Dcera
ekniha

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301653/dcera-Fhb-301653.jpg 41256

Selekce (4.)

The Heir (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, CooBoo

Gi-Gi
předevčírem

jak jsem z komentářů vyčetla a teď to potvrzuji, rozmazlený spratek to je, bude jí chvíli trvat, než se dostane tam, kam by se měla dostat, otázka je, kdo to určuje...
jinak čtivé a sérii to ostudu nedělá

Kaia
06. prosince

Všechny staré charaktery se chovají přespříliš dospěle a fádně, Eadlyn je nesympatická namyšlená slečinka, která si myslí, že se kolem jí a její moci točí celý svět. A to jako musela 'ukrást' Americe její kamarádky? To si nemohla najít v její věkové kategorii? Kniha je nudná, strašně se vleče a nemá prakticky žádný děj. To nemohli král s královnou vymyslet něco důmyslnějšího,co by uspokojilo obyvatelstvo? Co třeba návštěva chudinských čtvrtí,výstavba budov,zařízení větší možnosti volnočasových aktivit,prostě COKOLIV by bylo lepší než chvilkové zaměstnání pozornosti obyvatelstva... SPOILER:nevím,jestli se to dá považovat za spoiler,ale osobně tipuji,že se dá dohromady buď s Erikem(který vlastně v Selekci ani není),nebo s Kilem.

Naty2809
01. prosince

Po přečtení jsem měla zvláštní pocit. Už od začátku mi hrdinka přišla arogantní a nesympatická. Dodnes nevím, co si o téhle knize mám myslet.

lenkaBajza
25. listopadu

Přidávám se k většině komentářů, že hlavní hrdinka je velmi nesympatická, arogantní, své nápadníky bere jako "nutné zlo" i když líbá jednoho za druhým... prostě prvotřídní fracek. Těžko uvěřit, že je to dcera dvou velice sympatických postav z prvních tří dílů.
Jestli se na konci Selekce dá dohromady s Kilem - pro mne také nesympatická postava - bude to dle mého očekávání s typickým americkým happy-endem = nuda. I když je fakt, že i většina ostatních kandidátů na prince mne neoslovila (malou výjimkou je trochu Henri s Erikem).
Mezi další negace musím zařadit i to, že se mi nelíbí, co autorka udělala z oblíbených postav "první řady" - Aspen, Lucy, Marlee... chápu, že už to nemá být o nich a nemůžou všichni žít šťastně až do smrti, jejich charakter mohl být ale zpracovaný jinak a lépe.
A abych nevypisovala jen to špatné: hlavní hrdinka přeci jen ke konci knihy dostává rozum, je sympatičtější, laskavější. Velice krásně popsán vztah s bratrem-dvojčetem, jejich neviditelné pouto. Oceňuji autorčino umění závěr knihy neuvěřitelně zdramatizovat a nechat otevřený konec, což mne nutí si přečíst i další díl ze série (a to jsem si po první půlce knihy myslela, že touto končím:))

Gabriellam
21. listopadu

Po přečtení Dcery byly mé pocity hodně protichůdné. Na jednu stranu se mi líbilo představení namyšlené a tvrdé hlavní hrdinky, budoucí královny. Dalo to knize zajímavý náboj. Bohužel postupem času tento náboj vyprchal a z Eadlyn se stala poměrně nudná postava, která pořád brečí, skáče někomu do náručí a je příliš rozněžněná svými nápadníky. Kam se poděla ta ostrá holka, kterou jsme poznali na začátku u první eliminace? Příběh jsem doslova hltala, ale ke konci knihy jsem se cítila čím dál více zklamanější...

