Den co den

Den co den https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174949/bmid_den-co-den-U5s-174949.PNG 4 836 237

Den co den série

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den. Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Every Day , 2012

katerina3397
05.08.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila, přečetla jsem jí za chvíli. Je to skvělý příklad toho, že ne vše musí končit happy endem. U hodně knížek se mi nelíbilo, jak skončily, i když to bylo šťastné, jde to vidět na tom, jak jsou autoři zkušení. David Levithan má osobitý styl psaní a líbí se mi, určitě si přečtu další jeho knihy. :)

Lenka.Vílka
27.07.2014 3 z 5

Cekala jsem na knihu pomerne dlouho a kdyz to tady bylo, nebyla jsem si jista, jestli chci vubec cist...strucne, dostala jsem neco jineho nez jsem cekala, ale to "neco" nebylo zase tak spatne...zacalo to tim, ze jsem hlavne nechapala, co se jako bude dit na tolika strankach...ale kdyby kniha vysla s jinym formatovanim, urcite by mela o sto stran min, ale to je jedno...jedeme dal...pochybovala jsem tak do ste strany, potom se to nehak rozjelo a zlepsilo...pritomnost epizidek z zivota jinych jsem nejdriv nechapala (ale bylo mi jasny, ze kniha musi mit nejaky uvod)...mozna jsem mekota, protoze se neprobouzim kazdy den v tele nekoho jineho a po case by mi bylo taky jedno, co se deje kolem, ale neni to potom nuda? Asi jsem nemocna, ale ja bych se snazila nejak pomoct (v pripadech kdy to lze, ne proto, ze ty kocce, co se mi libi, se to zda jako super-duper napad)...a k tomu ta vec s tim klukem, ktery neda pokoj a chce vedet, co se s nim delo...reknu to takhle, kniha nebyla spatna (vlastne do te ste stranky byla priserna)...ale nebylo to tak uzasny, az jsem skakala metr do vejsky (chapu, pro je autor bestsellerovy, protoze jeho styl psani je fakt dobry, chtela jsem vedet, co bude na dalsi strance, jenze to me zaroven priblizovalo ke konci, coz nebyla taky spatna varianta-knihu jsem docist chtela, abych vedela, jak to dopane-realisticky nebo naivne?)...takze celkove hodnotim pozitivne, znovu si ji uz neprectu, ale pokud ode me bude chtit doporucit prijemnou oddechovku na slunne odpoledne, ukazu na tuhle knizku...

Adele02
24.07.2014 3 z 5

Tak jsem asi divná, ale ten konec jsem vůbec nepochopila. Jinak to byla příjemná oddechovka, Levithan má dobrý styl psaní.

anibeni
22.07.2014 5 z 5

Páni, tak tohle jsem teda nečekala.. Vůbec nechápu, jak někoho zrovna "tohle" mohlo napadnout... Převtělovat se každý den do někoho jiného... Kniha mě zcela pohltila, nebudu psát, že ne... Ale zároveň mne donutila se zamyslet - nad každým dnem, nad životem, nad lidmi v mém okolí, nad tím, jaké by to bylo, vypůjčit si jejich tělo a vlastně i jejich život... Přemýšlela jsem, jak by se cítil asi dotyčný, kdyby si půjčil moje tělo... Byl by nadšený..? Byl by znuděný..? Ne, díkybohu, že nejsem A, přesto právě jemu (nebo spíše autorovi) děkuju za neobvyklý čtecí zážitek..

MiaMontek
22.07.2014 5 z 5

Ke knize jsem se dostala jen díky recenzi kamarádky a řekla jsem si, že zní zajímavě. Příběh mě trochu zklamal, díky čemuž bych ztrhla půl hvězdičky, protože to leckdy bylo zmatené a o ničem, ale díky faktu, že se autor nevyhnul ani lásce mezi chlapci, která byla velmi inteznivní a krásně citově popsána, body zase dohnal.
Příběh čtivý a lákavý, téma originální. Jen ten konec...

Andy0892
13.07.2014 1 z 5

Jak se říká - Sto lidí, sto chutí a sto různých názorů. Já bych tuhle knihu znovu nečetla a nejspíš bych ji nikomu nedoporučila. Ale to je můj názor. Chvílemi mi přišlo, že spisovatel nevěděl o čem psát a tak tam hodil zvláštní popis dne v těle někoho cizího. A konec? Co o něm říct? Nejsem si jistá jestli mě spíše zklamal, nebo se mi spíš ulevilo, že to tak nakonec dopadlo.

Petra28
02.07.2014 5 z 5

... rozečtenou knihu málokdy odložím .... u téhle jsem měla takové divné cukání. Na doporučení knížních přátel jsem vydržela. A nelituji. Byla by to ohromná škoda nedočíst. ...

Mě tak nějak nejvíc dostalo jak je A. hrozně nehmotný ... co vlastně je?

Kniha rozhodně stojí za přečtení !

nejknihy123
18.06.2014 5 z 5

Příběh mě moc překvapil. Ale konec mohl být lepší. :))

Krisseliss
08.06.2014 5 z 5

Příběh mě naprosto uchvátil!

