Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

Helianthus
02.03.2015 5 z 5

Kniha byla velmi chytlavá. nejvíce se mi líbil vývoj hlavních postav, kdy se postupně vypracovávají a mění se. Doufám, že podobný styl si udrží autor i pro další díly.
Nevýhodou této série je, že opět asi bude nutné čekat na další díly.

kyklop123
19.02.2015 5 z 5

Super čtení, vývoj postav na jedničku :). Mám rád když se postupně z uplnejch looserů vyvíjí zajímavé postavy, charaktery a obvzlášť když jsou jasně vidět důvody :). Konec taky fajn a tři hlavní postavy jsou super. Arlin největší frajer samozřejmě :). Moc sem nevěděl co čekat, ale příjemně mě to překvapilo, určitě doporučuju :)...

Charley
20.09.2014 5 z 5

Poklona před schopnostmi tohoto spisovatele. Většina autorů by nedokázala napsat tak dlouhý úvod, aniž by se čtenáři začali nudit. Peter V. Brett to ale dokázal a tak i povídání o jejich dospívání bylo moc příjemné číst. Alespoň jsem se dokázala do chování hlavních postav vžít.
Fascinující čtení, ale jednu hvězdičku ubírám, ne proto, že by se mi to nelíbilo, ale protože jsem čekala o trochu víc akce. Ale důvod bude v tom, že je to teprve první díl série.
Doporučuji a těším se na další díl.

Kulm
01.09.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, Peter V. Brett je vynikající vypravěč.
Četla se jedním dechem od začátku do konce, nechybí jí napětí, má spád a humor. Obzvlášť kapitoly se starou Brunou mě dostávaly... tuhle starou kořenářku a její hlášky si hned zamilujete. Samotný závěr knihy je pak neskutečná jízda u které budete lapat po dechu.
Knihu mohu všem jen doporučit.

Valentine
18.08.2014 5 z 5

Poutavé vyprávění které mě bavilo od začátku do konce. Příjemně podaný příběh, kterému jsem věřila snadno a netrpělivě očekávala, co se stane v příští chvíli. Zajímavé, napínavé, neotřelé a zkrátka kouzelné. Tetovanému jsem naprosto propadla.

Roob
08.07.2014 5 z 5

Fantasy moc nemusím,ale tenhle příběh se velmi povedl.Doporučuji !!!!! skvělá zábava.Zvláště 1.díl.No ,byl jsem neporazitelný!!§

Stexer
09.06.2014 5 z 5

Kniha je skvela cital som to v eng. Ten cesky preklad je hrozny :( ... arlen sedlak, renna este horsie, a cele to je prejadrncovane. Odporucam urcite ale treba trpezlivost s jadrncovanim.

kalache
02.06.2014 5 z 5

Tolik nudy a najednou příjde bomba....děkuji,mistře Brette...

Evelína Š
27.05.2014 4 z 5

Na fantasy moc nejsem, ale tahle kniha se mi opravdu líbila. Skvělý příběh, velmi rychle přečtený :)

kočičí anus
18.03.2014 5 z 5

Nebudu tu psát žádné superlativy, od toho jsou komentáře přede mnou. Originální příběh začal vlažně, ale jakmile jsem do něj spadnul, už nebylo úniku. Jedna z knih na kterou jsem měl doopravdy závislost a to je s mou "jemivšechnouprdele" povahou už co říct. Doporučuju všem, i těm co fantasy nečtou - elfa by člověk nenašel, místo trpaslíků obývají jeskyně možná tak tchoři a netopýři a jediná zelená věc široko daleko, nejsou orkové, ale chrchle, jež pořád někdo plive na zem. Krom toho ta obálka je fakt cool. Nyní mě omluvte, jdu si na mou levou půlku vytetovat chranu.

Pokud je pravda, že Brett na knize pracoval osm let, je fakt zábava ten vývoj stránka po stránce. Ze startu to připomínalo talentovaného amatéra, pokračovalo to čím dál líp a za půlkou se zdálo, jakoby to psal úplně někdo jiný - zkušený a léty vypsaný.

