Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

lupidoly
15.07.2016 5 z 5

Detektivní příběh s neuvěřitelně strhujícím koncem. Kniha je napsána poutavě a čte se jedním dechem, ke konci jsem měla opravdu problém knihu odložit, dokud to nedočtu.

Marluksa
12.07.2016 5 z 5

Jednoduše skvělá!! Není co vytknout. Žádná zbytečná omáčka, hluchá místa, či nadbytek vnucených popisů, které by si nedokázal čtenář domyslet ve vlastní fantazii. Neodložitelná. Doporučuji.

Šánka
31.05.2016 5 z 5

Dobré to bylo, možná někomu, stejně jako mně, to bude zpočátku připadat trošku rozvleklé, hodně popisné, ale vše má svůj čas. Postupné pátrání soukromého vyšetřovatele jsem si mohla pořádně užít a po malých kapkách dávkované napětí celého příběhu vychutnat. To vše bez drastických krvavých scén s hlavním hrdinou, který tady nemá schopnosti supermana a je lidsky zranitelný. Závěr je plný zvratů a rozkrytí celého tajemství precizně promyšlené.
Výborná, čistokrevná detektivka !

Flegmatička
26.05.2016 5 z 5

Weaver mě baví!!! Krůček po krůčku odhaluje pravdu, jako když nehtem odlupujete nablýskaný lak, pod kterým se skrývá temné rodinné tajemství. Těším se na další případy Davida Rakera!

Sirius
22.05.2016 4 z 5

Hrdina buldok zbavený alkoholových a kuřáckých zlozvyků, jdoucí v tradici drsný školy, propracovaný vedlejší postavy, anglická atmosféra, napětí a akční scény a především pointy, který berou dech. S Bez slitováním přišel na českej trh naprosto skvělej autor - Tim Weaver.

Hella
22.05.2016 3 z 5

Začínala jsem nadšeně (šidila i děti a domácí práce :-) ), ale jak se příběh rozvíjel, tak přibývalo tolik hodně roztahanosti, zdlouhavého textu a chvílemi i nudy, že moje nadšení opadlo. Suma sumárum - průměrná jakžtakž kniha, která vám v hlavě ale dlouho nezůstane a navíc se budete ptát, jak je možné, že jeden z padouchů oplývá téměř (!) nepolapitelností a dokáže skoro všechno.

lectora13
11.05.2016 5 z 5

V pátek koupeno, dnes dočteno! :-) Už dlouho mě žádná knížka nechytla tak jako Bez slitování. Skvělá zápletka, dobře vykreslené postavy, které nejsou černobílé (jak tomu v mnoha detektivkách bývá), a tajemství, kterému prostě musíte přijít na kloub. Za mě naprostá spokojenost.

lupo
11.05.2016 2 z 5

Děj knihy mě tedy nenadchl. Příliš zdlouhavý popis žádný spád, který by člověka lákal číst dál.

Didi15
09.05.2016 3 z 5

Pozor spoiler!!!
Dávám tři hvězdy. Knihu mám doma, obálka byla fajn, anotace byla fajn. Ale když jsem se pak chtěla začíst, dost dlouho mi to trvalo. Až ke konci jsem četla a četla, protože jsem chtěla vědět, jak tohle dopadne. Závěr byl na mě až příliš překombinovaný, možná kdyby to ukončil nějak s Bílkem, bylo by to lepší . Jsem zvyklá na víc.

Gewinner
06.05.2016 5 z 5

Super thriller, který má vše, co má mít - napětí, tajemství, spád a zápletku, kterou oceňuju ze všeho nejvíc - je totiž jak vystřižená ze života - a může se stát komukoli z nás. Kniha má jen jednu nevýhodu - těch pět set stránek vám rozhodně nevydrží tak dlouho, jak si myslíte :-)

Jana77
03.05.2016 5 z 5

Výborná detektivka, plná rodinných tajemství, dávných zločinů a nevyjasněné minulosti.

bosorka1044
28.04.2016 5 z 5

Nejprve mě zaujala velmi povedená obálka. No a potom i skvělý vypravěčský styl autora, napínavé odkrývání pravdy, během kterého se nablýskaná idyla rodinného štěstí postupně drolí jak pískovec. Svělá kniha!!!

