Dcery dvouhlavého draka: Příběh „ženy pro útěchu“

Dcery dvouhlavého draka: Příběh „ženy pro útěchu“ https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523050/bmid_dcery-dvouhlaveho-draka-pribeh-zeny-650c9f4eca90b.jpg 5 389 87

Drak série

Dvaadvacetiletá Američanka Anna Carlsonová se vydává do Koreje, aby našla svoji biologickou matku. Když se dozví o její smrti, zdá se, že pátrání je u konce – dokud jí neznámá žena nepředá balíček se starožitným hřebenem. Anna pak začne odhalovat příběh statisíců korejských žen, které byly za války nuceny sloužit japonským vojákům jako „ženy pro útěchu“. A postupně zjišťuje, že se získala dědictví, jehož význam přesahuje její nejdivočejší představy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Daughters of the Dragon: A Comfort Woman's Story , 2016

Arwen777
10.10.2022 5 z 5

Jak tu bylo již řečeno, je to silná kniha. Není snadné, obzvláště pro ženy, ji přečíst a nevcítit se do osudů tisíců žen v Koreji za druhé světové války. Ani pozdější historie není o moc lepší a pravděpodobně ani současnost.
Kniha je velmi čtivá, pokud na to tedy máte žaludek. Příběh je sice fiktivní, prodchnutý krásným nápadem o historickém artefaktu, zároveň ale stojí na historických základech a o to větší dopad má na čtenáře.
Protože historicky kniha pojednává o poměrně dlouhém časovém období, není příliš podrobná. Ale svůj účel plní výtečně. Seznamuje čtenáře s pohnutými dějinami Koreje, s utrpením, odhodláním, sílou a pokorou tamních obyvatel.
Doporučuji

iška
25.08.2022 5 z 5

Velmi silný příběh. Dostala jsem se ke knize díky doporučení a děkuji. Dějiny Koreje jsou kruté, vlastně to by se dalo tvrdit o historii všeobecně. Bohužel ta krutost v některých přetrvává stále. Je to letos již moje druhá kniha z korejských dějin (Lisa See: Ostrov žen moře) a obě jsem přečetla takřka jedním dechem.

misa.novakova
13.08.2022 5 z 5

Krásná napínavá kniha, rozhodně bych doporučila přečíst

lucifess
09.08.2022 5 z 5

Vdechnuto. Byť se jedná o fiktivní román, tak je založen na historických skutečnostech, z kterých mrazí. Tolik mužů za jediný den ve stanici útěchy je pro mě nepředstavitelné. Pro tyto ženy to byl běžný obraz dne.
Rozhodně knihu doporučím k přečtení svým známým!

Hehehe
02.08.2022 5 z 5

O krutých věcech se musí psát velice špatně. Ale tohle? Čiší z toho všechno. Smutek, vášeň, oddanost, hrdost, odvaha, no prostě nádhera. Vím, že nejsem úplně silná povaha a podobná témata prostě nezvládám. Tohle byl ale skvělý zážitek a knihu mohu doporučit. Velmi silné čtení.

Ivanule
25.07.2022 5 z 5

Tento příběh mě opravdu dostal, už tím, že je pravdivý a dokázal mě dá se říct naštvat,že se v některých částech světa dělá,že se nikdy nic takového nestalo....

Sabulep
24.07.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, opravdu máte pocit, že se jedná o pravdivý příběh. Vtáhne vás to a nemůžete přestat číst. Podobné životní příběhy mám ráda, trochu mi to připomělo knihu Gejša od Arthura Goldena. Dokonce jsem se dozvěděla i něco víc o historii Koreje. Vřele doporučuji.

MizutaniMizuku
22.07.2022 5 z 5

Trochu mě rozčiloval ten americký nádech, ale jinak jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

janinca
09.07.2022 5 z 5

Vlastně jsem od knihy příliš nečekala a teď jsem mile překvapená. Přestože se jedná o smyšlený příběh, na uvěřitelnosti mu to neubírá, navrch mi rozšířil historické obzory.
Další příběh královského hřebene si nenechám ujít.

LadyCotton
24.06.2022 5 z 5

Pěkně zpracovaný historický příběh, byť fiktivní. Lehce mi připomínal mou oblíbenou Gejšu od Arthura Goldena.
Nicméně v této knize se dozvíte i něco z historie Koreje (před, během, po válce + o Korejské válce).

vlkove
20.06.2022 4 z 5

Silný příběh. Nejvíce mě tedy dostala část kdy hlavní hrdinka musela dělat ženu pro útěchu. Bylo mi až fyzicky špatně.
Co bych knize vytkla, tak je jednodušší sloh a nekvětnaté věty. Hodně to knize ubíralo. Mohla z toho být takové dejme tomu kronika dvacátého století Koreji. Co bych úplně oželela je příběh ze současnosti, který mi ke knize tak nějak nesedl. Takže za to strhávám jednu hvězdu. Jinak určitě kniha stojí za přečtení. Občas je dobré si minulost připomenout.

