Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

Kami33
22.06.2022 4 z 5

Začátek trochu pomalejší. Děj možná zbytečně překombinovaný. Z přečtených dílů zatím nejslabší, ale i tak čtivé.

ArwenAragorn
17.06.2022 5 z 5

85%

Dokonale propracovaný thriller! Je napínavý, se skvělou zápletkou, plný nečekaných zvratů a velikých překvapení. Docela jsem se bála, hlavně v ponurých prostorách bývalé léčebny. Knížku jsem si přečetla znovu a nelituji. Mám pocit, že se mi líbila ještě víc než poprvé. Takže samozřejmě doporučuji.

Timkim
10.05.2022 2 z 5

Jak jsem kdysi psal, že každý autor má dobrou i špatnou knihu, tohle je ta špatná. Brutálně nudná, nezáživná ( mimo posledních deseti kapitol), ubíjející "telenovela". Hrozně překombinované..... vzpomněl jsem si na přirovnání.....jsem bývalý spolubydlící bratra synovce tvého strýce z matčiny strany..... Už se budu těšit jen na lepší knihy.

Meda77
29.03.2022 3 z 5

Kniha je zdlouhavá, přesně jak píší uživatelé přede mnou. Ačkoliv takové natahováky nemusím nečetlo se to vůbec špatně. Thriller na přebalu knihy je opět nesmysl. Kniha je detektivní krimi, které místy dost připomíná spíše kompletaci vyšetřovacího spisu. Samotná zápletka i děj knihy by mohla fungovat, ovšem překombinovanost děje vytváří spíš úsměv než napětí. Autor se tak strašně snaží šokovat odhalením až to spíš působí jako, že si prvňáček vymýšlí proč byl za školou. Shrnuto, na konci knihy prostě máte pocit, že příběh by byl tak nereálný a těžko proveditelný, že byste ho spíš zařadily do fantasy a nebo měl autor hold dobrý "matroš". Nápad vcelku dobrý, provedení průměrné. Takže nic víc než poctivý průměr.

DeWom
12.03.2022 3 z 5

Nedá se říct, že by kniha nebyla napsaná (a přeložená) čtivě, ostatně snad jen díky tomu jsem ji nedala k ledu, i když jsem ji měla rozečtenou podstatně déle, než mám ve zvyku.

Jak už zaznělo v jiných komentářích: první dvě třetiny byly neskutečně zdlouhavé, nezáživné a šíleně se vlekly. Také jsem se přistihla, že je mi vcelku jedno, co se s postavami stane; nějak jsem se do nich nedokázala vcítit.

Konec byl, jak už zde zaznělo několikrát, hodně překombinovaný. Autor to tak nejspíš zamýšlel, ale konec samý zvrat na úkor napínavosti příběhu jako celku mi nepřijde jako ideální strategie. Možná je to tím, že se jednalo o mou první knihu od Tima Weavera, možná tím, že jsem zvyklá na thrillery s rychlejším spádem... Těžko říct.

Jako ztrátu času bych to neviděla, ale že by mě to nějak ohromilo, se také říct nedá.

renefer
23.02.2022 2 z 5

Nějak tomuto spisovateli nemůžu přijít na chuť. Napínavé okamžiky jsou jeden jako druhý, pořád se všude míhají nějaké stíny, Raker jedná bez nějakeho rozmyslu, jen čeká, jak se to vyvrbí a navíc beze zbraně a finále je … “ a pak to uviděl” a konec kapitoly. Prostě mě to neba.

vnimat_Krasu
26.01.2022 4 z 5

Weaver zraje. A moc mě těší, že tentokrát zvolil přímočařejší formu s extrémním důrazem na hlavní vyšetřování. Hledaný Franks je totiž strašně zajímavá postava, ponurý Dartmoor umí Weaver vystihnout ve vší ošklivosti a hororový scény jsou pořád majestátními vrcholy celýho příběhu. Prostě cením. A cením i Igora Bareše (byť zrychlenýho na 1,5), bez jehož hlasu si to už vůbec neumím představit.

mimi55
08.01.2022 5 z 5

Super, poslouchala jsem jako audioknihu.

mataj
07.01.2022 4 z 5

Napínavá detektivka plná lží a tajemství. Začátek se trochu táhne ale v druhé půlce knihy nabírá tempo na obrátkách a v závěru několik překvapivých zvratů. Vcelku jsem byla velmi spokojena. Knihy tohoto autora mám ráda ale jeho pořád se opakující hláška "a pak mi to došlo" mě celkem vytáčí.

