Temné vábení

Temné vábení https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458887/bmid_temne-vabeni-wkn-458887.png 4 496 496

Temné vábení série

Před dvanácti lety Sarah Bakerovou unesl zabiják z Watt Lake a několik měsíců ji sexuálně zneužíval, než se jí podařilo utéct. Zločinec byl dopaden, ale Sarah ztratila všechno: manželství, dítě i život, který milovala. Sarah, potýkající se s posttraumatickou stresovou poruchou, si změní jméno na Olivii Westovou a najde útočiště, domov i práci na ranči Broken Bar. Zatímco se její jizvy konečně začínají hojit, policista, který na otřesném případu pracoval, je přesvědčený, že skutečný zabiják z Watt Lake je stále na svobodě. Nastraží na vraha léčku a zanedlouho je nalezeno čerstvé tělo. Olivie teď stojí tváří v tvář nepředstavitelnému – je možné, že by se řezník vrátil, aby své dílo tentokrát dokončil? Ranč odřízne od světa sněhová bouře a Olivii může zachránit jediný člověk. Cole McDonough, spisovatel, dobrodruh a dědic ranče, který v ní rozdmýchá dávno zapomenuté city. Jenže tentokrát může Olivii její odhodlání uniknout před minulostí připravit o víc než jen šanci na lásku. Může ji stát život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Dark Lure , 2015

efka.saf
25.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo... Zajímavé? Napínavé? Dobré? Asi bylo. A taky místy trošku rozvláčné, dost červené a v pár místech i dojemné. Pro mě ne úplně typický thriller, ale musím přiznat, ze jsem si ho celkem užila.
Nejvíc mě chytla atmoška románu a Genius loci, který z příběhu doslova prýštil. Celá oblast, příroda a okolí ranče pro mě bylo omračující i na papíře a věřím, že v reálu bych se asi.... Nevím :-). Příběh Sarah byl smutný a obdivuhodný zároveň. Této ženě jsem nesmírně fandila a přála ji štěstí. Na druhou stranu, mrazení v zádech, pálení ve slabinách, motýlci v břiše a já nevím co všechno vždy, když se objevil Cole, mě docela unavovalo. Trošku v tomto ubrat a i ta milostná linka by byla celkem slušně snesitelná. Co se týče zabijáka, klobouk dolů. Slušnej psychouš. Autorce se podařilo docela hezky vykreslit i ostatní postavy, protože tentokrát zde nebyl nikdo, kdo by mě vyloženě vytáčel. Ale právě tohle je asi autorčina silná stránka. Postavy, jejich emoční rozpoložení, staré křivdy, rodinné sváry a emotivní sbližování. Tady si byla autorka jistá v kramflecích a dobře to fungovalo. Co se týče jakési hlavní zápletky s Tori, zde jsem tušila od začátku, kudy vane vítr, přišlo mi to velmi očividné. Ale ničemu to nevadilo.
Celkově hodnotím kladně, a i když jsem se dlouho klonila spíš ke 3*, za konec Acem dávám o bod výš! Díky za něj :-).

Avila
19.02.2022 3 z 5

Tak bohužel ale já tentokrát půjdu trochu proti proudu. Né že by kniha byla špatná ale spíš lepší průměr.
Chvílemi se četla skvěle a pak najednou mi příběh připadal zdlouhavý, neměla jsem takové to... už se nemůžu dočkat až budu mít čas číst..... A to já u thrillerů očekávám. Škoda příběh a zápletka byli celkem fajn ale ta červená knihovna už byla trošku přehnaná.... stačilo by trochu ubrat a netlačit tolik na pilu v tomto ohledu....

Turante
19.02.2022 4 z 5

Super atmosféra i popis hlavních postav. Líbilo se mi, že to nebyla jen jedna linka vyprávění, a romantická linka mi přišla naprosto vhodná a sedla do příběhu. Doufám, že se od autorky dočkáme dalších knih.

Makůvka
17.02.2022 4 z 5

Pěkný thriller s prvky červené knihovny. Tou romantikou to bylo odlehčené a vůbec mi to nevadilo. Líbilo se mi, jak nás autorka seznamovala s minulostí a hrůzným příběhem Sarah. Moc dobře vyobrazená krajina a čtenář se i něco dozví o přírodě a rybaření.

medulinka
16.02.2022 3 z 5

Na tuto knihu jsem se podle anotace moc těšila. Nemohu říci, že by to bylo zklamání, ale nebyla jsem ani výrazně nadšená. Asi jsem od toho čekala víc. Romantická linka v thrilleru, proč ne, ale chvilkami to za mě trochu zavánělo červenou knihovnou. Jinak se to četlo dobře.
3,5 *

keiko33
12.02.2022 5 z 5

Tak to bola paráda. Kniha si určite zaslúži vysoké hodnotenie. Ani chvíľu som sa nenudila. Sarah si prešla peklom a po rokoch sa konečne začala dávať dokopy,keď sa jej nočná mora vrátila.