barbra7
28.04.2016

Za mne Weaver získává velikou nulu. Knihu jsem se pokoušela číst jako vždy pozorně, ale předlouhé popisy chůze hlavního hrdiny. Ani popis krajiny nebyl lepší a na krajinu si docela potrpím. Zdlouhavé, zdlouhavé všechno zdlouhavé, ale pozor, zároveň nezáživné. Do poloviny knihy nic. A pak, no nevím, řekla bych skoro stejné. Zápletka(!) Co k ní dodat, já bych řekla, docela pitomá. Hlavního hrdinu jsem si neoblíbila a ani nikoho jiného. Byla to nejdéle čtená kniha v mém životě. A nakonec jsem to odložila těsně před koncem. Takže snad mne minul překombinovaný závěr, o které se zde píše. Ale už jsem o těch lidech nechtěla vědět vůbec nic. Pokud se podivujete, proč jsem knihu neodložila dřív, tak já se podivuji úplně stejně.
Jdu si zpravit chuť na Dokonalém cizinci.
A ještě velká omluva Taně French. Někdo zde srovnával knihu s jejími díly. Tak to tedy opravdu ne!

Mystera
15.04.2016 5 z 5

Jedna lež, na kterou se jak na sněhovou kouli nabalují další a další, až strhnou pomyslnou lavinu, která zničí několik životů. Skvěle vykreslené postavy, napínavý příběh, sympatický hlavní hrdina, který (konečně!) má také nějakou minulost, mrazivá atmosféra zimního Londýna a devonských plání. To je mix, který se Weaverovi povedl na jedničku a já jen doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

Onoff
05.04.2016 4 z 5

Silný a poměrně rafinovaný příběh s promyšlenou a nikoli prvoplánovou pointou. Myslím, že by se to mohlo velmi líbit čtenářům Tany Frenchové (jako třeba mně). V něčem je to podobné, ale zároveň je znát, že to psal muž (to nemyslím v dobrém ani zlém, jen konstatuji). Raker je sympatická a přitom zdánlivě "obyčejná" postava. K dobru mu připočítávám i to, že u něj absentuje většina zaběhaných klišé, která mě v posledních letech u vyšetřovatelů-samotářů soukromých i oficiálních poněkud iritují. Stejně tak je dnes už těžké vymyslet něco nového, co těží z rodinného tajemství (to není spoiler), ale Weaverovi se to podařilo. Myslím, že přelepka Sunday Times Bestseller má smysl, tentokrát se tomu opravdu nedivím. Je to prostě poctivá, dobře odvedená práce. Kniha navíc hezky vypadá, je vidět, že si s tím dali v Mystery Pressu práci.

kneslova
04.04.2016 5 z 5

Já musím souhlasit s komentářem pode mnou. Výborná zápletka a příliš překombinovaný závěr. Jinak se mi kniha dost líbila, skvěle se čte a to natolik, že dám 5 hvězdiček. Taky mne znervózňovalo, že vyšetřovatel je tak fyzicky bezmocný oproti silnému padouchovi. Ale jak říkám, výborný nápad, dobré čtení

trudoš
30.03.2016 4 z 5

Tim Weaver představuje moderní thriller zasazený do atraktivních kulis londýnské metropole a devonských vřesovišť. V tradici těch nejlepších detektivek rozehrává promyšlený příběh, který záměrně neohromuje explicitním násilím, ale naopak realistickou všedností. Zmizení blízkého je totiž v mnoha ohledech daleko děsivější, než jeho byť sebebrutálnější vražda.
Propracovanou zápletku s pečlivou logickou posloupností trochu kazí až závěrečné odhalování, které dle mě od určitého momentu ztrácí soudnost. Zcela na chuť jsem taky nepřišel hrdinovi, jehož role je sice nápaditá, ale on sám je postavou nevýraznou. Správňák, to ano, ale jinak nic, čím bych jej odlišil od zástupu jmen slavnějších. Ale abych nehaněl, naprosto bez výhrad mu musím přiznat jedno - nezatěžuje soukromými problémy a případ řeší on sám, ne kolegové či náhoda. Jako ohař jde po nenápadných stopách, které jej zákonitě musí dovést ke kýžené pravdě. Naneštěstí každý chce znát pravdu jen do té doby, než se mu jí skutečně dostane.