Den zúčtování

Den zúčtování https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485357/mid_den-zuctovani-zD9-485357.jpeg 4 18 5

Žena filmového kritika série

< 2. díl

Žena filmového kritika znovu zasahuje! Naše bránice i naše srdce… Tentokrát jsou její (sebe)ironické a vtipné blogové příspěvky řízením osudu rámovány kritikovými bizarními zraněními i pandemií koronaviru. Improvizovaný kinosál v ložnici, kritikovo samovznícení, několik pochytaných, posbíraných či osvobozených dětí, spousta krabic od oblečení nepadnoucích velikostí a děje zhruba tolik, kolik ho tak v našich životech bývá. Že tato kniha vůbec vychází, mimo jiné dokazuje, že i s kritikem, kritičkem a kritičkou lze ve zdraví přežít lockdown. Tedy jak se to vezme… Texty svými ilustracemi doprovodil Prokop Wilhelm, známý též jako CAR2N.... celý text

popeluška
22.04.2023 5 z 5

Druhý díl byl opět super. Zasmála jsem se, odpočinula jsem si co víc si přát :-)

tatjana1737
22.01.2023 4 z 5

A mně se zrovna druhý díl líbil víc než ten první, i když mi rovněž přišel spíše trpký než jako řachanda. Přečteno opět za 1 den a protože jsem pragmatik, zvažovala jsem, zda a do jaké kategorie zařadit v rámci Čtenářské výzvy. S ohledem na autorčino líčení jsem chvíli držela kurzor klávesnice nad 5. Kniha, jejíž hlavní postava je alkoholik, ale nakonec mi to přišlo kruté a dala jsem do kolonky 12. Kniha od začínajícího autora. Snad mi to autorka nebude zazlívat, když už jí jeden titul vyšel a svůj blog píše nějaký ten pátek.

Madla81
01.05.2022 4 z 5

Druhý dil byl lehounce slabší než ten první, u něhož jsem doslova řičela smíchy, ale pořád jsem se při čtení usmívala, někdy i od ucha k uchu a občas jsem docela nekorektně vyprskla v hurónský smích. Facebookové zápisky se jako obvykle točí kolem kritika, kritičky a malého kritička a bezděky také zaznamenává dopady koronavirové pandemie na tuto docela nestandardně působící rodinku. Z kritika se stane otec na rodičovské dovolené, dojde k jeho samovznícení, podstupuje sebevražedné výlety, při nichž hrozí zřícení kritičky, kritička i ženy filmového kritika a vůbec vede tahle povedená čtveřice velmi pestrý život, který trpce a s nadhledem glosuje žena filmového kritika. Pokud chcete polechtat bránici, určitě si ji kupte, teda jenom papírovou, protože manželku, která chce používat při rodinné komunikaci úsloví "To mi posol vulvu," asi nechce nikdo. Krom filmového kritika.

markej
13.04.2022 4 z 5

Druhý díl oblíbených facebookových fejetonů o tom, jaké je to žít s filmovým kritikem a třemi dětmi, nyní navíc v čase koronaviru. Bavila jsem se o malinko méně než při prvním dílu, ovšem i tak jsem se při čtení často až nekorektně humorných pasáží smála nahlas. Ilustrace od Toy_Box se mi v prvním dílu líbily víc...
Hodnocení: 4 ⭐ z 5 ⭐

iceVS
19.01.2022 4 z 5

Knihu jsem docela vyhlížela, první díl se mi moc líbil. A ani druhý mě nezklamal.
Autorka je vtipná a její sebeironie mě moc baví.
A naštěstí i toho lockdownu v knize bylo na snesitelné úrovni :-)