Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4219 4219

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

Evulli
10.06.2015 4 z 5

Klasická "keplerovina", která vám nedovolí knihu odložit a celou dobu našeptává, aby vás na konci opět pleskla přes čumák s rozuzlením. Nicméně jsem asi pořád rozmlsaná Písečným mužem, takže jsem čekala trošku větší nářez a rychlejší tempo. To ale nic nemění na tom, že kniha je to skvělá.

mmmisulka.r
10.06.2015 5 z 5

Naprosto geniální a nepředvídatelné!
Skvělé, od prvního do posledního slova se prostě od knihy neodlepíte.
Už při čtení první kapitoly vám spadne brada a nebudete schopni přestat číst. Na konci jen stěží zavřete knihu a řeknete si, PÁNI, tak tohle byla vážně jízda!

petrzel
09.06.2015 5 z 5

Já sem tedy zase spokojená. Nádherně napsáno,člověk se i občas krásně bál. a napnutá jsem byla od začátku do konce.

gallovl
09.06.2015 5 z 5

Uf, to byly nervy! Něco trochu přitažené za vlasy, ale jinak hodnotím kladně.

triana
07.06.2015 4 z 5

Dočteno před týdnem, dojmy jsem musela nechat trochu usadit... John Linna nezklamal, kniha čtivá, napínavá, jen některé situace jsou až stěží uvěřitelné, navíc podle mě, pokud by tam nebyly, ničemu by to neuškodilo... Za mě tedy tentokrát "jen" 4 hvězdy.

michalka S.
07.06.2015 5 z 5

Opět skvělá kniha :) a na podruhé se mi podařilo uhodnout kdo to je ( dřív než to tam bylo napsané ) :D

srutkovaa
07.06.2015 4 z 5

Velmi napínavý děj. Kniha se četla skoro sama a zvládla jsem ji za necelé 3 dny. Nicméně, v knize je hodně nepravděpodobných náhod a některé situace jsou zbytečně moc komplikované.

baterka.gs
06.06.2015 4 z 5

Velmi napínavé a hodně dobré.. škoda že hlavním hrdinou nebyl Joona. Řekla bych nejslabší díl z celé série, přesto však hodně dobrý.

asterixka
06.06.2015 2 z 5

Vyprávnění je neosobní a studené jako psí čenich, nesympatiční a nelogicky smýšlející a konající osoby, ke kterým si nelze vytvořit žádný vztah.... Joona Linna je asi nejnudnějším vyšetřovatelem všech dob (nebo alespoň Švédska :) Nyní, po páté sérii, dávám Keplerovkám asi opravdu vale...

HanaRu
05.06.2015 3 z 5

Knihu jsem dočetla včera. Příběh je dobrý, kniha je čtivá, ale některé pasáže jsou dle mého názoru nereálné, zbytečně přkombinované a Joona tam opravdu nemá moc prostoru. Svědkyně ohně a Písečný muž jsou skvělé, ale Stalker mě tedy moc nenadchnul.

Petra28
03.06.2015 4 z 5

Dočetla jsem ji včera ... a tak nějak jsem nespokojená. Návrat J.L. mi přišel tak nějak ze strany ostatních neřešený, nepřijatý ... nepochopeny jeho důvody. A vůbec postoj k němu je hodně vyhrocený. Jeho postavu mám hodně ráda. Příběh Stalkera se mi naopak líbil. Vraha jsem tak od 3/4 tušila ... nikdo jiný mi nezbýval :-)
Další případné pokračování určitě přečtu.

Adria Orici
02.06.2015 5 z 5

Opravdu vydařená divočina, kdo hledáte chyby.....nevhodné čtení pro Vás. Vypnout a bavit se ;).

MarkétaCh
01.06.2015 5 z 5

Stalker je výborná knížka! Kdo je vrahem, jen tak neuhodnete. Byla jsem velice překvapená kdo jím nakonec byl. Napínavé až do posledního okamžiku. Četla jsem všech 5 knížek, všechny jsou úžasné a čtívě. Jsou to knížky které přečtu jedním dechem. Už teď se těším na další :-)

danipos
01.06.2015 4 z 5

Bohužel pro Stalkera nastavil Písečný muž laťku hodně vysoko. Pro mně osobně asi nejslabší díl ze série s Joo Linou a to jsem se tolik těšila. Děj překombinovaný, vrchní komisařka ne příliš sympatická. Bylo by to za tři hvězdičky, snad trošku z nostalgie a za ten hodně napínavý závěr dávám nakonec čtyři.

princesse
01.06.2015 4 z 5

Tak nějak nevím. Od těchto autorů jsem přečetla všechny knihy a jasně vede Písečný muž a Svědkyně ohně. Nejslabší dle mého je Paganiniho smlouva. Stalker tak nějak ... Čtivá kniha, o tom žádná, nelze autorům odepřít dokonale a podrobně vykreslené vraždy. Z toho opravdu běhá mráz po zádech. Zjistila jsem, že "keplerky" prostě není dobré číst na noc. Pronásledovaly mě dost děsivé sny právě díky dokonalému popisu jak brutálních činů, tak především míst činu. A to se mi stalo jak u Písečného muže, tak Svědkyně ohně, takže ... něco na tom bude. Ale něco tomu chybělo. Alespoň já mám ten dojem. Přečtením jistě neprohloupíte a jdu si přečíst všechny komentáře, zda z toho má někdo stejně smíšené pocity jako já.

marca_m
01.06.2015 4 z 5

Stalker je velmi čtivá kniha, prostupuje ji skutečně napínavá až děsivá atmosféra od začátku do konce. Na druhou stranu právě to napětí a zvraty až do konce mi trochu zkazily celkový dojem z knihy, bylo to už trochu překombinované a přehnané.

makke
31.05.2015 5 z 5

Skvělé, víc dodat netřeba.

kokos1
30.05.2015 4 z 5

Dobrý děj, dobrá kniha, ale na můj vkus byl pachatel prozrazen moc brzy před koncem.

jiri77
29.05.2015 5 z 5

Čtení téhle knihy jsem si přímo užíval,podle mě jedna z nejlepších z celé série. Napínavý příběh se skvělou thrillerovou atmosférou. Erikovi a Joonovi jsem držel pěsti až do konce příběhu. Kniha naprosto splnila mé očekávání.

Dousabel
28.05.2015 5 z 5

Po přečtení Stalkera mám pro vás pár rad a doporučení:)
Vezměte si dovolenou a odstraňte ze svého okolí veškeré rušivé elementy. Zbavte se na tuto dobu všech svých spolubydlících, dětí, domácích mazlíčků a drahých poloviček! Nebudete totiž schopni knihu odložit.
Zásobte se potravinami, které vás uklidňují (oříšky, chipsy nebo chroupejte zeleninu, prostě cokoli, budete to potřebovat) :o)
A ještě jedno varování nakonec - pokud bydlíte stejně jako já v přízemí, možná budete několik měsíců nebo napořád žít se staženými žaluziemi a závěsy :)

Prostě super, Joono, Eriku, Margot, vraťte se mi co nejdřív!