Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240037/bmid_hedvabnik-240037.jpg 4 3417 644

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal –, a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Silkworm , 2014

Vojslava
16.05.2016 5 z 5

Detektivky motající se kolem literárních děl mají u mne vždycky zelenou a tady jsem se nenudila až do konce. Pachatele jsem sice odhadla relativně brzo i správně, ale ty důkazy, ty důkazy... ty mne až do konce nenapadaly. Každopádně jsem si početla a jsem zvědavá, jestli se třetí díl dostane ještě o kousek nad tenhle...

Space.Junkienka
13.05.2016 3 z 5

Lepší než první případ, ale opět dost zamotané a nejasné. Je parádní sledovat v pozadí vývoj Cormorana a Robin, jejich společného pracovního života i soukromí obou. Ale přesto, že se jedná o krimi, tak se zde objevuje mnoho až moc zdlouhavých popisů a podivně provázaných vztahů, které ne vždy dávají tak úplně smysl. Přečtu si i třetí díl, ale ne díky tomu, že bych se na něj těšila jako třeba u Adlera-Olsena, Läckberg či Keplera, ale protože už jsem tuto sérii začala a v podstatě se poprvé dostávám v knize k tomu, že mě více zajímá, jak dopadne Strike s Robin, než o jakou vraždu půjde tentokrát.

martina.tim
12.05.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem měla v podobě audio. Poslouchala jsem ji při skládání puzzle a příběh byl vcelku fajn. Musím ale přiznat, že kdybych ji měla číst, tak si nejsem jista, zda ji dočtu. Nemám problém s bichlemi, ale několikrát jsem se v ději ztratila i při tom poslechu. Příliš roztahané. Ale jako příběh zajímavý.

merrinka
11.05.2016

Vydržela jsem 100 stránek a dál jsem nečetla. Rozvláčné, žádný děj. Stále jsem se v textu ztrácela.

Stewino
11.05.2016

Po několika stránkách jsem knihu odložil, protože to se nedá číst! Popisy postav jak když to vypráví prvňák, to samé konstrukce vět. Buď je to blbě přeložený, nebo už v originále blbě napsaný. Nerad kritizuju, ale tohle bych napsal líp, proto to nebudu číst.

LucieRossi
08.05.2016 5 z 5

Další parádní detektivka. V polovině jsem se sice trochu ztratila v myšlenkách a teoriích Strika, ale nakonec mě opět překvapilo, jak do sebe vše zapadlo. Nezbývá mi nic jiného, než se vydat do knihkupectví pro další Cormoranův případ. :)

Luciga
03.05.2016 3 z 5

Příjemný příběh, vcelku zajímavá zápletka, gradující závěr... možná bylo na škodu, že až opravdu samotný konec knihy byl poutavý, neb 3/4 byly tak nějak průměrné. Na barvitě popisný styl autorky jsem si zvykla už v minulé knize, ale opravdu nemusím v každé 20té větě číst, že Corma bolí koleno....
Oproti jiným zde psaným komentářům, mně osobně se Kukačka líbila více :). Ale ano, další příběh si opět přečtu s chutí, jen budu pro jistotu krotit svá očekávání.

mone
01.05.2016 3 z 5

Průměrná detektivka, která by klidně mohla být poloviční. Minimální napětí, moc postav, žádná extra zápletka... Třeba s Larsem Keplerem se nedá vůbec srovnávat.

viviann
30.04.2016 4 z 5

Kniha se mi cetla dobre, prestoze se spisovatelka hodne rozepsala. Stravila jsem u ni tri dny. Konec me malinko zklamal. Mela jsem vytipovane tri mozne vrahy. Mezi nimi byl i skutecny vrah. Spis me neuspokojil motiv a okolnosti vrazdy. Dlouho jsem to nemohla vnitrne zpracovat. Ale coz. Pokracovani si urcite prectu.

