Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.52888

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

jfialova
dnes

Musím říct, že s postupem času tato autorská dvojice vyzrává a knihy jsou čím dál lepší. Svědkyně ohně je prvním opravdu zdařilým kouskem. Příběh postavy vraha je sice dle mého názoru trošku překombinovaný, ale to nic neubírá z celkového vyznění. Kniha je velmi čtivá, až návyková, prostředí dívčího diagnosťáku neotřelé a dobře zvládnuté. Jen tak dále!

Katulinka69
předevčírem

Ze série naprosto nejlepší díl.

Disinka
předevčírem

Tak pro zatim nejlepsi dil, cetla jsem jednim dechem a nakonec jsem cucela jak pero z gauce na vyreseni.... tesim se na dalsi dil Pisecny muz, vecer ho zacnu ;-)

Janniska

Skvělá detektivka,autorům se myslím celkem dobře podařilo udrzět čtenáře dlouho v nevědomosti.Aspoň já sem skoro do konce netušila kdo je vrah.Za mě poutavé čtení.

Abia

Zatím nejlepší kniha ze série, hezká zápletka, naprosto nepředvídatelný padouch a nakonec i odhalení osudu komisaře, po kterém se může člověk těšit na další knihy.

Dashmo

Vyborne!!!dva pribehy..jeden, kde sa vysetruje pripad a druhy,Joonova minulost.Bola som v hroznom napäti pocas vysetrovania aj kde som nejak podvedome tusila vraha.ale ten Joonov pribeh ma momentalne zaujima ovela viac a zajtra utekam kupit dalsiu knihu v tejto serii.snad sa daco dozviem ????

CaliMon

napínavé...posloucháno jako audiokniha

Akkiki

Tuto sérii čtu od začátku a tahle kniha mi zatím přijde nejlepší, má velmi zajímavý příběh, zápletku i vyústění. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat příběh Joony Linny. Rozhodně ji můžu doporučit.

Aquagirl

O poznání lepší než předešlé díly téhle série. Jenom na ten styl psaní si pořád nějak nemůžu zvyknout. Každopádně napínavé a drsné, od začátku až do konce.

Petr1977

Čtu tuto sérii postupně a každý díl se mni zdá lepší a lepší. Tak se těším na další díly. To se opravdu čte jedním dechem.

Simii45

Moje první kniha od těchto spisovatelů a určitě ne poslední.
Kdo je pachatelem jsem se dozvěděla až pár stránek před koncem , takže kniha nepředvídatelná a napínavá. Těším se na další díl.

Summer7

Super Kepler jako vzdy. Joona Linna je skvela postava. Urcite se nejedna o nejlepsi dilo serie, ale bavit bude urcite.

katerina2660

TOP! tento díl je absolutně nejlepší! Uff to byla jízda. Byla jsem překvapená, kdo za tím byl... paráda!

Melodiel27

Absolutně top!! Pachatel mě napadl cca. Tak cca 30 stránek před rozuzlením. Styl těchto dvou spisovatelů a celkově špičkové zpracování této zápletky bylo skvělý. Řadím mezi mých top 10.

Romanka89

Skvěle čtivá detektivka, Keplerovci mě baví, snad zatím kromě Paganiniho smlouvy. Vraha jsem taky neuhádla dříve než byl odhalen v knize.

Čtenářská výzva 2018: Kniha od více autorů.

Mandla

Nemohla jsem se odtrhnout. Super mnohovrstevnatost a spousta pribehu

Nello

První kniha od této dvojice a naprosto mě chytila a musela jsem přečíst i všechny ostatní.

kristeen

Přiznám se, nebyla jsem schopná to dočíst. Zápletka mě zaujala, ale zklamal mě naprosto plytký jazyk a přihlouplé popisy (luxusních šatů, večeří atp., které působí hlavně směšně). Připomnělo mi to časopisová vydání laciných hororů...to bylo napsané velice podobně. Nevím, nakolik to může být překladem, to nemohu posoudit, ale výsledná kniha ve mně nevzbudila při čtení žádnou radost.

