Den, kdy jsem se naučil žít

Den, kdy jsem se naučil žít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 734 203

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014

greetchen
04.06.2019 3 z 5

Vezměte několik svých oblíbených citátů o životě, lásce a vztazích a zkuste kolem nich vykonstruovat konkrétní příběh člověka, ve kterém nesmí chybět fatální událost, která odstratuje jeho pozdější prozření a dovede ho k zaslouženému happy endu. Přece každý, kdo se polepší, si zaslouží šťastný konec, nebo ne?

Je to trochu naivní, ale i takto krokolomný děj dokáže autor psát s příjemnou lehkostí, která zaujme. Brala jsem knihu spíš jako oddechovku, než jako nějaký podnět k zamyšlení nebo dokonce motivační "příručku".

JessieKKI
05.05.2019 5 z 5

Hned na začátku čtení jsem byla mile překvapená, jak čtivý je autorův styl psaní. Zbytečně neprodlužuje hlavní téma příběhu a jde rovnou na věc. Moc se mi líbilo, že autor žádnou ze svých postav neodsuzoval a naopak ukázal, že všechno souvisí se vším. Vytkla bych jen pro mě příliš nezáživný příběh Ryana (stalkera) a taky bych ocenila delší a hlubší rozhovory s tetičkou Margie. Celkověse ale Jedná o moc pěkný příběh a dokážu so představit, že by mohl měkomu poskytnout jiný pohled na jeho život a svět jako takový. Už kvůli hlavní myšlence díla (jsme smrtelní) měla zaručený úspěch.
Ps. Už nikdy se na brokolici nebudu dívat stejně.

Kolistka
02.05.2019 2 z 5

Od knihy jsem čekala více.

novakova93
01.05.2019 3 z 5

Jediné na co si s odstupem času po přečtení knihy vzpomenu, je zajímavá myšlenka z dopisů...,,Tví praprarodiče měli tvé prarodiče rádi, ale neuměli jim to říct...

kristyna3
15.03.2019 4 z 5

Čekala jsem něco podobného jako je Alchymista Paula Coelha. Krásný, jen trochu nemožný příběh o hledání štěstí. Příběh člověka, který překročí práh pohodlí, aby konečně našel sám sebe a tím zmiňované štěstí. Příběh, který je pohádkový, ale zároveň i motivující. A s tím jsem tuto knížku začala číst. Ale tento příběh byl úplně jiný. Ale vlastně jsem od toho dostala to, co jsem chtěla. Motivující příběh o hledání štěstí. Je to položené do reálného města, i postavy jsou reálné a jejich jednání či práce také. Jen příběh na mě působí trochu nepravděpodobně, takže tahle kombinace reálného a nereálného mi k sobě nejde. Ale to je tak jediné, co bych knížce vytkla. Jinak se mi to četlo příjemně, rychle a člověk se i nad svým životem zamyslí. Takže pokud máte rádi knížku plnou chytrých citátů, rádi se zamyslíte o štěstí a o životě, je to dobrá knížka! :)

maze
23.02.2019 4 z 5

Pár dobrých myšlenek o životě, ukrytých do několika, realisticky a zajímavě, popsaných dějových linií, které se ve finále hezky propojí. Líbilo se mi.

barbarera
22.02.2019 5 z 5

Kniha plná moudrosti.

Nel.K.
19.02.2019 2 z 5

Čas od času mám náladu i na nějaké to pozitivní, filozoficky laděné čtení a tak se stalo, že jsem si v mém oblíbeném kosmas bazaru objednala vzhledově hezky zpracovanou a dobrým hodnocením opředenou knihu. Nicméně, byl to krok vedle. Ano, kniha obsahuje i pár zajímavých mouder, ale celkově se mi nelíbil styl "lepení" popisovaných osudů dohromady.

To, jak to celé dopadlo s cikánkou a jejím proroctvím mi přijde přímo až nemožné a to, že si chce Jonathan odpočinout a odjede k tetičce, která má dům v podstatě na pláži, je plná mouder a radostně mu půjčuje svůj kabriolet, na to už jsem asi taky stará. Navíc v moment, kdy se Jonathan tak kouzelně proměnil a začal si v restauraci objednávat jídlo s dotazem, zda ho mají v bio variantě, jsem se za něj skoro styděla (ne, že by mi vadilo bio, ba naopak, ale to, jak to celé hloupě, pozérsky vyznělo - zvlášť od chlapa, tím pro mě autor už finálně odepsal hlavního hrdinu).

