Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387618/bmid_bez-tela-1jk-387618.jpg 4 446 139

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu.... celý text

Jana_Hlus
02.02.2018 5 z 5

Další parádní česká detektivka M. Goffy. Zvláštní případ, výborně napsaný. Chválím i vedlejší dějové linie (přítelkyně, dcerka). A za bonus považuji, že můžeme bez růžových brýlí nahlédnout pod pokličku, jak to vlastně u policie v současnosti skutečně chodí... (5/5)

petrarka72
29.12.2017 5 z 5

Autor napětí prostě umí - od náznaku k řešení uplyne někdy i deset stránek. A taky umí zprostředkovat znechucení policistů nad tím, čeho jsou lidi někdy schopni... Pro mne parádní čtení, díky.

Centurion.d
13.11.2017 4 z 5

Dobře napsané, uvěřitelné, čtivé. Velice pěkný kriminální příběh ze současné Prahy a policie.

Francoa
12.10.2017 4 z 5

Po delší době česká detektivka, je vidět, že autor prostředí velmi dobře zná (ruka ruku myje).Četlo se velmi dobře, únikový konec trošičku zklamal, jinak by bylo 5 hvězd jako vyšitých.Určitě si přečtu ještě nějakou jeho knihu.

Martiiiik
26.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, přesně jak se dá od Goffy vždy očekávat :-) doporučuji každému milovníkovi dobrých detektivních příběhů :-)

ritta
31.07.2017 5 z 5

Výborná, uvěřitelná detektivka.

genie
31.07.2017 4 z 5

Velmi dobrá (další česká) detektivka, která si vystačí s "jednoduchým" zločinem. Nádech reálnosti se v českém prostředí dostaví sám. Hlavní hrdina (včetně svých kolegů) je tak trochu "macho", ale nikoli nadmíru ... sympaťák, kterému jsem schopná uvěřit skoro cokoliv ... Asi dám i ostatní v sérii Mika Syrového.

hanka175
14.07.2017 5 z 5

Velice pěkná detektivka - ryze české prostředí, postupně se rozvíjející děj, sympatický hlavní hrdina - rozhodně stojí za přečtení. Už jsem četla Muže s unavenýma očima a chystám se na Dítě v mlze :-)

slecnapeta
02.07.2017 5 z 5

Kniha mě moc mile překvapila nenásilným a postupně se rozvíjejícím dějem. Vůbec jsem se neztrácela v postavách a vztahy mezi nimi (jak to občas bývá u podobného žánru, kde se autor snaží mást čtenáře, že už ani neví, jak se jmenuje).
Docela jsem se při čtení usmívala a občas nahlas zasmála.
Za mě moc pěkný objev mezi českými autory.

ferda
01.06.2017 4 z 5

Špica detektivka a ne jak ty americké mordy. Je vidět , že i u nás máme "šikovné "zločince a ještě šikovnější policisty.

hs777
31.05.2017 4 z 5

Slušná česká detektivka. Trochu mi vadil policejní žargon a náznaky, že k vyřešení případu se musí dost spoléhat na různé službičky, ne moc standardní postupy a tak trochu i lehké obcházení zákona. Bohužel ve skutečnosti to tak nejspíš funguje, což je samozřejmě smutné, ale na jinou úplně jinou diskuzi.
Moje druhá přečtená kniha od Martina Goffy, a když se mi Dítě v mlze líbilo o chlup víc, určitě po nějaké další ještě sáhnu.

