Svědkyně ohně

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.52750

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Zdenička007
předevčírem

Také dobrá detektivka, až nyní jsem tedy zjistila, že Lars Kepler je pseudonym pro manželskou dvojici. Jak to píšou ve dvou? Je to dobré, napínavé, akční, jsem spokojená. Už si na ta šílená jména i zvykám. Lars Kepler zatím dobré.

Kalina

Opět přečteno jedním dechem. Tato autorská dvojice udrží čtenáře stále v napětí a očekávání. Jejich knihy doporučuji - všechny. Nezklamou.

Finwen

Severských detektivek jsem přečetla už celkem dost, Svědkyně ohně byla mou druhou knihou od Keplerů. Hypnotyzér mě nebavil, Svědkyně ohně je snad ještě víc mimo. Komu vadí neobvyklý styl vyprávění, ale chce dát autorům ještě šanci, doporučuji audioknihu, tam se přítomný čas dá snést.

Pokud by švédská policie pracovala tak, jak je to v knize popsané, žádný místní zločinec by se do vězení nikdy nedostal. Ještě štěstí, že mají JL, i když ten se většinu času jen usmívá a vše upřeně sleduje kovově šedýma očima. Nicméně všude je první a vše vyřeší, i když mu nikdo nevěří. Většina ostatních policistů má jen úlohu křoví, které hází vyšetřujícímu supermanovi klacky pod nohy.

SPOILER!!! Copak nikoho nenapadlo po odhalení brutální vraždy alespoň spočítat pacientky? Nebo zkusit najít chybějící personál? Jiná vražedná zbraň taky nikoho netrápí. A když se najde auto v řece (jen tak mimochodem, to si opravdu nikdo nevšiml pochroumaného semaforu, do kterého auto nabouralo, i když bylo zahájeno opravdu důkladné policejní pátrání?), automaticky se přestává pátrat po řidičce i pasažérovi, protože jsou přeci mrtví. Že jsou natočení na videu a že "utonulá" nechala vzkaz na záznamníku vůbec nikoho netrápí.

Celá kniha je plná chyb a nesrovnalostí, délka Vikiina pobytu v léčebně se mění hned několikrát. Navíc mne dost otravuje, jak všichni pořád nastražují uši že každý pohyb zahlédnou jen koutkem oka... Knihy Larse Keplera mne opravdu neoslovily, postavy se chovají nelogicky a děj je založen jen na náhodách. Brutalita a laciné sexuální scény možná někoho osloví, ale rozhodně knihám nepomohou dostat se mezi klenoty, které si někdo bude chtít přečíst i za deset let, až móda severských detektivek opadne...

Ivka_77

Třetí Keplerovka, kterou jsem četla. Zatím nejlepší. Vraha jsem si opět špatně tipla :-) Napínavé až do konce, vřele doporučuji a těším se na další díly.

lenysek69

Jonna Linna opět nezklamal. Dokonalý příběh, který vás strhne. Až do konce, jsem absolutně netušila, kdo je vrah. Navíc otevřený konec, který vás donutí hned začít číst 4. díl.. Doporučuji.

aachilovka

tato kniha mě vtáhla a nepustila až do samého konce

lenka666

perfektní

Mates84

S kazdym novym dilem,me to bavi vice a vice

Cindova

U Svědkyně ohně oceňuji zejména gradování děje. Od půlky knihy, jsem se opravdu nemohla odtrhnout a četla, kde se dalo. Stále mi hlavou blikalo, zda to mohla nebo nemohla hlavní podezřelá udělat, to se autorům povedlo naprosto bravurně a na mě to krásně fungovalo. Poslední dobou jsem ovšem četla knihu Němý křik, proto mi téma nepřišlo až tak originální, možná kdybych to lépe načasovala kniha mě baví ještě víc.

makyla

Za mě další super Keplerovka. Ač se přiznám, že jsem pachatele/pachatelku tušila od začátku, miluji to tápání a postupné rozuzlování. Napětí od první stránky do konce případu. A konec? Poodhalení Joonova života a co se vlastně stalo v jeho soukromí. Super a přemýšlím, kterou si naložím dál?

Strnady095

tak tohle se povedlo...zatím nejlepší...s otevřením další dějové linky paráda...

annettka1098

Wau! Právě dočteno a nemám ani slov. Perfektní díl, zatím nejlepší (čtu popořadě). Napětí od začátku do konce, vraha jsem absolutně netipovala. Okamžitě začnu další díl. Jsem ráda, že nemusím čekat na jehi vydání.

Calibra

Třetí díl a podle mě nejnapinavejší a nejlepší. Konečně se dozvídám i něco z Joonova osobního života a minulosti. Konec nutí po okamžitém sahnutí po dalším dílu.

