Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227338/bmid_denicek-moderniho-fotra-q5L-227338.jpg 3 1441 1441

Deníček moderního fotra série

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a s tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi aktivní a také destruktivní. Každý Čeňkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, ale hlavní je, že dítě prospívá, ať už to stojí, co to stojí. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi moderního fotra se autor nebojí svěřit se s lecjakými trabli a přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.... celý text

Kačaba79
12.11.2019 2 z 5

Pobavila, ale některé pasáže byly již moc přitažené za vlasy.

123.Iveetka
11.11.2019 4 z 5

Jako čerstvé matce, která má často náladu pod psa, mi tato kniha bodla. Všechny ty situace, které dokážou potrápit matčinu psychiku, jsou podány tak s nadhledem a vtipem, že je po přečtení nelze ani jinak brát. Byla jsem ráda, že jsem se mohla ujistit, že v tom nejsme sami. :-) Některé pasáže se mi už ale zdály na sílu, proto mínus jedna hvězdička.

Medunkavera
05.11.2019 4 z 5

Jednou jsem jen tak seděla, neměla jsem chuť nic dělat a říkala jsem si, že bych si poslechla nějakou hezkou rozhlasovou hru, nebo prostě čtení.
Prolistovala jsem počítač a našla tohle: Deníček moderního fotra.
Říkám si: Hmm, zajímavý název, zkusím to.
A navic! Namluvil to ten dabér, kterýho mám ráda.
Poslechla jsem si to jednou a pak jsem si to pustila zas. Moc jsem se pobavila. (Jenomže to jsem ještě nevěděla, že je to zkrácené a vybrané jen to nejlepší)
A v tu chvíli mně napadlo: A! Mám dárek!
Nemyslela jsem sebe, ale kamaráda, kterému se narodila krásná holčička.
(To je divný, co? . . . narodila se mu krásná holčička.
Nikdy jsem si to neuvědomila, až teď, když jsem to napsala. Že to zní, jako že ta holčička se narodila tomu kamarádovi a né jeho paní. Ále . . . prostě to takhle říkáme.)
A tak, když jsem u nich byla na návštěvě, tak mu říkám: "Víš něco o knížce Deníček moderního fotra?"
Vstal a mlčky odešel do vedlejšího pokoje a knížku přinesl. A s ní i další knížky autora, které mu jeho paní koupila.
A ta řekla: "Mně nevadí, že v noci svítí a čte si, ale vadí mi, že se u toho chechtá a tím mě vzbudí.."

(Podle mně ten Návod na použití dítěte není vůbec vtipný. S ním vlastně skončila veškerá legrace.)

Dala jsem čtyři hvězdičky, protože jsem se u knihy i tak bavila. Bohužel ty hvězdičky tu nejsou vidět.

29.2.2020 A..! Už jsou tady. Děkuji. Protože... to bych byla nespravedlivá,
kdybych dala jen tu jednu hvězdičku. U knihy jsem se bavila. Akorát ten návod mně trochu naštval, ale už je to pryč.

Albertos
30.10.2019 4 z 5

Hodně mi to připomínalo povbídky Šimka a Grossmana. Sice to bylo místy až moc dlouhé a skoro se to opakovalo, ale vzhledem k tomu, že jsem se několikrát začal i v metru smát nahlas, tak ty čtyři hvězdy si to zaslouží

marcela3562
25.10.2019 2 z 5

Pobavilo ....

hranina
20.10.2019 3 z 5

Kniha která pobaví pokud máte děti, protože si můžete říct, že v tom nejste sami. Ale musím říct, že mi k pobavení bohatě stačí příspěvky na soc.sítích, v knize to bylo občas zbytečně zdlouhavé.

helmiczka
10.10.2019 3 z 5

Kniha z kategórie "Na, prečítaj si to, vraj to je dobré". A tak vyslovene zlé to nebolo. Ale pár strán asi stačilo, aby si človek urobil obraz.

jessie01
07.10.2019 2 z 5

Na to jak mě bavila autorova prvotina, u které jsem se několikrát opravdu zasmála, tak tato kniha byla už jen slabým odvarem. Byla z ní hrozně cítit snaha pobavit za každou cenu, byť se úplně minula účinkem a spousta scén vyzněla spíše trapně.