Dudu
17.03.2014 5 z 5

Brett je prostě skvělý vypravěč- zkuste napsat knihu tak, že když ji pak někomu budete číst a každou chvíli vám z úst vyletí slovo jadrnec, vás ten dotyčný posluchač nepraští tou knihou po palici :-) Kdo umí, ten umí.

petaSk
17.03.2014 4 z 5

Na čisté fantasy příběhy moc nejsem, ale Tetovaný má skvěle vykreslené zajímavé postavy a ačkoliv je zápletka jednoduchá, kniha je napínavá a čtivá. Jediné co mi vadilo, byly neustále řeči o plnění břich dětmi, ale to občas k fantasy světům a tamní fázi vývoje společnosti patří.

Maragad
10.02.2014 4 z 5

Přiznám se, že mě kniha nezaujala hned. Chvíli mi trvalo, než jsem vše pochopila, zapamatovala si postavy a místa. Ovšem pak mě děj úplně pohltil a knihu jsem měla přečtenou během pár dní. Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny. Arlen byl chytrý a velmi statečný. Byl rozhodnutý stát se poslem a to se mu po nečekané pomoci povedlo. Při jedné cestě pomohl kořenářce a žonglérovi, kteří byli napadeni a ani jeden z nich netušil jak moc se jejich životy prolnou. Každý z nich si nesl své trápení. Kniha se mi moc líbila a klidně bych jí mohla číst pořád dokola. Tetovaný se věnoval především seznámení s hlavními postavami a s prostředím kde vyrůstaly. Poukazoval na to, jak se lidé jadrnců báli a schovávali se před nimi za chranami. Málokdy se našel někdo, kdo byl ochoten se jadrncům postavit nebo kvůli někomu obětovat svůj život.

Lmslaver
27.12.2013 4 z 5

Kdyby mi tuhle knihu nedoporučil kamarád jako skvělou, určitě bych ji po pár desítkách stran odložil. Sáhodlouhý popis dospívání tří hrdinů dokáže odradit akčněji zaměřeného čtenáře i přes to, že se odehrává v zajímavém a originálním světě. Rozhodl jsem se vytrvat a druhá půlka knihy mě královsky odměnila. Tak jak jsem se zpočátku probíjel urputně stránku za stránkou (zejména u dějové linie Leeshi) tak v druhé půlce knihy děj nabral neskutečný sešup a já se nemohl od příběhu odtrhnout. Pak jsem i pochopil proč autor zvolil takový pomalý rozjezd, aby čtenář pochopil jaký osud dohnal hlavní hrdiny až tam kde se dostali. Možná mohl Brett mezi úvodními kapitolami časovým posunem (před každou kapitolou je letopočet, kdy se odehrává) předložit čtenáři pár dramatických okamžiků z putování a boje proti démonům Tetovaného a navnadit tak víc ty, kteří baží po akci a napětí. Originální svět, skvělý příběh, výborný překlad a tak jen za pomalejší rozjezd dávám 80-90%.

Janičta
09.12.2013 4 z 5

tak jsem zase jednou měla v knihovně šťastnou ruku :-)
Není to fantasy na kterou jsem zvyklá. To mě na knize celou dobu bavilo. Autor podal svůj svět velmi poutavě.
Příběh je čtivý a snadno mě vtáhl do děje a nebyl problém vydržet číst až skoro do rána :-)

Ben Nevis
25.11.2013 5 z 5

Po dlouhé době fantasy, které mě chytlo. Jde vidět, že kvalita se s novými autory zvedá, knížky ztrácejí pohádkovost a odpoutávají se od Tolkiena.
Téma démonů vypadá na první pohled klišovitě, ale obsah překvapí. Autor zaujme hlavně propracovanými postavami a jednoduchých vypravováním. Neopájí se hezkými slovíčky, ale snaží se, aby se pořád něco nového dělo. Než aby dlouho stagnoval, raději posune děj o několik let. Sice najdeme nelogičnosti (například nezranitelných démonů je příliš mnoho a jsou příliš bezohlední na to, aby za pár let nevybili všechno živé, přitom už útočí 300 let), ale je jich velmi málo a díky tomu je chování postav uvěřitelné. S postavami se tu nikdo nemazlí a pokud udělají chybu, krutě za ní zaplatí (s heslem "co tě nezabije, to tě posílí"). Nečekejte na každém rohu zázračné vysvobození na posledních chvíli.

