Temné vábení

Temné vábení https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458887/bmid_temne-vabeni-wkn-458887.png 4 489 147

Temné vábení série

Před dvanácti lety Sarah Bakerovou unesl zabiják z Watt Lake a několik měsíců ji sexuálně zneužíval, než se jí podařilo utéct. Zločinec byl dopaden, ale Sarah ztratila všechno: manželství, dítě i život, který milovala. Sarah, potýkající se s posttraumatickou stresovou poruchou, si změní jméno na Olivii Westovou a najde útočiště, domov i práci na ranči Broken Bar. Zatímco se její jizvy konečně začínají hojit, policista, který na otřesném případu pracoval, je přesvědčený, že skutečný zabiják z Watt Lake je stále na svobodě. Nastraží na vraha léčku a zanedlouho je nalezeno čerstvé tělo. Olivie teď stojí tváří v tvář nepředstavitelnému – je možné, že by se řezník vrátil, aby své dílo tentokrát dokončil? Ranč odřízne od světa sněhová bouře a Olivii může zachránit jediný člověk. Cole McDonough, spisovatel, dobrodruh a dědic ranče, který v ní rozdmýchá dávno zapomenuté city. Jenže tentokrát může Olivii její odhodlání uniknout před minulostí připravit o víc než jen šanci na lásku. Může ji stát život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Dark Lure , 2015

rilajaan
23.01.2023 5 z 5

Čtivé, poutavé, místy dosti drsné, hlavně hodně smutné s nádechem lepší budoucnosti.

Ajinka79
18.01.2023 4 z 5

Vnímám obrovskou propast mezi romantickou linii a pachanou brutalitou. Moc mi to k sobě nesedelo.
Ale příběh byl zasazen do zajímavého prostředí a kniha byla bezesporu velice čtivá.

hana4834
15.01.2023 4 z 5

Napínavé už od začátku až do konce i když trochu předvídatelné

Ishir
08.01.2023 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.

hnilda3
07.01.2023 5 z 5

Trvalo mi hrozně dlouho se začíst, začala jsem číst, přečetla dvě kapitoly a pak snad měsíc nic. Ale pak jsem začala znova a neuvěřitelně mě to vtáhlo a nadchlo.

simona g.
06.01.2023 5 z 5

Perfektní! Neuvěřitelně napínavé! Fajne jak hrom! Určitě doporučuji si přečíst, bomba thriller! Jdu hned sondovat další knihy ze série. Parádní knížka!!!

Kekik
06.01.2023 5 z 5

"Když jsem byla malá a když mě něco opravdu trápilo a připadalo mi, že nemám žádnou naději, máma si mě vzala stranou a řekla mi: "Zrovna, když si housenka myslela, že je konec světa, stal se z ní motýl."
Pořádně nadupaný thriller. Je pravda, že zhruba v polovině jsem měla pocit, že je příběh dlouhý, a říkala jsem si, co se ještě může vše stát, ale nakonec právě ta druhá polovina byla nejvíce zajímavá. Moc se mně líbilo, jak autorka postupně odkrývala tajemství. Nemusela jsem čekat na konec na rychlé a zbrklé vysvětlení všeho na pár řádkách. Některá tajemství skoro až vyrazila dech.
Příběh je vyprávěn z pohledu několika postav. I čtení knihy Toriiny maminky má velký význam. Krásně doplňuje to, co se stalo před lety. A nejen to nám prozradí.
Těším se na druhý díl.

WaN635
01.01.2023 5 z 5

,,Je možné určit přesný okamžik, kdy se váš život protne s cestou někoho jiného? Dokážete zjistit, v jakém momentu se dva životy překřížily a následně se zase začaly spirálovitě vzdalovat, přestože od toho okamžiku byly už navždy provázané, dva životy spojené v jeden ? ''

První přečtená kniha roku 2023 a rozhodně to nebylo špatné čtení, ba právě naopak.
Napnutá jsem byla jako kšandy, příběh gradoval a byl popsán opravdu výborně.
Romantická linka mi v tomto příběhu sedla, byla sice od začátku průhledná, ale prožitek ze čtení mi vůbec nepokazila.
Příběh se odehrával v zimě, na samotě u lesa a to dodávalo ději na zajímavosti.
Rozhodně si přečtu pokračování.

Wabinka
31.12.2022 5 z 5

Výborný thriller s romantickou linkou. Nechápu, nač jsem se čtením této knihy skoro rok čekala. Příběh je skvěle zasazen do zimního prostředí ranče na skoro samotě jen s turistickými chatkami. Všechny postavy byly sympatické. Těším se i na druhou autorčinu knížku.

lucie5197
30.12.2022 3 z 5

Knihu jsem si pořídila na základě velice pozitivních ohlasů a tedy byla jsem zklamaná.
Autorka píše celkem dobře, je to i poměrně čtivé, ale zároven nic, co byste nečetli už tak stokrát. Od chvíle co se Tori dostane do rukou kniha je vám jasná hlavní zápletka a i když jsem do poslední chvíle doufala v nějaký zvrat, tak jsme se bohužel nedočkala. Postrádala jsem napětí a to byl důvod proč mi tuhle knihu trvalo příšerně dlouho dočíst, nebylo nic, co by mě k tomu tolik lákalo. Charaktery postav mi nepřipadali zrovna moc propracované, bylo to takové povrchové seznámení a romantické části nevynahradili postrádající rafinovanou zápletku. Za mě průměr a nejspíš nezkusím od autorky nic dalšího.