NightShade
18. listopadu

když kniha vyšla odradila mě velká vlna špatné kritiky. Tak jsem si ji nepořizovala a ani nečetla. Moje kamarádka si ji přečetla nedávno i korunu a říkala, že neprohloupím. Dala jsem na její radu a pořídila si zbylé dva díly. Přesvědčila jsem se, že nemám soudit knihu dle lidí. Je to matoucí stejně tak, jako většina nálepek Bestselerů, které ve finále stojej za prd a končí v antikvariátech nebo bazarech. Je to veliký rozdíl mezi Americou a Eadlyn, ale není důvod na ni nadávat a říkat, jak je to špatná kniha. Přijde mi to velmi zajímavé a Eadlyn alespoň ví co chce. Není to taková romantická slátanina, kde se nic moc neděje. Dcera je o něco akčnější a autorka si výborně vyhrála s jejím charakterem. V selekci jsou jasně vyznačení kandidáti na prince chotě, ale ani po přečtení posledních pár stran nemám tušení, kdo to nakonec bude. To miluji, když mě kniha dokáže ještě něčím ke konci překvapit. Osobně doufám, že to bude můj vybraný favorit, ale uvidíme. Vrhám se na korunu.

arket
18. listopadu

Pro mne zklamání. Hlavní hrdinka nesympatická, příběh se tahne jak vařená nudle. Postrádá to jiskru, nápad.

Market116

I tento díl byl pro mě zážitkem. Kniha byla čtivá, krásně vymyšlená a chvílemi i zábavná.
Eadlyn na mě působila dost arogantně a povrchně. Jako by to byla samozřejmost, že se tak má chová. Zároveň je ale velmi silná a jde si tvrdě za svým a přesto, že se snaží, aby se jí Selekce nedostala pod kůži, trochu jí propadne. Takže jsem si jí celkem oblíbila, i přesto, že je skoro opakem své matky. Je zkrátka svá a nechce, aby jí někdo svazoval.
Vůbec ale nedokážu říct, koho si zvolí za manžela. Já osobně mám ráda Erika, který vůbec není účastníkem Selekce, dále Kila, Henriho a Foxe...takže jsem vážně zvědavá, určitě se rozhodne správně a zmoudří.
A Maxon s Americou jsou pořád stejně úžasní, ten jejich krásný příběh nic nepřekoná, mám je moc ráda a doufám, že vše dobře dopadne, vzhledem k tomu, jak kniha skončila, nechci zase bulet...takže rychle na závěrečný díl :)

karca5233

Je to určitě opačný pohlad na selekci předchozí ale štvalo mě jak je Aedy sebestredna a svým způsobem sobecká úplný opak než na co jsem u prvních knih byla zvyklá a vážně jsem doufala že se změní.

Stoklaska

Z knihy jsem spíše rozpačitá. První 3 díly Selekce byly zajímavější, tento díl mi připadal jen jako recyklace známého tématu. Eadlyn mi k srdci nepřirostla, je těžké si ji oblíbit, její chování je dost sebestředné. Měla jsem problém prokousat se první polovinou knihy, druhá půlka už je podstatně lepší.

Někdošťastný

Jsem z knížky nadšená. Postava Eadlyn je naprosto rozdílná od již známých postav. Je zajímavé sledovat selekci z druhé strany. Určitě doporučuju.

Linda007

Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na nové postavy, nakonec je to celkem fajn. Jsem zvědavá no druhý díl. Bylo milé číst o starých postavách.

Kayla

U této knihy váhám jak jí přesně hodnotit. Nebyla přímo špatná, chvílemi se mi četla teda upřímně hůře, ale pak byly i hodně světlé chvilky. Především posledních 40 % knihy byly docela hodně zajímavé.
Ovšem přiznám se, že se mi trilogie s Mer a Maxonem líbila více, než tato kniha. Selekci až po První jsem měla přečtenou za dva dny, ale tuto knihu jsem měla snad po měsíci a půl. Nechytla mě tak jako předcházející díly, proto jsem ji i neustále odkládala. Ale nezavrhuji ji.

nikiem

Popravdě nevím co si o tom myslet. Kniha mě bavila a dočtu i poslední díl. Něco mi tam, ale s předchozích dílů chybělo. Asi mě víc bavila prostá America, která jakoby zázrakem vyhrála princovo srdce. Chápu snahu o druhý pohled na soutěž, takže vcelku to vlastně nedopadlo až tak špatně.

RosaLucis

Ano, sice jsem do toho šla s tím, že chci pouze nějakou oddychovku, ale i ta se dá napsat dobře. Bohužel, Dcera mě velmi zklamala. Eadlyn jsem nemohla vystát, nedokážu si představit že by America a Maxon vychovali takového spratka. Navíc, jak může někdo o Maxonovi říct, když mu nemůže být o moc víc než čtyřicet, že už je moc starý na vládnutí? Co tím pádem má dělat anglická královna, které je dvakrát tolik?
SPOILER
Myslím si, že se Eadlyn dá nakonec dohromady s tím překladatelem, Erikem.

