Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387618/bmid_bez-tela-1jk-387618.jpg 4 447 139

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu.... celý text

jan37
27.07.2021 3 z 5

Jako lepší než první díl ale co ten podivnej závěr na 2 stránkách , honem šup šup uz nevím jak dal tak to nějak ukončim??!!!

Misute603
15.06.2021 1 z 5

Musím uznat,že knížka byla místy vtipně napsaná.. ale jinak mi moc nebavila.
Znovu bych si ji určitě neprecetla.

Daenerys
27.05.2021 5 z 5

Vynikající detektivka! Podáno velmi čtivě, uvěřitelně a navíc s vtipem. Rozhodně sáhnu po další a autora si přidávám do oblíbených.

martisko3
18.05.2021 5 z 5

Lepší než první díl, hlavní hrdina sympaťák, vtipné dialogy, náhled do prostředí české policie, velmi čtivé.

Rhodopis
29.04.2021 3 z 5

Druhá knížka od MG se mi četla lépe a příběh byl zajímavý.

čef
21.04.2021 5 z 5

Další díl série o detektivu Syrovém se podle mne opět zdařil. Znovu z něj dýchá znalost prostředí a zápletka příběhu je také pěkně zamotaná. Soukromý život detektiva je sice přítomen, ale v nepřehnaném počtu stránek. Autor píše lehce, vtipně a přitažlivě - jen tak dál.

Harmonika_one
20.03.2021 5 z 5

Výborně napsaná česká detektivka. Čtivé od první stránky, současně do poslední chvíle nevíte, kudy se bude vyšetřování ubírat a jak to celé dopadne. Líbí se mi autorův styl psaní - poutavé, bez zbytečné omáčky, a ač se některé pasáže nečtou snadno, nejsou tam za účelem šokovat, nakopak mají svůj důvod pro vývoj děje. Plusem je české prostředí, vzhled do práce policie, realističnost, uvěřitelnost. Lidský hlavní hrdina. V tomto díle mě zaujala humorná složka, sarkasmus, cynismus. Doporučuji. Líbilo se mi víc, než první díl, autor si mě definitivně získal - řadím ho na seznam svých oblíbených.

99jana99
12.03.2021 5 z 5

Opět dobrá detektivka Martina Goffy, jeho knihy mě zatím baví. Mají vtip, napětí, nejsou plné krve, přesto vás čeká překvapení.

ajasin
08.03.2021 4 z 5

Výborná odpočinková četba. Napětí, humor, svižný děj. V mém případě naprostá spokojenost.

David61
11.12.2020 4 z 5

Ještě o kousek lepší než "první díl" a opět zasazeno do pro mě známého prostředí hlavního města. Autor ví o čem píše a je to znát. Téměř jako zkušený spisovatel detektivek má Goffa talent čtenáře dostatečně a dlouho napínat co se to vlastně stalo. Nechybí ani občasný humor pro "odlehčení" a jakási romantická linka, které vhodně doplňují celý příběh. Dám si tak dvě až tři knihy žánrovou pauzu, ale určitě se ke Goffovi alias Syrovému vrátím. Rozhodně doporučuji.

Papik.21
19.11.2020 4 z 5

Děj se odehrává v Praze. Kniha se četla hodně dobře, a to i přesto, že se mi nelíbilo uspořádání některých odstavců. Pokud autor píše ze svých zkušeností a moc nezveličuje či nezmenšuje, pak kromě zajímavého případu kniha poskytne náhled do práce české policie.

ivka67
15.11.2020 4 z 5

Dobrá česká detektivka

yonda
15.11.2020 5 z 5

Detektivka která člověka chytí a musí jí rychle dočíst. Nepříjemná představa, že se kolem nás takové věci opravdu dějí.

cucik14
25.10.2020 5 z 5

Velmi zdařilá detektivka. Neotřelý děj a některé pasáže vtipné :) Velmi se mi líbí autorův styl psaní, byla to má první , ale určitě ne poslední jeho kniha.

akcive11
22.09.2020 5 z 5

Opět skvělý příběh! Goffa je záruka dobrého čtení.

Greenfingers
13.09.2020 4 z 5

Miko Syrový je má krevní skupina. Na nic si nehraje, dělá si svou rutinní práci kriminalisty zabývajícího se majetkovou trestnou činností a občas se přimotá i k nějakému tomu hrdelnímu zločinu.
Román Bez těla vykazuje všechny znaky dobré detektivky, ostatně tak jak jsem již u autora zvyklý.

Chesterton
10.09.2020 3 z 5

Četlo se to samo, bylo to vtipné, jazyk moc fajn a neotřelé asi do poloviny. Pak začne přibývat vata a celek vyzní hodně do ztracena.
Detektivka to rozhodně není natož nejlepší česká 21. století, jak tvrdí přebal, který navíc vyzradil mnoho podstatného.
Thriller s detektivní zápletkou už vůbec ne. Snad román ze zákulisí policie? A příště bude líp?

daja51
21.08.2020 5 z 5

Další kniha tohoto autora a opět velká spokojnost - moc dobře se to četlo, vyhovoval mně způsob humoru, který se prolínal celým příběhem - doporučuji.

ctenarkaEva
15.08.2020 5 z 5

Příjemná česká detektivka se sympatickým vyšetřovatelem.

Brembelik745
08.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nemám v oblibě české detektivky, ale autor píše vážně poutavě, svižně, bez zbytečných omáček a s vtipem. Opravdu doporučují. Zajímavý příběh o vraždě bez těla....