Christie
05.06.2014 4 z 5

Jedna z nejoriginálnějších a nejzajímavějších knížek co jsem kdy četla. milovala jsem ji. Milovala jsem, jak je A v každé kapitole jný člověk, byl mi sympatický tím, že byl hodně přemýšlivý a hodně četl, milovala jsem, že knížka měla i zajímavý děj.
Jednu hvězdičku ale ubrat musím. Kdyby se daly dávat půl-hvězdičky, strhla bych jen půl. V mnohém jsem nesouhlasila s názory autora, což je naprosto normální a v pořádku, ale mě to prostě knížku trochu znehodnotilo a ubralo jí to na kouzlu. Nemyslím si, že je úplně jedno jestli je někdo v holčičím nebo klučičím těle, myslím, že to že jsem holka je velká část mé identity a prostě jsem se přes to nějak nemohla přenést.
ale rozhodně doporučuju!

Ruxandra
02.06.2014 3 z 5

Kdyby existoval někdo jako A, záviděla bych mu, kolik toho může zažít a litovala bych ho za to, co nikdy nezažije.
Prvních cca 70 stránek jsem si říkala do čeho jsem se to pustila. Ale pak se mi to postupně začínalo líbit. Konec ve mě sice zanechal pocit hořkosti, ale jak jinak zakončit takový příběh? Mělo to tak být.
I když mě kniha dost často rozčilovala, donutila mě se zamyslet.

mynonka
26.04.2014 4 z 5

Knížka není až tak nějakým napínavým vyprávěním, co vás nepustí ani na záchod, je to spíš zamyšlení se nad tématikou lidskosti a co doopravdy znamená milovat. Autor napsal něco velice originálního a každému dni vdechl speciální atmosféru. I když konec nesplnil očekávání nás romantických naivů, udělal autor správně. Pro mě kniha se spoustou životních mouder. Kéž by bylo víc takových kluků jako je postava A. Doporučuju na dlouhé deštivé večery :).

mortem
22.04.2014

Úžasný..konec mě mrzel, ale tuto knihu doporučuji..bude mi chvíli trvat než ji rozdýchám.

lucka4
17.04.2014 3 z 5

Moc jsme se na ni těšila ale když jsem ji konečně měla strašně mě zklamala :(

bookcase
11.04.2014 5 z 5

Knížka s krásnou obálkou a zajímavým příběhem, který mě chytl tak, že jsem nemohla knížku odložit, dokud jsem nedočetla. Musí to být psycho budit se každý den v jiném těle a prožívat denně nové a nové příběhy. Výborně napsané.

Domča
10.04.2014 5 z 5

Po strašně, strašně, opravdu strašně dlouhý době jsem si koupila knížku, aniž bych o ní cokoliv věděla, aniž bych si ji ještě v knihkupectví prolustrovala na internetu, aniž bych vůbec nic. Prostě jsem si ji vzala, zaplatila a přečetla.
Bože dej, ať mám takhle šťastnou ruku i příště a potom zase.
Abych ale nekecala, ze začátku jsem byla z příběhu trochu zmatená. Líbilo se mi, že si autor nehrál na žádnou tajňačku a rovnou vybalil, co se s A. děje (mimochodem, jméno „A.“ mi přišlo lišácky zvolený vzhledem k tomu, jak se hlavní hrdina cítí, i když abych byla upřímná, sama jsem z toho přeskakování pohlaví byla občas zmatená). Neříkám, že to nemá žádná negativa, pro mě to byla třeba ne moc sympatická Rhiannon, ale naopak jsem hltala každý kousek s Nathanem a jeho e-maily.
Úplně nejvíc bych vyzdvihla všechny „duše“, které se v knížce vystřídají. Obdivuju, jak se autor odpojil od všeho a každý postavě dal něco unikátního – osud, zvyky, prostě život. Super!
A konec? Dojemný a opravdu, opravdu k zamyšlení. Ale to ona celá kniha, takže – s čistým svědomím doporučuji!

cie
08.04.2014 4 z 5

Skvělý originální nápad, ale chyběl mi trochu lepší a promyšlenější konec...

asam
26.03.2014 5 z 5

Každý jsme jiný, každý z nás má své klady a zápory, každý žije v jiném prostředí, má jiné kamarády, záliby A teď se se všemi setkáváme na jediný den a musíme se vcítit do jejich problémů, radostí. Můžeme zasáhnout do jejich života, změnit ho, ale k lepšímu či horšímu? Neublížíme tím, že zasáhneme? To jsou otázky, které si den co den klade " A." Na všechny může zapomenout, je v jejich těle pouhý den, ale láska kterou prožívá je navždy. Tolik různých postav, zápletek.
Velice zajímavé téma, Je to moje první setkání s autorem a jeho dílem a nelituji toho. Knížka má spád. Den co den jiný problém. Den co den jiný člověk. Žádná sladká romantika.
Určitě doporučuji

kneslova
17.03.2014 5 z 5

Dobře mi padla do noty tato kniha, velice čtivá, dobrý nápad, ne nemůžu dát méně než 5 hvězdiček. A ještě pár velice moudrých myšlenek v knize - třeba o slušnosti a laskavosti....

IvcaK98
10.03.2014 4 z 5

Jako odpočinková četba dobré, námět víc než zajímavý a sem tam nějaká ta hlubší myšlenka tomu taky přidala. Trošku mi tam chybělo nějaké to drama, akce, vyvrcholení,... Jsem zvědavá na autorovy další počiny, našlápnuto má dobře :)