Černočerné srdce

Černočerné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527725/bmid_cernocerne-srdce-65701a1fd45e5.jpg 4 526 137

Když do detektivní­ kanceláře vpadne rozrušená Edie Ledwellová, Robin Ellacottová neví, co si o nečekané návštěvě myslet. Spoluautorku animovaného seriálu Černočerné srdce prý neustále pronásleduje internetový uživatel s přezdívkou Anomie. Robin usoudí, že jí nemůže nijak pomoct, a vše pustí z hlavy. Za pár týdnů však přijde šok - mladou ženu totiž kdosi zavraždil na hřbitově Highgate, kde se celý seriál odehrává. Robin a Cormoran Strike se pouštějí do pátrání a brzy objeví zcela nové podoby zla. "Mimořádně zdařilý současný kriminální román, který poukazuje na mnohé negativní aspekty sociálních médií a on-line. Zároveň se autorka dobře vypořádala s problémem, kterým si sama musela projít." čtenář z Goodreads "Varovný příběh o vlivu virtuálního světa na životy skutečných lidí." Guardian... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Ink Black Heart , 2022

PaníLenka
03.04.2024 5 z 5

Ale jo - přes všechny možné výtky, hodně postav, závěr po tolika stranách mohl být trošku propracovanější - ale četlo se to zase tak dobře, že si autor/ka 5 hvězd prostě zaslouží. Vždyť i cesta může být cíl - a tohle byla zase jízda! A s tak objemnou knihou bylo čtení rovnou i fyzická aktivita, takže další plus!

DominikV
03.04.2024 5 z 5

Epika biblických rozměrů. Rozměrově i obsahově. Kniha vnáší na světo (dle mého názoru) největší problém současné společnosti. Totiž možnost být za každý svůj názor, hejt nebo nenávistný komentář schovaný za sociální sítí/ internetem. Chatové konverzace mě dokázaly naporsto uchvátit a nad nepřeberným množstvím podezřelých zaplesá fanouškům (nejen) Agathy Christie černočerné srdce blahem. Jen musím připustit a souhlasit s komentáři níže, že konec by klidně dalších 50-100 stran snesl.

sadlo
03.04.2024

Opět říkám, mít klobouk, tak ho před paní spisovatelkou smekám. Další příběh Cormorana a Robin. Nudit se nebudete. Je to trochu tlustá kniha, přes 1000 stránek, tak pozor při čtení v posteli.

SuperSmidrs
03.04.2024 5 z 5

S každým dalším dílem mě to baví víc a víc, tenhle byl zas o notný kus lepší než ten předchozí! Už se těším na další, akorát na překlady už asi nebudu čekat :-D

IVANA0123
02.04.2024 5 z 5

Prostě super, Strike a Robin jsou jistota. Jen mám s knihami této autorky při dočtení velký problém. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem knihu dočetla a vím, jak vše dopadlo, ale zároveň se nutně dostaví pocit smutku, protože je konec a další díl v nedohlednu. A přestože těch stránek bylo tentokrát opravdu hodně, klidně bych četla dál. Námět byl super a je víc než aktuální. Většina z nás žije v menší či větší míře i v tom digitálním světě každý den a o našich dětech ani nemluvím a málokdy nás napadne, jak moc jsme díky internetu zranitelní. V této knize se ukázalo, jak lehce se zde šíří zlo, když je vše anonymní a jak jednoduché je v tomto médiu zmanipulovat dav i jedince.. Prostě autorce se opět povedla skvělá kniha a mně nezbývá než opět čekat.
(4/24)

olga8832
02.04.2024 5 z 5

Fakt mě to bavilo, skvělý příběh a super téma. Ale ti dva... dyť už je to trapný... dospělí lidi a a touží po sobě jak dva puberťáci...

uzivatel3682
31.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Moc pěkná detektivka , pachatele jsem teda nerozluštila, myslela jsem si,že je to někdo z rodiny ale spletla jsem si člena. A ten rozsah je teda až moc. Chvíli jsem měla chuť se na to vykašlat. Ty případy bokem mě štvaly a ani se mi číst nechtěly.

Valdora
29.03.2024 4 z 5

Autorka zvolila velmi zajímavé a aktuální téma, ale pasáže, kde byl chaty a twity, mě nudily, i když měly souvislost s dějem. Určitě by se to dalo zredukovat a pak by samotný román tak nenabobtnal. Za mě asi nejslabší kniha a to už jsem detektivky s Cormoranem přečetla všechny. Dávám i tak 4 hvězdy, protože zůstanu příběhům věrná a budu zvědavá na případný další díl.

OMBeautifulLife
28.03.2024 5 z 5

Tohle bylo boží! Srdce se mi líbilo víc než predposlední knížka.
Už jsem se přistihla, že vraždy a vyšetřování beru jen jako podkres k hlavnímu příběhu, který mě zajímá, a to příběh o Robin a Strikovi
A i těch 1200 stran jsem si šetřila a bylo mi to pořád málo!

