Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5822 1149

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

KniSKov
06.04.2016 4 z 5

Moje první detektivka od Christie. Musím přiznat, že detektivky nejsou úplně mým šálkem kávy. I tak mě tahle kniha držela stále v napětí a nedalo se od ní odtrhnout. Brilantně vymyšlené zápletky. Konec překvapivý. Přesto dávám "jen" 4 hvězdy, protože to pro mě není kniha, která by ve mně zanechala nějaký hlubší dojem a zůstala mi ležet v hlavě - prostě mě "nepoznamenala".

gersie
31.03.2016 5 z 5

Také se musím přidat k těm , kterým se líbila jednoduchost stylu. Jednoduchá ale dokonalá...děkujeme autorce....

pája007
30.03.2016

je to dobrá detektivka ale je napsána jednoduchým stylem

Lucissia
21.03.2016 5 z 5

Výborné, skvělé, tajuplná detektivka, kterou jsem si naprosto užívala. Moje první knížka od Christie a určitě ne poslední :-)

Pawlisman
21.03.2016 5 z 5

Krásná detektivka, skvěle koncipovaná, skvěle čtivá, bezvadně atmosferická. Chci vidět v divadle! 9/10

Heřmis
16.03.2016 5 z 5

Moje první Agatha a musím říct, že je to pecka. Velmi čtivé, napínavé a ten konec je super. V průběhu čtení jsem měl několik tipů, kdo by to mohl být, ale byl jsem vedle, jak ta jedle.

jakub0085
15.03.2016 5 z 5

Dnes jsem v práci zcela vyřízený a to jen díky této knize. Prostě se do ní začtete takovým způsobem, že se nelze odtrhnout. Nutí vás pořád na ní myslet a to nepustí, dokud nedočtete poslední řádky knihy. Dokonce i po přečtení si musíte přehrávat jednotlivé scény či události, jak to vlastně bylo. Super!

kdu
04.03.2016 4 z 5

"N.Z.Namy se zabýval případy, se kterými se nemohl vypořádat zákon."

Moc pěkná detektivka, Agatha to prostě a jednoduše umí! Nejvíce mě bavilo čekat jakým způsobem bude verš z říkanky o černoušcích proveden jako vražda. Jediný problém u mě nastal v tom, že se mi pár postav pletlo. Marně jsem pátrala po vrahovi, střídavě podezírala snad každou z postav, ale nakonec jsem si stejně říkala, že v tom musí být někdo další :D odhalení vraha mě překvapilo, ale při zpětném zamyšlení vše pěkně sedělo.

Lenysek
04.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem.

Eleanor-ka
03.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Opravdu se mi to nehorázně líbilo! Abych pravdu řekla, byla to má úplně první zkušenost s detektivkami a tvorbou Agathy, a jsem ráda, že jsem sáhla právě po tomhle veledílu, který mě fascinuje a děsí zároveň. Nehorázně čtivý a neuvěřitelný příběh. Člověka to nutí nad tím ještě dlouho po přečtení přemýšlet. :)

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Klasika - asi netřeba komentovat.
Vzpomínám si na parodii Kaisera a Lábuse "Deset malých běloušků" :-D

Samira
22.02.2016 5 z 5

Skvostné dílo legendární královny detektivky. Mistrné vykreslení jednotlivých postav a jejich charakterů, i samotného mrazivého a přitom bezchybně uceleného děje, který vás žene sebou dokud nejste na konci knihy. Můj tip byl správný, (jakkoli se mi zdál surreálný), ale ani to mi dojem z knihy nijak nezkalilo, ten nemůže zkazit vůbec nic. Nadčasová dokonalost, která bude ohromovat ještě dlouho.
Doporučuji!

petrvyhy
21.02.2016 5 z 5

Výtečná kniha. Přečetli jsme jí s manželkou jedním dechem. Napínavé a hlavně skvěle vymyšlené.

Marla
19.02.2016 4 z 5

Jak všechny ty zápletky dokázala Agatha vymyslet....z téhle knihy mne vždycky trochu mrazilo.

zuzana13
17.02.2016 5 z 5

Je dobře napsaná. Kniha je napínavá až do poslední stránky. Je to moje oblíbená kniha.

Teninka
11.02.2016 5 z 5

Nejlepší detektivka od Agathy Christie, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Určitě doporučuji ke čtení :-)

allebra
07.02.2016 5 z 5

Geniální detektivka! Moje první knižní setkání s Agathou Christie a obávám se, že ho asi žádné další autorčino dílo nepřekoná, ale pokud přece jen ano, tak se moc těším!

Ay.Le
06.02.2016 4 z 5

Velice chytře napsaná detektivka: začátek je tajemný a nutí vás číst, abyste zjistili, o co jde, a postupem času Christie dokonale stupňuje napětí, takže čtete a čtete, ani nedýcháte, až je najednou konec. Nicméně příběh je koncipován takovým způsobem, že ať už by bylo rozuzlení jakékoli, bude bizarní a ne úplně 100% uvěřitelné, ale za přečtení kniha rozhodně stojí.

AdaVinculin
02.02.2016 5 z 5

Super paradni pocteni, strucne vse napsane, bez zbytecneho natahovani..Konec opravdu zajimavy :-)

tatruszka
01.02.2016 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od Agathy Christie, a rohdoně není poslední :-)
Zajímavý příběh, poutavý, přečtený jedním dechem.