Dcery dvouhlavého draka: Příběh „ženy pro útěchu“

Dcery dvouhlavého draka: Příběh „ženy pro útěchu“ https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523050/bmid_dcery-dvouhlaveho-draka-pribeh-zeny-650c9f4eca90b.jpg 5 389 87

Drak série

Dvaadvacetiletá Američanka Anna Carlsonová se vydává do Koreje, aby našla svoji biologickou matku. Když se dozví o její smrti, zdá se, že pátrání je u konce – dokud jí neznámá žena nepředá balíček se starožitným hřebenem. Anna pak začne odhalovat příběh statisíců korejských žen, které byly za války nuceny sloužit japonským vojákům jako „ženy pro útěchu“. A postupně zjišťuje, že se získala dědictví, jehož význam přesahuje její nejdivočejší představy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Daughters of the Dragon: A Comfort Woman's Story , 2016

aktijnov
13.12.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Poutavé, silné, smutné i děsivé... A přesto se člověk nemohl odtrhnout. Velmi dobře napsané....

anule90
10.12.2021 5 z 5

Když si odmyslím "americkou" část knihy, tak 5* je jasných!

Petronela16
28.11.2021 5 z 5

Fuha, tak toto bola nálož emócií! Úžasný spoločenský román, pre mňa určite Nr.1 tohoto roka vo svojom žánri.Roman sa číta v podstate sám, úplne voľné plynie, nenudí ani chvíľu, ba čo viac, núti čitateľa ďalej a ďalej sa dozvedat ako to pokračuje.Tiez som si musela niečo vygooglit ako to bolo s tou Koreou...no skutočne nemám viac k tomuto čo napísať, treba si určite prečítať.Pre mňa toto bol krásny oddych od tých všetkých krvakov, ktoré napriek tomu milujem, aj keď nebolo to ľahké čítanie, pokiaľ má človek aspoň aké-také empaticke vlastnosti.Urcite odporúčam všetkými 20-timi.

flaquitta
19.11.2021 5 z 5

Příběh korejské dívky, která je nucená pracovat jako žena pro útěchu, je neskutečně silný, čte se jedním dechem. Hrůzy, kterými si prošla, si v dnešní době dokážeme jen těžko představit, Hong Čehi si ale stigma ženy pro útěchu nesla celý život - a s ní zhruba dalších 200 tisíc žen. Ani po válce její život není jednoduchý, protlouká se životem, bojuje o přežití své i své dcery. Na pozadí příběh dokresluje historie Korey okupované, sjednocené a rozdělené.
Tento příběh ve mně zůstane dlouho.

Bobina74
14.11.2021 5 z 5

Nelze vyjádřit slovy tak silné a naléhavé vyprávění, které se vám dostane prostřednictvím tohoto ojedinělého románu. Tahle kniha se zkrátka musí zažít. Příběh korejské dívky Hong Čehi se vám dostane pod kůži a už navždy pevně zakotví ve vašem srdci. Budete hltat stránku za stránkou a nořit se do vyprávění o životním osudu korejské ženy, jež zdobila neuvěřitelná odolnost, ale i hrdost a naděje. Vydejte se do Koreje a poznejte nelehký osud mladých dívek, jež byly nuceny pracovat jako ženy pro útěchu a objevte kus historie této východní země. Více v recenzi od Kniha za knihou.

ivousekk
03.11.2021 5 z 5

Neskutecny pribeh, ktery se cte jednim dechem. Je silene, kolik si toho zeny utechy musely vytrpet. Je silene, ze i dnes se pred tim zaviraji oci a dela se, ze se to nestalo. O Korei a jeji historii jsem vedela minimum a tento pribeh mi opet pomohl rizsirit si obzory. Skoda jen, ze na pozadi tak smutneho pribehu.
Vzdy, kdyz si prectu takto silny pribeh, rikam si jake mam stesti na to, kde a v jake dobe ziju. Mame se skvele a bohuzel to porad vetsina lidi bere jako samozrejmost.

Knižní střípky
01.11.2021 5 z 5

Pro mě osobně to byl velice silný příběh, skvěle napsaný. Dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací, nad mnohými z nich mi bylo velice ouzko. Příběh Hong Čehi ve mně bude doznívat ještě dlouho.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.