Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375225/bmid_den-co-den-syO-375225.jpg 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

xkristyna
28.02.2016 5 z 5

Moje srdcovka. Nádherně otvírá svět fantazie a romantiky.

AnetaM
18.02.2016 3 z 5

Docela zajímavá knížka. POZOR NA SPOILERY
Začátek super. Jenomže někde v prostředku se to strašně vleklo. Vždycky: ahoj jsem tenhle, ahoj potrebuju s tebou mluvit, přijedu za tebou, prijed, uvidíme se. Docela dost dni ( a zivotu) mi přišlo ze se neřeší skoro nic jiného. Na konci to začalo být strašidelné. Potom docitam a tesim se na hezky konec. A najednou otocim stranku a tam posledni den. Přišel mi ten konec nějaký zrychlený. Nejdřív to strašně stálo na místě a pak hop a tak teda ne, radši odjedu;) Ještě nevím kolik dám hvězdiček. Nejdřív po docteni jsem z toho byla plná emocí. Konec me rozbrecel. Pak to ale vyprchalo, takže to na 4 asi neda:(

DennieForbes
14.02.2016 5 z 5

Tahle kniha je něco opravdu kouzelného. Nejdřív mi hlavní hrdina celkem vadil, ale jak se příběh vyvíjel, vyvíjel se i on a celý příběh mě doslova pohltil. Ani jsem nepostřehla, že už dočítám poslední stránky a byl konec. Celá kniha byla plná emotivních momentů, ale konec byl největším šokem. Musím uznat, že takhle dojatá jsem dlouho nebyla a rozhodně se těším na knihu očima Rhiannon. :)

LilianaFalcon
04.02.2016 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne :-D Vím, je to divné, většinou mám v těhlech věcech jasno ;-) Jako by mi ten/ta hlavní hrdina vadil.

Vitnerová
17.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha na kterou se jentak nezapomene.... :-)
Ukáže úplně jiný pohled na svět než který máme my... :-)
Autor musí být génius aby mohl zplodit něco takového... :-)

AnnieMarie
06.01.2016 5 z 5

Musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila. Už jen tím, jak spisovatel přišel na takový nápad. I konec mě překvapil. Nevím přesně, jaké pocity z toho mám, ale určitě jsou kladné.
Musím říct, že nejsem fanouškem homosexuálů, ale jeden vztah tam byl velice pěkně popsaný, takže mi to knížku v žádném případě nezhnusilo.
Doufám, že se spisovatel rozhodne, pro další díl. :)
Rozhodně byste si to měli přečíst!!! ;)

misbyxo
19.12.2015 5 z 5

Zrovna teď mě tak strašně štve že je tu pouze 5* protože tahle knížka si jich zaslouží nejmíň 100! Hned od první kapitoly mě děj a styl psaní zaujali. Tohle byla moje první knížka od Davida Levithama a le ani náhodou poslední. Ikdyž fantasy moc nemusím tohle mi přišlo reálné a opravdové. Ikdyž to mezi A a Rhiannon někdy nedopadlo tak jak bych si přála a i na ne šťastný konec pořád je to jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla! Doporučuju:)

natalie2171
18.12.2015 5 z 5

Musím říct, že ani jsem si neuvědomila a do konce zbývalo jen pár stránek. Snad ještě nikdy mi knížka tak rychle neutekla. Přála jsem si víc stránek, víc dnů. Lepší ukončení, lépe radostnější. Ale vím, že tohle bylo správné ukončení a jsem spokojená. Takhle kniha obsahuje krásné citlivé věty, nad kterými se člověk musí zamyslet. Hodnotím velmi pozitivně, protože to byl úžasný nápad, dokonale ztvárněné a zdá se mi, že autor se do toho opravdu vžil. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

playada
04.12.2015 3 z 5

Čte se to rychle. Je to červená knihovna pro náctileté. Vidím tam prostor pro pokračování.

RůžičkováAdéla
14.11.2015

Kniha byla úžasná , čtu ji už podruhé a i tak se mi neomrzela

Sarance
07.11.2015 2 z 5

Tak já jsem jedna z mála koho kniha vůbec neoslovila. Měla jsem problém ji dočíst a neodložit v polovině.

