Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375225/bmid_den-co-den-syO-375225.jpg 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

BetyN.
03.02.2017 4 z 5

Kniha je velmi originální. Námět je skvělý a zpracování též. I když v polovině knihy děj trochu pokulhával. Konec hodnotím jako povedený.

DracoMalfoy
16.01.2017 5 z 5

Už od začátku se mi líbí nápad. Do hlavních postav jsem se absolutně zamilovala.Myslím, že je to obecně nejlepší dílo od Levithana, které jsem zatím četla.

RauMari
08.01.2017 5 z 5

Miluju to! Tohle je kniha, ke které se velice často vracím! Příběh moc hezky propracovaný a konec odpovídající situaci, prostě skvělá kniha.

redhottka
23.12.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Nemohla jsem uvěřit, jak rychle jsem četla. Strašně mě zajímalo, jaký je konec. Nechci nic prozradit, ale s koncem jsem byla velice spokojená.

kleous
29.10.2016 4 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem od začátku až do konce, velice mě zaujal celkový koncept knihy a když jsem dočetla až na konec měla jsem pocit že bych potřebovala číst dál a dál a dál...

motolka
05.09.2016 5 z 5

Knížka mě absolutně pohltila. Zaujal mě námět. Pak jsem jí začala číst a říkala jsem si, to je něco pro teenagery a myslela jsem, že to nedočtu, ale musela jsem číst stále dál a dál. Bylo to zvláštně a velice zajímavě napsané. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Myslela jsem, že to bude happy end. Skoro se mi až chtělo ke konci brečet. Nechci nic prozradit, ale knížka je fakt skvělá. Každopádně doporučuji.

Viděla jsem, že se připravuje druhý díl. Vypadá to, že to nebude pokračování, ale z pohledu Rhiannon. Nevím, zda se mi bude chtít si přečíst knížku z jejího pohledu. Myslím, že ne. Uvidíme, jaké budou ohlasy a recenze. Nerada bych si zkazila zážitek na tuto knížku.

knihomolka1607
25.08.2016 4 z 5

Jak už to bylo zmíněno , vážně potlesk. Skvěle zpracováná knížka, která je trošku víc na přemýšlení.

Fooxyx
24.08.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem na poličkách v knihovně míjela dlouho, protože jsem se bála, že jde jen o další "young adult" klišé. Ale ani tentokrát David Levithan nezklamal a obdařil nás knížkou, ve které se najde každý. Pomocí osob, do kterých se hlavní postava každý den probouzí, obsáhl Levithan všechny problémy i radosti teenagerů, ale nikdy ne klišé. Je vážně úžasné, jak přesně a výstižně dokáže popsat pocity a myšlenky.
Je to přesně ten typ knížky, kterou chcete a musíte přečít naráz a pak si o ní s kýmkoliv hodiny povídat a/nebo ji přinejmenším nutit každému ve vašem okolí.

doroth28
18.07.2016 5 z 5

Někdy, když se mi kniha vážně líbí, tak ji nehltám a "nečtu jedním dechem", ale užívám si jí. Často odkládám a kontroluji kolik mi ještě zbývá než se budu muset s knihou rozloučit. Nestává se to často. Ale když, tak je to zážitek!

Bublushka
17.07.2016 4 z 5

Od začátku jsem ke knize přistupovala trochu skepticky, zaujal mě sice námět, ale přišlo mi to trochu jako blbost i taky jsem byla zvědavá o čem to vlastně bude a jak to bude napsané. A byla jsem příjemně překvapena. Už od začátku se kniha četla moc příjemně a její hrdina mi přirostl k srdci. Četla jsem jak divá dál a dál a těžko se od knihy odtrhávala. Příběh se stal zajímavých a já se nemohla dočkat rozuzlení. Jaké zklamání však přišlo s koncem. Jakoby se autor prostě rozhodl že už dílo ukončí a nechtěl už vymýšlet jak dál a vše tomu nějak přizpůsobil. Nevyřešil vlastně nic, jen to nějak poskládal tak, aby se neřeklo a dávalo to nějaký smysl. Konec pak nechal zvláštně otevřený, což mě zamrzelo. Skončilo to aspoň pro mě tak divně a nevyřešeně. Zbývá tolik otázek. Zdá se však že autor napsal i druhé dílko z pohledu Rhiannon, kde se možná dozvíme víc- uvidíme... každopádně toto zakončení mě zklamalo. I tak se ale kniha četla skvěle a kdyby skončila nějak zajímavěji- aby se to nějak vyřešilo a ne jen tak odhodilo jako zmuchlaný papír- nazvala bych jí dokonalou. Takhle zůstává příjemným prázdninových čtivem, které se moc pěkně čte.

