Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240037/bmid_hedvabnik-240037.jpg 4 3417 644

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal –, a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Silkworm , 2014

francouz
20.07.2016 2 z 5

Byl jsem opravdu zvědav, jak se autorka Harryho Pottera vypořádá z jiným žánrem. Bohužel jsem byl zklamán. Mám rád, když děj odsýpá, dochází k nečekaným zvratům, hrdina si šáhne na samé dno psychických a fyzických sil, a tady jsem se občas musel přemlouvat abych vůbec pokračoval. I když hrdina je sice válečný veterán, tak jsem mu nějak nemohl uvěřit tu jeho touhu zakousnout se do problému a vyřešit ho. Vzpomínky na svoji bývalou lásku, která se zrovna vdává, určitě není příjemná, ale to je tak všechno. A nejlepší je jeho sekretářka alias Dr. Watson, to je další ukázka slepence, který dějové lince, zejména ve spojení se svým snoubencem vůbec nepomáhá. Celkově jsem z díla, s citacemi z knížky Bombyx mori, velmi rozpačitý, ale věřím, že si svoje oblíbence najde.

Vlastina67
20.07.2016 4 z 5

Dobrá detektivka - je vidět, že J. K Rowlingová umí psát i jiné příběhy, než ty o Harrym P. I když jsem se chvílemi v ději Bombyx mori ztrácela stejně, jako Hella v předchozím komentáři.

Hella
12.07.2016 2 z 5

Hedvábník je pro mě bohužel synonymem příšerné rozvláčnosti, často nudy a zbytečných nicneříkajících pasáží. Prostě to neodsejpá, jak by mělo. V pomyslném ději Bombyx mori se ztrácím a navíc nemám trpělivost pracně rozklíčovávat a chápat jednotlivé postavy. Do toho občas pocítíte zlost na Robin a její hloupé přeřeky a utajování práce před snoubencem, nebo vám chvíli leze na nervy sám Cormoran - ať už se svou lítostí nad bývalým vztahem, nebo fňukáním, jak ho bolí koleno. Prostě - za mě ne.

koczanska
11.07.2016 5 z 5

Ale že nás Robert napínal až do konce, co? Jsem ráda, že knížka splnila to, co jsem od ní očekávala. Musím hodnotit jen kladně.

Petruse21
06.07.2016 4 z 5

Zápletka o něco lepší jak u Volání kukačky. Některé věci mi ale opět přišly nedomyšlené, takže jednu * ubírám.

morava
01.07.2016 4 z 5

Po precteni Kukacky jsem se na Cormorana a Robin tesila a opet jsem si je oba v teto skvele detektivce uzila.Vysetrovani mne bavilo, skvela zapletka a necekane rozuzleni.Urcite se s chuti pustim do dalsi knihy z teto serie.

Odehnalka
29.06.2016 4 z 5

Lepší než Volání Kukačku, to bezpochyby. Místy je to vážně trochu natahované, ale mě to zas tak nevadí, knihu jsem i tak přečetla rychle a nenudila jsem se. Tohle je taková příjemná detektivní oddechová kniha.
Ráda se pustím do další knihy.

sedmispac
27.06.2016 3 z 5

Na to jak miluji J. K. Rowling, Robert Galbraith mě nějak nebaví. Kniha, přestože čtivá, byla rozvleklá a četla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Hlavní hrdina mě štve svým přístupem ke zdraví, a vadí mi i nucená změna vztahu mezi Robin a jejím snoubencem. Je vidět, jak Rowling postupně postrkuje Strika a Robin k sobě. Také mě celou knihu, nevím upřímně proč, otravovalo, jak spisovatelka oznamovala, kterou značku piva si zrovna Strike dává. Vražda jinak velmi zajímavá, prostředí spisovatelů také, škoda jen zmíněných drobností. První díl byl lepší.

wesulle
26.06.2016 5 z 5

Cormoran mě fakt baví. Další povedený kousek, který se četl jedním dechem.

aida44
20.06.2016 2 z 5

Ani na druhý pokus mi Cormoran nepřirostl k srdci, děj opět příliš rozvleklý, mnoho postav a tak nějak slabý motiv vraha, ale je to Rowlingová, a tak se to dá dočíst až do konce :-)

p.svatka
18.06.2016 3 z 5

Za mě strašně dlouhé. Nevadí mi číst rozsáhlé knihy, ale musí tam něco být. Příběh ale fajn, příjemná zápletka, rozuzlení. Jen méně popisné části.

martinasudová
15.06.2016 4 z 5

Dle mého dobrý detektivní příběh....napjatá až dokonce.

zuzurana
14.06.2016 5 z 5

miestami nudna, ale stale dobra.. uz sa tesim na treti diel :) odporucam

mau
13.06.2016 3 z 5

Ještě pár stran a tu nohu bych mu snad jela ošetřit. U téhle detektivky už jsem se trochu nudila.

Antoaneta
05.06.2016 4 z 5

Stejně jako první díl bezva čtení,dokonce mohu napsat že tento díl byl ještě o kousek lepší než první.Už se těším až mi dorazí balíček s třetím dílem .

katy238
02.06.2016 4 z 5

Milá detektivka, pěkný příběh ze současného Londýna, zajímavá zápletka a výborný závěr knihy. Děj má místy trhliny a mnohé je v knize zjednodušeno až do krajnosti, i tak série Cormorana Strika neztrácí svůj půvab ani nezmenšuje nadšené očekávání přečtení dalšího dílu. Milovníkům syrových thrillerů ovšem nemohu doporučit. Kniha je skutečně určena poněkud mírnějším čtenářům.

Romi156
31.05.2016 4 z 5

Stejně jako předchozí Volání kukačky i Hedvábník mě bavil.Chvilkami morbidní, chvilkami červená knihovna (že by Robin a Cormoran konečně...?), chvilkami horor, ale po většinu času velmi kvalitní detektivka se zajímavou zápletkou a opět zajímavým prostředím (po předchozím světě modelek a VIP se tentokrtát Strike pohybuje mezi literáty) rozhodně stojí za přečtení, byť jsou některé pasáže poněkud zdlouhavé a lehce neorganické (díky čemuž jsem jednu hvězdičku ubrala).

Briv
29.05.2016 5 z 5

Druhého dílu se nakonec v knihovně nemůžu dočkat, tak ho čtu na tabletu. Kniha dostala větší grády, objevil se "úchylnější" vrah. Strikovi a Robin moc fandím a právě se mi moc líbí, jak jejich pracovní vztah knihu obohacuje. Čte se mi to moc dobře. Spisovatelce fandím a do pokračování se ráda pustím.

pajuu
24.05.2016 4 z 5

Děj skvělý, pikantní vražda od které se odvíjí všechno, ale konec mi přišel takový nejasný, jak Strike už má jasno, ale čtenář je rádoby udržován v napětí, ve skutečnosti spíš ale v chaosu a nejasnosti. Pak najednou je vrah dopaden na posledních pár stranách a šmytec. Celkově ale obsahově skvělé, navíc dějová linka soukromí Cormorana a Robin skvěle doplňuje zbytek.

AmayaUsagi
17.05.2016 3 z 5

tento díl mi od toho předešlého přišel nechutný jen v tom smyslu, jakým způsobem byla vražda vykonaná. Asi se přidám k davu, ale více než detektivní zápletka mě zajímá, jak to bude mezi Robin a Cormoranem dále, :)