Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

kom72
21.09.2013 5 z 5

Kniha mne naprosto pohltila a už se těším na pokračování. Pro mne neokoukaný námět a autorovi jsem vše uvěřil do posledního písmenka. Doporučuji k přečtení.

alipeli
01.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla již po druhé a přijde mi snad ještě mnohem lepší. Děj je naprosto skvělý, postavy hlavních hrdinů jsem si zamilovala a nadšeně se vrhám na další díl.

Kortexo
31.07.2013 5 z 5

Kniha, která je skvěle napsaná, má atmosféru a rozhodně i spoustu skvělých nápadů.

Lenous133
17.06.2013 5 z 5

Výborná kniha, i když mi drobet trvalo se prokousat prvními stránkami ale pak už jsem se od knihy nemohla odtrhnou. Těším se až začnu číst dálší díl...

LovelyLucy
14.05.2013 3 z 5

Přítel do mě pořád hustil ať si to přečtu. A mně se do ní tak moc nechtělo. A jednoho dne se přítel vrátil z práce a já měla půlku knihy za sebou. Chvilku mi sice trvalo než jsem se do děje dostala, ale když se prokousáte přes popis nového světa kde je spouta druhů démonů, budete si už jen užívat. Akční, humorné a plné napětí.

vincek1
13.05.2013 4 z 5

První fantasy, kterou jsem zatím přečetl a nezklamala. Kniha má spád a příběhy tří hlavních hrdinů, kteří se nakonec sejdou jsou vyprávěny poutavě. Jediné co mě zarazilo byla věta kde hrdinka ucítila "statickou elektřinu jako od koberce" (volně citováno). Nevím, ale dost mě to vytrhlo z četby. Nevím, možná je to v tomto žánru možné, ale život se odehrával v čase podobném našemu středověku a najednou statická elektřina. Možná je to věc překladu, nebo jen nepochopení z mé strany. Jinak u mě dobrý (opět citace klasika) dávám čtyři hvězdy a chystám se na Pouštní kopí.

Tyrael
25.04.2013 4 z 5

Moc se mi líbílo jak autor postupně rozvíjel příběh a osudy všech tří hlavních postav. Už když jsem tuto knihu dočítal, začal jsem se shánět po druhém dílu (Pouštní kopí). Příběh mě zaujal a nepustil. Kniha se četla sama. Vždy když se vracím domů, tak se dívám na dveře, jestli mám v pořádku všechny chrany :-)

JirkaM
02.04.2013 5 z 5

S fantasy literaturou nemám zatím velké zkušenosti, ale pokud je každá fantasy alespoň tak dobrá jako tato kniha, myslím si, že se stane fantasy literatura mým oblíbeným žánrem.

HiRes
26.11.2012 4 z 5

V rychlosti........ Dlouhý začátek který ale nenudí, ale přesto jsem si v polovině říkal, proč se kniha jmenuje tak jak se jmenuje i když už po prvních 40 stránkách jsem pochopil čím je tetovaný, podle titulní strany. Pořádná akce se objevila a já jsem byl zklamán, Tetovaný se najednou objevil po několika letech, ale už moc nebylo víc rozebráno. Dozvíte se vše důležité, ale tolik podrobností bylo do té doby a v (pro mě) důležitém bodě autor napsal 3 věty. Konec zajímavý a snad i štastný. Ale pak přišlo zděšení! Druhý díl bude o tom záporákovi z Poštního kopí???!!! To jsem na to zvědav :-)

borknagar
22.11.2012 4 z 5

K této knize jsem přistupoval s obavou. Samá chvála, dobré recenze a člověk od toho čeká něco "superpeckojidního". Po dočtení knihy jsem rozhodně nebyl zklamaný, naopak. Příběh se mi líbil, pár dobrých nápadů a celkem sympatické postavy. Oblíbil jsem si postavu Rojera a jeho housle :) Plný počet nedám, nechám si ho v zásobě třeba pro druhý díl.....

Klarv
16.11.2012 5 z 5

Nemůžu se od toho odtrhnout, pořád jsem hlavou u chran, že musí chranit dům a připravit se na další bezesnou noc. :D :)

Dixinka
20.10.2012 5 z 5

Nejsenzačnější kniha co jsem v poslední době četla, opravdu doporučuji a těším se na pokračování.

Melic
14.08.2012 5 z 5

Byl jsem zvědavý, jak se mi bude líbit výborně hodnocená fantasy kniha, protože už je to dávno, kdy jsem naposled četl tento žánr a měl jsem pocit, že mi už nemá co nabídnout. Mýlil jsem se, knížka se četla výborně a příběh nebyl čistě pohádkový, ale místy i drsný. Také se těším na další díly. Nějaká ta nedokonalost se v knize najde, ale i tak 5* můžu s čistým svědomím udělit.

lukyli154
30.07.2012 5 z 5

Skvélá kniha, která mě svým dějem úplně pohltila. Jsem zvědavá na další dva díly. Těším se.

Domča
26.03.2012 5 z 5

Zajímavý nápad...

První kapitola mi dala trochu zabrat - nevěděla jsem, o čem kniha je a nebyla jsem si po prvních pár stránkách tak úplně jistá, jestli si na styl zvyknu. Navíc mě rozčiloval Ragen :-) Když jsem se ale prokousala, jak já tomu říkám "nut(d)ným začátkem", objevila jsem hladce plynoucí vyprávění.

Arlen. Hlavní hrdina, i když anotace říká, že hlavní jsou 3, název i děj mluví trochu jinak. Dětský Arlen byl sympaťák, Milnský Arlen byl trochu záhada, ale Tetovaný... ani se nechtělo věřit, je to ten samý člověk, jako na začátku.
Lesha. Její dětství pro mě bylo srovnatelně zajímavý jako Arlenovo, možná i o něco víc.
Roger. Roger si mě moc nezískal...

Co opravdu obdivuju ale je způsob, jakým autor nechal hrdiny vyrůst. Časové skoky v řádu let zvládl bravurně. Nedrhlo to, plynule to navazovalo. Žádné "časové zuby ani díry".

Příběh je, možná víc než dějově výjimečný, hlavně krásně napsaný :-)

Tor
31.01.2012 5 z 5

Miluju ten příběh. Po dlouhé době knížka, od které se nešlo odtrhnout. Totéž druhý díl - Pouštní kopí. Kéž by tu už byl třetí díl.

skyluke.
26.01.2012 5 z 5

Skvělá knížka. Asi jedna z nejlepších, které jsem četl. Ani tloušťka mě neodradila a příběh mě doslova dostal.

Enolain
22.12.2011 5 z 5

Uf, konecne jsem docetla a muzu se vratit ke kazdodennim povinnostem;) nebo pri cteni teto knizky vam nezbyde cas na neco jineho. Prvni kniha na takovehle tema a doufam ze me ostani knizkh chytnout stejne. A hned jdu na druhou knihu. Urcite doporucuji.

Frakira
19.09.2011 4 z 5

Přečteno za dva dny. Líbilo se mi svou jinakostí v tomhle žánru, přitom nic složitého, ale vtáhne vás to skoro až do Jádra ;) Už se těším na pokračování...

Pernak
23.05.2011 5 z 5

Přečetl jsem všech 450 stran na jeden zátah. A nelze než ihned pokračovat s knihou Pouštní kopí. Dílo dokáže vtáhnout do děje a nepustí, dokud člověk nezjistí že je na konci. Doporučuji.