Hodvábnik

Hodvábnik
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240936/bmid_hodvabnik-nWM-240936.jpg 4 3463 3463

Keď spisovateľa Owena Quinea vyhlásia za nezvestného, jeho manželka sa obráti na súkromného detektíva Cormorana Strikea. Najskôr si myslí, že sa len na niekoľko dní vytratil, aby mohol byť osamote – ako to už v minulosti urobil – a tak od detektíva chce len, aby ho našiel a priviedol domov. Počas Strikeovho vyšetrovania sa však zistí, že v prípade ide o viac ako si Quineova manželka myslí. Nadaný autor práve dokončil „jedovatý“ rukopis knihy, ktorej vydanie by mohlo mnohým ľuďom skomplikovať alebo dokonca zničiť život. A je tak množstvo podozrivých, ktorí by mali dôvod spisovateľa umlčať...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

asterixka
18.06.2015 5 z 5

Ještě o kus lepší než Volání kukačky, kniha se velmi lehce čte, děj krásně ubíhá a vy do poslední chvíle netušíte... Navíc Cormoran a Robin jsou skvělá dvojka, těším se na jejich vyvíjející se pracovní (?) vztah :) Super, doporučuji a moc se těším na třetí díl.

ondaboss
11.06.2015 3 z 5

Knížku jsem vzal ze zvědavosti k autorce. Harry mě nikdy nedostal ani ve filmu a knižně jsem se do toho nemohl začíst. Neudrželo si mě to...
A tady je to naprosto stejné. Na rozdíl od Harryho jsem ovšem dočetl.
Kdyby knížka byla poloviční tak přidám jednu hvězdu.
Zdlouhavé, natažené a dle mě bez atmosféry.
I když mi bylo vlastně úplně fuk jak to dopadne tak závěr jsem si užil - ten je vážně super.
Nevím jestli doporučit, protože je spooousta lepších detektivek...

Lindulinek
08.06.2015 5 z 5

Výborná detektivka. Rozuzlení až na úplný závěr. Kniha byla čtivá a napínavá.

Jodie
08.06.2015 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Musela jsem se hodně nutit do dočtení. Všechny postavy byly hrozně nesympatické, nebavily mě a zápletka mě vyloženě zklamala, stejně jako rozuzlení, které bylo takové nijaké. Kukačka se mi líbila mnohem víc.

aliali
02.06.2015 4 z 5

Kniha se mi četla pěkně, ale po Kukačce je to trochu zklamání.

Jahoda197
28.05.2015 5 z 5

V předchozím dílu jsem se seznámila s postavami, které jsem se velmi oblíbila. Nevím, jestli je to stylem psaní nebo právě Strikem a Robin, ale objevila jsem v sobě velký zájem o detektivky. Nemohla jsem přestat číst. Fantastické.

kvádr
25.05.2015 5 z 5

Nečekala jsem, že tak moc odlišné to bude jako od knih, které ji vynesly hodně vysoko. Moc se mi kniha líbila. Málem jsem i kvůli ní zaspala do práce, protože jsem se v dané chvíli od ní nemohla odtrhnout. Vrah mě překvapil, tipovala jsem někoho jiného :)

BleškaEška
24.05.2015 5 z 5

druhý díl se mi líbil mnohem víc a pomalé plynutí děje jsem si vyloženě užívala, autorce věřím, že psala knížku s radostí, těším se na pokračování

stobard
24.05.2015 4 z 5

Slabší než první díl, zápletka není tak důmyslně vymyšlena. Nicméně pro ústřední dvojici protagonistů, atmosféru promrzlého Londýna a spoustu vtipných dialogů jde palec jednoznačně nahoru.

Dixinka
24.05.2015 3 z 5

Bohužel nižší hodnocení. Zápletka i samotný děj nic moc. Rozvláčnělé, bez velkých zvratů. Hledanou igelitku jsem tam již chtěla sama někam pohodit, aby jsme se trochu pohnuli z místa.

MKrat
23.05.2015 5 z 5

Stojí opravdu za pčečtení...******

ivzu77
22.05.2015 5 z 5

Druhý detektivní případ Cormorana Strika jsem četla se stejným nadšením jako ten první. Knihy na sobě nejsou dějově závislé, pokaždé je řešen samostatný detektivní případ, ale základní postavy Cormorana a jeho asistentky Robin se skutečně pomalu vyvíjejí a jejich životní cesty se díky společné chuti do práce pomalu spojují. Tato vražda a celý příběh mne nejdříve zalekl svou brutalitou, dokonalým popisem ( díky němuž jsem cítila pomalu i chlorovodík v nose ) a vulgaritou slova. Ale k takovému světu vražd a mordů to patří, přece tam nebudou jednat v rukavičkách a sladce. Vraha jsem do poslední chvíle neodhalila. t
Těším se na další případ.

felia
20.05.2015 4 z 5

Rowlingová je mistryní pera. V sérii s Cormoranem a Robin uvedla lidského detektiva a jeho milou a ambiciózní pomocnici. Knihy jsou napsané stejně dokonale jako knihy s Harrym Potterem. Mně to spíše připomíní P. D. Jamesovou a její dívčí detektivku, která zdědila detektivní kancelář. Rowlingová nám dala nahlédnout do světa spisovatelů a vydavatelů knih ve velmi napínavém příběhu. Malinko slabší, než Volání kukačky

Majulenkaa
20.05.2015 5 z 5

Trošičku krvavější než předchozí díl, ale mě to nevadilo. Docela jsem byla ráda, že jsem se dozvěděla více ze soukromí Cormorana a jeho asistentky. Na konci jsem byla docela překvapená vrahem, ale v dobrém slova smyslu (nemám ráda, když na vraha přijdu sama).

