Démon zvrácenosti (39 povídek)

Démon zvrácenosti (39 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166841/demon-zvracenosti-166841.jpg 5 14 2

Nové ilustrované vydání slavných povídek amerického romantického prozaika, básníka, esejisty a novináře Edgara Allana Poea (1809– 1849) v překladu Josefa Schwarze. Dílo zakladatele moderní detektivní prózy a hororu, které inspirovalo již řadu výtvarníků, tentokrát vychází s ilustracemi významného českého malíře a sochaře Jaroslava Róny.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Argo

The Imp of the Perverse , 1845

666Jitka
20.05.2021 5 z 5

Skvělý výběr povídek mého velkého oblíbence E.A.Poea, jehož osobitý styl psaní, schopnost neuvěřitelně detailního popisu a hlavně jeho talent pro vytvoření úžasné strašidelné atmosféry ve "starém duchu", mě vždy znovu a znovu dokáže doslova pohltit.

undergrounds
24.06.2013

Kniha je už u mňa doma... Je fakt krásna, prepracovaná a objemná :). Už obálka ťa na prvý pohľad dostane svojim sprcovaním (páčia sa mi miniatúrne symboly okolo portrétu Poe-a, ktoré ťa sprevádzajú knihou pri poznámkach v poviedkach). Musím tiež vychváliť premakanú tlač, kde sa klasická čierna strieda so zlatou, taktiež temné ilustrácie k poviedkam a ešte bonus 2 záložky v čiernej a zlatej. No pre mňa určite klenot medzi knihami!