Temné vábení

Temné vábení https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458887/bmid_temne-vabeni-wkn-458887.png 4 489 147

Temné vábení série

Před dvanácti lety Sarah Bakerovou unesl zabiják z Watt Lake a několik měsíců ji sexuálně zneužíval, než se jí podařilo utéct. Zločinec byl dopaden, ale Sarah ztratila všechno: manželství, dítě i život, který milovala. Sarah, potýkající se s posttraumatickou stresovou poruchou, si změní jméno na Olivii Westovou a najde útočiště, domov i práci na ranči Broken Bar. Zatímco se její jizvy konečně začínají hojit, policista, který na otřesném případu pracoval, je přesvědčený, že skutečný zabiják z Watt Lake je stále na svobodě. Nastraží na vraha léčku a zanedlouho je nalezeno čerstvé tělo. Olivie teď stojí tváří v tvář nepředstavitelnému – je možné, že by se řezník vrátil, aby své dílo tentokrát dokončil? Ranč odřízne od světa sněhová bouře a Olivii může zachránit jediný člověk. Cole McDonough, spisovatel, dobrodruh a dědic ranče, který v ní rozdmýchá dávno zapomenuté city. Jenže tentokrát může Olivii její odhodlání uniknout před minulostí připravit o víc než jen šanci na lásku. Může ji stát život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Dark Lure , 2015

Christie2020
04.06.2022 2 z 5

Trošku naivní příběh a zápletka. Podle hodnocení jsem rozhodně čekala víc.
Přestože se autorka snažila posledních 100 stran nabýt akcí, tak já se prostě nudila a přála si už jen tu knihu dočíst.
Chvílemi byla kniha jako červená knihovna. Hlavní hrdinka potřebující zachránit a dokonalý princ na bílém koni…vlastně ve žlutém letadle!

Gibis
24.05.2022 5 z 5

Romantický thriller zní trochu jako oxymóron, protože tato dvě témata zdánlivě nejdou dohromady. Ale u Temného vábení se to autorce podařilo výborně namixovat a lehká romantika doprovází skvělý, napínavý a těžko odkládaný thriller, pravda, možná spíš pro nás ženy. A i když se děj dal docela předvídat, neubralo to na čtivosti ani na napínavosti. Moc mě to bavilo.

klokan.1905
23.05.2022 4 z 5

Temné vábení...
Mě k sobě kniha přivábila před nedávnou dobou, a to jednak svojí akční cenou (v dnešní době za těžko uvěřitelných sto korun českých), ale i hodnocením zde na databázi knih...
Ke knize... Sarah Bakerovou před dvanácti lety unesl muž, který byl tiskem nazván Zabiják z Watt Lake... Byla několik měsíců sexuálně zneužívána, než se jí podařilo utéct... Zabiják je zadržen, avšak Sarah ztratila úplně všechno - manželství, dítě i život, který milovala...
V současné době, již pod změněným jménem - Olivie Westová, žije a pracuje na ranči Broken Bar... Snaží se na vše zapomenout... Gage Burton, bývalý policista, který se kolem případu Zabijáka z Watt Lake pohyboval, je po celou dobu přesvědčen, že nebyl dopaden skutečný pachatel...
Zajímavá zápletka, kniha se dobře čte... Za mě však bylo v knize dost věcí snadno předvídatelných a také mi v knize, označené jako thriller, vadila část s "červenou knihovnou"... :-) Dost kritiky ;-), k hodnocení... U mě 80 procent, tudíž čtyři hvězdičky...

4xbabča
22.05.2022 5 z 5

Tak to byl opravdu napínavý příběh od začátku až do samého konce, kde ale nechybí ani romantika, krásné prostředí ranče Broken Bar a obavy, jak se bude opravu povedený thriller vyvíjet, a zda osud hlavní hrdinky Olivie, která zažívá řadu hrůzných okamžiků skončí dobře.