Sammy.Boy
03.02.2022 5 z 5

Ve všech směrech naprosto parádní čtení! Tohle bylo TEMNÉ VÁBENÍ přesně podle mého gusta. Splňovalo to snad všechno, co očekávám od poctivého a napínavého thrilleru. Je až k neuvěření, že se jedná o debut! Námět hoden filmového zpracování. Přebal knihy úplně vystihuje atmosféru celého příběhu. Rozhodně budu netrpělivě vyhlížet další autorčiny počiny.

PetraDD
29.01.2022 5 z 5

Tak to bylo proste skvely!!
Zadne hluche misto, kniha je obsahla, ale nuti Vas to stale cist dal. Perfektni.
Doufam, ze se tohle jednou docka filmoveho zpracovani :)

Monkas1
25.01.2022 5 z 5

Doporučuji

Danago
25.01.2022 5 z 5

Můžu se shodnout s kladnými komentáři. Moc pěkný napínavý thriller s romantickou linkou, která do příběhu dobře zapadla. I když téma není úplně originální, zpracování je jiné a velice zajímavé. Vysvětlení je logické, což mě moc potěšilo a navíc uzavřený konec.

musivila
19.01.2022 5 z 5

„Hra začíná až v okamžiku, kdy obě strany vědí, že se hraje …“

Mně se kniha moc líbila, dobře se mi četla … a spojení thriller x romantika mě v knihách prostě baví! Pokud to máte stejně, doporučuji přečíst ;-)
Také se mi líbilo, jakým způsobem bylo pojato vyprávění minulosti Sarah.

„Pokud si myslela, že slyšet, jak ji hledají, je nejhorší, tak se spletla. Nejhorší bylo, když to vzdali. Ta náhlá osamělost byla k zalknutí.“

„Tohle je tvůj bezpečný přístav. Nikdo ti ho nemůže vzít. Neohlížej se ...“

Mysovlk
12.01.2022 4 z 5

Jsem náročná na dobré thrillery. Tento mě chytnul hned na první stránce a nepustil, přečetla jsem knihu v kuse v jednom dni. Velmi mě bavil. I přesto, že byl chvílemi spíš jak červená knihovna, a i přesto, že jsem od prvních kapitol věděla, jak příběh ve všech směrech dopadne. Zejména pro ženské určitě skvělá kniha. Romantiky s napětí dohromady není nikdy dost.

ERIK 2
24.12.2021 5 z 5

Za mne super, miluji takové knihy.

nina3905
20.12.2021 4 z 5

Príbeh a aj autorkin štýl písania sa mi páčil. Som zvedavá na pokračovanie.

ctenarkaEva
14.12.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, bylo zde zajímavé spojení thrilleru a romantiky. Určitě si přečtu další knihy autorky, pokud vyjdou.

Mihal27
05.12.2021 3 z 5

Kniha celkovo nie je zlá. Zo začiatku sa to ťahalo a ťahalo. Zbytočne sa tam podľa mňa riešili veci ktoré sa nemuseli. Ale potom sa to rozbehlo a chytilo ma to za srdce a nepustilo. Ten koniec pre mne bol emotívny a popravde som vyronil aj slzu. Kniha je dobrá a odporúčam ju.

Šárka88
04.12.2021 5 z 5

Ze začátku čtení jsem myslela, jaká to bude nuda, dlouhé kapitoly nemám ráda. Děj se tedy pekelně rozjel a dost mě to bavilo. Kam ti spisovatele chodí na takový zvrácenosti a způsoby zabiti vrahů. Určitě dávám plný počet hvězd , super knížka.

JitkaHambi
30.11.2021 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale mohla mít klidně o půlku méně stran, vynechala bych tam tu červenou knihovnu, která mě tam dost rozčilovala a nehodilo se to.
Za mně takový průměr, čekala jsem mnohem víc.

Majuš333
21.11.2021 4 z 5

Skvelá kniha, ale na plný počet to u mňa určite nie je...

"A hra začíná až v okamžiku, kdy obě strany vědí, že se hraje…"

petaSk
20.11.2021 3 z 5

Vděčný koncept, kdy se sériový vrah po letech vrací pro uprchlou oběť, která si mezitím vybudovala vlastní život a myslí si, že je v bezpečí. Autorka se snažila o prokreslení postav a budování vztahu mezi nimi, škoda jen, že to skončilo červenou knihovnou.
Líbilo se mi budování napětí a očekávání okamžiku, kdy se vrah rozhodne udeřit.
Jedná se o klasickou mainstream žánrovku, která dobře pobaví.
Mám dojem, že příběh se inspiroval jedním skutečným vrahem, který naháněl prostitutky s puškou kdesi na Severu Ameriky.