Verida
31.12.2021 5 z 5

Další případ s Davidem který mě neskutečně bavil. Ač přes táhlý začátek, kniha nabrala na obrátkách a nechyběla pořádná dávka napětí a překvapivý konec. Tim prostě umí psát a příběhy čtenáře vtáhnou pěkně do děje.

EliskaD
29.12.2021 5 z 5

Mnoho napětí, mnoho tajemství. Skvěle zamotané a propletené, plné nečekaných zvratů. U Weaverových knih se nikdy nenudím.

lenkavildomcova
12.11.2021 3 z 5

Trochu se mi to táhlo, moc překombinované. Nebylo to špatné, ale četla jsem lepší...

edith79
28.10.2021 4 z 5

Co si budeme povídat, začátek se tak trochu táhl a točil pořád okolo stejných otázek. Ale potom to začalo opět dostávat spád, opět se objevilo strašidelné místo, kam se David vypravil a kde se děly věci. Bála jsem se, že se kniha zvrhne určitým směrem, což se bohudík nestalo. Konec mě překvapil, jelikož jsem si jako frajerka myslela, že vím, kdo a co a ono to bylo úplně jinak a nebylo to vůbec, ale vůbec špatné. Na další díl se mimořádně těším, autor mě na úplném konci moc hezky nalákal.

Janina_G.
01.10.2021 2 z 5

Pro mě zklamání a nuda. Překombinované, nevěrohodné, zbytečně natahované.

JaniMa
20.09.2021 5 z 5

Kniha by možná mohla být o pár stránek kratší, ale protože mám za sebou všechny předchozí díly a vypěstovala jsem si vztah k některým postavám, nevadilo mi počkat si na velké finále o trochu déle.
Oceňuji možnost sledovat hlavního hrdinu téměř na každém kroku. Weaver umí vykouzlit napětí a sepsat kvalitně zamotaný příběh s rozuzlením v závěru. Škoda, že když přijde na popis láskyplných citů, nevěřím mu ani řádku. Jejích líčení mi přijde prkenné až umělé. Sem tam se taky vloudí něco, co mi jde trochu proti logice (třeba, proč nechá hlavního hrdinu hrabat se holýma rukama metr hluboko do hlíny kvůli domněnce), ale v tomto díle bylo takových věcí pomálu, takže dávám 5 hvězdiček za zdařilý napínavý thriller.

iv.ča
24.08.2021 5 z 5

Zatím poslední knížka, co jsem od Tima četla. Naprostá pecka, když jsem si myslela, že jsem příběh rozluštila, Tim mě vyvedl ze zřetele. :D

Pavlína2019
05.08.2021 4 z 5

Tohoto autora mám ohromně ráda!! Bohužel do půlky mi kniha připadala zdlouhavá, jsem zde zvyklá na něco jiného. Ale pak - super napínavá, zajímavá, komplikovaná, výborný nápad jako vždy. Doporučuji!

Allla9
31.07.2021 5 z 5

Začínám být na knihách Tima Weavera závislá.

Danilla
29.07.2021 4 z 5

Byla jsem při rozuzlení celého příběhu překvapená. Tušila jsem, jak by to mohlo být ale toto mě nenapadlo.
Kniha je čtivá a napínavá.

pch1976
27.07.2021 2 z 5

napínavé, čtivé, moc zdlouhavé, některé pasáže nudné