Deník Anne Frankové

Deník Anne Frankové https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356996/bmid_denik-anne-frankove-c4o-356996.jpg 5 233 69

KOMIKSOVÉ VYDÁNÍ SVĚTOVÉ KLASIKY... Annelies Marie Franková (12. června 1929 - březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v zadním traktu firmy Opekta, kterou vlastnil Annin otec Otto Frank. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován... Český překlad tohoto grafického deníku čerpá důsledněji než anglická předloha z autentického Deníku Anne Frankové. Projevuje se to zejména v replikách (zachovávají věrněji dikci Anne Frankové, jak ji známe z překladu Miroslava Drápala a Michaely Jacobsenové), ale mnohdy i v komentáři. Tam, kde se autoři odchýlili od historických faktů v obrazovém ztvárnění, jsme byli nuceni převzít jejich verzi, aby nevznikl rozpor mezi ilustrací a textem.... celý text

Literatura světová Komiksy Biografie a memoáry
Vydáno: , Triáda

Anne Frank's Diary: The Graphic Novel , 2017

Leenah
27.06.2018 5 z 5

Dokonalost! Nevím, co víc dodat... Deník Anne Frankové jsem četla v normální podobě už dřív a dost mě zasáhl. Komiksová podoba nabízí ještě trochu jiný pohled na toto dílo, ilustrace jsou skvěle vytvořené a nezasahují do podstaty deníku, což by na první pohled mohlo hrozit. Knihu jsem si dávkovala postupně, protože mi bylo líto ji přečíst na jeden zátah, takže jsem si ji vychutnávala asi měsíc. Rozhodně ji budu šířit dál :)

Veronicess
01.06.2018 5 z 5

Krásne ilustrácie dokonale vystihujúce Anne-inu povahu. Pripadala som si akoby som jej videla do duše. To ako videla svet a jej humor sú tu krásne vykreslené. A doslov ma rozplakal.

nakavusterezou
29.05.2018 5 z 5

Skvěla zpracovaná forma Deníku Anne Frankové. Dost se mi líbila, jak autoři této knihy zanechali její povahu a hlavně její smysl pro humor, kterým Anne oplývala.

zuzka894
09.05.2018 5 z 5

Kniha přečtena za dvě hodiny. Tím že je to komiksové zpracování a zkrácená verze stránky ubíhají jak na běžícím páse. Ilustrace se moc povedly. Obdivuji myšlení 13ti leté holky, já a mí vrstevníci jsme byli ve 13ti letech na úplně jiné úrovni. Byla tak strašně vyspělá a citlivá...opravdu to neměla jednoduché, a ještě ke všemu byla válka proti jejímu lidu.

J_D
19.04.2018 5 z 5

Převést takovouhle knihu do komiksu chtělo kus odvahy, ale vzali to ruky ti správní lidé a opravdu se to povedlo. Parádní, zábavné a ftipné. Škoda, že člověk od počátku ví, jak to s Anne dopadlo. Velká škoda mladého talentu.

bibi.r
16.04.2018 5 z 5

Velmi oceňuji toto opravdu povedené komiksové zpracování známého Deníku Anne Frankové.
Způsob komiksového zpracování může být tahákem i pro děti, které "moc" nečtou a zároveň je to pro ně skvělá knížka, kde objeví "přítelkyni", která je sice už více než 70 let po smrti, ale přesto řeší velmi podobné problémy a starosti jako oni (nepochopení rodičů a okolí, neustálé porovnávání se starší sestrou, první zamilování, atd.) a to vše na pozadí něčeho, co snad ani pochopit nelze.
Nejkrásnější je, že Anne dochází ke zjištění, že rodiče jí sice nerozumí, ale ona je přesto velmi hluboce miluje.
Ačkoli byla velice mladá, její osobnost byla neuvěřitelně vyzrálá a silná.
Anne moc ti děkuji za možnost nahlédnout do tvého nitra, jsi i má přítelkyně.

Komiksové zpracování je umně prokládáno i přímými deníkovými záznamy.

rarášek
18.02.2018 5 z 5

Nádherné grafické zpracování Annina deníku. Myslím, že by se jí to líbilo. Samotní tvůrci by měli být na sebe pyšní. Doporučuji. :)

martinstefko
13.12.2017 4 z 5

Komiks "Deník Anne Frankové" je holdem původní knize, předáním jejích myšlenek další formou. A jako takový je třeba ho brát. A jako takový také funguje.

Eorin
12.12.2017 5 z 5

Nádherné ilustrace, to především, skvělý styl i ve vyprávění. Moc povedené.