Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-taE-164.jpg 5 2830 353

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život.... celý text

AndrejNG
19.11.2020 5 z 5

Kniha se mi vážně líbila.

Hani77
15.11.2020 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih mého dětství, která se líbí i dnešním dětem. Moje dcery čtou úplně jinou dětskou literaturu než kdysi já, ale Dášeňku přečetly a docela se jim líbila-na rozdíl od jiných mých oblíbených knížek mého dětství. Je to nestárnoucí klasika.

Anitram22
08.11.2020 5 z 5

Vzpomínka na dětství, pěkný příběh.

Worbitka89
19.10.2020 5 z 5

Krásné, nejen pro děti a milovníky psů! Jsou to vzpomínky na dětství...

RMarkéta
19.10.2020 5 z 5

Krásná knížka a ten jazyk, úplný balzám pro duši. Jako malou mě nejvíce bavily fotky a ty maličké kresbičky. Byly trefné a vtipné. Psáno s velkou dávkou lidskosti a laskavosti. Příběh je v podstatě velmi jednoduchý, ale za to čtivý. Také vím, co život se štěnětem obnáší a jak to člověka obohatí. A kdo z nějakého důvodu nemůže mít psa, tak mu doporučuji alespoň tuto milou knížku.

Ana72154
30.09.2020 5 z 5

I když vím, že jsem ostuda, ale Dášenku jsem četla dnes poprvé. Ale je to moc hezké a srandovní vyprávění pro děti.

0249
27.09.2020 5 z 5

Tak tu to knihu jsem také nechtěla číst ale opět mi to nedalo a přečetla jsem si jí a měla jsem to i tenkrát za domácí úkol :)

Hoshi
26.09.2020 5 z 5

Krásná, milá, jednoduchá, čtivá knížka pro všechny věkové kategorie. Dceří (15 měsíců) se nejvíce líbily fotografie na konci knihy, ačkoliv samotný příběh jí zatím nic moc neřekl, věřím, že až bude zase o malilinko starší, vrátíme se k Dášence znovu a znovu.

Maruspulpanu
11.09.2020 5 z 5

Nepřestane mě nikdy bavit.

EvaApple
09.09.2020 5 z 5

Milé a krásné... doma mám 17. vydání z roku 1961

Carcoolka
06.08.2020 5 z 5

Naprosto krásná klasika. Nádherný jazyk, velmi milý text, krásné fotografie. Za mě základ dětské knihovničky.

Venda32
04.08.2020 5 z 5

Ačkoliv jednoduchý text, myslím, že hlavně mladší děti se v tom mohou chvíli ztrácet. Ale kniha má prostě svoje kouzlo. Svůj vliv určitě má i druhá část knihy složená z fotek. Mě osobně nejvíce bavily pohádky a zvyky.

tittanie
28.07.2020 5 z 5

Zvířata moc nemusím, ale příběhy malé Dášenky byly tak kouzelné. Krása.

verka5083
08.07.2020 5 z 5

Tak jednoduchý text, který neomrzí. Tady jde vidět, jak v jednoduchosti se skrývá krása, a to platí hlavně o této knížce. Je velmi jednoduchá, originální a krásné se čte. Ale o trochu víc než text se mi líbily fotografie. Dášeňka na nich vypadá strašně roztomile. Najednou máte chuť si toho pejska pořídit. Knížka je vážně pěkná, určitě ji jednou budu číst dětem a i vnoučatům.

georginaa
06.07.2020 5 z 5

Tato kniha snad putuje a bude putovat několik generací a nikdy se neomrzí. Kdo ji má v knihovně určitě se k ní vrací a čte ji svým dětem, vnoučatům. Opravdu krásný příběh štěněte.

Zdeniczka
12.06.2020 5 z 5

Jedna z knížek, která musí být přítomna snad v každé knihovně. :) V r. 1988 jsem dostala modré vydání a doma ho máme doteď. Už tenkrát mě to milé vyprávění bavilo a teď baví i moje děti. Tahle kniha prostě k dětství neodmyslitelně patří. :)

m_martina
04.06.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsme četli v naší rodině už tak často, že je celá rozervaná a má i uvolněné stránky. Ale nové vydání kupovat nechceme, to by se ztratila i všechna ta nostalgie.

Luigi1
30.05.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem opět četl své vnučce,moc se ji líbila s tím,že se snažila číst sama je šikovná.

harena
26.05.2020 5 z 5

Krásné čtení, které opět pohladí po duši, krásné obrázky i fotografie. Moc se nám kniha líbí, čteno v rámci domácí výuky v době karantény a byl to opravdu dobrý nápad, vytáhnout tuto knížku z knihovny. Všem doporučuji.

Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Tahle úžasná a milá knížka provázela dětství snad každeho z nás.

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek