Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375225/bmid_den-co-den-syO-375225.jpg 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

RADOST
21.02.2014 3 z 5

Kdo by někdy nezatoužil být někým jiným, alespoň chvíli žít cizí život? Hrdina románu tuto možnost má. Je to výsada nebo prokletí? Zajímavý a dobře zpracovaný námět. Knihu dporučuji především dospívajícím, jejich rodičům a milovníkům romantických příběhů.

Brambram
09.02.2014 5 z 5

Velmi netradiční milostný příběh s nečekaným koncem. Nejsem věková kategorie hlavních postav, mohla bych jim být matkou, přesto jsem si knížku velmi užívala. Nutí k zamyšlení zda není na místě více pokory ve vztahu k životu, zda není na čase každý den užívat a ne jen přežívat. Díky autorovi za tohle nakopnutí

Mnia
01.02.2014 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem knihu koupila mamince k Vánocům. Moc se jí líbíla, z čehož mám velkou radost a dneska jsem ji také dočetla a opravdu moc zajímavé a poutavé čtení, zhltla jsem to za pár dní :-)))

Mon12
31.01.2014 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se k této knize dostala, na doporučení jsem ji přečetla a nelituji. V mysli mi zůstane ještě dlouho, přemýšlím nad ní, jak si málo vlastně člověk váží každého dne. Autor vybral skvělý námět - každý den žije A. život někoho jiného. Je zajímavé sledovat, jak se vždy musí sžít s danou osobou a jak by pro něj vlastně byl přínosem každodenní stereotyp mnoha z nás.

Knihoholka:'33
28.01.2014 4 z 5

Myslím, že nápad je to skvělý. Každý den v jiném těle, ale každý den miluje toho stejného člověka. Zpočátku jsem vůbec nechápala, kdo 'A' je. Jestli holka, nebo kluk. Časem jsem to nějak pochopila. Ale příběh to byl vážně zvláštní. A ten konec jsem vážně nečekala. Znáte to, tipovala jsem to na takový ten 'happy-end', ale on nikde.

Peace
18.01.2014 5 z 5

Krásný a nevšední příběh, který nutí k zamyšlení, zda by si člověk přece jen neměl více vážit toho, co skutečně má.

vaili
17.01.2014 5 z 5

Takže jedna z opravdu dobrých, zajímavých a originálních knih. Sice je mi skoro dvakrát tolik co hrdinům, ale naprosto mi to nevadilo,. Opravdu povedené dílo :) Člověk se dokáže do postavy perfektně vcítit a zjistí jak strašný by mohl být život. Dokonce si začne víc vážit toho svého obyčejného :)

muchomurka
08.01.2014 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala, zaujal mě popisek děje. Ale pořád jsem se nemohla donutit ji otevřít. Co když budu zklamaná a příběh se potáhne?
Nestalo se to a jsem ráda. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, přes jeden den. Příběh mě naprosto pohltil. Líbilo se mi, že se A stěhuje do různých těl, různých charakterů a vzhledu. Když ke konci A přišel na to, na co přišel (nechci to vyzradit), čekala jsem sladký šťastný konec, ale zcela jiný než ten, který autor napsal. A rozhodně s tím takto souhlasím.

maid
07.01.2014 5 z 5

Za jeden den, naprosto vyrazila dech. Upřímně jsem nečekala, že mě čeká něco tak krásného. Konec sice nebyl idylický, ale bez toho, aniž by se v tom spisovatel nějak hrozně zamotal, by se to skončit nedalo. Nejde jinak než knížku všem doporučit!

Hémerá
06.01.2014 4 z 5

Skutečně neobyčejná kniha! Dlouho jsem přemýšlela, jestli ji mám vůbec otevřít, ale nechala jsem se "ukecat" nadšenými reakcemi a líbila se mi. Opravdu se mi líbila, ale i přesto mě trošičku zklamala.

barca14
05.01.2014 5 z 5

Kniha je opravdu krásná a originální. Popravdě jsem čekala šťastný konec a byla jsem trochu nepříjemně překvapená, ale i tak úžasný konec. Postavy mi byly sympatické a po dlouhé době jsem si přečetla opravdu dobrou knížku!

bookshelf
29.12.2013 5 z 5

Na knihy o lásce mě nikdy neužilo. Ale tuto se odvážím označit jako jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Není tam žádný převratný zlom ani zvlášť zapeklitá zápletka. Ještě teď mi vrtá hlavou, jak asi dopadly postavy, do kterých se A převtělil. A musím přiznat, že mě to přimělo zamyslet se. Nad světem. Nad společností. I nad každým dnem, který se nijak neliší od těch ostatních. Dokonce více oceňuji lidi kolem sebe, ačkoli mě někdy dohánějí k šílenství. Jsem ráda, že nejsem A.

Nelin
27.12.2013 5 z 5

Vůbec nevím, jak knihu popsat. Svým způsobem byl příběh o ničem, ale stále je co číst.
Opravdu dokonalá práce spisovatele.

Bee
25.12.2013 5 z 5

Už pekelně dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu. Autor si vzal obrovský sousto a musím říct, že to zvládnul na jedničku - námět je sám o sobě parádní, ale líbí se mi, jak Levithan pracoval se všemi postavami a zahrnul do toho i osudy ostatních lidí, které si hlavní hrdina na den vypůjčil. Baví mě vývoj hlavních postav a konec, i když smutný, se mi líbí. Přála bych si víc takových knih :)

kvapsv
09.12.2013 4 z 5

Krásné, lehké a oddechové čtení. Taktéž na obálku se krásně kouká. Líbila se mi rozmanitost životů lidí do kterých se A převtěloval. Příběh byl hezky vymyšlený.

Že této knize nedávám 5* u mě v tomhle případě vůbec neznamená, že si je kniha nezaslouží. Jen jsem od ní čeala jaksi trošku víc, vzhledem k tomu, jaké jsem o ní četla recenze.

Knihomolka Rů
26.11.2013 4 z 5

Konec této knihy mě sice rozesmutnil, ale zároveň se mi líbil. Nedokážu si představit, že bych byť jen na chvíli dokázala žít život, jaký měl A. Osobně nemám moc ráda knihy se špatným koncem, ale tento nebyl špatný, smutný ano, ale špatný ne. Kdybych to měla nějak shrnout, tato knížka se mi opravdu líbila, je skvělá, originální a v tom konci i reálná :) Autor si na nic nehraje, což oceňuji.

Malous
26.10.2013 5 z 5

Velice čtivá kniha. Úžasný příběh. Líbila se mi rozmanitost charakterů, do kterých se A převtěloval. Výborné úvahové pasáže. :) .. (Every day I am someone else. I am myself – I know I am myself – but I am also someone else. It has always been like this...) :) Ani přes relativně "špatný" konec nemohu dát jinak než plný počet hvězd.