Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268202/bmid_stalker-268202.jpg 4 4220 4220

Policii někdo pošle krátké video, natočené přes okno, na kterém si neznámá žena obléká punčocháče. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za násilnou vraždu k nařízené psychiatrické léčbě. Sám si ovšem z události nic nepamatuje - při autonehodě utrpěl vážné poškození mozku, projevující se silnými výpadky paměti. Zatímco však Rocky dosud pobývá na uzavřeném psychiatrickém oddělení, policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se děje, ovšem komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. A Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

temna.vila
06.10.2020 5 z 5

Stalker je mou nejoblíbenější knihou z celé série s Joonou Linnou. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout už po pár stránkách. Celá kniha má výbornou atmosféru a je protkaná napětím. Občas mi bylo ze čtení až nepříjemně, což je přesně pocit, který z knihy tohoto žánru chci mít. Vřele doporučuji, myslím, že lepších detektivek bude jen poskrovnu.

Rubbertrouble
29.09.2020 5 z 5

Dobrá rada - aspoň od půlky knížky si neberte prášek na spaní, stejně neusnete, jen vás bude bolet hlava. Vyzkoušel jsem si to, tak to vím. A počítejte, že posledních 50 stránek přečtete na jeden zátah. I kdybyste leželi v hořící posteli v bortícím se domě ve městě, na který řítí tornádo.

Prostě dokonalá lahůdka pro ty, kdo mají rádi napínavý čtení.

playada
28.09.2020 5 z 5

Joona Linna je jako stopařský pes. Když chytí stopu, tak nepustí. A vy jste na té honičce s ním. Na konci jste zcela vyřízení :-).

Obelix15
28.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Za mě jedna z těch lepších od téhle dvojice. Jsem velice rád za návrat postavy z prvního dílu, která mi v předchozích dílech chyběla. Děj od začátku vzal rychlý spád a pohltil čtenáře až ke konci. Měl jsem tip na tři lidi, kteří by mohli zabíjet, ale ani jeden z nich to nebyl. Milé překvapení! Popis atmosféry, která vraždám předcházela, dokázala čtenáře vtáhnou do děje, že si případáte, že jste přímým svědkem. Jednu výtku bych však měl, a sice jednu ze závěrečných scén a policií, která přijela ke konci. Jejich osud byl dle mě až moc přitažen za vlasy. Již se těším na další díl.

dencazrnu
21.09.2020 5 z 5

Tak za mě jednoznačně nejlepší kniha od této dvojice. Od první stránky jsem byla napnutá a místy jsem skoro nedýchala, jak jsem příběh prožívala. Po odložení knihy mi běhal úplně mráz po zádech, kdy jsem měla strach si dojít i na záchod. Je pravda, že místy "životnost" některých postav byla opravdu nesmrtelná, ale i tak dávám plný počet hvězdiček. Vraha jsem až do poslední chvíle neodhadla, tak možná i proto jsem byla z knihy tak nadšená. Teď se jen otřepat ze Stalkera a hurá na Lovce králíků! :-)

Anna27
21.09.2020 4 z 5

Dejte si pozor, pokud máte jako já Keplera jako audioknihy, pač na CD se občas přeskakuje text, který je důležitý a kdybych neměla i tištěnou podobu knihy, tak bych nepochopila, proč semtam text nedává smysl, jinak se hlas Pavla Rímského poslouchá dobře. Stalker byl čtivý, zajímavý, ale neodpustím si 1 hvězdu za absurdnost, někdy je něčeho až příliš a zrovna tady byl vrah fakt přemrštěný fantazií autorů.

amelie.m
20.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Začátek bezva, prostředek mne málem donutil knihu odložit, ale konec dojem opět napravil. Jen mi přišel lehce přitažený za vlasy, hlavně ta nesmrtelnost hlavních postav :)) Já dostat tolik pecek do hlavy nebo bodnutí nožem, tak se složím hned asi po té první...

Magdalena_j
15.09.2020 3 z 5

Po Písečném muži trošku zklamání. Kniha je poutavá, příběh opět perfektně vystavěný, ale prostě mě tolik nezaujal. V první polovině mi chyběl Joona, druhá polovina už má lepší spád. Na vraha jsem nepřišla, což mě potěšilo.