trudoš
13.05.2017 3 z 5

Buď na sobě Martin Goffa umí pracovat, nebo má prostě přirozeně se vyvíjející talent. Druhá kniha z cyklu je totiž v detailech lepší, než ta první, jen bohužel doplácí na staré chyby. Přestože autor skvěle zvládá autenticitu policejního aparátu, příběhu chybí řemeslná osnova, která by dovedně pracovala s motivem důležitosti vyřešit zločin a potrestat pachatele. To, že se Miko Syrový vrátil k Policii ČR, je však bezesporu plus, protože jeho jednání má už alespoň jakýsi řád. Problém je, že jakmile se bezvadně nastartované vyšetřování v polovině románu zastaví, najednou ze všech stran až moc čpí neochota pokračovat dál. I když ono se o vyšetřování ani moc mluvit nedá, protože většina hrdinovy detektivní práce spočívá ve výběru protislužeb u výše postavených kolegů. A jakoby si ani sám spisovatel nebyl jist, jakým směrem nakonec vyprávění vést, místo vzrušujícího finále se dočkáme výletu na Karlštejn a existenční krize. Škoda. Ale pořád věřím, že další kriminálka bude zas o něco lepší.

alzbeta4340
17.12.2016 5 z 5

Civilně napsaná detektivka, zápletka je uvěřitelná a celé je to dobře čitelné. Podle mě ještě o kousek lepší než autorova předcházející kniha. Bavilo mě to a jsem spokojená.

Prateri
10.04.2016 4 z 5

Tak, to je pro mne prima objev. Je to hezky český. Příběh bez těla se linul celou knihou, přesto
pátrání bylo mimořádně napínavé. Zdálo se mi to takové jasné, žádná severská ponurá mlha.

Foks
28.03.2016 5 z 5

Pár českých spisovatelů mě učí mít zase rád české detektivky. Patří mezi ně i Martin Goffa. Příběh vás nutí číst dál a dál, ale zvláštním nenuceným způsobem. Jsem nadšený.

chezzie
20.03.2016

moje první kniha od tohoho autora... mile překvapena... není to takové, že do poslední chvíle nevíte kdo zločin spáchal ale ke konci už sledujete spolu s policistou jeho dopadení (ne odhalení...)
přesto na českou detektivku hodně zajímavě napsané

MP17
26.02.2016 4 z 5

Opravdu zvláštní forma detektivního románu. To "zvláštní" myšleno v dobrém. Chybí tu klasické novodobé schéma (oběť, první jasný podezřelý, vzápětí překvapivý obrat a drama na konci, to všechno prokládané osobními problémy hlavních hrdinů), vše je tu takové příjemně civilní (i když se jedná o policajty) a případ se vytváří nenuceně sám. Hlavní hrdina vede běžný život přepracovaného člověka a životní těžkosti (samota po rozvodu, únava z práce) řeší standardními způsoby (alkohol, nevázaný sex a opět práce), žádný odměřený, byť geniální, pošahanec se nekoná. Celkově jsem byl opravdu spokojený.

marlowe
27.12.2015 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal – a opět nám předvedl názornou ukázku "poctivého řemesla"!
Jsem mu z hloubi duše vděčný, že odolal pokušení, zůstal nohama na zemi a nepokusil se napsat "akční vypalovačku", k níž námět přímo vybízel. Za což autorovi patří "pochvala před nastoupenou jednotkou"…

Uvěřitelnost, sympatický hrdina a stylistická čistota – to jsou základní atributy románu! A také ona už zmíněná skutečnost, že neprahne (jako mnohé jiné detektivní příběhy) po vnějškové atraktivitě.

Goffa se vykašlal na zaběhnuté šablony (počáteční nález těla – klopotné vyšetřování plné falešných stop – závěrečné doznání skutečného pachatele) a napsal příběh po svém, neotřele – a originálně!

A celá ta tečka za příběhem (s onou "bardějovskou" hláškou) je skutečnou třešničkou na dortu – a jen mě utvrzuje v pětihvězdičkovém hodnocení.

100%

BlackFun
16.08.2015 3 z 5

Celkem ucházející detektivka od bývalého českého detektiva. Ze začátku jsem si myslela, že knihu odložím, ale posléze mě zápletka natolik zaujala, že jsem jí úspěšně dočetla. Na knize se mi hlavně líbilo to, že popisovala, jak vypadá opravdová policejní práce a nedělala z hlavních hrdinů božská stvoření, která vyřeší vždy a vše za každých okolností. Za nejlepší českou detektivku bych knihu určitě nepovažovala, ale ztráta času to rozhodně není.