INCOGNITOREADER
27.03.2024 5 z 5

Rozhodně se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Téma internetových trollů a kyber šikany, která se může přenést z online do reálného světa se mi líbilo. Podezřelých je zde opravdu velké množství. Navíc se vyšetřuje na několika úrovních a to v reálném světě, na internetu a potom ještě přímo v prostředí online hry. Tohke způsobí, že jedna postava zde má několik jmen a přezdívek a může to být pro někoho dost matoucí a komplikované. Mě to každopádně bavilo jako vždy. A vždy jsem se těšil až se budu moct ke Strikovi a Robin znovu vrátit. Co se jejich vztahu týká. Stále plati, že by oba potřebovali profackovat a promluvit si.

Didi15
26.03.2024 4 z 5

Je to čtivé , je to napínavé a příběh Robin a Cormorana mě zajímá. Sakra, ať se už dají dohromady .
Ale jinak téma mě moc neoslovilo, místy až někdy nebavilo . Ale Rowlingové jsem to schopna všechno odpustit.

Šárka.Šála
25.03.2024 1 z 5

Už předchozí knihu jsem dočetla s velkou námahou. Po první třetině nějak nemám sílu a ani zvědavost vědět, jak to dopadne. Chybí mi spád a napětí. Ani knihu odložím a možná časem se k ní vrátím. Za mne velké zklamání...

24.03.2024 5 z 5

I was born on the cemetery
under the sign of the moon
raised from my grave by the dead
I was made a mercenary
in the legions of Hell
I'm king of pain, I'm insane

Také umím použít verše, které se hodí k danému tématu! Posledních 20% pátrání po Anomie bylo hodně napínavých a pointa plná zla. Jak může jedinec nežít svůj život, ale nějakou virtuální existenci? Děsivá je představa agresivních entit skrytých v anonymitě sociálních sítí, které ohrožují naše děti. Přesto se mi příběh líbil, jakkoliv je dlouhý a spletitý, má myšlenku a stojí za přečtení.

24.03.2024 5 z 5

Jsem na 80% - přečíst Black Ink Heart, to je jako přečíst čtyři knihy běžného rozsahu. Teď něco k pokračování vztahu Strika a Robin. Na co Strike pořád čeká? Proč ho Robert znovu a znovu vrací na startovní čáru? Robin je hezká, chytrá a má dobrý charakter. Zatím radí Strikovi s dietou, ale až si někoho najde, bude to Completely Broken Heart!

Kami.Hacken
24.03.2024 4 z 5

Velice povedené.
Pokud jste při čtení této série došli až k 6. dílu, věřím, že již patříte do Fandomu!
Jiný systém vyšetřování-jde přeci jen o kyberprostor- ovšem jinak méně poutavé. Spousta chatování, spousta postav a možných podezřelých. Myslím si, že velmi aktuální téma, autorka tím krásně upozorňuje, jak může internetový prostor zničit mladou duši.
Už teď se nemohu dočkat dalšího příběhu, snad nebudeme zase čekat dva roky...

Nekonečná
23.03.2024 4 z 5

Čtivé jako všechny předchozí díly, trochu jsem se ztrácela v postavách, bylo jich opravdu moc! Protože je mi prostředí počítačových her, chatů, komiksů cizí, detektivní příběh mě tentokrát moc nezaujal, o to víc mě bavila osobní linka Robin a Cormorana a těším se na další díl série.

Dopietzsche
23.03.2024 5 z 5

Opravdová Hermiona chce, abychom všichni šli do knihovny a bez předsudků si přečetli něco od Julia Evoly, a já to beru! xD

noki2
22.03.2024 1 z 5

Všechny předešlé díly jsem poslouchala jako audio a byla jsem nadšená. Netrpělivě jsem čekala na další díl. Bohužel obrovské zklamání už při zjištění, že interpretace není od Pavla Rímskeho. Ale pokud si knihu přečetl a nelíbila se mu, tak se ani nedivím. Kniha je pro mě nesrozumitelná, komplikovaná a vůbec se nepodobá předešlým dílům. Z detektivní práce tam toho také moc není. Tuto knihu zřejmě brzy odložím nedočtenou.

21.03.2024 5 z 5

Bacha Spoiler: dočetl jsem na 55%, když do Černočerného srdce nečekaně vstoupil Michal David!!
Jak se tam dostal, proč je z něj černoch?

(založen nový soukromý chat)
(21.března, 20:55)
heavy66: tvl, jak vás vůbec napadlo, že je Michal David černoch?
RG: no tvrdil nám, že v té vaší popmusic dře jak barevnej!
heavy66: haha, a to vám stačilo, abyste ho angažovali?
RG: taky říkal, že patří do familie Cats! To je skvělý doporučení pro nás, Andrew Lloyd Weber, znáte to, ne?!
(chat byl ukončen)

janastok
20.03.2024 5 z 5

Když jsem zjistila hlavní téma knihy, tak jsem měla trochu obavy. Nic moc mi neříkají počítačové hry a komiksové příběhy, životy na sociálních sítích, chatovací místnosti s jejich podivnou mluvou a výrazy, které neznám. Ale byla jsem překvapena, jak moc se mi kniha líbila. Ač byla velmi obsáhlá a postav jak na orloji, tak jsem ji slupla jak malinu. Strika miluju a Robin je zlatíčko a moc jsem si užila jejich pátrání i osobní životy.