Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4441 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

Sixtínka
Sixtínka
29.02.2024 4 z 5

Dostala som, čo som chcela.

Kaik
Kaik
13.01.2024 5 z 5

Tahle série mě začíná bavit a docela vzbudila moji zvědavost. Oproti předchozímu dílu znatelné zlepšení v kvalitě, příběh je velmi napínavý, přitom kompaktní a propracovaný, bez slabších míst a četl se mi dobře. Joona opět působí o něco lidštěji, vyprávění v přítomném čase jsem už taky asi přivykl, takže není co řešit - hodnotím naplno a těším se na pokračování.

kyssling
kyssling
19.12.2023 5 z 5

Přesně kvůli takovýmto knihám musí čtenář odlišovat, kdy má dát/nedát pět hvězd ... To byla jízda, dramatické vyprávění od začátku až do konce. Jenom mě trochu iritovalo, jak nadřízení Joonovi hází klacky pod nohy.

baji42
baji42
18.11.2023 4 z 5

Další thriller od této dvojice - v hlavní roli Joona Linna. Kniha je čtivá, řazení do krátkých kapitol tomu napomáhá, ale trochu mi tam vadila ta paranormální linka. Jinak příběh je napínavý, i když tradičně dost nereálný.

Šárka88
Šárka88
15.11.2023 4 z 5

Audiokniha- Pavel Rímský
Začátek poslechu se rozjel velmi slibně, ale pak. Zřejmě nerozumím severským spisovatelům, opět jsem se v ději ztratila a chvilku mi trvalo, než jsem se zpět naladila na Joonovu vlnu. Hezké zapojení českého jména v případu a závěr mě navnadil na pokračování.

mila2411
mila2411
01.11.2023 4 z 5

Po dvou maxijízdách malinký ústup, ale pořád super seveřina v drsném hávu.

Brynn
Brynn
13.10.2023 5 z 5

Moje první knížka ze série detektiv Joona Linna. Musím přiznat, že přes počáteční nedůvěru v severské autory mne tento brilantně propracovaný příběh pohltil. A jako audiokniha v podání Pavla Rímského nemá chybu. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na další díly.

000nugatovej
000nugatovej
20.08.2023 4 z 5

Tak to jo. Tenhle thriller se mi četl dobře. Zajímavé, napínavé. Lepší než Paganiniho smlouva.

šošon
šošon
12.07.2023 5 z 5

Po nějaké době jsem sáhl po detektivce od spisovatelského páru Lars Kepler a musím hodnotit vysoko - samotného mě to překvapilo, ale jedná se o kvalitní román. Děj plyne rychle a na správných místech graduje, zápletka je promyšlená a napínavá, postavy nejsou ploché... @wiolca níže např. píše, že se to nedá srovnat s knihami od Galbraitha (J. R.R. Rowlingová) a jejím Volání Kukačky a následnými díly - osobně hodnotím přesně naopak. Joona Linna je mnohem propracovanější a lepší hlavní postava než COrmoran Strike a vybudovaný příběh je propracovanější od Keplera (samozřejmě subjektivně vzato).

Mišák240
Mišák240
26.06.2023 4 z 5

Opět zajímavý napínavý příběh. A ten konec??? Nelze jinak než se vrhnout na další díl.

KnihoSny
KnihoSny
19.06.2023 5 z 5

Za mě je snat každý díl o chlup lepsi tento mě teda víc dostal bo jsem ani netušila kdo co atd měla jsem 2 teorie ale ty mi byly na konci dost vyvrácení doporučuju

Rolada88
Rolada88
13.06.2023 5 z 5

Opět kepler nezklamal bravurní konec jak už je u něho známo. Strašně se mi líbí jeho styl psaní a případy jako takové. Pomalu a jistě se posouvá na první příčky mých autorů knih

hrabalikoval
hrabalikoval
12.05.2023 4 z 5

Tohle mě bavilo. Zajímavý příběh ikdyž vraha jsem tipla docela na začátku. Každopádně děj plynul. Mám ráda v knihách krátké kapitoly. A těším se na další díl.

wiolca
wiolca
09.05.2023 2 z 5

Až se divím, tomu vysokému hodnocení. Styl psaní mi vůbec nesedí. Spoustu věcí mi už přišlo přitažených za vlasy, nelogické chování, skákání z jednoho do druhého, všichni zabednění, jen Joona ví všechno. Asi jsem, co se týče literární stránky, po čtení třeba v poslední době R. Galbraith, rozmlsaná.

Péťa86
Péťa86
01.05.2023 5 z 5

Hodně stránek, hodně kapitol - kratší kapitoly mám radši. Příběh excelentní, na jednu stranu děsivý, ale je nepředvídatelný, což je pecka. Vřele doporučuji.

Etule
Etule
30.04.2023 4 z 5

Ach Joono. Tvůj příběh mi zlomil srdce.
Jinak příběh se mi moc líbil, zajímavé postavy, ačkoliv kdo je vrah jsem si domyslela poměrně rychle, ale ničemu to rozhodně nevadilo. Jediné, co mě trošku rušilo byla linka s médiem, které do knihy nakonec taky perfektně zapadlo. Těším se na další díly.

Peggy2711
Peggy2711
30.04.2023 5 z 5

Perfektní! Sérii čtu postupně a tato část byla zatím nejlepší. Příběh je úžasně vystavěn, spousta napínavých akcí, ale ne přímo superhrdinství Joony, což se mi moc líbilo. Scény jsou uvěřitelné, co se zdá neuvěřitelné je časem vysvětleno. Nakoukneme i do minulosti hlavního hrdiny. Těším se na další pokračování.

Lalina3
Lalina3
10.04.2023 5 z 5

Páni, mám husí kůži. Pecka kniha, nepustí vás.

mondulinecka
mondulinecka
05.04.2023 5 z 5

Další pokračování Joony Linny a opět super. Četlo se opět dobre, rychle, zvraty byly také. Nesouhlasím s některými komentáři ohledně holek z Birgittina dvora, myslim, ze vulgarismy a celkove agresivní chování dobre odráželo celou situaci okolo nich a kdyby to bylo same sluníčko a kytičky, tak by mi to asi vadilo víc. Nicméně na scénu se konecne dostává Joonova manželka a dcera a spolu s nimi i Jurek Walter. Takže hurá na další. Kepler mě opravdu baví!

Tynule
Tynule
03.04.2023 4 z 5

ústavu pro psychicky narušené dívky se udály dvě děsivé a brutální vraždy. Při počátečním vyšetřování se zjistí, že jedna z dívek utekla a tím je hlavní podezřelá - všechny důkazy ukazují na n. při útěku dívka odcizí auto ve kterém sedí čtyřletý chlapec.
Flora se živý jako médium. pořádá seance kde "mluví" s mrtvými spíše říká lidem co si přejí slyšet o svých mrtvých příbuzných. Flora žije s tetou a strýcem který nejde pro vysprask daleko. Když se Flora dozví o vraždách chce pomoci s vyšetřením, nejdříve vaří z vody ale později se jí začne zjevovat přízrak mrtvé ženy
Knihu jsem měla v audio podobě a měla jsem mezi kapitolami vždy rozestupy. Bylo těžké se soustředit jen na mluvené slovo. Však kniha je svižná a dobrá. Jistě sáhnu po dalším vyšetřování Joona Lina, ale v papírové podobě

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967