Dcera
ekniha

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301653/dcera-Fhb-301653.jpg 41425

Selekce (4.)

The Heir (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, CooBoo

Kika28

Knížka byla úžasná. Přečetla jsem ji za dva dny. I když mně tam chyběla America jak se do všeho hrnula po hlavě a dělala co i napadalo. A chyběl mně tam i Maxon. Líbilo se mi jak má Eadlyn krásný vztah se svým dvojčetem Ahrenem a o k ní . Knížku všem moc doporučuji.

Sixtinka144

Podle mnohých nejhorší dí celé selekce, a ano, vzhledem k tomu ,že zde už není naše hlavní hrdinka Amerika, ale její dcera Eadlyn je v tom trochu zmatek. Příběh už sice není tak dobrý jako celá trilogie, ale podle mě si klidně zaslouží pět hvězd.

popeluška

Kniha se mi líbila :-) a hned jdu na poslední díl.Je to oddechová a milá kniha, co víc si přát :-)

whiolet

Pokud potřebujete něco nenáročného a hodně holčičího tohle je dobrá volba.
Kniha se čte velmi dobře a Eadlyn je dobře napsaná hlavní hrdinka, která zjišťuje, že být královnou neznamená nasadit si korunu,ale hlavně dělat těžká rozhodnutí.

Laughtubbe

Změna ! Příjemná změna. Eadlyn je potomek předešlé hrdinky příběhu. Zvláštností je změna pohledu na celou selekci. Teď můžeme vidět jak vypadá selekce z pohledu dívky/ princezny. Musela jsem se vypořádat s posunutím Ameriky do pozadí, ale Eadlyn není špatná nová hlavní hrdinka. Ačkoliv té rebelie je už trošku víc. Podle mě se se selekcí mohla prát méně. Uvidíme v posledním díle.

Mark.

Oddechové a klidné čtení. Žádné velké napětí se zde neobjevilo. Je smutné číst o Maxonovi a Americe jen z po vzdálí, jaké mají nynější strasti. Přestavovala jsem si knihu trochu jinak. Nic závratného se v knize neodehrálo a děj se protáhl do další knihy. Kniha se zbytečně táhla a myšlenky byly rozevláté. Slabý výtvor, který byl asi dle autorky zapotřebí. Doufám, že to v dalším díle rozjede. Kdyby nebyl čtivě napsaný, odkládám.

Tofinka

Pokračování původní Selekce se mi velice líbí. Je hezké se na průběh Selekce podívat zase z jiného úhlu pohledu... Ale! Eadlyn mi většinu knihy lezla krkem. Naopak například Kile mi byl velmi sympatický.

jitka7

Pro mě to bylo o hodně slabší než původní Selekce. Bohužel mi hlavní hrdinka přišla jako nafrněná slečinka, přesto jsem chápala ten její postoj. Ale pořád jsem se nemohla pořádně začíst. Nebylo to tak jako u původních dílů. Uvidíme, jak bude vypadat další díl Koruna.

radana4261

Kniha se mi líbyla. Ještě lepší mi příde následující díl Koruna.

Torino

Mě se Dcera prostě líbila!!! Má sice nejnižší hodnocení ze všechny knih této série a já na jednu stranu chápu proč, ale i tak se mi hrozně moc líbila. Líbí,se mi že v této části série zažívám jako čtenářka selekci z té druhé strany, že na scéně zůstala většina starých postav a přidaly se nové také zajímavé. Na rozdíl od ostatních jsem ráda, že je kniha o hrdince, která je něčím jiná a komplikovaná, jinak by tento díl byl dost možná stejný jako předchozí a to by byla nuda. Ale mrzí mě, že nám autorka blíže nepředstavila více nápadníků ze Selekce. Moc se těším na finální díl.

martina5069

Asi mě přepadla teď v únoru čtecí krize a nebo je ta kniha opravdu nudná a úplně něco jiného než původní selekce. Eadlyn je namyšlená a vůbec sem si ji neoblíbila. Účastníků selekce je tam 35 a přitom se děj točí asi jenom kolem 6sti - to už tam jako nejsou nebo co? Kam záhadně zmizely? Pár scén tam bylo dobrých pár zase strašných. Celkově kniha nenadchla ale poslední díl korunu dočtu i když je jasný jak to celé dopadne, třeba to nebude taková tragédie jako právě dcera protože u téhle knihy sem se opravdu musela do čtení nutit a za únor je to jediná kniha kterou sem přečetla.

dancav28

Tato knížka mě bavila, ale připadalo mi to až moc podobné na způsob "minulé série" (Selekce,Elita,První). Určitě si přečtu i poslední díl, ale zatím z toho mám takové smíšené pocity

misak94

Oddychové čtení, trochu něco jiného něž Selekce. V této knížce je vše vidět zase z druhé strany a moc se mi líbí prozatimní vývoj celého příběhu. Těším se na další díl :)

eleryn

Odpočinkové čtení :-) Těším se na pokračování :-)

quinefer
11. únoraodpad!

nevim co jsem cekala ale tohle fakt ne. i tu elitu ktera mi prisla nejslabsi jsem precetla mnohem rychleji nez tohle. ja proste nesnasim hlavni hrdinku. sice me trochu zajima jak to dopadne ale jestli se posledni dil bude tahnout stejne tak to asi vzdam.

kristynkal

Přečetla jsem jedním dechem, ale to přisuzuji tomu, že kniha je psaná čtivě a děj odsípá. Ale jinak.... s příběhem Ameriky se to moc nedá srovnávat- tam jsem byla nadšená, ale tady? Hlavní hrdinku nemám ráda, vadí mi. Fůra času se točí jen kolem určitých učastníků selekce, že vám ani nepřijde že ostatní tam ještě jsou....nevim... původní serie dle mě byla lepší.

verca65

Zatím to nebylo nic moc a doufám, že budou další díly.

elisa194

Ze zvědavosti jsem si přečetla čím chce spisovatelka pokracovat a byla to prostě nuda. Další díl cist nebudu. Zbytecne, stejně člověk od začátku vi, jak to dopadne...

