Svědkyně ohně

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřo... celý text

V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium.

Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem.

Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření.

Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin?

Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.52237

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Monika1180
předevčírem

Tahle knížka je naprostá pecka! Četla jsem každou volnou chvilku a byla tak napínavá, že jsem občas koukala i dopředu...což normálně nedělám :-)Líbilo se mi, že tam Joona odhalil i svou minulost. Super jsou i krátké - většinou 2-3stránkové kapitoly. Za mě plnej počet hvězdiček a určitě doporučuji.

MartinaP1984

Velmi brzy jsem odhalila vraha, ale jinak velmi povedené, o dost lepší než předchozí Paganiniho smlouva. Kepler se čte dobře a rychle.

RyxiraAmyGinger

Moje druhá a poslední kniha od Larse Keplera. Chvíli mi trvá, než se přizpůsobím stylu psaní, který mi připadá poněkud roztříštěný a zkratkovitý. V knize bylo příliš málo podezřelých a kdyby nebylo Flory, Joona by ostrouhal. Upřímně řečeno nechápu, proč jsou knihy od autora/autorů ve svém žánru tak populární.

švícko

Oproti knize Písečný muž byla tato kniha slabší

Kabátice

Pěkné a strhující čtení!

Dukatka

Skvělá kniha!

švícko

Trochu slabší než Písečný muž

evakr

Skvělá kniha, nemohla jsem přestat číst. Určitě si přečtu i ostatní knihy od autora.

ivulka15

Tak tohle mě chytlo a už nepustilo. Kdybych nemusela spát a chodit do práce tak jsem knihu přečetla snad na jeden zátah. Jenom mě mrzí, že jsem knihy s Joonou Linou četla tak jak se mi dostaly do ruky. Příště už bych četla popořadě.

JIVaJaH

Kniha opět plna dějových linií. Dobře se čte. Člověk ale marně hledá kousek krásna na oddych.

Jane417

Jak se zdá, série s J. Linnou má vzestupnou tendenci! Díl od dílu lepší! Opět strhující příběh, který se čte velmi dobře! Prostředí výchovného ústavu dodává skličující atmosféru, únos dítěte ještě větší bezmocnost a dějová linka s dívkou Florou jistou nadpřirozenost... chvíli mi to připomínalo Šestý smysl. Je zajímavé, jak se začíná ukazovat životní osud Joony, který příběh pěkně doplňuje. Akorát... vraha jsem odhadla asi po 10 stranách knihy. Na atraktivnosti samotného děje to ale nic nemění. Knížka mě nezklamala, naopak!

kkristynaa

Tak, po téhle mi chybí už jen Lovec králíků a můžu se (doufám, že ne na dlouho) rozloučit s komisařem Joonou Linnou. Knihy jsem sice nečetla po řadě, ale člověk se nakonec zorientuje, a v podstatě to ani není tak nutné. Každá kniha pro mě byla naprosto úžasným napínavým zážitkem a tato nebyla výjimkou. Dvojice Lars Kepler mě sice zase obrala o pár hodin spánku, ale stálo to za to :)

allyce

Super čtení, mrazivé svou atmosférou, představivost jela na plné obrátky... Fakt sugestivní vykreslení příbehu, který sám o sobě není nijak převratný, nicméně celek je dokonalý.

Loginus

Ze série mě bavilo asi nejvíc, ještě s Písečným mužem.

Karborund

Ze zdejších komentářů by se mělo jednat o top knihu, bohužel u mě tomu tak nebylo.Nedokázal jsem se ponořit do příběhu, vše bylo poměrně čitelné a předvídatelné.První tři knihy, které jsem četl mi v hlavě dlouho nezůstanou.

dobama

Bavil mne více Písečný muž, tady jsem nějak od začátku tušila kdo je lump a čekala jak děj autoři zamotají. Povedlo se a bavilo.

hadenka

za mě opět luxusní počteníčko, jako když člověk sedne na horskou dráhu , přečteno jedním dechem

Zoy

Autora mám velice ráda, vždy se těším na jeho knihu. Myslela jsem, že už mě nepřekvapí, ale tady tato kniha byla další bomba. Velice dobře se čte a člověk je překvapen, jak to celé nakonec dopadne, i když jsem tušila, kdo bude nakonec vrah. SUPER

klarence

öpět super. .napjatá až do konce

josska

Další super Keplerovka,zajímavá a překvapivá až do konce

tanjaj

Za mě naprostá smršť napětí od začátku do konce. Nejlepší případ Joony Linny, co jsem zatím četla! Skvěle od detailů zpracovaný thriller.