Veronika.Lap

Pro mě určitě lepší než předchozí díly, dobře vymyšlená zápletka. Osobně jsem vraha neuhádla dřív než se ukázalo v knize :) Doporučuji!

katallinka

Druhy díl mě příliš neoslovil, ale třetí byl opět dokonalý. Mám asi ráda příběhy z různých ústavů a psychiatrických léčeben. Děj měl opět neskutečný spád a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu, protože konec nakousl, co bude následovat.

karolina5333

Tak jo. Keplerovi si i ode mě konečně vysloužili čtyři hvězdy :D Bavilo mě prostředí, všechny postavy, zápletka i konec.
Zároveň jsem přišla i na to, co mi na téhle sérii vadí a proč asi nikdy nebude moje úplně top.
Za prvé, je to zbytečně dlouhé. Občas se přistihnu jak přeskakuju řádky (u jiných knih se mi to nestává) a vlastně se vždycky těším, až to dočtu.
Za druhé, nesnáším ženské policajtky v knize. Díky bohu, že tentokrát neměly tolik prostoru. To jako ve švédsku může analytička řvát na své šéfy, jak se jí zlíbí? A její kolegyně Saga dupat a rozkopat někomu kancelář jako malé rozmazlené děcko?? To mi hlava fakt nebere. Policajtky zkrátka podle Keplera, pokud chtějí být respektované, musí hystericky ječet na všechny kolem a dupat do toho. Paradoxně u ostatních ženských postav to nepozoruju.

Schamila

Tak tento třetí díl mě přesvědčil, že si určitě přečtu i další. Děsivé, napínavé a nezvyklé zakončení s příslibem dalšího pokračování - a vyšetřovatel, tak to je hodně zajímavá osobnost.

sylva8672

Tohle byla moje 3.kniha od této manželské dvojice a musím říct, že rozhodně nejlepší!!!! příběh byl hrozně poutavý a napínavý a vůbec jsem se od něho nemohla odtrhnout a stránky jsem doslova hltala!!! ponocovala jsem dlouho do noci, abych mohla číst dál a dál a ráno pak měla co dělat, abych vstala do práce :-D
za mě je 5* málo ;-) dokonalá kniha a hned se vrhám na další.

hey123

Knihy od této manželské dvojice prostě nemají chybu. Od knihy se nejde odtrhnout, velice krátké kapitoly vás nutí číst pořád dál a dál. Někdy jsem zapomínala i dýchat. Bravo bravo bravo...a já jdu hned na další knihu

Ester71

Napínavé od začátku do konce, jako vždy..

Pauline23

Prostě duo Lars Kepler vydalo další vcelku podařený kousek. Popis a rozmotavani případu mě baví... hlavně asi J.L.

sirek

Opět o stupínek lepší, ale pořád nejde o nic, co by mě opravdu přesvědčilo, že duo Lars Kepler konečně napsalo dobrou krimi.

Tentokrát se poprvé z Joony stává opravdu hlavní postava - zatímco doposud šlo jen o jakousi spojku mezi jednotlivými případy, prostředími a knihami, tentokrát se děj opravdu soustředí na něj. Dokonce máme šanci nahlédnout do jeho minulosti, která má velký potenciál, co se rozvoje v dalších knihách týče.

Zásadních chyb opět trochu ubylo, zůstalo ale zase stupidní rozuzlení případu, finální koncentrace a přebytek zbytečných vedlejších linií. V sérii jde ale rozhodně o doposud nejzajímavější případ. A rozhodně o nejlépe zpracovanou knihu. Ještě ubrat na klišé, nesmyslnostech a hollywoodské prvoplánovosti a o další knize bych si konečně mohl říct, že byla opravdu dobrá.

BaNaMa

Paráda, velice se mi líbila. Těším se na další.

Coolniczka12

Opet skvele. Napinave od zacatku az do konce.

Hana62

JO! Zatím hodnotím stoupající tendenci. Čtu jak o život. Mám všechny díly, už se těším na další díly. Moc dobrý příběh!

severská krimi detektivky vraždy švédské detektivky

Lars Kepler

Lars Kepler