Dcera ekniha

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301653/dcera-Fhb-301653.jpg 41591

Selekce (4.)

The Heir (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: (ekniha), CooBoo

SknihouVrukách

Od knihy som kvôli recenziám veľa neočakávala. Následníčka/Dcera ma milo prekvapila. S Eadlyn som nemala žiadny problém. Škoda,že účastníkovia selekcie nemali viac priestoru a akcia rýchlo skončila. Páčilo sa mi,že v knihe bola aj politika Illey.

Andynka
28.12.2018

Jsem vážně zklamaná, že v knize se přeskočilo celé období, kdy se America vypracovavala jako královna. A najednou sledujeme příběh z pohledu její dcery. Byl to opravdu šok a docela zklamání. Ale každopádně bylo zase zajímavé číst o selekci z pohledu princezny. Příběh se čte lehce. Jen to jméno princezny, které neumím vyslovit a ani napsat , je hrozné a postava je lehce nesympatická. Ale to je jen o zvyku, když se začtěte... získáte jiný pohled. :-)

denniys
23.12.2018

Upřímně mi chvilku trvalo, než jsem se rozhodla, jak se k této knize postavím..Selekce byla dosud z celé série jednoznačně nejlepším dílem zejména pro svou originalitu a také tím, že přesně popisovala soutěž..ostatní části upadly do vod průměru, ale pořád se držely nad hladinou, zatímco Dcera se začíná topit.. Princezna není vyloženě nesympatická, ale milovat jí taky nebudete, soutěži mnoho prostoru věnováno není a celé mi to přijde jaksi o ničem, mrzí mě hlavně to,že není věnován téměř žádný prostor hrdinům z prvních dílů..poslední díl přečtu a doufám, že mu budu moci přidat aspoň jednu hvězdičku, jelikož než jsem dočetla Dceru, měla jsem tuto sérii docela ráda...

Jass
12.12.2018

Je zajímavé, jak se k některým autorům stále vracíme, přestože nás jejich tvorba třeba až tak nezaujala... Pro mě je taková Kiera Cass... Byla jsem unavená a chtěla jsem si odpočinout, tak jsem projela seznam e-knih v telefonu a po deseti minutách nerozhodného vejrání a náhodného otvírání knih jsem začala číst "Dceru"... A ono to zase fungovalo. Prvních asi třicet stran super, pak jsem začala Eadlyn nesnášet - typické... s Americou jsem to měla podobně. Přestože jsem často obracela oči vsloup, taky jsem se často smála. A například Aspen mi tu přišel daleko sympatičtější než v původní trilogii. Zkrátka to vůbec nebylo špatné...

Barik05
13.11.2018

Moc hezké, vypnula jsem u toho a užila si příjemnou atmosféru knihy. Eadlyn mi byla moc sympatická, a i America mi byla sympatičtější než v předchozích dílech. Doporučuji, když si chcete odpočinout a pobavit se je to skvělá volba.

Elaphka
11.11.2018odpad!

SPOILER:
Selekcí jsem se prokousala jen tak tak - holt načančané holčičky a naprosto nerozhodná hlavní hrdinka asi není nic pro mě (stejně jako neschopnost autorky pořádně popsat útoky na královskou rodinu), tohle už bylo ale echt silné kafe. Po pár stránkách jsem měla chuť hlavní hrdinku pro její aroganci a nespokojenost se vším roztrhat na cucky. I na oddechovku je to hrozné.

Kelen30
05.11.2018

Jestli zažíváte zrovna těžké období,nebo jestli jen potřebujete zvednout náladu, tak jakmile na vás jakákoliv knížka ze série Selekce dýchne tou svou princeznovskou atmosférou a romantickou láskou,dobrá nálada ještě sama přijde,aby se spolu s vámi mohla pokochat, v případě Dcery, 35 krásnými muži.Trošku jsem Eadlyn záviděla tenhle cenný dar,kterého si ona vůbec nevážila.Aspoň většinou ne,hold charisma a štěněčí oči některých kluků byly moc i na její ignoratické schopnosti.

Eadlyn se chovala přesně tak,jako dívka,která vyrostla v paláci.Dělá si co chce,nařizuje všem co chce a někdy je i kapku povrchní.Proto jsem taky na ni pyšná za ten velký krok,který v průběhu Selekce udělala,ale další, velmi těžký krok ji teprve čeká.Změnila svůj postoj k ostatním,ale teď musí změnit i samu sebe.Ahren,jedna z nejúžasnějších postav které zde jsou,se jí snažil pomoct jak jen to šlo,ale většinu musí zvládnout ona sama.Je přece budoucí královna.