VeronikaMaresov

První 3 díly byly dobré, tenhle díl mi přijde už zbytečný, ne tak dobrý, ten příběh by se bez téhle knihy obešel.

LucieValterová

Eadlyn mi přišla celkem namyšlená a rozmazlená, snad se to v dalším díle změní. Knížka mě trochu zklamala, jelikož se to začalo rozjíždět až ke konci.
Nicméně, další díly si určitě přečtu. Ne že by pro mě byla kniha úplným děsem a zklamáním, ale rozhodně se nevyrovná druhému a třetímu dílu z celé série.
Přemýšlela jsem jestli dám tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se slitovala, jelikož se mi neuvěřitelně líbilo jak jsme mohli vidět co se po několika letech stalo s postavami z předchozích dílů a to se mi nesmírně líbilo.

Lee7

Klidná a zajímavá, jak zvládne dcera to co jejich rodiče. Vážně jsem byla napnutá, jak z toho vyjde...

Veronicess

Túto časť som celkom pretrpela. Eadlyn ma nehorázne rozčulovala. Ja viem, ja viem, je to treba pre character development, ale aj tak.

Viviana-Mori

Vlastně je to pořád stejně fajn, stejně dobře se to čte a pohled z druhé strany selekce je fajn. Dávám plný počet bodů jen kvůli žánru, od kterého nelze mít přehnané nároky. Že je Eadlyn namyšlená, sebestředná a sobecká je jasné, ale to mi tolik nevadí, co taky od zhýčkané princezny čekat? Ale spíš nechápu, proč America a Maxon ztratili všechno ze své osobnosti. Autorka si na nich už očividně vůbec nedala záležet a soustředila se jen na nové postavy. A taky moc nechápu tu jejich vladařskou logiku.... kdybych já byla poddaný a žilo se mi opravdu zle, sotva mě bude zajímat, koho, či zda vůbec někoho si má neoblíbená vladařka vezme za manžela. Ale oddechovka stále dobrá a bavilo mě to, protože jsem aspoň ve zkouškovém období nemusela přemýšlet ještě nad vícero věcmi. :D

andulka1406

Původní trilogie Selekce byla dle mého lepší. Tohle už mě tolik nebavilo, ale i tak to bylo celkem čtivé a přečtu si i další díl.

NatyDee

Na pokračování trilogie Selekce, jsem byla zvědavá, i proto, jak se dál odvíjely osudy Ameriky a Maxona. Knížku jsem přečetla velmi rychle, ale na Selekci to nějak nemá, i když tentokrát je to z pohledu člověka, který si vybírá, takže vidíme tu druhou stranu. Eadlyn je vychovávaná, že bude královnou a tak není divu, že se občas chová hůř než líp, ale postupem ji to vše dochází. Překvapilo mě, co udělal jeji bratr ale na druhou stranu asi opravu neměl moc na výběr. Rozhodně si přečtu další díl a jsem zvědavá, jak se to dále rozvine a doufám, že Eadlyn si správně vybere....

K.Havilliard

Je tady hodně o tom, že je Eadlyn namyšlená, mně to tak nepřišlo, samozřejmě je to něco jiného, než Amerika, která pocházela z jiných poměrů, takže se potom může zdát, ze je Eadlyn rozmazlená. Podle mě jen ví co chce a chce toho dosáhnout.
Každopádně co se mi nelíbilo bylo to, že všechny hlavni postavy z prvních dílů měly-šťastně až navěky. Ale jinak se mi kniha líbila.

Hermiona8703
31.12.2017

Za mě nejslabší kniha z celé série. Jestli jste nemělirádi Americu kvůli její tvrdohlavosti a svéráznosti, tak tohle rozhodně nedoporučuji. Eadlyn se mi zdá jako rozmazlené dítě, i když chápu, že se holt nechce vdávat. Co mě ale nejvíc vadilo bylo její neustálé ,,Já jsem budoucí královna. Nikdo nemá takovou moc jako já"

Aaginka
28.12.2017

Dcera se mi nelíbíla. 1.,2.,3. i 5. díl je v pohodě, ale Dcera je taková... nevím jak to napsat. Nelíbí se mi že je Eadlyn tak chladná a nechce žádného kluka. To mě moc zklamalo. Naštěstí ne tolik abych si nepřečetla poslední díl. Ten byl o hodně lepší něž 4. díl.

julythreemosen
27.12.2017

Potřebovala jsem pro změnu nějakou oddechovku a přesně to splnila Dcera, přímo na jedničku. Jako vždy kniha neskutečně rychle ubíhala a psaní spisovatelky, které mi u předchozích dílů místy vadilo, se znatelně polepšilo (nebo jsem byla předtím více kritická?). Každopádně jsem si knížku moc užila, dostala jsem vše, co jsem chtěla - romantiku, pěkné šaty, pěkné kluky, trochu akce a - Selekci. Když kniha sedne do vašeho momentálního rozpoložení, není co řešit. Tak, kde je Koruna?

Mergirus
15.12.2017

Hlavní hrdinka se na začátku neprezentuje nijak lichotivě, ale postupně dospívá a nění se jak její pohled na svět, tak na sebe samu. Kniha je velmi čtivá a konec jak jinak než napínavý, proto doporučujipřipravit si hned další díl (mně se to nepovedlo).

láska přátelství

Kiera Cass