Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

helenkan
29.11.2018 3 z 5

Trvalo mi dost dlouho než jsem se pořádně začetla. Pro mě byl začátek zdlouhavý a měla jsem pocit,že se nic moc neděje. Skoro až v polovině mě knížka začala bavit a držet v napětí a zvědavosti jak to bude pokračovat. Rozuzlení bylo opravdu překvapivé.

tulip131
26.11.2018 4 z 5

David je fakt nesmrtelný, to ani není možné, že to všechno přežil. Kniha byla poutavá a děj naznačoval konec, přitom rozuzlení mělo teprve přijít. Skvělé čtení. Náznak o čem je další kniha.

Lethania
24.11.2018 3 z 5

Knihu jsem tentokrát četla déle než předchozí díly, protože jsem se nemohla pořádně začíst, takže jsem prvních 300 stránek doslova protrpěla. První část byla až moc zdlouhavá a nudná. Kdyby Tim Weaver vypustil tak 200 stránek, udělal by dobře. Takhle to bylo zbytečně natahované a celou zápletku jsem v půlce už odhadla, kromě jedné. A opět jsme se dočkali "nesmrtelného" Davida. Za mě další slabší díl, tak uvidím, co na mě čeká v díle přístím.

Ms.Floyd
16.11.2018 3 z 5

David sám o sobě opět super, ale přiznám se, že tenhle příběh mě nijak zvlášť nenadchnul. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, protože mi místy přišel příběh překombinovaný. Myslím, že celá série DR má i silnější knihy, např. Ta předchozí, to byla naprostá pecka.
Takže za mě tentokrát za 3*, každopádně moje dojmy z toho dílů nijak nemění můj celkový dojem z díla o Davidu Rakerovi, kterého jsem zamilovala a díky tomu zařadila Tima Weavera mezi své oblíbené spisovatele.

Katulinka69
19.10.2018 5 z 5

Super série s Davidem,už se těším na další.

nadenka13
15.10.2018

líbilo doporučuji

Fazulina
04.10.2018 3 z 5

Na mě příliš překombinované, ten konec podle mě je dost přitažený za vlasy, kdyby tam nebylo to poslední rozuzlení (kdo je kdo), tak by to bylo lepší. Ale knížka je napínavá a čtivá. Údolí mrtvých se mi ale líbilo víc.

derminator
30.09.2018 4 z 5

Byla to má druhá kniha od Weavera. Musím říci, že to nebyla taková hitparáda, ale kniha má spád, je čtivá. Ale předcházející se mě líbila více a proto dávám 70%.

Strnady095
07.09.2018 3 z 5

Prima pokračování, pomalý rozjezd (skoro do půlky knihy) a pak se to rozjede, prima námět, dobrá zápletka (neuhádl jsem ... až na konci) ... jdu na pokračování

mmmisulka.r
07.09.2018 5 z 5

Neexistuje, aby tento autor zklamal!

Terez25
30.08.2018 4 z 5

Další z dílů série Davida Rakera mě sice nezklamal, ale dle mého byl zbytečně obsažný. Příběh ale jako vždy dobrý.
D. Raker je sympaťák, na jeho postavě se mi především líbí jeho přímočarost a tvrdohlavost.

karantena
27.08.2018 5 z 5

Já se vždy vyděsím toho rozláčněného začátku,ale pak.......to stojí za to.Vše do sebe zapadne jako náročná skládačka.Nic není opomenutu,či zapomenuto a čtenáři je vždy minulost taktně připomenuta takže se v knize neztratíte.Moc se mi líbila a jdu hned číst další knihu.

MarieH
14.08.2018 2 z 5

Asi jsem jediná, ale mě se kniha nelíbila.

martina3126
14.08.2018

Kniha se mi líbila. Závěr byl opravdu nečekaný. Některé informace se v knize opakují znovu, což přispívá k tomu, že je kniha značně rozsáhlá. Ráda si přečtu od autora i něco jiného.

Janča089
06.08.2018 4 z 5

Pravda, že by mohla být kniha kratší. Napínavá místa tam byla, zápletka není nudná, čtenář při tom může přemýšlet, protože se informace dozvídá pěkně postupně, což se mi líbí. Jen nevím, jestli závěr nebyl už trošku překombinovaný. SPOILER: Po zamyšlení se v závěru: jak moc je pravděpodobné, že by Franks opravdu takto zmizel ze světa a opustil vše co měl? Beze stopy, bez vysvětlení rodině, na které mu přece záleželo? Pomohl si tím?? Navíc neměl žádnou jistotu, že informace dotyčný nezveřejní i přesto..

Pavlnka
28.07.2018 5 z 5

Napínavá. Závěr mě fakt dostal.

sabca
25.07.2018 4 z 5

Po dvou knihách Roberta Brandzy jsem se do knížky nemohla začít. Připadala mi zdlouhavá. Klidně by mohla mít o takových 200 stránek méně. Když jsem se začetla a hlavně ten konec byl tak napínavý, že jsem knihu dočítala až ve 3 hod. ráno. Vůbec jsem netušila jak vše dopadne. Doporučuji

TeaPeter
14.07.2018 3 z 5

Neotřelý nápad na zmizení, i když samotná realizace byla až triviální. Pátrání bylo zajímavé, ale místy jsem měl pocit, že to autor všechno zbytečně (a zdá se mi, že až samoúčelně) zamotává a natahuje, a líčení tím ztrácí na uvěřitelnosti.

CharlesWard
02.07.2018 3 z 5

Napínavé, to ano. Jen by knize určitě prospělo, kdyby autor udělal závěrečnou korekci a vyškrtal z ní všechny ty osobní dramata hlavního hrdiny, stejně tvořily pouze vatu pro umělé navýšení počtu stránek.

Peslik
14.06.2018 4 z 5

Jít na padoucha jen s kusem dřeva může vážně jen David :D to mě vážně baví.
Začátek trochu pomalejší, ale pak to byl fičák. Konec mě dost překvapil.
Těším se na další a doporučuji