Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 912 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

LPG
06.01.2023 5 z 5

Děj už prozrazovat nebudu. To proběhlo v pár komentářích níže. Ale co musím napsat..je to bomba. Tenhle styl psaní opravdu můžu. Jo a nesmím zapomenout na Alžbětin překlad. Alžběto, to co tomu dáváte je přesně to co potřebuji (potřebujeme). Děkuji

Swissman
25.12.2022 5 z 5

Čtvrtý díl, čtvrtý příběh, po čtvrté zásah do černého. Tim Weaver je borec a postava Davida Rakera se stává členem rodiny.

Luigi1
19.12.2022 5 z 5

David Rake pokračuje ve své spanilé cestě vyšetřování.

dRaco
14.12.2022 4 z 5

Raker je sympaťák a jeho postupné krájení jednotlivých vrstev cibule při hledání další zmizelé rodiny mě bavilo. Jen bych za sebe lehce ubral v detailech a rozsahu jednotlivých záblesků z jiných dějových/časových linek, protože ty velmi pomohly složit bez problémů celkový obraz dříve, než by se hodilo. Jinak opět skvělé popisy prostředí, především zatopená vesnice.

Hakate
03.12.2022 4 z 5

Další díl za mnou, Davida jsem si oblíbila už v od prvních stránek 1.dilu a stále má obliba trvá.
Celkově se mi tato série zatím velmi dobře čte.
4. Díl, trochu pomalejší rozjezd, zprvu byl začátek zápletky zajímavý, postupně mi úplně neseděla zápletka, a chvíli jsem si říkala , že si dám asi od dalších dílů menší pauzu, pak tu byl zvrat, který mě zaujal a pak přišel opět konec, který to rozsekal a já si řekla, že budu dál pokračovat, takže v součtu, opět skvělý díl. :)

VeruMalfoy
13.11.2022 4 z 5

Tady u té knihy jsem si po dlouhé době řekla wow. Po dlouhé době tu bylo opravdu velké překvapení. Námět zmizení celé rodiny byl také zajímavý. Stále tomu ale něco chybělo.

boxas
08.11.2022 3 z 5

Tak David Raker to zase rozjel ve velkém stylu. Nedokáže ho zastavit ani to, že v minulém díle skoro umřel. Co by taky neudělal v zájmu pravdy a své bývalé přítelkyně Emily, že ano?
Navíc je to tentokrát fakt záhada! Prázdný dům, jídlo na sporáku, dětské hračky rozházené po zemi, pes bloudící po domě, ale taky mrtvola z mrazáku na pobřeží...
Až potud vše v pořádku. Moje očekávání věcí příštích bylo veliké...
...ale pak se to zadrhlo.
Ani mi tak nevadilo hup sem, hup tam z kontinentu na kontinent, z jednoho časového období do jiného, spíš třeba to, jakým způsobem autor pro tento díl "odsunul" bývalého policistu Colma Healyho, protože se mu jednoduše nehodil příliš do krámu.
A korunu všemu nasadil Tim Weaver na konci knihy. Nejenom jedním tajemstvím, které spojovalo Davida Rakera s Carriinou rodinou, ale především samotným závěrem. Proto přes veškeré klady, přes to, že mě knížka bavila, nemůžu dát plný počet hvězdiček.
!POZOR SPOILER!
Pozornému čtenáři nebo posluchači určitě neunikl jeden nafukovací kruh někde v polovině knihy. Pak už veškeré snahy Tima Weavera byly jen kouřovou clonou a bylo vlastně naprosto jasné, jak příběh dopadne.

6290
08.11.2022 3 z 5

No popravdě jsem se podobné zápletky dost obával. Protože jakmile se někde v nějaké knize objeví černobílá fotografie se skupinkou starých kamarádů a začnou se kolem ní hromadit mrtvoly, je na tuto jasné, že jeden z nich kdysi nosil poraženeckou uniformu a "jenom dělal svou práci". Ono to tajemství dávné minulosti ve světle současného revanšismu a adorace válečných zločinců, už stejně tolik netáhne, ale budiž, respektujme fakt, že autor psal knihu před rokem 2022 a jako berličku si vybral tudletu ohranou píseň. Největší potíž jsem měl se supermanovským záporákem, který si chodil kam chtěl a zabíjel koho chtěl. A poslední kapitolka? Tu snad poskládal na kalkulačce ze zbylých znaků, ne? Si mohl odpustit.