redsharon
07.07.2016 5 z 5

Za tenhle příběh se klaním autorovi ! Za ten skvělej nápad, který je prostě... no prostě skvělej ! A jo, řeknu to ještě jednou - je fakt skvělej !!!! Nemám slova. Za mě 5 hvězd. Už se těším na další díl.

verondelacroix
04.07.2016 5 z 5

Jednoznačně moje nejoblíbenější kniha, která mi utkvěla hluboko v paměti.

„Všichni chceme, aby všechno bylo v pohodě. Ani moc netoužíme, aby něco bylo skvělé, báječné nebo fantastické. Rádi se spokojíme s tím, že něco bude v pohodě, protože "v pohodě" je většinou tak akorát."

steph.tey
02.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Řekla bych až psychologická. Tolik krásných a pravdivých citátů, které si tam hlavní hrdina myslel, nebo je říkal, jsem dlouho v žádném příběhu nenašla. Kniha byla krásná!!!!

Roselunda 1928
11.06.2016 3 z 5

Možná jsem měla se čtením ještě chvíli počkat... ale spousta věcí mi tu vadilo a přišlo nedomyšlených. Jak A vznikl a jak to, že se přemisťuje v poměrně uzavřeném okruhu? Vždyť tam stejně staří lidi jednou prostě musí dojít :D. Taky se mi zdálo, že se to vlastně pořád opakuje. Ahoj, jsem ten, přijeď za mnou tam a tam, ne, vždyť tenhle vztah nemůže fungovat. A znovu. Nehledě na to, že mi A připadal chvílemi strašně sobecký. Vždycky v těch samých situacích, které se donekonečna opakovaly.
Hezký nápad, ale podle mě potřeboval víc promyslet. A třeba ještě jednou přepsat. Nebo jsem prostě nepochopila, co tím autor chtěl říct.

Alienn
21.05.2016 5 z 5

Protože jsem až moc realista, tak tento styl příběhů příliš nevyhledávám a u této knihy jsem zjistila, že je to možná škoda. Takže jsem popustila uzdu fantazii, knihu si maximálně užila a vlastně nemám, co vytknout. Všechno sedlo, ani jeden z dnů tam nebyl zbytečný a navíc a i konec přesně takový, jak jsem to sama cítila. Dopuručuji na chvíli se odpoutat od reality a přečíst si tuto krásnou knihu.

Natálie14
12.05.2016 5 z 5

Na téhle knížce se mi moc líbilo to, že to jakoby nebyl jeden příběh. Odehrávalo se tam několik dějů a to mě zaujalo. Sice škoda, jak to dopadlo, ale za mě krásná knížka a těším se na další díl.

ajla5
08.05.2016 5 z 5

Smutná kniha, ale jinak to nešlo.

noutebook
22.04.2016 4 z 5

Naprosto dokonalé strhující čtení s krásnými prvky dívčího románu s tak perfektním konce, že ho nechci prozrazovat... ;) tahle kniha se hodí kamkoli ;)

AnetaM
13.04.2016 3 z 5

Smutné
Zajímavé
Nečekané
Snad jen moc rychlý konec...

tbruck
23.03.2016 5 z 5

Oceňuji originální téma, skvělé zpracování i překvapivý závěr, který mě dostal. Marně jsem hledala další stránky a jen nevěřícně koukala na knížku, přičemž jsem se snažila pochopit, že tohle už je jako vážně všechno. Knížka mě naprosto pohltila, v jedné chvíli jsem měla slzy v očích, a vzápětí se smála. Moc pěkné čtení :)