Písečný muž

Písečný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/bmid_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 5 4602 857

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sandmannen , 2012

Vilas1979
06.09.2014 5 z 5

Skvělé, nemohl jsem se odrthnout, i když od začátku jsem měl, jak se později ukázalo, správné tušení, jak to asi s Jurkem bude. Asi nejlepší keplerovka, opět jsem s radostí odpustil pár nelogických situací, beru to tak že to ke Keplerovi už tak nějak patří, jen začínám mít pocit, že s každou další knohou jich je víc a víc. Kdyby se mne někdo zeptal na typické zástupce severské krimi, tak vedle Larssona a Nesba bych nyní nepochybně zařadil i Keplera. Moc se těším na pokračování, k němuž otevřený konec vybízí. A mimochodem, obálky všech keplerovek jsou úžasné.

Janina123
03.09.2014

Knihu jsem četla "jedním dechem"! Včera večer dočetla! Nemohla se dočkat rozuzlení! Teď už ho znám, ale opět otevřený konec! Jasná příprava pro pokračování :-) Kniha se mi líbila, strhující děj, napětí, krátké kapitoly. Jenom ta hrůza, která se tam odehrávala! Místy trochu nereálné, ale velkoryse přehlížím :-). Keplerovky si občas ráda dopřeju mezi ostatní žánry. Dávám maximální počet hvězdiček!

Kočičáci
25.08.2014 5 z 5

Pro mě mají "keplerovky" stupňující se tendenci, každá se mi líbí víc než ta předchozí :-)
- doporučuji číst popořadě - příběh se hezky propojuje.
U Písečného muže jsem byla párkrát napnutá jak malý kšandy, že jsem knížku položila a musela to rozdýchat.

Ač chápu zdejší kritiky, např. plytkost děje, nepropracované postavy, nesrovnalosti v ději....tak v klasické detektivce by mi určitě vadily, ale keplerovky vnímám spíše jako napínavé thrillery které plynou jako film a nad menšími nesrovnalostmi a supermanovskými akcemi mhouřím oči...

helenkan
25.08.2014 5 z 5

Knížku jsem doslova přelouskla za dva dny.Při čtení jsem měla chvílema i husí kůži po těle.Představa,že mě někde drží v nějaké malé hnusné místnosti třináct let,nebo pohřbí zaživa,to je fakt šílený.Brrrrrrrrrrrr

adulik23
17.08.2014 5 z 5

ďalšia skvelá kniha, ktorú som prečítala jedným dychom, i keď musím povedať, že svedkyňa ohňa bola zatiaľ najlepšia zo série... koniec opäť otvorený, už aby vyšiel ďalší príbeh, neviem sa dočkať

Andy74
13.08.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla za víkend a jak jsem před pár měsíci vychvalovala Nesbovy detektivky ,
teď bych ráda řekla, že Písečný muž je opravdu mnohem lepší!!! Technicky se mi líbilo, rozdělení děje do krátkých kapitol, pomohlo mi to neztrácet se v ději. Kniha je napínavá od začátku až do konce, kdybych nemusela jít spát, tak bych četla nonstop :o)
Nejsem žádný odborník na detektivky, ale tahle byla fakt supr!

Jedinné, co mě trochu štve, je to, že jsem ji kupovala před měsícem skoro za čtyři stovky a včera jsem ji viděla ve slevě v Knihcentru za 179,-!!

Veronikahre
13.08.2014 5 z 5

opravdu parádní kousek - nemohla jsem se odlepit od čtení!!!

kokos1
12.08.2014 4 z 5

Masark od začátku do konce. Nedá Vám šanci odložit knihu.

hanapek
07.08.2014 5 z 5

"konzumovala" jsem knihy o Joonovi Linovi ve formě audioknih při cestách do a z práce, a litovala, že cestování trvá jen 1/2 hodiny. Konečně jsem je "dočetla" , už aby bylo další pokračování, přece to autoři tak nenechají.?

marwinmh
07.08.2014 4 z 5

Tato kniha se mi líbila nejvíce, navzdory přílišnému množství mrtvých osob a litrům prolité krve. Děj měl spád a pozadí Jurkova chování bylo zajímavé.