LaCata
17.05.2015 4 z 5

Mám ráda lehké pero J. K. Rowlingové, takže jsem byla spokojená, vtáhla mě od první stránky, a to jsem se do čtení Hedvábníka původně nehnala. Detektivní práce, při níž se neběhá a auto se používá jen výjimečně a to ještě uvážlivě, je mi prostě sympatická. Rozvláčný styl byl také vždycky můj oblíbený. A ten Londýn! Rowlingová ho zajisté miluje a navíc zná jako taxikář, ovšem s pozorovatelskou schopností spisovatele. Na jejích stránkách je to téměř jedna z postav příběhu, potměšile zasmušilý, škodolibý (často) i krásný (někdy). Sice jsem si připadala hloupě, když si dvojka detektivů sdělovala řešení, zatímco čtenář si měl počkat na velké finále, to ale nebylo nakonec nijak přitažené za vlasy a odpustila jsem jí to. Nebylo mi jedno, kdo to udělal, moje napětí si udržela do konce, bylo mi ale jedno, že jsem na to sama nepřišla. Trik s úvodními citáty na mě tentokrát nezabral, byly moc polopatické, ačkoli popularizace i jiných anglických dramatiků než Shakespeara je určitě chvályhodná. Zkrátka, dobrovolně jsem se nechala zblbnout a pak jsem jen znovu obdivovala, jak dobře zamotané to ta Rowlingová dokáže vymyslet a jak to při odmotávání nemá žádnou logickou chybu.

Baiba
13.05.2015 3 z 5

Zápletka mě bohužel moc nezaujala a literární prostředí bylo na můj vkus až trochu moc zkarikované. Měla jsem problém se začíst, což je u detektivky trochu problém :) Ke konci jsem se přistihla, že je mi vlastně jedno, kdo je pachatel. Rowlingová je skvělá vypravěčka, nápaditá, dokáže skvěle vystupňovat napětí, leckterá kapitola z Harryho Pottera mi však přišla napínavější a temnější než tento román. Po příjemně staromilském Volání kukačky trochu zklamání. NIcméně dvojice Cormoran a Robin je slibná a určitě zkusím i další díl.

danipos
13.05.2015 5 z 5

Četla jsem Volání kukačky a byla nadšená ... a Hedvábník je podle mého názoru ještě lepší. Už se těším na případný další třetí díl. Cormoran s Robin prostě baví, zápletka je skvělá, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. JKR je skvělá vypravěčka, umí vás dokonale vtáhnout do děje, četlo se to samo:)

konimka
12.05.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavní postavy jsou popsány tak dobře, že si chvílemi připadáte, jako když je znáte doopravdy : )). Po přečtení jsem hned běžela koupit první díl : ).

michimuller
11.05.2015 3 z 5

Volání kukačky jsem nečetla, takže to bylo moje první setkání s Cormoranem a ač jsem se tomu bránila sebevíc viděla jsem v něm legendárního detektiva v pomačkaném baloňáku Colomba. Možná za to může podmanivý hlas Petra Olivy, který audioknížku načetl. Přiznám se, že jsem s Cormoranem nachodila pěkných pár kilometrů po procházkách se psem, klasickou knížku bych v tomto případě odložila velmi brzy nedočtenou. Tahle knížka se nedá moc hodnotit, má něco do sebe jistě verze v audiu, jak jsem zmínila, dějově moc dlouhá, moc utahaná, nic neříkající, pes honící se za svým ocasem, přesto jsem chtěla vědět jak to dopadne, autorka si prostě pozornost ve vyprávění udržela až do konce. Bombyx mori byla perverzní slátanina, výplod chorého inteligentního mozku pojmenovat někoho Phallus impudicus, na to si už vždycky vzpomenu, když na tuhle houbičku narazím v lese. A ještě mi po přečtení zůstala v hlavě citace" Celý svět píše knížky, který nikdo nečte".... Co se na tohle dá říct?

makke
10.05.2015 5 z 5

Dala jsem si předsevzetí, že nebudu číst jen nové knihy, kterými se neustále zásobuji, ale že si přečtu vždy jednu novou a jednu klasickou. No ale to jsem nevěděla, že si přečtu Volání kukačky a má slabá vůle mě přinutí si hned vzápětí přečíst Hedvábníka. A stálo to za to, Cormoran je sympaťák, Robin je skvělá a i když jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, nakonec jsem zjistila, že jsem vedle jak ta jedle :-)