Dějiny

od:


KoupitKoupit eknihu

Spis („Dějiny aneb devět knih dějin nazvaných Músy“) řeckého historika Hérodota z 5. století př. n. l.. Jedná se o dílo, jež již svým názvem „Zpráva o pátrání“ napovídá, že v něm jsou shrnuta Hérodotova geografická a historická pátrání. Od doby Alexandra Velikého je toto dílo otce historie a geografie rozdělováno do devíti knih, které jsou pojmenované po jednotlivých múzách – Kleió, Euterpé, Tháleia, Melpomené, Terpsichoré, Erató, Polyhymnia, Úrania, Kalliopé. Hérodotos se v tomto spise věnuje převážně dějinám řecko-perských válek. V prvních svazcích se zaměřuje na příčiny tohoto konfliktu, který spatřuje hlavně v perském imperialismu. Prvních pět knih proto věnuje dějinám perské říše až do doby Dáreia I., dopouští se zde i četných historických, zeměpisných i etnografických odbočení a píše o zemích, které Peršané dobyli či napadli. Celá jedna kniha se zabývá jen Egyptem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30218/dejiny-30218.jpg 4.731
Orig. název:

Ιστορίαι (-440)

Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Andre2609
22.06.2018

Tato kniha je stroj casu, urcite zazitok ,odpurucam vrelo...Andy

Ianrou
30.03.2017

Nelituji jediné minuty, kterou jsem strávil u této knihy (a že jich bylo). Autor velmi obsáhle popisuje svět a události za jeho života i daleko předtím věrohodně a pro mě osobně i poutavě.

kremil54
25.02.2017

Velmi zajímavá kniha

kasparos
11.02.2017

Vynikající kniha

vincek1
17.11.2011

Tato kniha je zajímavá tím, že dějiny, které známe z podání "moderních" historiků jsou zde zachyceny člověkem který je prožíval.
Ne nadarmo je Herodotos nazýván otcem dějepisu. Kniha je podle mého názoru výborně přeložená a zanechala ve mě dlouho zvláští dojem bezprostřednosti s jakou byla napsaná.