Nepřátelé jdou jasně daní, máme tu klasický boj Dobra a Zla, přičemž Dobro není zrovna příkladné. Důkazem je Krasie, země silně inspirovaná muslimským Orientem, kde se vše podřizuje svaté válce. Autor na nich poukazuje, jak je těžké bojovat s fanatismem.

Nejvíce se mi líbil začátek, kdy se seznamujeme s nepřáteli ve vší jejich surovosti. Z hlavních tří postav nejvíce vyčnívá Arlen, který také dostal nejvíce prostoru. Je na něm sympatické, že nebyl k ničemu předurčen, ale všech svých úspěchů dosáhl vůlí a zdravým rozumem.

Temný snílek
23.11.2013 4 z 5

Tato kniha je autorovým debutem, ale rozhodně to na ní není vůbec vidět, právě naopak, vše je zde až realisticky popsáno a vykresleno, že by člověk uvěřil, že by to mohla být jedna z možných budoucností lidstva.
Kniha má v sobě i dávku náboženství, když nám ukazuje názory lidí na to, proč je Bůh trestá za jejich činy. Lidé (hlavně na venkově) už dávno ztratili víru v Osvoboditele, který by je mohl zachránit a jen živoří ve svých bídných životech.
Proto v příběhu tolik vyčnívá Arlen, ten se odmítá vzdát a chce lidi přimět, aby opět bojovali o své životy. Na opačné straně je za pouští země bojovníků, kteří neváhají zabíjet pro svou víru. Třeba bývalý Arlenův "přítel" Jardit, neboli Šarúmen Ka (První válečník), který sice chce vyhladit jadrce, ale o osvobození lidstva mu nejde, on touží po moci.
Přes tloušťku knihy děj nikde nedrhne, ale příjemně plyne a v závěru nabere nečekaných obrátek. Období dospívání Arlena a představení Leeshy a Rojera je maličko zdlouhavější, ale ne nudné, takže to vydržte, protože postavy prostě potřebují nějaký začátek a hlavně vývoj.
Zpočátku kniha mírně připomíná román pro mládež, ale postupně přitvrzuje a od poloviny knihy už se rozhodně jedná o velmi temné fantasy. Děj místy dospěje do bitvy, která je sice krvavá, ale v únosné mezi, takže to nevadí ani slabším náturám. Dočkáme se i sexu, ale jen v náznacích, žádné orgie neočekávejte. Kniha nabírá na síle s množstvím přečtených stránek, takže z počátku je maličko slabší, ale pak hodně zrychlí děj má pořádně grády. Takže čtenář čte dál, aby se dozvěděl, co jednotlivé postavy ještě potká.

Edite
21.10.2013 5 z 5

Moc se mi do ní nechtělo.. přece jenom 45O stran je dost.. ale zvládla jsem to a musím říct že lehce.. a pak sem se divila že už je konec!.. Mám takové typy knížek ráda.. Nevím proč ale to spojení znaků na konci mě rozesmálo :) Těším se na další díl

Augi
02.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha s propracovaným dějem se zajímavými postavami. Těším se na druhý díl :-)

Monicay
01.10.2013 5 z 5

Od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout. Perfektní styl, zajímavý příběh a skvěle popsané postavy. Všechno fungovalo, jak mělo a já se ihned po dočtení s radostí vrhla na další díl. Maličko mi vadilo, že je příběh psaný z pohledu hned tří postav, ale to spíš z toho důvodu, že vždycky když se děje něco zajímavého, přeskočíme jinam. Samostatné příběhy hlavních hrdinů šly krásně vedle sebe, až se nakonec v jednom místě protnuly. Líbilo se mi to.