Marla
29.04.2016 5 z 5

Prostě mám ráda anglické detektivky a tahle se po přečtení zařadila mezi mé oblíbené. Zamračená atmosféra Londýna, zima a sníh, dost ujeté typy lidí, Cormoran vůbec není krásný, štíhlý, mladý muž......a člověk čte a čte, zvědavý jak to dopadne.....a vraha jsem zase neuhádla!

snupko
24.04.2016 3 z 5

Zlepšenie oproti kukučke, príbeh pôsobí drsnejšie, ale predsa je to len priemerná detektívka. Rowlingová aspoň nerobí hanbu svojmu menu, ale svojmu alter egu. :)

Alienn
23.04.2016 4 z 5

Líbila se mi o trochu více, než Volání kukačky. Dvojice Strike a Robin je mi sympatická a docela mě baví. Jako vyloženě napínavou detektivku bych knížku určitě neoznačila, to si spravím chuť jinde, ale autorka píše dobře, postavy jsou pěkně vykreslené a je to příjemné čtení, takže proč ne.

syskas
20.04.2016 odpad!

Zmizol jeden dosť mizerný spisovateľ a nikto z jeho okolia netuší, kde by mohol byť. Mne na to stačí jedna veta, autorka (meno autora je v skutočnosti pseudonym autorky "Haryho Posera") toto rieši na 90 stranách.
Mám pocit, že autorka bola platená za napísané strany (cca 470 strán), nie za dielo a tak to aj vyzerá...
Po tých 90 stranách som to definitívne vzdala a rozhodla sa čítať niečo iné.

Peslik
14.04.2016 2 z 5

Za mě by měla Rowlingová zůstat u Harryho Pottera, tam nemá chybu. Detektivky zdlouhavé, pro mě ne moc napínavé.

dalia1769
13.04.2016 5 z 5

Velmi pěkně psaná klasická detektivka, čtivá, napínavá, autorka nezapře skvělou vypravěčku a nechybí ani její trefné, mnohdy vtipné popisy postav. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, je mezi nimi zajímavá chemie a myslím, že jejich vztah má ještě potenciál dalšího rozvoje. Přestože je román velmi obsáhlý, neměla jsem problém ho dočíst a rozuzlením jsem si nebyla až do konce jistá.

ewi
10.04.2016 4 z 5

urcite lepsia ako prvy diel...dej ma o cosi vacsi spad, je v nom i viac "akcnych" momentov, opat ale trochu prekombinovana zapletka ... paci sa mi zasadenie deja do sucasneho Londyna,oblubila som si i hlavnych hrdinov, i ked urcite romnaticke naznaky v ich vztahu prilis nevitam ...
kazdopadne si urcite precitam i dalsie diely....

Louu
09.04.2016 5 z 5

Skvele.

zuzana4587
04.04.2016 4 z 5

Co jsem se z knihy dozvěděla: I v Londýně řádí ukrutná zima se závějemi sněhu. Cormorana bolí koleno. Taxíky jsou v Anglii opravdu drahé.

Děj se na můj vkus strašně táhl a vyústění přišlo na posledních 20 stranách? Rowlingová použila stejný postup u všech podezřelých - prostě jde s nimi Cormorane na oběd a u něj je vyslýchá.

Kniha není vůbec zlá, už jsem spíše rozmlsaná od Nesbø nebo Keplera, kteří mě umějí udržet v napětí a kniha má spád. Chvílemi zbytečně zdlouhavé pasáže mě nudily. Proto 3,5* :-)

Martnova
03.04.2016 3 z 5

Čtení to není špatné, ale 500 stran zbytečného bloumání v kruhu a rozuzlení příběhu na 1 stránce, čekala jsem trochu víc.

Pet007
20.03.2016 3 z 5

Další napínavý příběh. Cormoran má více klientů, úspěch prostě lidi přitahuje. Chudé i bohaté. Může si vybírat. K netradičnímu detektivovi ale patří netradiční případ. Já se v tom spisovatelském světě trochu ztrácela a ani se mi v něm moc nelíbilo. Kukačka se mi líbila víc.