Jediný příběh, který se mi vlastně líbil, byl o pekaři Garym, kterému Jonathan změnil život - povídání o kvásku, který bez lásky nevzejde a to, jak ho potom mohl začít používat - to bylo fajn..

michaela2338
03.02.2019 3 z 5

Protože už jsem od autora přečetla některé z předchozích knih, působila na mě jako jejich odvar.

managalante
03.02.2019 4 z 5

Hezký, milý, nenáročný příběh o tom, že když člověk chce, tak se může posunout k tomu lepšímu, co v něm a jeho okolí je. :-)

bararich8
02.02.2019 4 z 5

Příjemné čtení s několika dobrými myšlenkami a celkem chytlavým příběhem. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky (a do knihovničky), ráda ji budu půjčovat věčně nespokojeným lidem okolo. :)

jana1306
26.01.2019 4 z 5

Dobre napsane, nic narocneho, spis na odreagovani. Ale kniha byla optimisticka a chte nechte si clovek pripomel pravy smysl zivota.:)

bara8636
08.01.2019 2 z 5

Od knihy jsem očekávala o dost více. Přesně jak už tu někdo zmiňoval - "reklama zafungovala". Neříkám, že to bylo špatné čtení. Nic moc mi to ale nedalo. Obyčejný, jednoduchý příběh. Prostě a jednoduše - čekala jsem víc.

Simona99
04.01.2019 4 z 5

Knížka je oddychová. Milé, rychlé počtení...místy i velmi povzbudivé a nejednou jsem se zamyslela nad smyslem života...:)

Fuchs46
31.12.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka.

invocation11
26.11.2018 2 z 5

Knihu jsem dostala darem s tím, že mi třeba pomůže změnit názor na mnoho věcí. No... formálně samozřejmě velmi jednoduché – při čtení jsem pomyslela na hodně zjednodušeného Coelha, bez všech těch filozoficko-náboženských řečí okolo.

Hlavní hrdina mi s prominutím přišel jako ovce, která jen přebírá cizí názory a stanoviska, sotva mu je někdo ozřejmí (ať už jde o kolegu z práce, indiána, bojujícího proti kácení pralesů nebo vychytralou tetičku). Z minuty na minutu je rázem „osvícený“ a změní svůj dosavadní životní styl i náhled na svět... Navíc věci, které ho občas totálně vyvedly z konceptu, mi někdy přišly směšné. Trochu mi to připomínalo Američany a otázku: „Kde se berou hranolky?“ „No přeci v supermarketu!“ A pak vysvětlení, odkud že se skutečně berou a jak se k nám dostanou na talíř, po čemž následuje „neskutečné božské prozření“... Nápad s dobrými skutky fajn, ano, ale z vlastní zkušenosti vím, že dlouhodobě to opravdu nefunguje – kdysi jsem zkoušela něco podobného.

Kniha má být původně o osobním rozvoji a pozitivním náhledu na svět, ale beru-li v potaz obsah, je paradoxně odrazem toho, jak jednoduše lze s lidmi manipulovat, ať už pozitivně nebo negativně, ale MANIPULOVAT (Michael×Jonathan×přítelkyně, tetička×Jonathan, Jonathan×Gary, trenér×tenista, bloger×Jonathan, Jonathan+přítelkyně×Michael, v neposlední řadě i autor×čtenář atd.)

Co mě zaujalo, byly některé filozoficko-historicko-biologické informace, které tetička Margie vyprávěla. Ty byly vskutku zajímavé a klidně bych se o nich ráda dozvěděla více. A další plus – obálka, ta je vcelku povedená. Jinak prostě taková pohádka pro dospělé, kdy se všechno zlé zas v dobré obrátí. Nevím, možná jsou další knihy autora lepší, ale tato mě bohužel příliš nezaujala...

HannyC
20.11.2018 3 z 5

... krátký ... zajímavý ... uvěřitelný příběh jednoho léta ... míra poučení hluboko pod ostatními knihami autora ... knížka psaná jakoby z nutnosti udržet se na "úspěšné" vlně předchozích dvou knih ...

Arwen777
07.11.2018 4 z 5

Špatné to není, ale pro mě také nic světoborného. Lehký, nekomplikovaný příběh, dobře se čte. Ale že by mi to změnilo náhled na svět? Nic nového jsem neobjevila, asi už jsem podobných knih četla víc. I když je pravda, že nikdy neuškodí trochu se zastavit a podívat se na svůj život z jiné perspektivy. Pokud jste nic motivačního ještě nečetli, jako prvotina to bude dobré.

freejazz
19.10.2018 5 z 5

jednoduchý príbeh, aby vynikla téma, nekomplikované vety, aby človeku zostalo viac priestoru na otázky. motivačné knihy ma neberú, ale to, ako autor prinúti čitateľa zastaviť sa a nájsť iný pohľad na svoj život je výborné.
ak hľadáte návod na použitie života, ani nezačínajte, toto nie je žiadna instantná polievka.
ak vás baví vnímať svet a hľadať a objavovať, potom ste v tejto knihe správne.

tezka_vazka
04.09.2018 2 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě dobrých recenzí, nicméně mě osobně kniha vůbec neoslovila. Příběh mi připadal strašně jednoduchý a spíše jsem se nad ním pousmála než že bych si z něj vzala ponaučení.