Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

Finn69
08.05.2017 3 z 5

Člověk nesmí moc přemýšlet nad tím, jak dlouho by mohl existovat svět, ve kterém každou noc vládnou davy démonů, kteří zabijí všechno co se hýbe a zničí a spálí všechno, co se nehýbe. Stovky let asi těžko. Nebo další věc - když lidé vědí, že démony mohou odehnat/porazit pomocí grafických magických obrazců, proč je za ty stovky let nikoho nenapadlo vytetovat si je na tělo?
Přes to všechno je to dobré a většinou svižné čtení, nudit se nebudete, prostě docela pěkná, čtivá fantasy. Možná to lépe ocení čtenáři pod dvacet let, do této cílové skupiny ale už bohužel řadu let nepatřím :)

kata5121
05.05.2017 3 z 5

Milá a jednoduchá fantasy, která místy i překvapí.

Atlantis
19.04.2017 4 z 5

Když jsem začal Tetovaného číst, měl jsem pocit, že jsem v životě nečetl lepší fantasy. Tento pocit mi vydržel asi do třetiny knihy, poté šlo už "pouze" o nadprůměr.
Co vás rozhodně nadchne, to je svět Tetovaného. Měl jsem z něj trochu pocit jako z anime Attack on Titans. Lidé jsou zde ti slabí a ohrožení, vymírající a pouze s minimální možností obrany. Skvělé.
Na druhou stranu se mi lehce nepozdávaly časové skoky, kdy najednou uvidíte vaši oblíbenou postavu s naprosto odlišnými charakterovými vlastnostmi než měl pár stránek zpátky a to jen proto, že uplynuly nějaké roky. Za druhé se mi nepozdávalo, že autor v průběhu textu mění pravidla světa. Neustále čtete, jak jsou jadrnci nesmrtelní a najednou je popis, jak jednoho účinně zabít (ještě před chranami, podotýkám). A za třetí, ale zde jde pouze o subjektivní názor, nesnáším zasazení fantasy děje do pouště. Nefungovalo to u Malazské knihy, zabrzdilo to Trůny, prostě ne. Prosím fantasy autoři, vyhněte se pouštím.
Tetovaný je výborná kniha, chytne a nepustí. Jen se děsím dalšího dílu, kde nejspíš bude poušť hrát první housle.

PeťkaW.
28.03.2017 4 z 5

Neskutečně rozporuplná kniha - na jedné straně se čte sama, na druhé vlastně děj neoplývá ničím extra a nic tak zásadního se tu neděje. Je jasné, že si autor připravuje půdu pro další díly, které budou, jak doufám, už o něco důležitější pro samotný hlavní příběh. Téma není nikterak originální a nejde o nic, co by tu už, byť v trochu jiných podobách, nebylo. Ale co Brettovi chybí tady, to dohnal v jiných směrech - dokáže zaujmout čtenáře, nechybí akce, humor, láska, výborně vykresluje postavy a vy s nimi tak všechna dobrodružství opravdu prožíváte, má čtivý styl psaní a vám stránky ubývají, ani nevíte jak. Navíc, jak je zmíněno už i v jiných komentářích, hlavní postava si vás opravdu neskutečně rychle získá a jenom kvůli Arlenovi jste pak schopní nad spoustou chybiček přimhouřit oči. Těším se na další díly. Tetovaný si pomalu ale jistě získává další fanynku :)

Kristia
26.03.2017

Musím říct, že je to jedna z nejlepších fantasy knížek, co jsem kdy četla.
Určitě doporučuju.

NikolP.
14.03.2017 4 z 5

Tato kniha je velmi dobře napsaná, má zajímavý děj. Mi bohužel moc nesedla a připadala mi moc zdlouhavá.

witchersbitch
08.02.2017 4 z 5

líbila se mi myšlenka, příběh i prostředí a těšila se kdy se osudy hlavních hrdinů propojí.. bohužel podrobné popisy dětství postav mi nevyhovovaly a kniha na mě působila zdlouhavým dojmem.. sérii jsem bohužel nedočetla právě z tohoto důvodu.. ty knihy by stačily být poloviční..

Hellrampage
06.02.2017 5 z 5

V zásade klasická fantasy, ktorá zo štandardov vybočuje práve chranami (runy) a ich používaním. Svet, v ktorom sa príbehy troch hlavných postáv odohrávajú, "bojuje" už tristo rokov proti démonom. Alebo sa skôr len horko-ťažko bráni. Démoni sa vrátili, lovia ľudí a ľudia sú proti nim bezmocní, pretože zabudli na to, ako sa brániť. Toto chce zmeniť Arlen, ktorý opustí všetko a všetkých, len aby našiel chranu, ktorá dokáže démonov zničiť.

Kniha sa neskutočne ľahko a rýchlo číta, nenašiel som jediné hluché miesto, pri ktorom by som zazíval alebo gúľal očami, či preskakoval nudné pasáže. Obsahuje romantiku, napätie, humor ale aj smútok či slzy. Všetko to, čo má správna kniha mať. Súboje sú prehľadné a výborné. Posledných 100-200 strán ma úplne pohltilo, len sa stránky otáčali.

Všetky tri postavy sú sympatické, sledujeme ich detstvo, postupný vývoj a stretnutie. Čo sa z Arlena stane, tomu sa budete čudovať a keď sa obzriete ako chlapec začínal, len zakrútite hlavou.

Hneď sa idem vrhnúť na druhú knihu, len sa trochu bojím, že bude hlavných postáv až osem, no dúfam, že trojica Arlen-Rojer-Leesha dostane tiež priestor.

flare
03.02.2017 5 z 5

Zajímavý nápad, dobré zpracování, čtivé, napínavé..barevné..

