Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5821 1148

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

EmaChocho
04.06.2017

Nejdřív mě kamarádka vzala do divadla na hru. Byla dokonalá a okamzitě mě přinutila sehnat si knížku a pustit se do ní. Samozřejmě jsem předem věděla, kdo je vrah (i když až do rozuzlení hry jsem to netušila), ale to tomu neubralo na napínavosti, dechberoucnosti nebo snad zajímavosti. Je to moje první od A. Christie a musím říct, že určitě ne poslední. Klobouk dolů, výborně propracovaný děj, skvěle vystavěné postavy a situace. Opravdu mohu jen vřele doporučit.

NemmamSlov
04.06.2017 3 z 5

Na to aka je mala ta knizka tak sa toho odohralo strasne vela. Zatial som nic necital od tejto autorky a detektivky som mal celkom rad a preto som sa odhodlal pustit do tohto pribehu. Co sa tyka kvality tak to urcite nie je zle, ale aj tak mi tam nieco chybalo. Mam radsej ked ma knizky milo prekvapia, bohuzial tato to nebola. Vraha som si tipol spravne, aj ked autorka ma tam potom dost zmiatla, ale dedukcia ma nakoniec nesklamala. Prepracovanie vrazd zaujimave, ale tiez mi tomu nieco chybalo. A nie je to nejaky masaker motorovou pilou. Neviem, uz mam asi zo scifi a fantasy prepalenu hlavu a preto mi to pripadalo take slabsie, ale hold kazdy podla svojej chuti. Ale, ako vecerne citanie pri lampicke urcite fajn.

ivzu77
30.05.2017 5 z 5

Moje první setkání s královnou detektivních příběhu A.CH.
Příběh napínavý, básnička jako návod super, vraha jsem neodhalila. Děkuji

Magrata15
27.05.2017 5 z 5

Napětí to posledí chvíle a do poslední chvíle nelze odhadnout, kdo je vrah. Supr detektivka.

roman5388
26.05.2017 5 z 5

kniha ma spád i potřebné zvraty, že když si člověk myslí, že ví, kdo je vrah, nakonec je vše jinak

Pitbullka
24.05.2017 5 z 5

Prvni kniha, co jsem od autorky cetla a jsem nadsena. Opravdu jsem do posledni chvilky netusila, kdo je vrahem. Skvele cteni!

Frity
22.05.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala jako první dárek od manžela, takže je to pro mě srdeční záležitost:-) Příběh je geniálně promyšlený, skvěle vykreslená atmosféra a prostředí, nečekané rozuzlení. Dokonalé.

shimice
22.05.2017 5 z 5

Geniální :-)

planet129
16.05.2017 5 z 5

Detektivky nemám vůbec ráda, ale tahle je výjimkou. Již od druhé kapitoly jsem tušila, kdo je vrahem, ale to mne od čtení neodradilo. Velmi se mi líbil nápad vraždit oběti podle říkanky. Tomu já říkám propracovaný děj!

Thromulus
15.05.2017 5 z 5

Detektivky obvykle nečtu, ale na doporučení jsem se pustil do této knihy a rozhodně stála za to! Kniha se čte moc dobře a děj je opravdu propracovaný, tak, že čtenář až do konce knihy nemůže tušit, jak to vlastně všechno je...

Pavelpi
12.05.2017 5 z 5

Agatha Christie není moje parketa,ale tahle kniha je světová.Velmi dobře se to čte,žádná rozvláčnost a popisy,má to spád.Četl jsem od autorky několik knih,ale tahle je podle mne nejlepší.

Petrben
12.05.2017 5 z 5

Geniální příběh, s geniální zápletkou a ještě geniálnějším rozuzlením. Běhal mi při tom mráz po zádech.

Raquelle
11.05.2017 5 z 5

Nejlepší detektivka vůbec. Kniha se četla doslova jedním dechem. Smekám před autorkou, za to že dokázala vymyslet tak spletitý příběh, prostě geniální!

tanjaj
07.05.2017 4 z 5

Skvělá detektivka.

kozisek1
01.05.2017 5 z 5

Moje první seznámení s autorkou, a příjemně překvapena. Přečtu i další.

Ester71
20.04.2017 5 z 5

Perfektní, napínavé, brilantní..

Shui-Xian
18.04.2017 5 z 5

Naprosto geniální detektivka - brilantně promyšlená, s úžasným spádem. A co je nejdůležitější: s pointou, kterou se čtenář jen tak nedovtípí. Ďábelské! :-)

bakjo95
16.04.2017 5 z 5

LEGENDÁRNÍ

Autorka od samého začátku mlží tím způsobem, že si nikdo nemůže být úplně jistý tím, kdo je pan Namy. Když už jsem začínal nabírat dojmu, že je to soudce Wargrave, protože vzhledem k situaci se choval nepřiměřeně stoicky, tak ho vrah zastřelil, nebo to alespoň tak na první pohled vypadalo (neměl jsem nejmenší podezření, že by mohl mít tak rafinovaný plán). Ke konci jsem byl už úplně marný, vůbec jsem netušil, kdo a jak něco mohl tak promyslet a uskutečnit, nebýt epilogu, tak na to nepřijdu.
Dětské hrátky v podobě epické básničky a mizejících černoušků jenom umocňovaly dojem z celkově geniálně napsané detektivky. Doporučuji - 110%

konicekbily
11.04.2017 5 z 5

Nejlepší detektivka všech dob. Podle mého názoru nebude a nemůže být nikdy překonána, protože je zde dokonale vyřešena "záhada zamčeného pokoje- viz A. E.Poe", dokonale vysvětleny jevy nevysvětlitelné "jako Sherlock Holmes v psovi Baskervillském" a podáno závěrečné shrnutí celého příběhu tak dokonale, že nemohou vzniknou žádné pochybnosti o tom , že by to tak být nemohlo a čtenář nabývá dojmu, že mu bylo vše vysvětleno, nic není skryto, nic není odbyto a dokonce, jako já, není tam nic, co bych tam nechtěl, aby tam bylo nebo co naopak - nechci nic doplnit!

Eremites
09.04.2017 5 z 5

Moje premiérové setkání s touto první dámou detektivky a rozhodně mne nezklamala. Dílko ač rozsahem útlé, náplní přímo luxusní! Skvěle strávená jedna pošmourná neděle.