že je příběh napínavý, nemůže nikdo popřít. Přečetla jsem knihu za jeden den a určitě budu v této sérií pokračovat.

h2220
28.07.2023 4 z 5

Napínavý příběh z pražského prostředí , kdy jeden z "bytařů" policistům dobře známý uvidí při bytové loupeži něco, co mu vyrazí dech.. autor zbytečně nezabíhá, příběh vyúsťuje do logického závěru. Sympatické je i čtení o osobním životě hl. protagonisty.

bcmike
24.07.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je znát velký posun od prvního dílu a jak sem četl, tak se autor neustále zlepšuje. Autor píše velmi lehce a stylem který se mi moc líbí. Děj neustále navazuje a nejsou v něm dlouhé zbytečné části, kde by se člověk začal nudit. Již se moc těším na další díly.

Mngwa
18.06.2023 5 z 5

Svižná, dobře napsaná detektivka a pohled od insidera do zákusilí policie je taky hodně zajímavý. Každopádně mám pocit, že je naprosto nezbytné si přečíst i další díly této knižní série.

Danago
09.05.2023 5 z 5

Napínavé, překvapivé, ano české prostředí, ale velice dobře napsaná detektivka. Druhý díl předčil ten první , v což jsem doufala a opravdu se to stalo. Těším se na další díl.
Tato série mě baví víc než série Novinář Marek Vráz.

de6978
30.04.2023 5 z 5

Nenáročná detektivka , ale napínavá!!! Žádné nudné pasáže, kniha nemá ani moc stran a tak se dá rychle přečíst.
Detektiv má takový smysl pro humor a hlášky, které očekáváte od českých policistů :-)

Líbilo se mi, že děj se odehrává v Praze, takže místa si můžete představit.
Asi si budu muset od Goffa přečíst další knihy ....

J0hn
19.04.2023 4 z 5

Moje první audiokniha ze série Detektiv Miko Syrový. Nebylo to vůbec špatné, jen občas se děj trochu vlekl. Takže bohužel ode mě jen čtyři hvězdy z pěti.

hnusák
17.04.2023 4 z 5

Mne se tento díl naopak velmi líbil, už také proto, že se odehrává v Praze a člověk si může udělat zevrubnou představu o reáliích. Hlavní postava detektiva Mika se mne jeví jako sympatická a na nic si nehrající.

snimcibdim
09.04.2023 1 z 5

Rozbředlý rychle zapomenutelný podprůměr. Skutečné detektivky je tam pomálu a je utopená ve stýskání si na to, jak to má těžké český policajt a rozvedený chlap ve středních letech. Podobně jako v Děvčátku jsou dost drsná témata téma uchopena až příliš kulantně a bezzubě. Doposlechnuto (tentokrát trochu s přemáháním) jako audiokniha.

Kopretinka784
09.04.2023 5 z 5

Moje druhá kniha tohoto autora. Nadchla mě mnohem více než první díl o Mikovi. Kdybych mohla, dám za hodnocení těch hvězdiček 6. Styl psaní, dialogy - za mě perfektní. Místy jsem až zapomínala sledovat vyšetřování a zajímala se o dialogy a komentáře.
Bohužel na další díly musím čekat, protože v naší knihovně další díly zatím nemají.

rafan65
19.03.2023 5 z 5

Opět velmi dobře napsaná knížka. Styl psaní tohoto autora mě neskutečně sedí. Příběh se chvílemi ubírá drsnými dialogy ale to právě dodává této knize tu správnou atmosféru. Určitě budu v této série pokračovat.

janina66
14.03.2023 5 z 5

Po víc než třech letech jsem se vrátila k Tonymu s Mikem. Tentokrát jsem zvolila audioknihu skvěle čtenou Martinem Preisem, opravdu se jeho hlas hodí k Mikimu.
Skvělá barva škodovky "Růženy".

Disease
07.03.2023 5 z 5

Tak tohle se povedlo, je vidět, že Martin Gofa se na sérii neučil psát, jako mnozí jiní. Výborné hlášky, zajímavý případ, včetně "vyřešení". A pro ženy exkurs do mužského světa :-)

VendulaB
25.02.2023 5 z 5

Výborná česká detektivka, která působí neuvěřitelně živě, přirozeně, uvěřitelně. Atraktivní zápletka, napínavé, vtipné. Jen bych si přála, aby odhalení pachatele bylo výsledkem policejní práce a ne jen náhody. Jinak skvělé.

VerczaV
22.02.2023 5 z 5

Musím jen pochválit, Miko mě baví.

Timkim
09.02.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil o poznání víc než díl první. Vážně jsem se při poslechu bavil. Líbil se mi styl objasňování a pátrání, něco málo ze soukromí a ten humor....no jen si představte auto s nejdebilnejší barvou. :-) super.

Nočnípták
21.01.2023 4 z 5

Detektivka z českého prostředí. Žádný krvavý thriller. To mám ráda. Autor vlastně popisuje skutečnou detektivní práci. Celou knihou se táhne linka jemného humoru a to se mně líbí. Goffu mám na seznamu "ke čtení" už pěkně dlouho a konečně na něj došlo.