Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1076 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

edith79
24.05.2021 5 z 5

Tentokrát se vůbec nebudu rozpakovat dát plný počet hvězd. Druhá kniha Tima Weavera mě strašně bavila. Sériový vrah, unesené ženy a naprosto děsivé prostředí, to je to, co má správná kriminálka mít. Navíc David Raker je velmi zajímavá postava a autor nás postupně, pomalu pouští blíž k němu. Jsem ráda, že mám ještě spoustu knížek z této série před sebou.

Nelička
19.04.2021 5 z 5

Zase jsem se bála, zase jsem byla překvapená, zase prostě paráda. Je to čtivé, strhující a nutí mě to číst dál a dál... Určitě chci další díl!

Allla9
16.04.2021 5 z 5

Tim Weaver umí čtenáře udržet v napětí až do posledních stránek. Kniha má své kouzlo, Je drsná, ale zároveň obsahuje velké množství citu.

JaniMa
02.04.2021 5 z 5

Stejně jako v řadě podobných knih, najdete i v této řadu "logických mezer“. Nicméně, příběh je tak čtivý, že není těžké většinu z nich přejít bez mrknutí oka.

Terka1975
21.03.2021 4 z 5

Ani chvilku jsem se s Davidem Rakerem nenudila, tak trochu superman, ale jinak příběh propracovaný do detailů, že mi bylo unesených žen velmi líto. A přála si, aby byly stále živé.

raty
08.03.2021 5 z 5

Skvělé. Kniha má spád, správnou atmosféru, vyšetřovatele sympaťáka. Moc mě bavila a těším se na další.

Rudla333
04.03.2021 5 z 5

Ještě lepší než první díl.

Na detektivky moc nejsem, ale Tim Weaver umí své příběhy krásně zaobalit nádechem mystiky a psát o opravdu hrozných věcech tak, že se čtou úplně samy.

Bude to znít divně, ale navzdory tomu, jaké hrůzy se v knihách dějí, díky autorovu skvělému přístupu k příběhu, který ladí s jeho stylem psaní, je pro mě čtení "weaverovek" pomalu odpočinkové, oproti tomu, co čtu běžně.

Časem určitě sáhnu i po dalších dílech.

Světluška4
14.02.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla během víkendu, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Už i manžel mi říkal, ty pořád čteš. Ale kniha mě bavila, již se těším na další knihu Weavera. Doporučuji

Dopi70
07.02.2021 5 z 5

Chválím. Mnohem lepší než první kniha série. Lepší zápletka a i Raker už není taková nevyrovnaná citlivka.

danica6371
24.01.2021 4 z 5

Má to spád, je to svižné, čtivé... Za mě super. Nevím proč jsem tuto sérii tak dlouho odkládala.

soupik2012
13.01.2021 4 z 5

Na rozdíl od většiny zdejších přispěvovatelů, se mi úvodní příběh líbil mnohem víc. Jednoduše to bylo něco nového. Ale napsané je to stejně jako první část opravdu strhujícím způsobem. Žádná hluchá místa. Je to zkrátka akční jízda ve stylu Jamese Bonda. Bohužel to co mi hodně vadilo, v prvním příběhu, ale co jsem tolerovala vzhledem k faktu, že David Raker není policistou, se zde nejenom opakovalo, ale bylo toho mnohem víc. A to jsou nelogické kroky. Nechci prozrazovat děj a tak jenom nadhodím, že mi především vadil: pes, pistole a les. Ona celá závěrečná lesní pasáž, knize strašně ublížila. Kdyby příběh skončil dříve, dala bych i přes výhrady které mám, plný počet bodů. Takto nemohu. Nedokáži posoudit, kdo se choval víc nelogicky. Ruští zabijáci, nebo elitní policie? To fakt jako ne. Nejedná se o žádnou parodii a podobné fantasmagorie nejsem ochotna tolerovat ani u knih psaných stylem James Bond. Audioknihu čte pan Igor Bareš, což je vždy zárukou kvality.

Munzik
09.01.2021 4 z 5

Druhý případ Davida R. se nesl opět v duchu napínavosti od začátku až do konce a to i o trochu víc, než jeho první případ. Tak snad i další jeho případy budou mit vzrůstající tendenci.

jankaander
06.01.2021 5 z 5

Super, tahle serie je moc povedená......

moudivlacek
02.01.2021 5 z 5

Velmi vydařený příběh - David tentokrát pátrá po dívce Megan. Při svém pátrání se dostane dál než policie, opět si ho "oblíbí" únosce a vrah, na rozdíl od policie. Pro mne tento příběh hlavně znamenal duševní rozpor - co je důležitější pro policii, čemu by měla dát přednost, jaké oběti jsou "důležitější a přednější"?
David velkou část pátrání stráví po boku detektiva - otce, jehož dcera je 1 z pohřešovaných. Ten dává najevo, že pro únosce a vraha zná jen a pouze jeden konec.
Skvělé čtení, které rychle ubíhalo a nemělo žádná hluchá místa. Jsem zvědavá na další díl.

bekule
14.12.2020 4 z 5

3,7
Na škodu bylo že jsem druhý díl nemohla dlouho sehnat, a po 8 měsících už jsem si vůbec nepamatovala děj prvního, takže jsem se těžko dostávala do obrazu. Celkem povedený thriller i když ta závěrečná akce v údolí mrtvých byla z hlediska naivního chování policie dost nepochopitelná.

EmillyT
06.12.2020 4 z 5

Druhý díl D. Rakera nezklamal a byl stejně napínavý a čtivý jako ten první. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Z popisu Údolí Mrtvých mě mrazilo v zádecha, úplně jsem si představila, že bych se tam sama nechtěla pohybovat ve dne, natož v noci. Velmi oceňuji, že děj i závěr nejsou příliš předvídatelné.

Terka_v25
01.12.2020 4 z 5

Údolí mrtvých je pro mě lepší než první kniha Hon na mrtvého. Souhlasím, že se to četlo dobře, děj svižně ubíhal, nebyla tam hluchá místa. Příběh je poměrně zamotaný, nicméně soukromé očko D. Raker si s tím samozřejmě poradí a vyšinutého pachatele odhalí. Nejvíc na mě zapůsobil popis tajuplného lesa v Údolí mrtvých, tam bych sama být nechtěla.

zdenaR
22.11.2020 4 z 5

Napínavé, chvílemi trochu neuvěřitelné, přesto dobrá detektivka.

Booky84
21.11.2020 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha, překvapivý konec, už teď jsem zvědavá na další díl.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Skvěle zajímavá knížka.. do posledních chvil sem netušila, jak to vlastně dopadne.. výborně popsané akce a to napětí se nedá popsat :)
První kniha, co jsem od Tima Weavera četla.. a rozhodně si přečtu další.. :)