Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 944 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

Janaves
13.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od Weavera a super. Určitě si přečtu další.

veronika9761
04.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak to byl zas napinak toto. Nestíhala jsem ani číst. Paráda! I když ten konec mi malinko (vzhledem k sérii) nestymuje, ale určitě se v dalším díle dozvím proč. Jdu hned na něj.

kokosek
28.09.2020 5 z 5

Po Zlomenén srdci jsem autora zařadil mezi oblíbené a chtěl se vrátit na začátek série, jenže se jaksi nepovedlo a já se ztratil u třetího dílu. Protože načetl Bareš. A jo slibuju příště to bude díl první, protože jaksi těch narážek na minulé případy je moc. Jenže zase ten konec tohohle dílu mi nedá spát, přeci jen už jsme četl i díl sedmý, takže jako že cože :-)
A jaká je tahle kniha - koukněte na hvězdičky a je vše jasné.

hrabalikoval
24.09.2020 5 z 5

Timovy knihy mě velmi baví. Líbí se mi jak na navazují a pořád nám ukazují více a více. Tento příběh mě dostal asi 3x, kdy už jsem si myslela, že vím co se děje. Ale vždy tomu bylo úplně jinak. A tyto zvraty mě baví. Opět povedená, napínavá a dobře napsaná kniha.

iveta3689
21.09.2020 4 z 5

Napínavé, výborně napsané. Některé dialogy bych trochu proškrtala, ale rozhodné není kniha ani chvíli nudná. Naštěstí čtu sérii napřeskáčku, takže konec této knihy mi nevadil.

gigi77
21.09.2020 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale ani tak dobré. Něčeho tam bylo příliš, jiného málo. Popravdě jsem očekávala zcela jiný příběh. Každopádně literární vybavenost autora mě nezklamala, umí skvěle psát. Určitě jdu do dalšího dílu.

Pavlína79
14.09.2020 3 z 5

nějak není nálada na takovou hrůzu .... zajímalo by mě co by bylo dál, ona byla půl roku mrzutá, že je pryč a měla to těžké, a on už nikdy nebude jako dřív. Už nikdy nic nebude jako předtím ....

Warty
03.09.2020 5 z 5

Jako všechny předchozí díly prostě super. Čtivé a napínavé až do konce. No, jdu se pustit do dalšího dílu.

ydnac
31.08.2020 5 z 5

Všechny knihy pana Weavera jsou skvělé, čtou se lehce ač jsou napínavé a David se řadí mezi mé oblíbené detektivy :-)

lifeoptimist
29.08.2020 5 z 5

Tak musím uznat, že stále více přituhuje a překvapuje mě ten docela otevřený konec, ještě štěstí, že mám hned další knihu v sérii. Bylo to moc zajímavé a docela mě nejdřív překvapilo odhalení dost před koncem knihy, a ono bum ještě se toho dělo spousta.

Nicméně opravdu nepochopím, který chorý mozek napadlo u nás vydávat knihy od čtvrtého dílu, který teda podle mě, bude hodně navazovat na tento dočtený díl.... opravdu pro mě nepochopitelné a jsem ráda, že jsou už všechny díly a čtu pořadě, pak mi to přijde, že to lépe do sebe pasuje =)

March
22.08.2020 3 z 5

Nic moc, tak jak se mi líbil předešlý díl, tak teď to bylo takové chaotické, nijaké. Když jsem se ke knizce vracela behem jejiho cteni, musela jsem precist zpetne nekolik stránek znovu, abych si osvezila pamet, co jsem naposledy cetla...jindy se tesim, až si zase vezmu knihu do ruky a hltam dalsi děj, ale tady ne.....Možná by stačilo, když by knížka skončila tam, jak našli všechny unesené a ne "akce hrbitov" to už bylo moc...i když netuším, jestli to nebyla návnada na další díl. Konec kritiky a třeba budu nadšená z dalšího dílu...

DuchDoby
20.08.2020 1 z 5

Mno, co na to říct? Nuda, nuda, nuda....
Po dlouhé době jsem si přečetl detektivku. No a dlouho nepřečtu.

TomHr
13.08.2020 3 z 5

Knížka nezanechá valný dojem. Ale ani špatný dojem. Spíš žádný dojem: popravdě po několika málo dnech už ani nevím, o čem byla. Vybavuju si jenom spoustu thrillerových klišé, furt z něčeho čišela hrůza, pak zas někde někoho mrazilo v zádech, až to bylo k smíchu. Pachatel měl smutné dětství, vyšetřovatel je superman, jak taky jinak! Příběh vykonstruovaný, celé sepsané na prvoplánový efekt... a přiznávám, efekt se dostavil. Nakonec se čtenář nemůže odtrhnout a s napětím poslouchá, jak se zápletka vyvine a jak to celé skončí. Některé dramatické pasáže jsou napsané docela dobře a zasazené do atraktivního prostředí. Takže se nakonec knížka dobře prodává. Ale že by byla DOBRÁ, to bych neřekl.

pupopony
11.08.2020 5 z 5

Nemohu jinak než dát pět hvězd. Napínavé a uvěřitelné

Péťa1950
10.08.2020 4 z 5

Předchozí díly jsem nečetla,(v knihovně je nemají). Sice tam byla řada narážek na tyto díly, ale mně to nestačilo. Čtivé, zajímavý námět. Jak se vyvíjí psychopat. Soukromý vyšetřovatel kontra policie.Svérázná postava Davida Rakera.

kofola33
06.08.2020 5 z 5

3.dil v poradi, ctive, napinave, David vzdycky vyvazne, vzdycky si poradi a tak to je dobre, tak to ma byt:-)

Vlaďkaa4
23.07.2020 5 z 5

Tento díl jsem četla az po posledních dvou knihách. Čili mimo časovou posloupnost. Ale vůbec to nevadilo, věděla jsem jak otevřený konec dopadne a to mě dost uklidnilo.

Solverino
03.07.2020 4 z 5

Pořád dost na jedno brdo...

Allla9
30.06.2020 5 z 5

Další drsný případ soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Tentokrát o muži, který odešel do práce, nastoupil do metra a zmizel.

Doubravka1975
27.06.2020 5 z 5

3. díl série bývalého novináře Davida Rakera, který tentokrát pátrá po Samu Wrenovi, který ráno nastoupil do vlaku metra a do práce nedorazil, z vlaku nevystoupil, prostě se ztratil.....
Opět čtivé od začátku až do konce.
Konec jako dobrý, jsem na to taky skočila a úplný konec má znamenat jako co....? Naštěstí nám doma další čtvrtý dil