Smrtící bílá

Smrtící bílá
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 2027 2027

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

tereza1198
01.05.2020 3 z 5

Smrtící a tlustá kniha. Cormoran se snaží zhubnout a téhle knize by zeštíhlení také prospělo. Příběhů o bolestivé noze a chovu koní bylo až moc. Celkově se mi moc líbila, ale hlavně kvůli vztahům Cormorana s Robin. Matthew je tu hlavně do počtu a aby měla kniha standardního kreténa. Takže dál plní svoji roli z předchozích knih.
Tajemný případ mi přišel hodně spletitý a zdlouhavý. Příšerná prominentní rodina mě vytáčela celá, političtí aktivisté taky. Celkově jsem s rozuzlením spokojená a byla jsem i dost překvapená. Snad brzy bude další díl, ale bojím se, že ten už bude mít tisíc stran.

bafuskyBaf
29.04.2020 4 z 5

Noooo bylo to dlouhé počteníčko...už mi to trochu vadilo..tolik stránek. Příběh nebyl špatný...ale...

plamínek21
28.04.2020 2 z 5

Smrtící nuda. Zoufale natahované, příběh mne vůbec nezaujal. Kdyby nebyl nouzový režim, který přináší nedostatek knižní potravy, tak bych knihu zcela jistě odložila cca ve třetině.

Pavlaj
26.04.2020 4 z 5

Sérii s Cormoranem Strikem mám ráda, krásně se čte. Fakt ale je, že poměrně složité případy a zápletky člověk brzy zapomene, co v paměti zůstává, je postupné sbližování hlavních hrdinů. Takže je pro mě vlastně otázka, jestli jsou to detektivky anebo spíš romány o vztazích, kde hlavní postavy mají náhodou detektivní kancelář?

Kyri
25.04.2020 2 z 5

Bohužel zklamání. Nejhorší kniha z řady.
Romantické a nudné scény, kde se řeší, jestli se Robin a Cormoran milují. Nudné scény ze společnosti. Všechno je strašně dlouhé, rozkecané a pomalé. Jediné plus je, že autorka opravdu umí psát, takže jsem dočetla do konce.
Hrůzné tajemství mi přišlo praštěné a dost jsem nechápala, že to někdo řeší.
Kritika morálky vyšších vrstev tak trochu otřepaná.
Manželství Robin nepochopitelné a opět úplně zbytečné klišé.
Celá zápetka by vlastně nebyla vůbec špatná, kdyby autorka nebo editor použili bez zábran klávesu delete asi tak na 2/3 textu. Pak by to byla svižná a zajímavá detektivka (a možná by byla ještě lepší s postavou jediného detektiva).

Zdekat
25.04.2020 3 z 5

Po prvních dílech trochu nuda, zdlouhavé. Víc se děj věnuje milostným zápletkám obou detektivů a snaží se ne úplně úpěšně vytvářet milostné napětí mezi Robin a Cormoranem při mimochodném vyšetřování vraždy.

kachnat
24.04.2020 5 z 5

Klidná, příjemná a pohodová detektivka, nevadí mi množství stran, je to příjemně psaná kniha, čte se sama. Je pravda, že v tomto díle je víc citů. Ale to spíš dodává lehké napětí mezi hlavními postavami. Zdálo se mi to lehce překombinované, ale i tak se těším na další díl.

okularo
20.04.2020 1 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání.Pěkná nuda.Není to detektivka,ale červená knihovna s detektivní zápletkou.Tenhle díl by se měl jmenovat Robin a pahýl.

Adusa68
20.04.2020 4 z 5

Čtvrtý díl Cormorana na 720 stránkách...ufff. Nicméně mám ráda styl psaní a vyprávění Rowlingové, a tak mně těch tolik stránek vlastně nevadilo. Hlavní zápletka byla opravdu složitá a široce rozpracovaná. Bohužel pak na konci bylo složitější udržet pozornost na 100 %, aby vám nic z rozuzlení neuniklo. Také se mi poprvé v příběhu Cormorana stalo, že jsem věděla od 3/4 knihy, kdo byl viníkem, proto dávám jednu hvězdičku dolů. Ale i tak doufám v další brzké pokračování.

postrach
19.04.2020 2 z 5

Zaver je,ze tahle kniha se moc nepovedla.Vic nez vohate by stacila polovina stran.Filmove zpracovani se povedlo vic.Kniha prestena-neprectena silou vule a za dlouho.

veronika0269
17.04.2020

Myslím, že kdyby to nebyla kniha od Rowlingivé, tak by neměla šanci. Čtvrtý díl vyhnal popisnost do extrému. Jsem na 160 stránce a ještě pořád mě to nebaví.....