Lucík118
17.06.2022 5 z 5

Páni......... to se snad ani nedá popsat, jaký vliv ta kniha na mě měla. Neuvěřitelný příběh. I když je to historická fikce, stejně je strašné, co se těm ženám dělo. Je to strašná představa, co museli prožívat a ještě v tak útlém věku.
Kniha je velice dobře a čtivě napsaná, i když některé scény nejsou pěkné, knihu jsem přečetla za krátko a se zatajeným dechem. Některé kapitoly se čtou těžko a není to stylem psaní, ale spíš tím, co se skutečně dělo.
Musím říct, že mi ta kniha bude asi v hlavě ležet dlouho a budu nad ní nějakou dobu přemýšlet. Ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a něco se dověděla o korejské historii, kterou jsem do teď vůbec neznala.
Knihu můžu jedině doporučit, ale sama se přiznám, že jsem u toho měla několikrát slzy v očích.

ellis3
05.06.2022 5 z 5

Knihu jsem včera dočetla a musím na ni myslet. Přestože je příběh napsán čtivě, není to lehké čtení. Dozvěděla jsem se opět něco, co se ve skutečnosti v nedávných dějinách odehrávalo. Něco, o čem jsem dosud neslyšela. Bylo to příšerné, moc lituji dívky a ženy, které se musely takto obětovat. Nebylo pro ně východiska, jedině snad smrt. Kdo se chcete něco dozvědět, čtěte. Je to "jen" příběh, ale inspirovaný hroznou skutečností. Dále se dozvíte i fakta z korejského života v současnosti i minulosti. Také zajímavé. Doporučuji. Přečtěte si i poznámky autora po uzavření příběhu, důležité, je mi z toho smutno.

E-Fox87
18.05.2022 5 z 5

Velmi ctivy a zajimavy pribeh

evilunicorn
11.05.2022 5 z 5

Vyjímečný příběh.. Pro Evropana možná ne tak úplně známá fakta, ale o to byl zážitek ze čtení silnější.. Autor navíc jemně a bez odsudků poodhaluje korejské tradice a způsob myšlení..Tohle je kniha, kterou by si měl každý přečíst, mohu jen doporučit!

Culda
23.04.2022 5 z 5

Tato kniha nejde hodnotit jinak než 5 hvězdičkami.
Korea, její historie a způsob života mě už delší dobu zajímají (ať už se jedná o historii, tradice, péče o pleť, moderní kultura apod.)
A přečíst si fiktivní příběh na pozadí skutečných historických událostí, které Koreou otřásali během let, když se formovala do dnešní podoby..... no nemohla jsem odolat.
Rozhodně nelituji.
*SPOILER*
Co mě osobně na konci knihy "dostalo" byla poznámka autora, že babičky stále chodí protestovat (je jim už 80,90 let) a doteď se jim nedostalo řádné omluvy od Japonské vlády a Japonsko tuhle pravdu odmítá vyučovat a uznat do svých knih dějepisu.

markej
15.04.2022 5 z 5

Kniha, která přibližuje příběhy žen pro útěchu, tedy dívek, v tomto případě Korejek, jež byly uneseny, aby sloužily během druhé světové války japonským vojákům jako sexuální otrokyně. Román navíc otevírá i další témata, jako je tradiční život v Koreji, diktátorský režim v Severní Koreji či adopce korejských dětí americkými občany. Čtení je to napínavé, zajímavé, místy drsné a smutné, ale komu tohle nevadí, ten bude určitě spokojený.
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

jirina4159
07.04.2022 5 z 5

Nádherně popsané co si člověk (ženy zvlášť) nedovede vůbec představit. Další nepochopitelná krutost války, která postihla jenom slabé ženy. Přečteno opravdu s velkým zaujetím.

Termaap
06.04.2022 5 z 5

O ženách pro útěchu jsem před čtením knihy vůbec nevěděla a jsem vlastně ráda, že se takové knihy vydávají. Přesně jak bylo řečeno na konci knihy; “Když se nepoučíme z historie, jsme odsouzeni k tomu ji opakovat.”

Přestože budu knihu doporučovat a hodnotím ji pěti hvězdičkami, nečetla se úplně snadno. Je hrozné, co s lidmi (pokud je tak tedy ještě lze nazývat) udělá válka, jakých krutostí a ohavností jsou schopní.

Silný příběh, asi ani nepotřebuje delší komentář. Právě jsem dočetla a ještě stále ve mně doznívá život obou dcer dvouhlavého draka… přečtěte si o něm také!

amanek
05.04.2022 5 z 5

Přečtěno jedním dechem.
Ale děsí mě, kolika hrůz jsou lidé schopní.