Kikuska69
28.10.2015

Nevíte někdo, prosím, jestli bude i pokračování? Kniha jse mi moc líbila, hlavně ten konec, a rozhodně bych chtěla číst i pokračování :)

Adel703
27.10.2015 5 z 5

Po dlouhé době opět kniha, která mě dokázala zaujmout natolik, že jsem ji nedokázala odložit. Líbil se mi námět, líbilo se mi zpracování, líbili se mi hlavní postavy. Rhiannon mi jako jedna z mála hrdinek nelezla krkem a A... co k tomu říct? Nejspíš to, že mi bylo A líto. Probouzet se v novém těle, pořád a pořád dokola, nevědět, kdo budete, žít bídný nebo bohatý život, být nemocný jak už psychicky tak fyzicky,... Opravdu se mi to líbilo.

freddy
18.10.2015 5 z 5

Úchvatné. Tahle kniha mě vtáhla do děje již od první stránky a nemohl jsem ji odložit, dokud jsem ji nedočetl. Zvládl jsem ji přečíst během jednoho sobotního odpoledne a četl bych rád dál, kdyby to šlo. Tenhle příběh by mohl mít tisíc stran a já bych ho se zájmem a napětím četl klidně až do vyčerpání. Autor vymyslel příběh s lehce fantazijním prvkem, ale přesto mám pocit, jako bych nikdy nečetl reálnější příběh. Ba co víc, mám pocit, že tohle je jeden z nejlepších, dokonce snad možná úplně nejlepší příběh, který kdy kdo napsal. Všechny postavy, všechny charaktery, všechny světy, které jsou nám v knize představeny, jsou zajímavé, mají své opodstatnění a smysl a jsou uvěřitelné. Láska hlavního hrdiny k Rhiannon je ryzí, čistá, upřímná a jeho nesobecký čin v závěru knihy to jen potvrzuje. A upřímně, právě ten závěr knihy vytlačil z mých očí nejednu slzu dojetí a smutku zároveň. Mám pocit, že takhle zajímavý a úžasný příběh jsem ještě nikdy nečetl a bojím se, že už možná ani nikdy číst nebudu. Vůbec mám strach se nyní začíst do jakékoliv jiné knihy, protože se bojím, že podvědomě ji budu srovnávat právě s tímto příběhem, a že mi žádná další kniha už nepřijde takhle dobrá. Kdyby to šlo, dám této knize milion hvězdiček. Každopádně je jasné, že od nynějška mám novou nejoblíbenější knihu. Chci ji číst znova a znova. Chci poznat více hlavního hrdinu a to, jakým směrem se ubíral jeho další život. Chci vědět, že Rhiannon je spokojená a šťastná. Chci vědět víc o tom, jak funguje systém výměny těl, který hlavní hrdina podstupuje. Chci poznat další podobně postižené hrdiny, jako byl ten v této knize. Doufám, že se k tomuto námětu autor ještě někdy v nějaké knize vrátí. Třeba s jiným hrdinou a jiným příběhem, ale sakra, tohle je úžasný nápad zpracovaný perfektně čtivou formou. Chci víc. Chci mnohem víc! Ale vím, že to víc asi nedostanu, stejně jako hlavnímu hrdinovi došlo, že nemůže být se svou první a jedinou láskou, Rhiannon, navěky. Ale nevadí. Díky alespoň za tuto knihu, za tento příběh, ale hlavně za to, že jsem si k této knize našel cestu. Nelituji a nikdy litovat nebudu. A a Rhiannon a jejich příběh mi za to stáli.