Kristulda
16.04.2020 5 z 5

Četla jsem všechny knihy se Strikem a Robin, mě se líbily všechny, nevadí mi že sou zdlouhavé, hlavně tato obsáhlá, moc se těším na další díl.

saez
15.04.2020 5 z 5

Kniha je dlouhá, má několik dějových linek, které na konci nebyly úplně dořešeny, i přesto mě četba bavila. Jsem zvědavá, zda bude další případ. Vlastně se mi i docela líbí rozvíjející příběh Cormorana a Robin (zřejmě dávná slabost pro červenou knihovnu). Znáte ten pocit, kdybyste nejradši autora přivázali k židli aby jen psal a psal?

monika0356
14.04.2020 5 z 5

Mám tyto knihy moc ráda, ale nezlobila bych se kdyby měly o pár stránek méně, kdo to má udržet v ruce :)) jinak příběh mě bavil, akorát vydávání dalších dílů téměř po 3 letech..moc si nepamatuji o čem byl zrovna ten předchozí :/

Kami33
13.04.2020 5 z 5

Dostala se mi do ruky, i když jsem nečetla předchozí díly, tak jsem to zkusila. Nemůžu srovnat zda tento díl je lepší nebo horší než předchozí, ale mě se to líbilo. Sice poměrně obsáhlé, na to že se tam toho až zas tolik neděje, ale je to psané čtivě, takže mi to nevadí. Hlavní hrdinové sympatičtí, trocha humoru, napětí... Takže jdu zjistit, co bylo předtím. Jo a vůbec nevadí, že člověk neví, co předcházelo.

OldřichHanton
11.04.2020 4 z 5

Detektivky od Rowlingové jsou jedna z mých oblíbených sérií. I když mají podle mě trochu sestupnou tendenci, na každý další díl se těším a čtu jej většinou rychle po vydání.
Smrtící bílá je opravdu rozsáhlá (720 stran, nebo 31 hodin poslechu), překombinovaná detektivka, která je, v dobrém slova smyslu, typicky anglická. Je tady vražda ve vyšší společnosti, rozpadající se rodové sídlo, dostihoví koně.... Možná i proto mě, po pomalejším rozjezdu, celou dobu bavila, protože jsem vraha ani náhodou neodhalil, byl jsem napjatý až do konce.
Vadily mi pouze dvě věci, jednak opět typicky anglické úvahy o společenských třídách a pak osudy dvojice hlavních hrdinů. Jejich dějové linky, které mě v prvních dílech přišly fajn, se pomalu stávají červenou knihovnou. Obávám se, jak budou příště pokračovat.
Celkově však Smrtící bílá napravila celé sérii pošramocenou reputaci a další díl si zase rozhodně nenechám ujít.

pavlanosko
09.04.2020 4 z 5

Chylkami mi to přišlo zdlouhavé, ale zajímavý konec..

maygirl
06.04.2020 3 z 5

Předchozí knihy byly naprosto skvělé, přečetla jsem je jedním dechem. Do této jsem se ani po opakovaných pokusech začíst nedokázala. Těžko říci proč. Moc ráda bych se k ní ale časem vrátila... chce to správné rozpoložení :-)

blanka5427
06.04.2020 5 z 5

jako vždy paní Rowlingová nezklamala

Alienn
05.04.2020 4 z 5

Četla jsem celou sérii, tudíž poslední díl byl pro mě v podstatě povinností. Zároveň musím napsat, že tento díl byl pro mě z celé série nejslabší. Nemohu vytknout čtivost, to autorka umí a nevadilo mi ani to, že se příběh dostal více do osobní roviny obou aktérů. Ale vadila mi rozvláčnost celého příběhu a to, že po té detektivní stránce byl příběh prostě slabý. Asi jsem na závěr čekala více.