Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4466 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

apq
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Skvělá napínavá kniha. Vraha jsem vůbec neuhádla, dlouhou dobu jsem si myslela, že to je jedna z pacientek.

Gracinka
07.07.2022 4 z 5

Děj se mi poměrně líbil, byla mi sympatická Vicky a Flora mě neskutečně otravovala. Kdyby v příběhu nebyla, vůbec by mi to nevadilo. Konec mi přišel poněkud uspěchaný. A kapitoly týkající se Jurka bych vynechala úplně.

Annkag
29.06.2022 4 z 5

Dvě vraždy.
Dvě vraždy stačili na to aby se rozpoutal sled událostí a otázek bez odpovědí.
Díky krátkým kapitolám byla kniha čtivá a upoutala.
Zaujala od samého začátku.
Zjistili sme že rodiny mají tajemství.Že členové rodiny nás dokážu změnit až do nášho dospěláckého života.
Pak stačí už jenom rozbušku a dětství se z temnot bude snažit vkradnout do nášho komplikovaného života v dospělosti.
Manželská dvojice LARS KEPLER se mi zalíbila a jen co to bude trocha možné vrátím se k nim s jiným příběhem.

Hany.Honey
28.06.2022 4 z 5

Chovanka ústavu podezřelá z vraždy a tak nějak si myslíme, že to opravdu udělala. Je to zdlouhavější čtení, které se motá právě kolem této Vicky a zvrat nastane až, bohužel, v posledních pár kapitolách. Zvrat je to však napínavý a nejlepší na tom je, že se dozvíme zase něco víc o Joonovi, jeho osudu a zřejmě i pokračování dalšího dílu. Skvělý! :-)

TeriLoch
25.06.2022 5 z 5

Tak zatím za mě nejlepší díl z této série! Napínavé od začátku do konce a díky krátkým kapitolám se četlo samo :)

Lexie321
31.05.2022 5 z 5

Tento diel sa mi náramne páčil. Mal super postupnosť, akciu aj záhadu. Osobne je to druha najlepšia kniha série.

MisakCZE
30.05.2022 3 z 5

Kniha se výborně čte stejně jako předešlé keplerovky, kvalitou je na úrovni Paganiniho smluvy .... doporučuji milovníkům finského přízvuku a hry na schovávanou

Marek82
13.05.2022 3 z 5

Najskôr som čítal Písečného muže, na ktorého táto kniha v závere odkazuje. Kým v "mužovi" mi nesadol až záver a doteraz si pamätám niektoré scény, Svědkyně ohně na mňa pôsobila roztriešteným dojmom. Zaujímavé nápady a prostredie striedajú nelogické a neuveriteľné kroky hrdinov. Páchateľa uhádnete skôr preto, že postáv nie je zas tak veľa, ako by ste sa k tomu mohli dostať dedukciou. Toto nie je detektívka, je to thriller, akčný film v knižnej podobe s neohrozeným hlavným hrdinom a atraktívnym prostredím a vedľajšími postavami, aby mohli vznikať bizarné a napínavé scény. Bohužiaľ to však pokope veľmi nedrží a miestami to bolo únavné a dlhé. Bežný čitateľ si z knihy odnesie okrem iného pocit, že Švédsko je krajina plná melanchólie a psychiatrických zariadení pre pacientov od útleho veku až po rôznych zločincov. Taký švédsky bizár, rozprávka pre dospelých. Ak je najlepším dielom dua Lars Kepler podľa hodnotení práve Písečny muž a Svědkyně ohně je tiež z tých lepších, tak asi po ďalších knihách série zatiaľ nesiahnem.

likaf
12.05.2022 5 z 5

Každý další díl je lepší než ten předešlý. Napínavý děj, skvělé čtení. A na závěr poodkrytí Joonova soukromého života. Jdu na čtvrtý díl...

adabraz
03.05.2022 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji všemi deseti. Mnoha nečekaných zvratů, napínavý děj až do posledního slova v poslední kapitole. Opravdu skvěle vymyšlené, a za mě velmi chytlavé.

Ulala
01.05.2022 4 z 5

Zvratů si v této knize autoři dopřáli až přehršel. Spousta postav, ve kterých se zorientovat dá velkou práci. Je ale faktem, že po malých krůčkách se dostáváme k podstatě a to k hlavní postavě Joony Linny a jeho "nočním můrám". Čtení jednotlivých dílů na jeden zátah má něco do sebe. Zatím mně to nepřestalo bavit. Mimochodem zajímavý název knihy - ti kdo knihu přečetli, asi pochopí tuto poznámku.

allart
14.04.2022 5 z 5

Výborné čítanie. Nielen napínavé a akčné, ale malo to aj silný citový náboj. Držal som palce ako malej Vicky, tak aj statočnej Elin. Po trochu slabšom Hypnotizérovi nastalo zlepšenie pri Paganiniho zmluve a Svedkyňa ohňa bola ešte lepšia. Trochu to autor na konci skomplikoval (alebo to bol zámer) s "nahryznutím" ďalšieho prípadu, ktorý neviem kedy sa mi dostane do rúk, ale zvedavý som určite.

Karoley
15.03.2022 5 z 5

Moje druhá detektivka od Keplerovců (po Hypnotizérovi) a opět jsem nadšená!

V ústavu pro psychicky narušené dívky dojde během jedné noci k vraždě. Na místo činu je přivolán inspektor Joona Linna. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jakoby si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, jen na jejím útlém těle není ani kapička.

Příběh plný napětí, nečekaných zvratů, duchařských seancí a dávných tajemství. Přes 500 stran přečteno během dvou večerů, nedalo se jinak ;) Závěr mě nalákal na další díl, takže jsem si hned objednala v knihovně Písečného muže!

"Budoucnost je vždycky odrazem minulosti."

jasnyj
20.02.2022 5 z 5

Od začátku až do konce strhující děj. Žádné plané popisy. Už zpočátku mě napadl možný pachatel, ale nějak jsem tomu nemohl uvěřit. Stejně jako Vicky.
Některá místa trochu nereálná, ale to se dá odpustit :) Opět mě potěšily krátké kapitoly. Popis knihy je poněkud zavádějící; Flora je vedlejší, i když v závěru důležitou postavou.

Arlienen
10.02.2022 4 z 5

Knihu jsem si přečetla znovu po hodně dlouhé době. Děj jsem si letmo pamatovala, ale to nijak neovlivnilo můj čtenářský zážitek. Kniha měla spád a sotva jsem popadla dech, byl konec.

,, Budoucnost bývá odrazem minulosti. "

,, Všichni to máme v sobě, každý člověk dokáže zabít. Záblesky vražedných sklonů se obvykle objevují v našich snech a fantaziích. Nosíme je ve svém nitru, jenže většina lidí je dokáže potlačit."

,, Člověk je určitě to nejbázlivější zvíře na světě."

lenkaBajza
05.02.2022 4 z 5

Skvělý příběh - svižný, čtivý, mrazivý. O vrahovi jsem uvažovala od začátku příběhu - měla jsem ho sice "v merku", ale do poslední chvíle jsem si nebyla jistá:)
Co mi dost vadilo byly nereálné až absurdní situace - ty kmeny plující řekou tam stááále pluly proč (chápu, že semtam něco může plout řekou, ale aby tam někdo kácel jeden strom za druhým?!)? Jak někdo může pobývat v blázinci a jen tak, zničehonic, ho opustit a jet domů? Jak může být v potápějícím se autě bez skel vzduchová bublina?!:D
Skvělý příběh:)

kob
26.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha - napínavá, zajímavý příběh, má spád, nic čtenáře neruší - za mě super!

Miliarda
24.01.2022 5 z 5

Po lehce slabší Paganiniho smlouvě přichází z pera Larse Keplera severská krimi ve své nejryzejší podobě. Temná, drsná, překvapivá, líčící temné pozadí hlavního detektiva Joony Linny, který se pro mě osobně začíná stávat takovým "kultem" jako Harry Hole od Jo Nesba. Byť příběh začíná lehce pozvolněji, napětí mistrně graduje a v závěru nejde knihu odložit, neboť čtenář se nemůže dočkat jak se jednotlivé dějové zvraty vyvrbí. Po závěrečných několika stránkách se nemůžu dočkat až se vrhnu na další díl, který věřím, že bude stejně kvalitní jako Svědkyně ohně.

Misoso
19.01.2022 1 z 5

Neviem, kniha ma príliš nebavila. Bohužial vraha som odhalil už na začiatku knihy, opisy a sexuálne scény boli v mnohých momentov zbytočné. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

Monni
18.01.2022 4 z 5

Mě druhé čtení série a prostě super. Budu se k nim ráda vracet. Miluju krátké kapitoly.

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967