Címa
17.05.2022 5 z 5

Po dlouhé době pribeh, ktery mě chytl od první do poslední stránky. Na knihu jsem narazila úplně náhodou. Je to čtivé, postavy sympatické, ze života, čtenář si hned oblíbí a souciti s Olivii/Sarah. Hned bych si přečetla ještě pokračování toho, jak se jim daří na ranči Broken Bar a těším se případně na další knihu od teto autorky.

monushka
06.05.2022 4 z 5

Thriller, který má vše, co má správný thriller mít. Akorát jsem měla své tušení již po přečtení anotace, a to bylo správné, takže mě závěrečné rozuzlení trochu zklamalo.

ydnac
01.05.2022 4 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a rozhodně nelituji :-)
Sarah je jedinou obětí brutálního vraha, která přežila jeho běsnění.
Začala nový život s novým jménem na odlehlém ranči.
Našla nové přátele, jak lidské tak zvířecí :-)
Může najít i klid v duši a třeba i lásku?
Nedaleko je nalezena oběť a někdo nechává Sarah stopy, které jí děsí...
TEMNÉ VÁBENÍ JE ZPĚT!
Napínavý thriller, syrová nádhera přírody a příliš mnoho náhod...
DOPORUČUJI.

Anette99
29.04.2022 5 z 5

Tak se mi do ruky dostala další skvělá a temná kniha.
Ocitáme v prostředí malebného ranče uprostřed kanadské divočiny, kam se uchýlila Sarah-Olivia, aby se pokusila zapomenout na prožitou hrůzu, kdy se stala obětí psychopatického sériového vraha a jen zázrakem se jí podařilo uniknout. Jenže policie tenkrát zatkla nesprávného muže, a vrah se vrací, aby s Olivií dokončil to, co začal. Olivie tuší, že něco není v pořádku, ale zpočátku tomu nepřikládá velkou váhu, protože je přesvědčena, že její trýznil před několika lety zemřel ve vězení. Jenže pak dojde k vraždě, která je svým provedením velice podobná vraždám z Watt Lake,a navíc Olivie dostává stále jasnější indicie. Do příběhu také vstupuje dědic ranče a "zapomenutý" syn, Cole, policista, který spolupracoval na vyřešení starých vražd a je přesvědčen, že zatkli nesprávného, a policistova dcera, a jejich životy se v jeden okamžik protnou.
Olivie se ocitá v ohrožení života, a čtenář s ní prožívá její hrůzu, flashbacky a boj o život. Kromě této dramatické zápletky se v knize objevu i náznak milostného příběhu, a navíc si kromě Olivie bojující s PTSP i ostatní postavy prochází svým soukromým peklem.

DarkAnn
17.04.2022 5 z 5

Vánoční dárek, který jsem otevřelo až teď v dubnu. Velká chyba, vtáhla mě do děje, dá se říct hned. Zasmála jsem se, pobrečela si, znechutila se. Spousta pocitů za těch pár hodin čtení, protože tak rychle jsem ji přelouskala. Hlavní hrdinové sympatičtí. Díky Temnému vábení jsem dostala chuť po delší době opět začít číst.
Děkuji za super zážitek.

katka.oo
15.04.2022 5 z 5

Velmi povedený thriller, knížku jsem si vybrala do výzvy - kniha od afrického autora, normálně bych po ní asi nesáhla, ale opravdu se mi líbila a přečetla jsem ji s chutí jak to všechno dopadne. Pěkné prostředí zapadlého ranče, sympatické postavy, nějaká ta romantika a hlavně napětí, přemýšlela jsem kolik dát * a dávám 5*.

Little7
07.04.2022

Mám ráda tyto knihy a hlavně jsou neuvěřitelné. Před Radkem Jarošem klobouk dolů.

Brona
24.03.2022 5 z 5

Kdo má rád thriller,myslím,že nebude zklamán.Já jsem si čtení této knihy užila,i když jsem chvílemi trpěla jak to dopadne.Zčásti nádech červené knihovny,ale skvěle napsaná kniha,zasazena,vzhledem k ději do místy tajuplného až strašidelného prostředí Kanady ,hrůzné činy až se tají dech,ale zčásti dobře dopadne.Moc se mi líbil popis krajiny,výstižně vykreslené,stejně i hlavní postavy.Kniha ukázala,jak důležité je spolu v rodině komunikovat,umět si odpouštět,aby nemuselo dojít k rozpadu rodiny,výčitkám svědomí a pak bohužel až na smrtelném loži ,dokázat odpustit.Ale někdy se nestane ani tak.Knihu mohu jen doporučit.