Dcera má jedno plus,které Selekce neměla,a to že zatím rozhodně netuším z koho Eadlyn udělá svého muže.A já se ráda nechám překvapit.

Verča16
30.10.2018

Nejlepší kniha na světě. Ze začátku na mě Eadlyn působila trochu ostře ale pak jsem zjistila proč. Kniha byla krásně rozepsaná moc se mi to líbilo. Bylo to smutné i radostné! Miluji celou sérii!!! Spíše pro dívky.

AniDi
24.10.2018

Nevadilo mi, že je příběh opět o Selekci, co mi ale dělalo problém, bylo vyprávění z pohledu princezny. Bylo tam málo prostoru pro nápadníky, o spoustě z nich, i těch v Elitě jsem se toho moc nedozvěděla. A povaha princezny byla příšerná. Každopádně se mi příběh líbil, trošku méně než první série ale líbil. Určitě doporučuji.

klara1550
22.10.2018

Splnilo účel - naprosto jsem u knihy vypnula.

ylena.k
19.10.2018

Více se mi líbila první série. Jsem zvědavá jak celkově dopadne selekce.

knizniblazen1
14.10.2018

O něco méně lepší než předchozí knihy, ale i tak si to za mě zaslouží plný počet hvězdiček.

saez
08.10.2018

Čekala jsem pokračování té slaďárny, ale asi trochu jiné. Měla jsem problém se začíst, měla jsem problém s v podstatě opakujícím se dějem. Konec vybízí k přečtení dalšího dílu. Udělám to, ale jen proto, že jsem zvyklá dočítat a nemám ráda neukončené příběhy.

Denisa_a
28.09.2018

Tak moc jsem se na pokračování těšila a Eadlyn mi byla docela nesympatická, mrška jedna, To se potom ke konci změnilo a do druhého dílu jsem hupsla ras dva.

Alilea
25.09.2018odpad!

Hlavní hrdinka mi tak leze na nervy, že po pár stránkách jsem se rozhodla knihu prodat. Myslím, že první tři díly v mé knihovničce bohatě stačí.

Tesinka_Laufey
23.09.2018

Nemyslela jsem si, že nějaká postava mi poleze na nervy víc než America, ale Eadlyn je opravdu hrozná. Její chování se mi líbilo jen na malou chvíli ke konci knihy, a pak si to opět zkazila. Na druhou stranu se mi v celku zalíbilo pár kluků v Selekci. Možná by bylo lepší, kdyby oni dostali trochu více prostoru...

books_are_life
20.09.2018

Prostě Selekce... Srdcovka :D Ale hodně mě pobavila obálka, kde je napsáno, že je Eadlyn připravena najít lásku XD

wildXchos
10.09.2018

Na Eadlyn se mi hodně líbilo, že narozdíl od Americy veděla, co chce, byla ale až moc chladná. Horší ale byli kluci. Většina z nich se skoro neprojevila a neměli tak propracovaný charakter jako dívky v předchozích dílech Selekce. Maxon s Americou navíc působili trošku strojeně.

Briv
05.09.2018

Nutně jsem potřebovala "provětrat" hlavu, ničím ji nezatížit a to ani knihou, nad kterou bych musela nějak moc přemýšlet. Sáhla jsem po této knížce a ačkoliv to není můj vyhledávaný žánr, nesplňuji ani věkovou kategorii pro koho je určená, tak svůj účel splnila. Jednoduché čtení, předvídatelné pokračování - byla jsem spokojena.

ElandaTheBest
04.09.2018

Nemůžu si pomoct, ale opět půjdu proti proudu - kniha se mi hodně líbila. Na úvod bych řekla, že se rozhodně nejedná o nějaké složité čtení - očekávala jsem příjemnou oddychovku, a tu jsem taky dostala.
Na rozdíl od většiny ostatních mi Eadlyn okamžitě sedla - a to mnohem více, než America v Selekci. Už jsem totiž unavená z těch věčně dokonalých hrdinek, které všichni milují, a tak pro mě byla arogantní a občas rozmazlená a protivná Eadlyn příjemnou změnou - trochu mi tím připomínala i mě samotnou. ;) Když se ke konci začala měnit k té klasické dokonalé hrdince, tak mě to mírně začalo odrazovat (i když pro ostatní čtenáře se tím evidentně stala aspoň snesitelnou :D), a tak doufám, že i v dalším díle zůstane stejná. :D
Ostatní postavy mi taky přišly docela fajn, a když se tam objevila hromada nových kluků, nevěděla jsem, komu mám fandit více.
SPOILER - když se hned na začátku objevil Kile, říkala jsem si, že teď je to jasné, kdo vyhraje. Taková ta klasika - celý život se nesnáší a pak buuum a je z toho láska jak trám. Což mi přišlo dost ohrané, a ještě více mě to začalo štvát, když jsem "poznala" i další kluky - třeba mého miláška Erika. Po dočtení jsem si hned šla hledat recenze na druhý díl (nee, příště už se fakt ovládnu! :D) a tam mi bylo mírně vyspoilerováno, že Kile to asi nebude.. za což jsem docela ráda a mám hned větší chuť do dalšího dílu.
Kniha je velmi čtivá, občas trochu předvídatelná, ale většinou umí příjemně překvapit a rozhodně jí doporučuju. :)