Noshelfcontrol
25.08.2015 4 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou, líbila se mi její obálka, ale ještě více se mi líbil příběh. Mám z ní velmi smíšené pocity a hlavně mě donutila se trochu zamyslet nad tím, jak vlastně většina lidí žije a jak si polovina z nich neváží toho co má. Konec mě opravdu dojal. To, co A udělal pro Rhiannon mě moc nepřekvapilo, protože jsem něco takového čekala, ale smutné to bylo i tak. Na knížce se mi taky líbilo to, jak autor dokázal vymyslet ty postavy, ve kterých A byl, tak aby byla každá jiná. A ze všech těch lidí se mi nejvíc líbili Alexander a Zara. A i když se knížka občas vleče, stojí za to číst dál, osobně si myslím, že je opravdu skvělá a je v ní i něco hlubšího.

k_xn
27.07.2015 4 z 5

Upřímně, pořádně nevím, jak správně komentář zformulovat tak, aby obsahoval všechno, co chci ke knize říct. Mám z ní dost smíšené pocity.
Kniha mě zaujala už před dvěma lety na stránkách cooboo. Věděla jsem, že si tuhle knihu musím přečíst. Zaujala mě jak myšlenkou a dějem, tak i názvem a obálkou. A musím říct, že naprosto splnila mé očekávání. Nápad je úžasný. Po nějaké době mi ale děj už připadal trochu vleklý. Čekala jsem, že tam toho bude víc o dalších lidech s touhle schopností. Dalo by se z toho vyždímat i víc - to ale nemění nic na tom, že knížku hodnotím všemi pěti hvězdičkami. Donutila mě přemýšlet. Taky se mi moc líbily postavy. Homosexuálové, lidé s depresemi, problémy s pitím, možnost být absolutně kdokoliv. Každá postava měla svůj vlastní osobitý příběh. A ten konec - úžasný, opravdu mě rozdrtil, přestože jsem něco takového čekala. Poslední stránky jsem jenom brečela. Určitě stojí za přečtení.

Rowan
20.07.2015 3 z 5

Splnila mé očekávání knihy, na kterou jsem se celý den těšila, až jí večer otevřu. Nápad je naprosto skvostný, zpracování mohlo být lepší a jak tu někdo zmiňuje - podle mě se z toho dalo vytěžit víc. Po určité době začíná trochu nudit to věčné ano-ne-ano-ne. A bohužel v momentě, kdy jsem čekala nečekaný zvrat, následovalo prvoplánovité očekávání. Závěr mě vysloveně nezklamal, jen si myslím, že hrdina se zachoval poněkud naivně vůči Rhiannon. A možná úplně nejvíc mě mrzelo, že kniha skončila ve chvíli, kdy se mohlo začít něco dít. Ale přesto času nelituju a jsem ráda, že jsem tenhle příběh poznala.

DominikaFuch
12.07.2015 2 z 5

Přesně tak, je to hodně zdlouhavé a knihu jsem si koupila jen kvůli nápadu. Má to být romantická knížka. To by to ale prostě nemohl napsat chlap. Četla jsem i to Dash a Lily a vsadím se, že ty romantické části psala ona. Jen dvě hvězdičky.

Sušenka1556
01.07.2015 3 z 5

Přečteno za 2 dny ,ale mám pocit ,že jsem to nečetla vůbec.
Nápad skvělý ,ale časem se mi zdálo ,že to bylo až moc zdlouhavé.
Konec byl ale vynikající ,to musím uznat. Vlastně když tam bylo ,že se vydal na útěk ,otočila jsem na další stránku ,ale tam bylo už jen poděkování.... Takže to byl nečekaný konec.
Shrnutí:

Nápad (1hvězdička)
Konec (1 hvězdička)
Romantika s Rhiannon (1 hvězdička)

Bohužel uděluju jen 3 hvězdičky...

violet1313
14.06.2015 5 z 5

Tato kniha mne neskutečně oslovila. Už kvůli nápadu, který je vážně originální. To, že se Levithan snažil ukázat, že člověk je člověk, ať vypadá jakkoliv, nebo žije v jakékoliv rodině. Líbí se mi to, že A je vlastně daleko lepší než všichni lidé, protože nemá předsudky, ale zároveň taky přemýšlí jako člověk. Dalo by se to zařadit do psychologických prací, protože Vás kniha nutí přemýšlet.
U konce jsem už jen brečela. Neuvěřitelně mě dostalo to, co udělal pro Rhiannon.
Rozhodně bych tuto knihu zařadila mezi mé nejoblíbenější a doporučuji ji každému.