Svědkyně ohně

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.52546

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

MorriconeTheGod

Zatímco hypnotizér mě vůbec nezaujal, tady jsem byl vtažen od první chvíle. Správná hororovka s děsivým vrahem, dobrou atmoškou a spádem.

Didi15

No, musím uznat že manželská dvojice mě opravdu dost baví :) Knihy se nedají odložit, většinou se přečtou na jeden zátah. Mám přečtené zatím dva díly, takže něco mám ještě před sebou a nemohu se dočkat. Podezření na pachatele jsem tentokrát měla, ale knize to nic neubírá .

Clara del Valle

Velmi čtivé. Sice plné teatrálnich klišé a také velice brzy zjevné, kdo tahá za nitky (kdo jiný, že jo, fakt není těžké na to přijít, když se pachatel nabízí hned po pár stránkách, je to víceméně pořad stejně u tohoto typu knih) ....ale dalo se.

Kacule88

Tahle série je čím dál lepší! :-)

smajiska
31.12.2017

Zatím nejlepší kniha od této pisatelské dvojice. Pro mě naprosto nečekaný závěr a pak překvapení na konec. Přečteno jedním dechem, skvěle napsané!

Johhanka79
28.12.2017

Pokud čtete jako já, stylem ještě jednu kapitolu a půjdu spát, no tak ještě jednu ta je krátká.... tak půjdete spát asi hodně pozdě. Knížka je čtivá, děj má spád a celkově mi byla sympatická. Při čtení jsem se leckdy i bála a hlavním hrdinům držela pěstičky, aby se jim nic nestalo. Jen ty dialogy mladistvých, to bylo o přes ústa:-)

Denisa232623
27.12.2017

Knihy od Keplera miluju a svědkyně ohně je pro mě jedna z nejlepších od autora. Škoda že má knih tak "málo" a netrpělivě čekám na další.

LindaSimonoff
27.12.2017

Napínavé a děsivé od začátku do konce!

boxas
25.12.2017

Z toho, co jsem od této autorské dvojice přečetla, zatím nejlepší.

moudivlacek
19.12.2017

Tak to bylo něco!!! Nejdřív masakr, z kterého viní dívku, pak tam je únos malého chlapce a vše se náhle jeví trochu jinak, pak do toho kurátor, z kterého se vyklube někdo nečekaný, ale tomu ještě není konec a zabloudíme do minulosti sourozenecké dvojice, která ale úzce souvisí s vraždami z přítomnosti. Neustále probíhá interní vyšetření Joony Linny. Navíc konečně je vysvětlena jeho soukromá minulost, ta také bere dech, a závěr?..... velmi otevřený konec, z kterého na mne dýchá smrt.
Jsem zvědavá na další díl.
Doporučuji.

katasmerdova
19.12.2017

Naprostá pecka! Teď už jen přečíst všechny knihy od "Keplera". Neskutečně mě baví Jonna Linna :)

jankaander
16.12.2017

Tohle mě prostě mooooooc baví......

Welinie
03.12.2017

O půl hvězdičky lepší, než Hypnotizér. Ale o dalším čtení se budu hodně rozhodovat, ten styl mi moc nesedí.

sziva
28.11.2017

Má první kniha ze série detektiva Joona Linny. Psáno velice čtivě, tudíž "zhltáno"velice rychle. Líbily se mi všechny díly, ale svědkyně byla prostě první :-)

Klára90
22.11.2017

První část knihy super, ke konci už mi to přišlo trochu přitažené za vlasy a odhalení bylo na můj vkus jednoduché - víceméně jen díky Floory, takže mi tam chyběla krapet taková ta pátrací a odhalovači činnost. Vraha jsem ze začátku tipla správně (za což můžou hromady již přečtených detektivek), ale samozřejmě jsem si celou dobu jistá nebyla. Velmi sympatická mi byla postava Vicky a za co se musí autorům dát palec nahoru jsou ty krátké kapitoly, tohle je fakt super. Dělá to knihu velmi čtivou a svižnou, 500 stránek přečteno a ani nevím jak. Bohužel jsem nečetla sérii s Joonou popořadě, takže konec knihy mě nějak nenadchnul, jelikož už znám děj, který následuje, ale tohle je můj problém, věřím, že toho, kdo čte knihy popořadě konec musel velmi zaujmout.
Pro mě zatím nejlepší Keplerovka je Stalker, z té mi běhal mráz po zádech, ale Svědkyně ohně se též četla dobře.

TheGoldenHill
17.11.2017

Skvělá detektivka - napínavá a velmi čtivá a na začátku mě až mrazilo v zádech. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a tak jsem jí za noc přečetla. Doporučuji!!!