Amitiel76
23.03.2022 5 z 5

Sarah Bakerová byla unesena, sexuálně zneužívána a několik měsíců vězněna. Zažila ten nejhorší druh týrání. Přesto se jí podařilo utéct a přežít. Traumatizující zážitek ji však připravil o daleko víc. O rodinu. Manžela, dítě, a život který vedla. O dvanáct let později, je tu Olivie Westová. Žena se změněnou identitou, která nalezla útočiště na ranči v horách. Pokouší se znovu začít žít. Ale jak se zdá, její děsivá minulost ji opět začíná dohánět.
Tak přesně takhle, by měl podle mého vkusu vypadat perfektní thriller. Vůbec bych se nerozpakovala, nalepit na něj štítek "Světový bestseller". Protože většina knih které zdobí, mi přijde vedle této dost slabých . Tady nemám co vytknout. Čtivé, perfektně zpracované do nejmenšího detailu, napínavé, a strhující. Kapitoly uvádějící nás do Oliviiny minulosti, za pomocí rozepsané knihy, vás skvělým způsobem nechají nahlédnout do hrůzy a traumatu, jímž byla vystavena. Postavy reálně vykreslené, a k srdci vám přirostou od prvních stránek. Knihu určitě doporučuji, a hodnotím plným počtem..

Jiparis
19.03.2022 5 z 5

Napínavý thriller, nepostrádající napětí, dost násilí, ale i otázky viny a odpuštění. A opět za prvopočátkem zrození zrůdné osobnosti vina výchovy.

Terez25
15.03.2022 5 z 5

Skvělý thriller, který mě moc bavil. Krásné prostředí, sympatické postavy.. ráda si od autorky do budoucna zase něco přečtu.

skipiii
13.03.2022 5 z 5

Zima, ranč, hory...pro mě dokonalé prostředí, kde se může děj knihy odehrávat. Námět opravdu velice zajímavý, děj napínavý. Možná tomu přeci jen něco maličko chybělo, ale i tak super čtení.

4,5*

Sixao
12.03.2022 4 z 5

Mrazivě napínavý thriller protknutý červenou knihovnou.
Autorka se narodila v jižní Africe, nicméně nyní žije v Kanadě a zde se i odehravá děj knihy.

mončičák42
05.03.2022 5 z 5

Tak to byla ale napínavá jízda! Díky autorčině umění (popisy prostředí, dokonalé charakteristiky osob, logické souvislosti, odlehčení romantickými prvky), se mi před očima odehrával film, a to velmi dobrý film. A já věřím, že se na něj ještě jednou podívám, ale tentokrát nikoli v knize.

efka.saf
25.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo... Zajímavé? Napínavé? Dobré? Asi bylo. A taky místy trošku rozvláčné, dost červené a v pár místech i dojemné. Pro mě ne úplně typický thriller, ale musím přiznat, ze jsem si ho celkem užila.
Nejvíc mě chytla atmoška románu a Genius loci, který z příběhu doslova prýštil. Celá oblast, příroda a okolí ranče pro mě bylo omračující i na papíře a věřím, že v reálu bych se asi.... Nevím :-). Příběh Sarah byl smutný a obdivuhodný zároveň. Této ženě jsem nesmírně fandila a přála ji štěstí. Na druhou stranu, mrazení v zádech, pálení ve slabinách, motýlci v břiše a já nevím co všechno vždy, když se objevil Cole, mě docela unavovalo. Trošku v tomto ubrat a i ta milostná linka by byla celkem slušně snesitelná. Co se týče zabijáka, klobouk dolů. Slušnej psychouš. Autorce se podařilo docela hezky vykreslit i ostatní postavy, protože tentokrát zde nebyl nikdo, kdo by mě vyloženě vytáčel. Ale právě tohle je asi autorčina silná stránka. Postavy, jejich emoční rozpoložení, staré křivdy, rodinné sváry a emotivní sbližování. Tady si byla autorka jistá v kramflecích a dobře to fungovalo. Co se týče jakési hlavní zápletky s Tori, zde jsem tušila od začátku, kudy vane vítr, přišlo mi to velmi očividné. Ale ničemu to nevadilo.
Celkově hodnotím kladně, a i když jsem se dlouho klonila spíš ke 3*, za konec Acem dávám o bod výš! Díky za něj :-).

Avila
19.02.2022 3 z 5

Tak bohužel ale já tentokrát půjdu trochu proti proudu. Né že by kniha byla špatná ale spíš lepší průměr.
Chvílemi se četla skvěle a pak najednou mi příběh připadal zdlouhavý, neměla jsem takové to... už se nemůžu dočkat až budu mít čas číst..... A to já u thrillerů očekávám. Škoda příběh a zápletka byli celkem fajn ale ta červená knihovna už byla trošku přehnaná.... stačilo by trochu ubrat a netlačit tolik na pilu v tomto ohledu....