sydney
06.08.2014 4 z 5

Knížka byla super, četla se sama a byla dost napínavá. Akorát mi vadilo, že by ve skutečnosti byla naprosto nereálná, zkrátka tam bylo moc shod okolností. Také mi přišlo nemožné, že když byli Saga, Jurek a Bernnie asi po třetí sami v obýváku, tak personál si klidně udělá inventuru a je jim jedno, že nikdo nehlídá kamery...

nikl
06.08.2014 5 z 5

Skvělá, přečtená jedním dechem od začátku až do konce. Nečekaný závěr. Lars Kepler jsou zkrátka božští! :-)

akina
06.08.2014 4 z 5

Jen ten závěr..sakra...kdyby mi to někdo řekl předem, tak to odložím a počkám si na pokračování ;-)

Vec1980
01.08.2014 5 z 5

Náhodně na základě recenze první kniha Keplera a musím uznat že na svou krutost se mi líbila. Vůbec mi ani nevadilo, že uhádnout komplice nebylo až tak těžké, naštěstí zajímavá historie dokreslující samotný děj a jeho vysvětlení .. jenom mne tak napadá proč tolik knih o tolika sériových vrazích? Limit minimálně jedna mrtvá osoba na 100 stran?

Eevina
31.07.2014 5 z 5

Ačkoliv mě Hypnotizér velmi zklamal a nelíbil se mi, tak jsem teď z nouze, kdy jsem nevěděla, co číst, šáhla po téhle knize, že to ještě jednou zkusím. A musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená a jdu se pustit do další knížky. Je to super kniha, skvělý thriller a s výborným koncem.

Zorka
31.07.2014 3 z 5

Jako oddychovka ok, čtivé, napínavé, zajímavý příběh. Jen mi někdy přijdou tyto severské knihy až předimenzované detaily, událostmi, snahou o zviditelnění známého severského podniku, vtipný byl odkaz na Padesát odstínů šedi :-), prostě méně někdy znamená více, a přesně to mě napadlo při čtení této knihy. Žádná velká literatura, spíše docela pěkné prázdninové čtení.

ttoper
31.07.2014 5 z 5

Naprosto špičkový thriller. Je to můj první přečtený Kepler a okamžitě jdu koupit ostatní knihy :)

Lo_kren
30.07.2014 4 z 5

asi nejlepsi kniha cele serie, ale to srovnavani s larssonem kulha na obe nohy... larsson je proste uplne jinej level :)

jefff
29.07.2014 5 z 5

To je strašný, jak napínavé knížky on má. Ke konci už se to nedalo ani číst a já skoro přeskakoval řádky a odstavce a čas kolem plynul úplně mimo mě. Dvojice Lars Kepler je opravdu talentovaná a jejich styl i příběhy jsou jedinečné a originální. Písečný muž je dle mého spolu s předchozím dílem Svědkyně ohně zatím nejlepší. Zatímco Svědkyně byla čirá detektivka, která byla ale naprosto perfektní, Písečný muž je spíš thriller, kde je fantastiky popsán sériový vrah Jurek, který s knihy doopravdy vystupuje a jeho vrásčitou tvář skutečně vidíte a cítíte fyzicky strach z něj. Tohle umí málokdo. Detektiv Joona je ke všemu sympatický, žádný superman ani opilec nebo nepříjemnej prudič, jak to především v severských detektivkách bývá. Fantastická kniha, jejíž jediným záporem je fakt až příliš adrenalinovej konec.

Dynovy.dzus
13.07.2014 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. Budu se jenom opakovat. Napínavá, velmi čtivá, možná také díky kratším kapitolám, což vidím jako plus. Otevřené konce moc ráda nemám, ale u této knížky mi nijak nevadil, vlastně si ani nedokážu představit jiný nebo lepší konec. Mým častým problémem s kterým se setkávám nejenom u knih, je neobvyklá předvídatelnost děje. Tady, až na pár výjimek, k tomu nedocházelo, čímž si u mě knížka zajistila plný počet. Nemyslím si, že je dokonalá. Pár drobných výtek a nesrovnalostí by tu bylo, ale příběh mě tak vtáhl do děje, že je můžu bez mrknutí oka odpustit.

severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler