Temné vábení

Temné vábení https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458887/bmid_temne-vabeni-wkn-458887.png 4 489 147

Temné vábení série

Před dvanácti lety Sarah Bakerovou unesl zabiják z Watt Lake a několik měsíců ji sexuálně zneužíval, než se jí podařilo utéct. Zločinec byl dopaden, ale Sarah ztratila všechno: manželství, dítě i život, který milovala. Sarah, potýkající se s posttraumatickou stresovou poruchou, si změní jméno na Olivii Westovou a najde útočiště, domov i práci na ranči Broken Bar. Zatímco se její jizvy konečně začínají hojit, policista, který na otřesném případu pracoval, je přesvědčený, že skutečný zabiják z Watt Lake je stále na svobodě. Nastraží na vraha léčku a zanedlouho je nalezeno čerstvé tělo. Olivie teď stojí tváří v tvář nepředstavitelnému – je možné, že by se řezník vrátil, aby své dílo tentokrát dokončil? Ranč odřízne od světa sněhová bouře a Olivii může zachránit jediný člověk. Cole McDonough, spisovatel, dobrodruh a dědic ranče, který v ní rozdmýchá dávno zapomenuté city. Jenže tentokrát může Olivii její odhodlání uniknout před minulostí připravit o víc než jen šanci na lásku. Může ji stát život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Dark Lure , 2015

adela.hol
19.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Poslední kniha, která mi zbývala ke splnění čtenářské výzvy a opravdu jsem nečekala, že díky ní získám další oblíbenou autorku. Hltala jsem každou stránku a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne.

Postupné odhalování tajemství jednotlivých postav přicházelo v ten pravý čas a autorka tak čtenáře držela v neustálém napětí. Jediné, co jsem dokázala uhodnout hned z prvního náznaku, bylo, že Tori je Oliviina dcera. Jinak to ale pro mě byla samá překvapení, ať už ohledně toho, jak to bylo s identitou zabijáka z Watt Lake nebo smrtí Grace a Jimmieho.

Olivie si prošla peklem, ale přesto se dokázala znovu postavit na nohy. I když nenašla oporu v manželovi ani v rodičích. V těch nejbližších lidech. Musela čekat dvanáct let na moment, kdy se její noční můra znovu přibližovala, aby potkala někoho, kdo v ní vyvolal pocity, které už tolik let necítila a zároveň komu mohla jednou dovolit ji milovat a chránit. Cole byl přesně tím mužem. Oblíbila jsem si je oba, našli se v tu správnou chvíli a oba se potřebovali.

Knihu můžu doporučit a druhou knihu ze série si také určitě přečtu.

stanislav.janac
15.11.2022 5 z 5

kniha je skvělá, příběh je poutavý a docela napínavý i když se dá docela snadno a brzy přijít na to jaké jsou vztahy mezi postavama a dá se vytušit i konec příběhu, ale nevadilo mi to.

Belanna
05.11.2022 5 z 5

Temné vábení je jedna z nejlepších knížek, která se mi letos dostala do rukou.
Už styl psaní a drsná, ale přesto nádherná příroda a mrazivá zima mě oslovilo. Samotný příběh byl skvělý a velmi poutavě podaný.
Zpočátku to vypadalo jako lehký román s romantickou linkou, ale postupně se odkrývala drsná minulost nejen Olivie, ale i všech ostatních postav. Popisy přírodních krás a lehká romantika střídala místy až brutální scény, ale vůbec to nebylo násilné. Nic nebylo nadbytečné, každá postava tu hrála svoji roli a zapadala do kompletní mozaiky, která se plně odkryla až na samém konci.
Bylo tu opravdu vše, co si mohu od knížky přát, včetně rozbouřených emocí po dočtení. Upřímně se těším na pokračování série.

izinkaVENDULKA
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Paráda tato kniha byla napínavá od začátku až do konce. Jediné, co mě fakt mrzí a v knize chybělo, bylo nějaké rozuzlení, jak to dopadlo s rančem, když byla podepsána předběžná smlouva o výstavbě nového projektu.
Za nedlouho vychází nová knika autorky, na kterou se už moc těším.

Zuzulinka
14.10.2022 5 z 5

Překrásná kniha!! Fakt pecka!!

Majulle
09.10.2022 4 z 5

Parádní knížka, zezačátku jsem měla sice problém se v postavách vyznat a trochu jsem to nechápala, ale nakonec jsem si to dala dohromady a kniha se četla sama :) Bavila mě dokonce i romantická zápletka která se do knihy velice hodila :) určitě se těším na další knihu od autorky :)

Monika1717
07.10.2022 5 z 5

Kniha byla super, moc se mi líbila, konec se mi zdál trochu nedotažený. Příběh byl napínavý, zejména druhá část. Přečetla jsem na jeden zátah během víkendu, kdy pršelo.

vera4669
26.09.2022 4 z 5

Dostala se mi do rukou nová série a já jsem nadšená... Prvky romantiky mi nevadí, napětí nechybělo, atmosféra byla nabitá,.. Těším se na druhý díl :)

maluck
23.09.2022 4 z 5

Napínavý příběh o ženě, která dokázala jako jediná uniknout šílenému zabijákovi. Já osobně mám spojení romantiky s jakýmkoliv žánrem ráda, ale zarytým milovníkům klasického thrilleru nemusí v této knize vložená romantická linka vyhovovat.