mishka1976
03.09.2018

Kniha mne po delší době vtáhla zpátky do "Selekce". Bylo to příjemné, skoro bych řekla, že lepší, než první tři díly. Možná proto, že Eadlyn je narozdíl od Ameriky rozhodná a myslí si, že ví co chce. Přečteno jedním dechem, jsem zvědavá na rozuzlení.

jani.ruzicko
31.08.2018

Eadlyn se ze začátku zdá velmi chladná a "nafrněná", ale v průběhu se to začíná měnit a vlastně to docela zapadá. =) V prvních třech dílech mi vadila nerozhodnost obou postav a že to bylo věčně jako na houpačce. Tady tomu tak není. Spíš naopak, Eadlyn jasně ví, co chce a jde si zatím, okolnosti ale nakonec boří ty stěny, co si vystavěla a masky, které si nasadila a s ledové královny se stává "člověk", který připouští i něco jiného, než to, co si nalajnovala.

Mám dva kandidáty na "prince - chotě", tak jsem zvědavá, jestli alespoň jeden vyjde =D

Ten konec jsem teda nečekala a trochu se bojím číst dál... no jdeme na to =)

TerísekTerka
30.08.2018

Krásná knížka, prostě pokračování Selekce... Naprosto chápu, že Eadlyn nemůže být stejná jako její matka - jen jsem se s ní prostě tolik nesžila. Každopádně určitě doporučuju, bravurní dílo.

makynka911
30.08.2018

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Nejslabší kniha ze série, oproti matce je Eadlyn otravná a namyšlená holčička. Postupně však zjišťujeme, že tomu tak vlastně není a o to lepší kniha je. Nicméně dějově se to předchozím knihám nevyrovná, ale uvidíme co dál :)

MayaBu
27.08.2018

Moje druhé setkání s Dcerou dopadlo o poznání lépe než to první. Eadlyn je mi stále dost nesympatická, ale uvidím, třeba bude v závěrečném díle snesitelnější. Svůj tip na vítěze mám, ale ve skrytu duše doufám, že se pletu a autorka mě překvapí. Romantická oddechovka, co dodat. Ze 2* zvedám na 3*

Klára14
21.08.2018

Kniha byla o trochu slabší než předchozí díly a často mě nebavila, ale jinak tam byly i skvělé scény, které mě překvapily.

Evule114
08.08.2018

Je mi líto, že jsem pokračování přečetla po šíleně dlouhé době od prvních tří dílů. Miluju tenhle styl. Knihu jsem přečetla ani nevím kdy a jak, tak moc mě chytla. Určitě se k nim zase vrátím. Je to fajn, ztratit se na jedno odpoledne v knížce. Vřele doporučuji :-)

KessieRixy
05.08.2018

No...Eadlyn je mi chvilkami maličko nesympaticka, ale jinak mi knížka přirůstá k srdci jako zbytek Selekce. Nápad na Selekci z druhého pohledu - toho kdo si vybírá - je osvěžující a rozhodně se mi líbí. Ocenila bych i další Selekce z pohledu nějakého prince :) Ale jakožto pokračování původní Selekce to rozhodně nezklamalo.

Míša06
02.08.2018

Noooo............. jako Eadlyn je svá a když si k ní najdete cestu (což se mi naštěstí povedlo) můžete s ní vše prožívat s ní, ale jestli si k ní tu cestu nenajdete, bude vám nejspíše protivná. Líbilo se mi, jak tam byla zmíněná Marlee, Lucy a Aspen. Jsem ráda, že na ně America ani autorka nezapomněla. Doufám, že se Eadlyn rozhodne buď pro Eika nebo Kila. Kniha se mi velice líbila a nezklamala mě.

Zubanka
01.08.2018

Pro mě lehce nesympatická hlavní hrdinka. I přes to jsem ale zvědavá jak to celé dopadne a na další díl se těším.

láska přátelství

Kiera Cass