Fakt smůla

Fakt smůla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204303/fakt-smula-204303.jpg 4 479 56

Gregu Heffleymu ujíždí půda pod nohama. Jeho nejlepší kamarád Rowley Jefferson se na něj vybodnul a najít si nové kamarády bude fakt fuška. Aby obrátil štěstí na svou stranu, Greg se rozhodne, že zariskuje a nechá svá rozhodnutí na náhodě.

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , CooBoo

Hard Luck , 2013

lassse
15.11.2023 3 z 5

Pro děti super.

arthur9747
11.05.2023 5 z 5

no no moc mne to nebavilo ale je to porad dobry jeste treba to vylet za vsechni penize tak to bylo lepsi ale je to porad dobry

Kopretina
28.03.2023 5 z 5

Tento díl mě fakt bavil!

HonzikCZ
22.12.2022 5 z 5

Zase nesklamala. Hodně dobrá kniha.

Štěpinambura
04.05.2022 5 z 5

Juchů! Super ilustrace a ještě delikátnější text!

Mistři
25.03.2022 5 z 5

Hodně dobré

Pert
28.01.2022 5 z 5

Knížky se čtou velmi snadně a jsou skvěle napsané. Obvykle nemám ráda ich-formu ráda, ale tady je to napsáno opravdu výborně.

EvikU.
02.12.2021 4 z 5

Hezky se to poslouchá, suprově se při tom něco dělá. Člověk se nemusí až tak soustředit, aby věděl o co jde. Problémy se školou, kamarády, dospíváním a s prvními láskami v podání našeho starého známého poseroutky. Bavilo. :-)

Lucissia
23.05.2021 4 z 5

Pobavilo :-)

Štěpkovač
13.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka :)

VeruMalfoy
19.04.2021 4 z 5

Tahle kniha je lepší než předchozí. Autor už v ní dává víc najevo, že je třeba zamakat, aby se vše spravilo. Práci nelze donekonečna házet na druhé a řekla bych, že hlavni hrdina knihy se to už konečně učí.

Peterlbda
23.01.2021 5 z 5

bola to dobrá kniha

Uma
06.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha ze série Deník malého poseroutky.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

DK197
01.10.2020 4 z 5

AUDIOKNIHA: Díl téměř bez postavy Rowleyho a já zjistila, že mi vůbec nechyběl. Děj se mi líbil a chování hlavního hrdiny jsem dokázala brát s nadsázkou. Znovu - bavila jsem se. Ale komentář pode mnou mě přivedl k zamyšlení. I já se přeci pár dílů zpět rozčilovala nad charakterem hlavního hrdiny. A jako literaturu pro děti mě to děsí. Co z toho budou mít za vzor? Jindy na to zapomenu a z pozice dospělé vše beru s nadsázkou - včetně hlavní postavy - a užívám si vtip. Co z toho to má být? Nevím, ale oceňuji mírný záblesk dobré povahy Grega na konci.

Elizza
30.07.2020 2 z 5

Omlouvám se za spoilery, ale bez nich to jde dost těžko.
Poseroutku jsem za vrchol literatury nepovažovala ani jako malá, ale teď moje názory na něj dost kolísají.
Děj je jako vždy dost prostý, spíš sled scének, než příběh. Ale jo, beru, je to pro děti, ty hlubokýma myšlenkama neohromíte.
Kniha je z velké části ochuzená o Rowleyho, který tráví čas se svou holkou, což Greg nese dost nelibě. Očividně pouze z praktických důvodů, protože se s ním najednou nikdo nebaví. Navíc taky přišel o jedinou osobu, kterou mohl beztrestně využívat, což je myslím jediný způsob, jak jejich vztah popsat.
Hlavní hrdina je vrcholem nesympatičnosti. Typická ufňukaná princeznička v kalhotách. Greg má o své budoucnosti jasnou představu. Bude slavný milionář. Ale jak toho chce dosáhnout, když nedokáže vypočítat ani základní rovnici, toť otázka. Myslím,že při zpětném pohledu do minulosti to můžu říct najisto. Je to sobeckej blb, který chce všechno a nechce dát nic. Ani úkol si nenapíše, protože ho chudinku bolí ruka. Na střední jsem měla ve třídě jednoho takového Grega, takže už se dávno nedivím, že nemá kamarády. Mimochodem, jsme si jistí, že to byl Greg, kdo Rowleyho zachránil od života bez kamarádů? Nebylo to čirou náhodou naopak? Protože co si budem, Grag nemá jediný dobrý charakterový rys. Myslím, že to poměrně dobře vystihuje tento úryvek:
...To znamená, že každý den musím domů tahat skoro všechny učebnice. Já nejsem stavěný na vláčení takových nákladů, ale Rowley je v podstatě tažné zvíře, takže pro něj to problém není...
To je kamarádství, co?
Jestli existuje nějaká dobrá stránka téhle knihy, tak to, že na ni nepadly moje peníze.

s1ombrehimawari
07.06.2020 2 z 5

Uvítala bych více humoru. Nebylo to špatné, ale už to nebylo takové uklidňující a nevinné. Ano, i náš milý povrchní Greg bez úcty si začíná všímat problémů kolem sebe. Zápletka a vyvrcholení nic moc.

0239
18.02.2020 4 z 5

Zábavná kniha pro děti

daniel2010
28.01.2020 5 z 5

Tak vtipnou knihu jsem neviděl.

Lachtaan
16.01.2020 5 z 5

Návrat k zápletkám, jež pomrkávají na obyčejný Gregův život, bez žádného záměru na nějaké bližší téma. A tím si mě Kinney zase získal. Mnohem víc mě bavilo se ztotožňovat s obyčejnými trablemi s různorodými příbuznými, než s americkými zvyky ohledně Valentýna, jako tomu bylo v díle minulém.