Maevie

S Joonou Linnou nasednete do vlaku a vystoupit budete chtít až na konečné. A není to žádný courák, ale pořádný rychlík. Parádní čtení na max dvě noci (nebo jeden den jako u mě).

Tomiholula

Veľmi dobrá kniha. Ľahko sa číta, a udrží vás v napätí.

asam

Opět napínavé od začátku do konce. Mezi jednotlivými kapitolami se nestačíte ani nadechnout. Doporučuji

KydlochMoris

Opět super napínavá kniha, bavila mne od začátku do konce! Určitě si přečtu další díly...

Nela.Rob

Asi nejslabší díl celé série, ale i přesto přečteno velice rychle.

masielko27

Přiznám se, do třičtvrtiny mě děj, respektíve postavy moc neuchvátili. Jednoznačné důkazy ukazují na holku, u které nik nevěří, že to mohla udělat.
Vyvrcholení pak bylo bravurní, mělo konečně spád a logiku.
Stejně ale je Lars Kepler moc drsný a naturalistivký na mě. A stejně se časem pustím do dalšího dílu. :D

zuzka894

Takové vleklé, nezáživné. Začetla jsem se až ke konci knihy.

Aileena

Tak tohle rozvláčné čtení nebyl můj šálek kávy. Zkrátila bych to tak o 200 stran, vynechala hromadu vaty a zbytečných popisů a bylo by to možná lepší. Kdyby Joonu nakonec neosvítil duch svatý a místo zázraku, kterým se dovtípil, co Flora viděla a že šlo o stejného pachatele, by se k tomu dobral jinak a logičtěji, přidala bych hvězdu. Úvod a závěr mi nějak unikl a přišel mi zhola zbytečný. Možná, kdybych s Joonou Linnou četla více knih, pochopila bych. To ale po této pravděpodoně nehrozí... Dost slabé tři.

marve

Silné a dobré čtení.

twix6862

Čtivá kniha, po které toho moc nezůstane - podobně jako Hypnotizér, kterého si po roce už ani nevybavím. V celkovém dojmu působila nedokončeně, asi hlavně vinou řady rozvinutých nitek, které vyzněly do prázdna a měly jenom odvádět pozornost. Jako prázdninové nezávazné čtení je to skvělé, slušná míra napětí, některé zajímavé postavy, duchařská tématika, která nakonec s duchy nemá nic společného, je pěkný prvek. Synopsi knihy považuji za zavádějící a jedna hvězda méně proti Hypnotizérovi je hlavně její vinou. Být už od synopse jasně postaveno, že Flora žádné medium není, přidalo by to opravdový mysteriózní prvek ke čtení a zážitek z knihy by mi to vylepšilo.

Polak

moc dobré. Michal

Jittush

Svědkyně ohně byla první "Keplerovka" a nelituji. Touhle knihou odstartovala láska k těmhle příběhům. Pro mě dokonalé propracování, postavy, které nejdřív do příběhu moc nezapadají se nakonec ukáží jako důležité články příběhu. Přečetla jsem ji cca. za 3 hodiny a nedokázala ji odložit a ještě dnes po několika měsicích na ni myslím :)

lucie7876

Mě nenapadlo, kdo je vrah :) Tuhle knihu jsem si stáhla i jako audio a bavila mě stejně jako při čtení.

Irika

Napínavé, rychlé čtení, kapitoly jsem doslova hltala. Joona mě baví čím dál víc, hlavně ten konec mi teď nedá oddechnout před dalším dílem.

esfinge

Pro mne prvni setkani s Keplerem a prijemne prekvapeni. Na prvni pohled sice tlusta kniha a 520stran, ale cte se diky rozdeleni do kratkych kapitol opravdu hodne rychle. Tema dobre, misto pribehu zajimave a zapletka sahajici az hluboko do minulosti. I kdyz jsem vraha tusila, koncem jsem byla i tak prekvapena. A komisar Joona sympaticka postava.

Alysa

Svědkyně ohně je má druhá kniha od dvojice Lars a Kepler a jsem z ní bohužel zklamaná.

Nemám ráda detektivky u kterých se stačí hned ze začátku trošku zamyslet a hned pochopíte, kdo je vrah. A tahle kniha je příkladem, kde trocha zamyšlení stačí.

Nějak jsem nepochopila na co má kniha více než 500 stran, když by bohatě stačilo 200. Případ se vyřešil jen tak náhodou, nějakého vyšetřování jsem se zde nedočkala. A posledních asi 20 stran v knize bylo naprosto navíc, měla jsem pocit, že čtu jinou knihu.

Ilonidas

No..mrazilo mě. A konečně se dozvídáme Joonovo tajemství. Povedený díl. Těším se na další.