oskli

Za mě určitě lepší než Písečný muž (četla jsem to omylem v opačném pořadí), kniha je fakt hodně chytlavá a dobře napsaná, ale stejně mi nesedí tak jako detektivky od mých oblíbenců (Nesbo a Adler-Olsen). V tomto případě ale i přes určité nespecifikované výhrady (asi hlavně styl vyprávění a nižší míra uvěřitelnosti) dávám plný počet a jdu do Stalkera :-)

Tereza.K91

Suprová detektivka. Pro mě zatím nejlepší od Keplera. Už se těším další.

ondras666

Co ke knize říct? Snad jen WAU... Další případ Joony a další skvostné dílo. Oproti předchozí Paganiniho smlouvě je to velký skok kupředu. Svižný děj, zajímavá zápletka a ještě zajímavější konec v podobě sondy do minulosti samotného detektiva a ta pasáž z psychiatrie na konci zajímavá. Doufám, že se ta zápletka posune do dalších dílů. Za mě zatím nejlepší od této dvojce.

Katja

Pro mě osobně zatím nejlepší "Keplerovic" počin. Bez zdlouhavých pasáží. Každá z dějových linek (a ze jimi autori opet nesetri) je plná napětí a nečekaných zvratů. Ten, kdo ma severske detektivky už trochu nactene, možná bude namítat, ze lze vytusit uz pomerne brzo, kdo je pachatel. Na druhou stranu dostaneme pak na konci knihy pridavek ve forme poodhaleni minulosti samotneho Joony Linny. Zkratka a dobre... kniha mě tak pohltila, že jsem těch 500 stran slupla jak malinu během dvou dnů.

spicule

Moje nejoblíbenější knížka s Joonou Linnou. Napínavá od začátku až do konce.
Líbilo se mi I prostředí ústavu.

wildavk

Přečteno za pár dní. Napínavá kniha. Zatím se mi líbila z "Keplerovek" nejvíc. Líbí se mi že každá kniha se odehráva v uplně jiném prostředí. Postředí výchovného ústavu dívek bylo místy velmi hrozivé až horové. Líbí se mi urputnost komisaře Joona Lina a jeho "tah na branku". Trochu mi vadí, že některé scény jsou až nereálné, ale zase je to vyvážené neustálým napětím. Závěr: jdu do dalších dílů :-)

dominika2585

Konečně Joona Linna v plné parádě! Mělo to spád, a nechyběla pořádná dávka napětí. Akce se hezky stupňuje a čtenáře vtahuje do děje stále víc a víc. Zatím nejlepší Keplerovka! Zhltnuto za jediný den.

Hadrna

Lars Kepler je moje srdcová záležitost, jejich knížky čtu dokuď je nemám přečtené, to je tak do týdne max. Jejich detektivky mě chytnou a za žádnou cenu nepustí, přečetla jsem však dřív Písečnýho muže než Svědkyni ohně, což znamená že konec Svědkyně ohně jsem poznávala a chápala až moc dobře :D ale teď v tom spíše vidím výhodu. Miluju příběhy Joona Linny, je to božan. Líbí se mi jak na sebe knížky krásně otevřeně navazují a jste v neustálem napětí a očekávání :). Při čtení Svědkyně ohně jsem na sebe dost pyšná, jelikož jsem zamotanou vraždu dokázala vyřešit dřív než Joona což mě hodně překvapilo, ale zase o moc dřív to nebylo, ne tak že by mi to vadilo... Mám ráda ten pocit když vám všechny ty střípky nadhozené úžasnou dvojicí spisovatelů začnou zapadat do sebe a začnete přicházet vraždám na kloub, je to neuvěřitelný pocit ! Svědkyně ohně zase dokonalé dílo se zápletkou a úžasnym příběhem. Klaním se před vámi, manželé Ahndorilové ! Určitě doporučuji, přeji krasné, napjaté jak kšandy, počteníčko NH ;)

Fazolka2017

Tato kniha patří mezi nejlepší detektivky. Přečteno do čtyř dnů. To mluví samo za sebe. Doporučuji a těším se na další knihy od Larse.