DooFooS
31.10.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha v řadě a poprvé se zadrhla. Výjimka byla pouze na začátku, kde se zodpověděla otázka s konce minulé knížky. Dlouho jsem se nemohl dostat do děje a pak se to začlo ještě kombinovat a tak nějak z toho nemám pocit, že bych si knížku užil stejně, jako ty předešlé. Pořád ale platí, že autor umí v knížce předvést napětí, které mě nutí číst na nejvyšší rychlost.

Alisa1980
01.10.2022 4 z 5

Recenze Haduwig jako by mi mluvila z duše. Už jsem četla dvě knížky od autora - bomba, tak jsem se těšila na další díl s Davidem R. První část jsem měla rozečtenou snad měsíc a vůbec se mi nechtělo do dalšího, ovšem další půlku jsem přečetla za jeden den. No překombinovanované - na to jsem u autora zvyklá, ale tohle bylo fakt dost. Trochu mi chyběla linie osobního života Davida, v minulých dílech byla a tady se vytratila. Ale jen můj pocit.

Haduwig
05.09.2022 2 z 5

Tentokrát mi kniha nesedla - jak jindy příběhy s Davidem hltám, tak tady jsem se dobrou polovinu knihy opravdu nutila ke čtení. Zbytek příběhu už sice měl nějaký spád, ale výsledný dojem není příliš příznivý a dal by se shrnout takto: díkybohu, mám to za sebou, zápletka byla až moc přitažená za vlasy a nějak se to celé vyřešilo. A teď rychle na něco jiného, ať si spravím chuť.

Majulle
07.08.2022 3 z 5

Kniha byla napínavá, ale minulé díly se mi líbily více. V této knize bylo spoustu postav ve kterých už jsem se poté i trošku ztrácela :) Avšak zajímavý příběh :)

eva0195
04.08.2022

Pane Bože, to bol nárez! Vysvetlí mi niekto, prečo žiadne vydavateľstvo na Slovensku ešte tohto autora neprekladá? Ani netušia, o čo prichádzajú...

Odporúčam všetkými desiatimi celú sériu... a ako inak, idem sa vrhnúť na číslo 5...

Jenny055
05.07.2022 5 z 5

Tim Weaver opäť nesklamal. Dosť zamotaný dej, ale bavilo ma to. Na pláži so slúchatkami v ušiach som počúvala audioknihu a Igor Bareš ako interpret nemal chybu.

gigi77
10.06.2022 5 z 5

Vida, vida, vida ….
Tím Weaver mě prostě baví. Kromě jiného i to, jak dokáže popsat scénu. Davidovo počínání v Miln Cross, úplně jsem cítila tu vlhkost, plíseň a drolivé zdivo, vůni slaného moře i všudypřítomné mokro a chlad z tříštících se vln….

Čím více nereálné, tím spíše neotřelé a pro mě hodně zajímavé. Kdo by čekal nějakou podobu s ostatními díly a obával se opakujících vzorců, tak ten je na velikém omylu. Co dil, to originální případ.

Tentokrát vyšetřování opravdu drhne, David se zpočátku nemá absolutně čeho chytit, ale karty se mu postupně odkrývají, přičemž jeho záporáci nadělají pěkný svinčík … na můj vkus dost mrtvol. Avšak s poslední větou mi ukápla slza, ikdyž se to dalo předvídat.

Kami33
05.06.2022 5 z 5

Pokračuji v započaté sérii a zatím jsem spokojená. Každý díl je jiný, ale všechny se čtou svižně. Tento díl nevyznává příliš pravděpodobně, ale to od tohoto druhu knížek ani nečekám.

Irika
05.05.2022 5 z 5

Další napínavý příběh Davida, zase trošku přehnané a místy mi to přijde absurdní, ale na čtení velmi příjemné a napínavé dílko. V sérii budu pokračovat, jen si teď dám asi chvíli pauzu a prostřídám to trochou postapo.

Vydra57
15.04.2022 4 z 5

Drsné, děj plyne napínavě. Dobře se to čte.

hanča34
06.04.2022 2 z 5

Asi přestanu číst detektivky, příliš mnoho postav (mrtvol), příliš mnoho deště. Nějak jsem to nezvládala.

Vlaďkaa4
25.03.2022 5 z 5

Jako obvykle vynikající. Pro mě poslední kniha ze zatím vydané série a konečně jsem se dozvěděla jak David přišel k dceři.