Markett

Vážně miluji tuto sérii... I když musím se shodnout s ostatními, že ze začátku jsem byla strašně překvapená z toho, jaká Eadlyn vlastně je, jak jedná... byla prostě strašná, rozmazlená a často propadající sebelítosti. Pak když přišla její Selekce,myslela jsem, že být na místě Ameriky, hned bych radši dala možnost panování Ahrenovi... ale je to přeci kniha, a ta nikdy nezamrzne na jedné stránce, tudíž jsem si řekla, že Eadlyn přeci nemůže být tak nesnesitelná pořád a čím víc se poznávala s kluky, tím si postupně získávala i mě. Líbila se mi její proměna v tu příjemnou a akčnější Eadlyn, té méně panovačné. A opravdu si mě získala, a k tomu teda ještě Kile... ten kluk byl naprosto božský, ač mezi nimi byla nějaká počáteční nevraživost.
Vážně, i když se to na první pohled nemusí zdát, je to moc pěkné čtení. I když ze začátku Eady působí jako "spratek", určitě to nesmí vést k tomu, aby někdo nedal této knize šanci. Ona se opravdu změní, postupně... a tím získá i obdiv všech. Já mohu doporučit, za mě perfektní. :)

Aerine

Na rozdíl od trilogie Selekce mi toto pokračování nesedělo hlavně kvůli hlavní hrdince. Nechce se mi věřit, že by Amerika s Maxonem nechali ze své dcery vyrůst takového "spratka": Já jsem nejvíc, mám největší moc a díky tomu jsem největší chudinka. Ale když už to mám rozečtené, tak ten pátý díl už taky přečtu.

vendy6619

Opět jsem se přesvědčila, že Kiera je naprosto dokonalá! :) každopádně výtku bych měla.. a to k chování Eadlyn, které bylo na ránu někdy!
Nemám slov.. konec byl naprosto nečekaně úžasný a já opět byla v Selekci.. ne jako účastnice, ale jako ta co si vybírá.
Tahle série je pro mě jednou z nejoblíbenějších!

OndřejMergl

Asi se shodnu s ostatními, že oproti Americe mi její dcera osobností tak do noty nepadla, ale nápadníkům se naštěstí pomalu daří odbourávat její ochranné štíty a trochu ji polidštit.

Kniha končí otevřeným koncem, který nabízí několik zajímavých alternativ, koho by si mohla princezna vybrat, přičemž já mám jasno, po kterém by měla ve výsledku sáhnout. U První mi autorka konec zkazila, tak uvidíme, jestli se jí to povede i v Koruně.

Mišule_11

Pro mě úspěšné pokračování, které nebylo vůbec špatné! :) Eadlyn není jako její máma, proto je to i trochu jiný její příběh a ona není tou dokonalou již od samotného začátku, což se mi na ní líbilo! Nese určitá břemena, ale bez takové povahy by očividně příběh nebyl takový! Provokace s Kile je humorná, někteří ostatní kluci jsou také zajímaví, proto se těším jak se další pokračování vyvine, protože ten konec byl opravdu pěkně napsaný! :)

Sima890

Eadlyn mi v téhle knize nesedla, její chování se mi nelíbilo, ale co se dá dělat...
Já už od začátku tipovala, že se stane něco co se vážně stalo XD (*spoil..* Kile byl vybrán do Selekce: O) ale bylo to super početní a dávám 5*

Gorby

Úžasná kniha! Sice se Eadlyn na začátku chová hodně panovačně, ale to se časem změní... Ovšem ten konec! Než jsem se dočkala Koruny, málem jsem umřela zvědavostí a nedočkavostí! Ale ted' už je vydaná, takže...
Doporučuji! ;)

Petra17

Pěkný příběh nesoucí se ve stylu prvních dílů, moc se mi to líbilo a těším se na další díl, už abych ho měla :)

Elis2

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kiery Cass. Rozhodně doporučuji přečíst.
Spoustě lidem se kniha nelíbila, protože hlavní hrdinka byla namyšlená a rozmazlená. Mně to upřímně nevadilo. Obávala jsem se, že tohle bude jen kopií první Selekce a že Eadlyn bude dokonalá dívka jako America. Proto se mi naopak líbilo, že měla i špatné vlastnosti, které si ke konci knihy i uvědomí a snaží se polepšit. V Koruně už není zdaleka tak namyšlená.