Jerry29
14.11.2017

Tak já nevím. Tohle byl teda hrozný mišmaš. Přes 500 stran a v nich 3 knihy spojené v jednu. První polovina knihy (případ Vicky) byla super (vraha jsem neodhalil), přemýšlel jsem nad maximálním hodnocením. Ale druhá polovina knihy mi celý zážitek zkazila. Tak jak jsem první polovinu hltal stránku po stránce a nemohl se odtrhnout od čtení, tak ta druhá byl téměř opak. Už jsem se viděl jak utíkám do knihkupectví pro Písečného muže, ale po přečtení této knihy chuť nemám. Dále mi není jasné, proč se kniha jmenuje Svědkyně ohně, vysvětlí mi to tady někdo? ... Jelikož jsem dal i Hypnotizérovi i Paganinimu 4 hvězdy, s přivřenýma očima dávám 4 i Svědkyni ohně. Hypnotizér nejlepší díl série, Paganini o dost slabší. A Svědkyně.. První polovina výborná, druhá snad ještě horší než Paganini. Takže 4 hvězdy. Ale jestli si přečtu i zbytek série, to si teda ještě promyslím....

NADEI
13.11.2017

Prostě skvělé čtení, napínavé, tajemné, dokonalé. Nemohla jsem se utrhnout, příběh vtáhne okamžitě do děje a nedá spát. Těším se na další ze série.

LucyDvorska
04.11.2017

Zase opět další výborná detektivka od tohoto manželského páru. Nechybí tomu vůbec nic. Kniha je napínavá, čtivá, dokáže čtenáře vtáhnout do děje, má skvělou zápletku i rozuzlení a celkem nečekaný konec. Těším se až si přečtu další díly! :)

stumpy
26.10.2017

Výborný díl. Vřele doporučuju na zimní večery :-D

RSR
25.10.2017

Skvělá detektivka, napínavá, akční, super. Jediné co mě mrzí je, že jsem serii nečetla ve správném pořadí. Při samotném vyšetřování to sice nevadí, ale v paralelním příběhu ze života Joohny je to trošku handicap.

novina
22.10.2017

Čtivý příběh, který mě dokonale vtáhl do děje. Jako pachatele jsem celou dobu podezírala někoho jiného, proto mě konec překvapil.

Petrlova.L.
19.10.2017

Kniha mě ze začátku úplně dokázala vtáhnout do děje, potom jsem se ale začetla a už nešlo přestat. :)

starejĎurda
18.10.2017

Zatím nejlepší kniha od dua Lars Kepler.

klokan.1905
12.10.2017

Svědkyně ohně...
V pořadí třetí pokračování ze série Detektiv Joona Linna...
Začal jsem Hypnotizérem, pokračoval jsem Paganiniho smlouvou... Třetí na řadě byla Svědkyně ohně... A jak se říká, do třetice všeho dobrého... :-) Nevím, co bych mohl autorské dvojici vytknout... Četlo se opravdu skvěle, nejen díky krátkým kapitolám... ;-) Lars Kepler tímto putuje do balíku mých oblíbených autorů... 8-)

BarBarBar
10.10.2017

Zatím nejlepší Joona Linna :) Sice mi vrah jednou jedinkrát probleskl, ale pak jsem to zavrhla jako nemožné a nakonec, bum. Super!

Driftersoul
08.10.2017

Opět výborné. Švédské reálie, severská atmosféra, psychologie. Asi bych dal maximální hodnocení, nebýt několika méně pravděpodobných pasáží (...a také snad toho, že vraždící osobu lze vytušit již skoro od začátku - ale to příběhu na poutavosti nic neubírá).

JustWomen
29.09.2017

Tajemno, více příběhů najednou, životní osud Joony příběh pěkně doplňuje, na konci vše do sebe skvěle zapadne. Radost číst.

zacatecnice
29.09.2017

Napinava od zacatku do konce, dostala jsem presne to, co jsem ocekavala. Zatim muj treti Kepler a zatim nejlepsi. Jsem zvedava na dalsi - vcera docteno, dneska bezim do knihkupectvi :)

Danago
26.09.2017

Napínavý detektivní román, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler je pordle mě jejich nejlepší. Četla jsem tuto knihu jako první a neskutečně mě pohltila od první stránky . Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Příběh je úžasně napínavý, plný zvratů, naprosto jsem netušila jak bude pokračovat na další stránce. Z této knížky jsme úplně nadšená. Bohužel pro mě už žádná jiná knížka od těchto autorů nedosáhla úrovně Svědkyně ohně.