Odík
09.01.2017

Parádní knížka, napínavá, dobrý nápad. Kdo má rád fantasy, určitě nebude litovat.

Zewotanus
09.01.2017 5 z 5

První díl boje s Jadrnci. Jedna z mála knih, kterou jsem vzal do ruky a odkládal pouze když jsem si musel odskočit pro jídlo, nebo jsem potřeboval pár hodin spánku. Příběh mě nadchl. Ze začátku to vypadalo na takovou pohádku. Ale děj ukázal, že pohádkou rozhodně není. Hlavní postavy jsou zde velmi zajímavé a soucítil jsem s jejich osudem. Moc krásná kniha, kterou doporučuji. Je tam vidět i podtext, který zobrazuje naší realitu tak jak žijeme.

TomTomis
09.12.2016 4 z 5

První díl za mnou:) Tedy dočtený už před pár měsíci. Stále váhám, zda se vrhnout do dalšího dílu, nebo si ještě dát odpočinek. Některé pasáže mi přišly jednotvárnější. Démon za démonem, neustálý strach lidí. Jsem zvědavý na pokračování, ale váhám ...

mpb1913
21.10.2016 2 z 5

Nechal jsem se do knížky navést mou nadšenou knihovnicí a jsem zklamán. Přišlo mi to jako vyprávění pro malé děti. Lidem jsou sice rozervávána hrdla, do masa se jim zarývají pařáty a mě se při tom jen neustále vybavovaly jedny dětské omalovánky s ošklivými šklebícími se stromy a pařezy. Vzrušení, temná atmosféra,napětí nebo dokonce strach tak na to zapomeňte. Ale s klidem doporučím svému jedenáctiletému synovi.

Joges
05.09.2016 5 z 5

Tetovaný překvapil. Nejsem sice fanoušek podobných fantasy, do knihy jsem se začetl jen náhodou, ale originální příběh je zajímavý (až na několik slabších pasáží) a táhne, takže jsem knihu se zájmem dočetl a s klidem ji mohu doporučit.

honza1685
25.07.2016 5 z 5

Můžu s klidným srdcem říct ,že tohle je má nejoblíbenější kniha a jsem zvědav jestli ji kdy něco trumfne.Nádherně vymyšlený svět kde do sebe "všechno" zapadá, národy zemí vykresleny do těch nejmenších detailů(mentalita,víra,kasty). Každému kdo váhá, můžu jen doporučit.

woodward
26.05.2016 5 z 5

Na rozdíl od některých zdejších komentátorů musím říct, že mně se ten příběh (zatím) líbí. Dočetl jsem první dva díly, těším se na další. Je to fantasy jak má být. Démoni jako nepřítel lidstva jsou parádně zlí a vražední, lidi jsou každej jinej a rostou, učí se, vyvíjejí se, někdy si pomáhají, občas se mezi sebou perou. Nehledám v tomto žánru žádnou velkolepost myšlenek, je to (zatím) dobře vymyšlená, poctivě psaná série, pestrá, napínavá, zajímavá a bez přehnaného malování všeho na černo, jak to dnes někteří autoři dělávají. Uvidíme, co sem napíšu po čtvrtém dílu (jestli se k němu dopracuju).

delatrix
06.03.2016 2 z 5

Mě to tedy nijak nenadchlo. Neříkám, že je to špatná knížka, ale není to na můj vkus. Až příliš sci-fi tak díky tomu se to některým může líbyt.

Evickar
03.03.2016 5 z 5

První díl série je naprosto parádní. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak upoutala. Příběh Arlena a Leeshy se mi zdály zajímavější než příběh Royera (nikdy jsem nebyla fanda šašků). Pořád jsem čekala, v jaké situaci se všichni tyto hrdinové konečně střetnou. Moc moc děkuji autorovi za to, jak krásně a svědomitě rozepsal dětství hlavních postav. Čtenář pak jejich počínání a pocity chápe mnohem lépe. Jen tak dál :-)

pauele
17.02.2016 4 z 5

Nevedel som sa zbaviť pocitu, že autor nemá domyslené fungovanie svojho vlastného univerza. Vymyslel ho zaujímavo, to áno, ale určité detaily mi skrátka nesedeli. Nechcem robiť spoiler a preto nebudem uvádzať príklady, každý si ich tam nájde keď bude mať chuť. Možno sa však mýlim a všetko bude pasovať. Príbeh samotný sa čítal dobre a nenudil. Rozhodne sa pozriem aj na pokračovanie.

LordSnape
31.01.2016 5 z 5

Je vtipné, že jsem se k téhle knize odhodlával několik let a vždy mi buď z knihovny zmizela jako zápůjčka anebo jsem jí vrátil s tím, že na to nemám čas... Nakonec jsem si řekl, že tomu dám šanci a byl jsem mile překvapen. Svět po jakési zkáze, kde žijí démoni a kde vyrůstají tři hrdinové. Arlen mi byl nejbližší, Leesha se mi líbila svojí povahou a Rojer svými sny. Prakticky první kapitoly jen zasvěcují do děje a tak to člověk musí vydržet, jakmile se to následně rozjede, nedal jsem knihu skoro z ruky. Velmi se mi líbilo, jak všechny postavy postupně prodělávají svůj vývoj, jak dospívají, přičemž se mění i jejich přístup k určitým věcem a pravidlům světa, jako jsou chrany, různá města, jejich národy, způsob obživy, zvyklosti anebo dávná proroctví. Brettův svět Jadrnců a lidí mě úplně pohltil a těším se, až budu v sérii dále postupovat.