Ivuska1988

Po přečtení spousty recenzí a komentářů jsem se této knihy hodně obávala, ale za mě je kniha moc dobrá.
V jediné věci co se s ostatními recenzenty shodnu je to, že hlavní hrdinka Eadlyn je velmi protivný a rozmazlený spratek co neví co chce.
Ale za to ona vlastně ani moc nemůže, bohužel takto byla vychovávána. Někdy jsem jí dokonce litovala, protože dělala věci jen proto aby se zavděčila rodičům a okolí. A tím je právě i Selekce.
Edlyn si musí vybrat ze zaslaných přihlášek své kandidáty na budoucího manžela a krále. Tím pádem dochází k úplně jiné Selekci než jsou všichni zvyklí.
Eadlyn si tedy vybrala spousty zajímavých chlapců a objeví mezi nimi i kamaráda, co bydlí s ní na zámku.
Jak pak se tento příběh bude vyvíjet, zamiluje se Eadlyn nakonec do některého z možných chlapců a jak bude celá soutěž vypadat?
Po přečtení této knihy, jsem hned musela sáhnout po posledním díle zvaným Koruna. V Dceři máme otevřený konec a vůbec netušíme kdo by pro princeznu mohl být tím nejlepším a nejvhodnějším.
Sice pár tipů mám, ale po pravdě vůbec netuším....
Třeba se zde nakonec objeví nějaký neočekávaný zvrat...
I přesto se mi tento příběh moc líbil....

Ještěrka2004

Dcera je příběhem (celkem nečekaně) dcery Maxona a Ameriky. Děj se odehrává 20 let po trilogii Selekce, čtenáři této série se tak dozvědí, co všechno mladý král pro Illeu udělal a jak se reformy ujaly. Jen mi připadal zvláštní překlad názvu, protože THE HEIR neznamená DCERA, nýbrž DĚDIČKA.

Eadlyn je skvělá postava. Někteří zde si zřejmě myslí, že to že je jiná než America jí nějak ubírá na kráse. Mě se zdá že je to právě naopak. Eadlyn je sice sebestředná a trochu narcistická, ale právě proto je tak zajímavá.

SPOILER:
Strašně se mi líbí Kile. ale taky Henri. U Kilea se mi líbí smysl pro humor a u Henriho jeho jazykový handicap.

Blahona

Přiznám se, že nejsem zarytá fanynka původní Selekce z pohledu Americy. Kniha se mi sice líbila, protože mám ráda příběh o Popelce. Téma, kdy se z chudé a osudem zkoušené dívky stane královna a potká svého prince, bude určitě pro dívky vždycky lákavé. Snít je přeci krásné! Navíc skutečnost, že jde svým způsobem o soutěž přidává další atraktivní aspekt. Nyní tu máme druhou Selekci, tentokrát z pohledu Eadlyn. Kniha se četla celkem dobře, ale bohužel nedosahuje v mých očích ani na původní trilogii. ale chápu, že pro skalní fanoušky není co řešit:)
Více v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

NataliHope2004

Dodám příště.

Lucka1355

Na tohle pokračování jsem se hrozně těšila, ale musím říct že mě to hodně zklamalo. Eadlyn mi připadla hodně rozmazlená a nesympatická. Ještě si rozmyslím jestli si ten pslední díl co zbýva přečtu nebo ne.

Irimie

Kniha je příjemným pokračováním příběhu, rozhodně jsem se u ní nenudila, ale z těch kandidátů mi utkvěli v paměti asi jen 3. Nechápala jsem první velké vyřazování - na základě prvního dojmu mi tolik účastníků přišlo moc. Ani ti kluci, co postoupili do elity, nebyli všichni v průběhu příběhu nějak víc přiblíženi, což je škoda. Třeba s Foxem měla rande až těsně před koncem, tak nevím, co tam celou dobu dělal. V Selekci byli i uchazečky mnohem zajímavější, větší osobnosti.

láska přátelství

Kiera Cass