Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4232 4232

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

valky
09.05.2019 5 z 5

Super. Oproti prvotině Hypnotizér má kniha spád a stále stejné tempo. Skvělý příběh, napínavé čtení.

danima3
04.05.2019 5 z 5

Líbí se mi postava Joona a i jeho vývoj v dalších knihách. Napínavé, bravurně napsané.

katst
29.04.2019 3 z 5

Paganiniho smlouva mě bavila mnohem více, než Hypnotizér. A to i přes to, že problematika a tématika obchodu se zbraněmi, je mi naprosto cizí. Kniha není chaotická, příběh má hlavu a patu, je napínavá.

Ignis
24.04.2019 3 z 5

Knížka má celkem spád, ale tak nějak byly věci, co mě tam docela vadily, ale nechci spoilerovat, tak si je nechám pro sebe.

kahoma
23.04.2019

Četla jsem asi před rokem, v originále - ve švédštině. Docela se mi to líbilo, ale Hypnotizér a Písečný muž se mi líbily více. Přiznám se, že do čtvrté knihy Keplera se mi už nechce, tahle mě už trochu odradila.

frantisek8863
22.04.2019 5 z 5

Parádně zpracovaný a napínavý příběh. Zajímavé téma propojení ilegálního obchodu, politiky a podivné smlouvy.

Jenny055
09.04.2019 5 z 5

Počúvala som audioknihu, čítal Pavel Rímský. Mám rada jeho hlas, ale zdal sa mi až príliš naliehavý a plačlivý (aj keď to dej asi vyžadoval) a jeho prednes by som nazvala nervydrásajúcim. Príbeh bol napínavý a drsný ako väčšina severských detektívok.

Pavelina
09.04.2019 4 z 5

Knize nechybí napětí, dějové potůčky se hezky přibližují, až se spojí v jednu dějovou řeku. A HLAVNĚ - poslechla jsem si nejen Paganiniho Capriccio č. 24 :-)

Jen...

Postavám (bohužel) nechybí snad už tradiční detektivkové klišé (to opravdu každý severský detektiv musí mít nějaký zdravotní problém? Tam policisté nemusí procházet zdravotními testy? :) (Závislost Harryho Hola, migréna u Joona Linny ;) ), ambiciozní drsňačka s éterickým zjevem - kde už jsem to jen viděla...). Pacifistka s morálním kreditem přes půl zálivu si nabrnkne týpka, který bude vydírat kvůli tomu, aby nepřišel o loď... No nevím, jestli se se v tomto vesmíru přitahují právě tyto protiklady... :-) Ale je to detektivka, fikční světy jsou pružné, takže to unesou.

Daduna
04.04.2019 4 z 5

Skvělá kniha, která Vás vtáhně do děje a už nepustí. Chcete číst dál a dál.

Jordyz
01.04.2019 4 z 5

Skvělá detektivka - bez oddechu od začátku do konce.

Plaknel
28.03.2019 5 z 5

Zase jedna povedená kniha. Od začátku do konce to má tempo. Doporučuji

kululinka
28.03.2019 2 z 5

Moje třetí kniha od Keplera. Pořadí nedodržuji, ale zatím tedy nejslabší. Začátek mi přišel hrozně pomalý a zdlouhavý, dialogy postav křečovité. Celkově mi čtení dalo zabrat a musela jsem se do něj nutit, na což u Keplera nejsem zvyklá. A jako pomyslná nejhorší třešnička na dortu mi přišla chyba, kdy se Anja uprostřed stránky najednou "změní" v Sagu. Tohle se sice moc nepovedlo, ale stane se, i mistr se někdy utne. I tak se těším na další díly z pera této autorské dvojice :-)

orinka3
27.03.2019 5 z 5

Velmi dobré, správná detektivka jak má být, rozmanité situace i jejich řešení a všechno vlastně kvůli špinavým obchodům se zbraněmi.

monte
25.03.2019 5 z 5

Super detektivka

hajrys
22.03.2019 5 z 5

Přečteno již dávno. Vlastně jako první kniha o Keplera. A byla tak skvělá, že jsem začala číst detektivky.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Kniha je zakimava,ale cekala jsem větší zapletku.

Hathor89
16.03.2019 4 z 5

Moje první severská detektivka ... a zatím dobré, zkusím ještě nějakou jinou. Gradace. Napětí. Lehké náznaky minulosti. Detektiv s výborným postřehem a vlastním pohledem na vedení a způsoby vyšetřování. Komisařka ve světě mužů. Děj měl spád. Příběh byl zajímavý a napínavý. Postava záporáka byla neskutečně odporná (což je u takové postavy asi nejlepší charakteristika). Plynulost čtení narušila jen část s vyšinutým moderátorem, taková zbytečná vsuvka. Možná se nemusely některé věci stále opakovat (já vždy chtěla jen vědět, co bude dál).

lulluuu
03.03.2019 5 z 5

super...

namornice
03.03.2019 4 z 5

Takže Joona Lina podruhé. Z prvního dílu jsem tak nadšená nebyla a docela dlouho jsem odkládala ten další. Naštěstí kniha je velice čtivá nejenom kvůli krátkým kapitolám, ale i děj má spád a líbila se mi víc než Hypnotizer. Zajímavá je i námětem. Děj má spád až na pasáž s bývalým hercem / moderátorem, která mi připadla trochu směšná a přehnaná je příběh dobře napsaný a napínavý až do konce. A po poslední stránce je samozřejmě jasný že musím číst dál.

korals
23.02.2019

Tak tato kniha mě nezaujala tolik, jako jiné díly. Občas jsem se přistihla že čtu, ale nějak nevnímám text... ale huráá na další díly :)