Leusee
13.09.2020 3 z 5

Začátek mě hrozně nadchnul a běhal mi mráz po zádech, prostředek mě nudil a na konci to bylo zase napínavé. Takže za mě průměr.

Lucie311
26.08.2020 4 z 5

Napínavé jako všechny jejich knihy ale bylo tam toho až moc.

ninano
24.08.2020 4 z 5

Slušný thriller, bohužel ničím nevybočuje z řady podobných.

emamat
23.08.2020 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem i když ten konec už byl trochu moc přes čáru.

MarioKingOfPlot
22.08.2020 4 z 5

Túto knihu som si vypočul v podaní Pavla Rímskeho a môžem len vrelo odporúčiť.
Ten jeho hlas je nezameniteľný a to čo s ním dokáže iba podčiarklo atmosféru knihy. Klobúk dole pred človekom čo sa prečítal noty k audioknihe a povedal si, potrebujem sa dohodnúť s týmto hercom. Nikto iný by to lepšie nenahovoril. človek má z toho chraplavého hlasu zimomriavky aj keď dabuje dokument o druhej svetovej vojne, nie to ešte takéto krimi. Ukameňujte ma ale pustil som si tú knihu kvôli tomu hlasu, nie ten hlas kvôli tej knihe.

Čo sa samotnej knihy týka, je to fajn, myslím že svojim rozsahom a popularitou prispela k výrubu veľkej plochy lesov, za mňa je ten rozsah trošku mínus ale celkový dojem je dobrý.
SPOJLER ALERT:
Kniha je volným pokračovaním predchádzajúcej série o komisárovi Joona Linna, ktorý má podľa všetkého veľmi tuhý korienok. Zatiaľ neviem ako to bolo v knihách pred tým, ale v tejto by som ho nenazýval hlavnou postavou. Vačšinu času je v úzadí a to aj napriek tomu, že väčšinu zásadných zvratov v knihe autori spojili s ním. Vďaka bohu, nie je tu príliš vela postáv a teda už aj tak zamotaný dej sa ku koncu lahšie rozpletá. Kniha má niekoľko zápletok a ako to už býva zo začiatku Vám čo to napovedia, ale nie dosť na to aby ste odhalili že záhradník je vrah.
Zrejme si dám aj ďalšiu knihu, ak bude v podaní Rímskeho.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Díl o něco slabší, ale u Keplera to znamená stále 5 * z 5, protože prostě nasadil laťku strašně vysoko. Dílům předtím bych klidně dala hvězd víc.

DracoMalfoy
30.07.2020 4 z 5

Zápletka asi ze všech dílů nejslabší, přesto se podařilo dvojici vykřesat skvělou a děsivou detektivku. Fajn čtení.

kika_
25.07.2020 4 z 5

Od Keplera zatím nejslabší kousek, ale i tak dobrý. Na můj vkus už zbytečně překombinované, místy až infantilní. Nicméně napětí nechybělo + četla se dobře

Atlantis
18.07.2020 4 z 5

Pokud napíšete detektivku s názvem Stalker, musíte si být zatraceně jistí v kramflecích. Lidé budou očekávat mrazivou atmosféru, budou chtít mít pocit, že za jejich oknem do zahrady někdo číhá a sleduje je při každičkém pohybu. A to se tady opravdu povedlo. Sledování obětí bylo opravdu věrohodné a napínavé a rozhodně jde o vrchol této knihy. Samotná zápletka lehce kulhá, ale i tak jde o povedený díl.

Bezkyne9
15.07.2020 5 z 5

Manzele ,,Keplerovi” jsou sazka na temnou jistotu a thrillerovy pribeh skutecne prvni tridy :) ... Vybrouseny dej, jazyk, zajimave postavy, okolnosti a atmosfera, u niz poznate, ze se jedna prave o toto autorske duo. Vrele doporucuji :)

Kochny
14.07.2020 4 z 5

Další napínavý příběh komisaře Joony Linny. Opět se na scénu vrací postava Erika Maria Barka, kterého známé již z Hypnotiséra. Skvělá, mrazivá atmosféra s typicky velkolepým rozuzlením ????

Marciem
12.07.2020 5 z 5

Děj strhující, drsný, napínavý a závěr úplná bomba. Jen ta nesympatická policistka mě dost štvala. Jinak velmi zdařilé.