Obelix15
04.09.2022 5 z 5

Musím přiznat, že zpočátku jsme měl problém se do knihy začíst. Hlavní postava Olivie velice nesympatická, místy až protivná. Postupem času si však ke mně cestu našla a získala moji pozornost. Prakticky celý příběh se seznamujeme s její temnou minulostí, která je místy děsivá a pro drtivou většinu lidí až nepředstavitelná. I díky tomu se člověk dokáže vcítit do její kůže a pochopit, proč je zpočátku tak odměřená, nedůvěřivá a odtažitá. Celý příběh je proložen myšlenkami, touhou a detaily intimního chtíče. Místy to velice připomíná červenou knihovnu a idylický, romantický příběh z podzimní dovolení na břehu jezera kdesi v Kanadě. Ale jen do té doby, než si vzpomenete, jaký bestiální vrah je Olivii v patách. Jak už jsem zmínil, okolí ranče musí být romantika sama. Krása střídá nádheru a vystřídá se zde během chvíle snad všechen existující druh počasí. Lov pstruhů, turistika i odpočinek. To vše nabízí tento malebný resort ... Stránku po stránce odkrýváte děsivá tajemství Olivie a rozplétáte klubko a vazby jednotlivých hlavních postav. Přiznám se, že po dlouhé době jsem měl od začátku tip, který mi vyšel. Což nebývá často. Ale stejně si prakticky do poslední chvíle nejste jistí, zdali byl tip správný. Konec knihy byl opravdu emotivní a u jistých dialogů či situaci se Vám objeví deja vu, které jste ve svém životě již minimálně jednou zažili. Prakticky celou knihu jsem přemýšlel jak ji budu hodnotit, ale konec to rozhodl za mě! Pevně věřím, že i druhý díl bude stát za to! :)

ANDY28
20.08.2022 5 z 5

Přenádhermý překlad, nádherná slova, zhltla jsem to jak malinu, potud superlativa. Jinak příběh zbytečně drasticky překombinovaný i když geniálně. Autorka je top. A já, velký kritik trilerů dávám plný počet hvězd.

Marluksa
19.08.2022 5 z 5

Tohle je přesně typ knihy, kdy čtenář neuhlídá emoční projevy.
Jednoduše řečeno: WOW!!!

Moje první kniha od L.A.W. a rozhodně ne poslední. Jedete na vlně obav, pocitů, a dokonale vykresleného příběhu od první stránky až po poslední. Úplně mě dostala. Každý odstavec má smysl. Žádná hluchá místa, žádná zbytečná omáčka, prostě dokonalá jízda! Detaily, samotný příběh, postavy, všechno do sebe krásně zapadá. Autorka napětí dávkuje, a tak se čtenář dozví vše podstatné ve správný okamžik.
Brilantně stvořené dílo!
Vřele doporučuji a dávám 6****** z 5*****.
Tohle prostě každý milovník thrillerů musí mít!

Caa
26.07.2022 3 z 5

Ach jo, chtěla jsem pořádný thriller a ona je to vlastně červená knihovna. Kategorii "Pro ženy" jsem do popisu knihy doplnila, kdyby tam byla, vůbec bych si ji nepůjčovala. Nicméně, i když to bylo předvídatelné, četlo se to celkem dobře a nelogičností nakonec taky nebylo příliš.

Anna479
22.07.2022 5 z 5

Dávám knize 5*, po delší době konečně pěkný thriller. Kniha se četla velmi dobře, nikde to nedrhlo. Autorka dokázala skvěle vykreslit atmosféru přicházející zimy, strachu a očekávaného lovu. I když byla zápletka velmi lehce prohlédnutelná a žádné překvapivé rozuzlení se nakonec nekonalo, tak to knize na čtivosti vůbec neubírá. Romantická linka je taková... No spíš není a to je vlastně super. Že tu temnotu, zimu a strach zbytečně neničily nějaké romantické bláboly. :))

A teda trochu mi chyběl závěr v podobě dořešení vztahu Cola a Forbese.

Fifth Element
21.07.2022 5 z 5

Tentokrát mi to sedlo i přes krátké věty, které obecně, s ohledem na jejich heslovitost, nemusím.. Zprvu jsem se obávala mnoha postav, které se stále nabalovali, ale ve finále to dává naprostý a dokonalý smysl. Jen mi teď a v tuto chvíli chybí Coleovo rozuzlení a že se toho jeden člen původní "výpravy" nedožije. Snad zjistím výsledek v dalším pokračování..?

LenkaMacak
29.06.2022 3 z 5

Kniha se líbila moc, byla čtivá, zajímavá kombinace romantiky a thrilleru! Jediné, co mi trošku vadilo, bylo to, že víceméně celá zápletka byla snadno odhadnutelná. Ale další díl si určitě přečtu.

mynonka
27.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se dobře čte a obsahuje dost zajímavých zvratů, které si ovšem pečlivý čtenář dokáže předem domyslet. Jediný opravdu velký nesmysl mi přišel hluboký vztah mezi Colem a Olivií, vytvořený během pár dnů, z nichž minimálně ten první se nesnášeli.
Ale je to napínavé a je jen správně, že pachatel vás zajímá víc než milostná linka.

Zuzunda
24.06.2022 5 z 5

Tahle knížka je SKVĚLÁ! Od první stránky ji budete hltat, nedá se u ní usnout i se těžko odkládá. Takže když se do ní pustíte, počítejte s tím, že do práce budete chodit s kruhy pod očima :D

anája
20.06.2022 4 z 5

Mě se kniha líbila hlavně od půlky byla neodlozitelna.Doporucuji

Mikik
18.06.2022 5 z 5

Mně se příběh líbil už od začátku a do děje jsem se dostala velmi lehce, líbilo se mi více myšlenkových linek. Na konci to opravdu bylo velmi nadupané akcí a je pravda, že to bylo trošku úsměvné, jak všem všechno vycházelo a jak moc se autorka snažila vše spojit a na závěr všem dopřát, co si zaslouží.