Miliarda
30.12.2022 5 z 5

Na knihu jsem dostal doporučení a toto se nakonec ukázalo jako výborné. Kniha mě od začátku do konce pohltila, každá z postav byla skvěle vykreslena a přes lehce předvídatelný závěr musím ocenit nejvyšším hodnocením a v budoucnu se s chutí vrhnout na další autorčinu knihu.

xena2711
28.12.2022 5 z 5

Mrazivý thriller, který Vás dostane hned od první stránky. Jdu na druhý díl a autorku přidávám do oblíbených. Super.

Timkim
23.12.2022 5 z 5

Celý rok jsem výzvu od afrického autora odkládal. Čekal jsem slony, pyramidy, černochy.....ale tohle??? To jako fakt? To byla pecka!!! Přečteno za 3 dny a už dlouho mě kniha nevytáhla tak do děje. Ke konci jsem si říkal, že by to mohl být dobrý film. Vše to bylo tak krásně zamotané a jak se to rozplétalo, atmosféra houstla....jsem nadšený a v několika ohledech má kniha otevřený konec, mohlo by přijít stejně povedené pokračování. A ještě jedna zajímavá myšlenka mi zůstala v hlavě.....Jméno je jen symbol, z kterého se stal nástroj byrokratické kontroly. Nejsme vázáni jménem. Můžeme se stát, kýmkoliv chceme.

Moc rád doporučím.

gordon13
09.12.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se skutečně dá nazvat romantický thriller. Trochu jsem se bála, že tam té romantiky bude moc, ale je to dávka tak akorát. Hlavní děj táhne temnější krimi a rodinné drama a spolu dohromady je to velmi čtivý příběh. Opravdu povedené!
A paní autorka má u mě plusové body za to jak ukončila linku s Acem! Z toho jsem měla strach, zvířata to mají v knihách většinou těžké a mě je z toho pak nanic!!

jeny-v
06.12.2022 5 z 5

Vpravdě mě tato prvotina od spisovatelky, která vpadla do mého dramaticko-romantického světa, nadchla. Pokořila jsem ji jedním dechem, vskutku skvělé čtení. I já jsem z této knihy vnímala styl S.Brown, který má strhující, napínavý a čtivý ráz. Výborně napsané a přeložené, plynulé přecházení z jedné kapitoly do další i nepředstavitelně odlehlý život na ranči v kanadských horách, nadějný závěr a stěžejní charakteristika postav, ať už je to násilníkova oběť Sarah Bakerová, sociopat George, zlost Myrona McDonoughta na Coleho a jeho sestru, utajená mise Gage Burtona, podstatná role jeho dcery Tori, či zjizvená osobnost Sarah: „Jak přežít, když jsou zloba, hořkost, lítost a vina zakořeněné hluboko v duši člověka.“

dlabikk
04.12.2022 5 z 5

Velmi povedený začátek thrillerové série. Děj ubíhal rychle a skoro do konce mi to neseplo, ale jakmile to přišlo, řekla jsem si YES. Tohle jsem dlouho očekávala, čekat až do konce a nešlo přestat číst. Určitě pro mne za dlouhou dobu výborné a napínavé čtení :o)

Veronika_mad
23.11.2022 5 z 5

Na tuto knížku jsem přišla díky čtenářské výzvě a jsem velmi ráda, že jsem si ji vybrala. Příběh je trochu předvídatelný, ale stejně je velmi napínavý. Čte se to samo :)

LeHor
22.11.2022 5 z 5

Super čtení, těším se na další díl!

Micandy
22.11.2022 5 z 5

Nejlepší thriller, který jsem četla, mimo detektivky. Děj je místy mrazivý, ale autorka ho doplňuje krásnými popisy přírody a romantickou linkou. Moc čtivý a zajímavý příběh. Zpočátku tam je dost jmen ,ale všechno se vyjasní ke konci, to propojení mezi postavami jsem odhalila brzy,ale nevadí i tak doporučuji.

tyna_01
19.11.2022 5 z 5

Autorka píše stylem, který mne okamžitě pohltil do děje a nebýt povinností okolo, tak knihy zhltnu na jeden zátah.
Prvním dílem je Temné vábení, kde se setkáváme s Olivií, která zažila velké trauma, když ji v minulosti unesl zabiják a ona mu utekla. V té době se jmenovala Sarah, měla rodinu, dítě a vedla život, o který únosem také bohužel přišla a na základě toho začala život s novým jménem a na jiném místě. I když ví, že pachatel údajně zemřel, necítí se vůbec dobře, když se poblíž místa, kde se rozhodla pro nový začátek objeví mrtvá dívka. Ovšem vyšetřovatel, který její případ vyšetřoval, není tak úplně přesvědčený, že je zabiják mrtvý, ale myslí si, že je stále na svobodě a znovu se hlásí o slovo.
Do života Olivie vstoupí muž, ke kterému z počátku pociťuje averzi, jelikož vedl život, který ona nekvitovala, ale to se ovšem změní. V tomto příběhu najdeme nejen napětí a strach, ale i příběh lásky. Velké plus je, že je příběh psaný z úhlu pohledu více osob a to mne dost baví.
Ráda bych se rozepsala více, ale to bych proflákla některá fakta a tím vás připravila o napětí . Jo a rozhodně bych ráda viděla a navštívila ranč Broken Bar, musí to tam být krásný .