MarketysBrno
22.09.2019 2 z 5

Na facebooku jsem se nekolika historkám od srdce zasmála, ale knížka je nudná. Prvních pár stránek je vtipných, ale poprvé se mi stalo, že jsem knihu ani nedočetla. Opravdu mě to nudilo.

knihovniceS
10.09.2019 1 z 5

Asi nejsem cílová skupina. Po přečtení 50 stran jsem to vzdala ... Je mi líto

ditul
07.09.2019 4 z 5

Do začátku knihy jsem se musela nutit, ale pak mě příběh chytil. Říkala jsem si celou dobu, co by autor dělal, kdyby měl dvojčata.. :D

Mergirus
06.09.2019 4 z 5

Doporučuji všem, kteří už první dítě mají. Je to vtipné, hezké a víte, že v tom nejste sami.

burg
05.09.2019 5 z 5

Jsem zvědav, jestli se taky tak budu smát za čtvrt roku, až se nám to malé satáně narodí :) Přečteno během jednoho dne v práci na odpolední a předpokládám, že si o mě kolegové myslí, že už začínám trpět laktační psychózou - půlkou knížky jsem se jen prohihňal, u druhé jsem téměř brečel smíchy!

Alex.rrr
29.08.2019 5 z 5

Za mě super čtení, u kterého jsem se strašně bavila. Popisování scének věřím, že je s nadsázkou pravdivé a o to smutnější. Rozhodně doporučuji, je to přesně ten typ humoru, který se mi líbí :)

Zenky
28.08.2019 3 z 5

Na autara jsem párkrát narazila na jedněch stránkách, a proto jsem si koupila knihu. Nápadem a postřehy je kniha velmi povedená, ale motivy a vtipy jsou stále opakované. Bohužel první rok dítěte takový je, takže se není i čemu divit. Každý den je stejný. (Podle toho, co jsem od lidí slyšela.) A nadsázka z většiny přemrštěná. Myslím, že by se délka dala zkrouhnout na polovinu (Ale nejsem spisovatel. Jen mi to tak přijde.) Jak zde kdosi zmínil, mám raději přímé vyjadřování. Radím nečíst to na jeden zátah jako já. To byla moje zásadní chyba. Pokud si sem tam přečtete jednu kapitolu, nasmějete se a kniha zanechá lepší dojem.
Nebojím si ale koupit druhý díl. (Myslím, že druhý rok dítěte bude zábavnější.)...Anebo si raději vypůjčit v knihovně. :D

Petrasim
17.08.2019 odpad!

Kniha mi přišla jako strašný brak. Knihu jsem dočetla, ale musela jsem se vysloveně nutit.

terez83
03.08.2019 5 z 5

Celou knihu jsem se neuvěřitelně bavila. Dokonce přítel, který nikdy nečte, si ji přečetl a byl nadšený jako já. Rozhodně stojí za přečtení!

peta2173
03.08.2019 3 z 5

Začátek knížky mi přišel moc fajn. Hodně jsem se smála a tak trochu poznávala i nás. Ale s postupem knihy mi humor autora přišel tak nějak monotónní a ohraný. Každopádně až budu potřebovat naprosto vypnout sáhnu možná i po druhém dílu.

jimbow
23.07.2019 4 z 5

Číst Deníček moderního fotra je zábava, pečovat o mimino je zábava, s odstupem času tedy určitě. Deník ale není příliš motivační, takže doporučuji číst ho až v době, kdy můžete srovnávat s vlastní zkušeností.

ManželéMannovi
16.07.2019 odpad!

Druhý pokus, poté co jsou dceři necelé dva roky a za mě pořád stejná bída. Autor tlačí na pilu, ale odmyslím - li si určitou nadsázku, tak chlapeček je na výchovnou facku a tatínek podle líčení vypadá jako naprostý trouba.