Temné vábení

Temné vábení https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458887/bmid_temne-vabeni-wkn-458887.png 4 489 147

Temné vábení série

Před dvanácti lety Sarah Bakerovou unesl zabiják z Watt Lake a několik měsíců ji sexuálně zneužíval, než se jí podařilo utéct. Zločinec byl dopaden, ale Sarah ztratila všechno: manželství, dítě i život, který milovala. Sarah, potýkající se s posttraumatickou stresovou poruchou, si změní jméno na Olivii Westovou a najde útočiště, domov i práci na ranči Broken Bar. Zatímco se její jizvy konečně začínají hojit, policista, který na otřesném případu pracoval, je přesvědčený, že skutečný zabiják z Watt Lake je stále na svobodě. Nastraží na vraha léčku a zanedlouho je nalezeno čerstvé tělo. Olivie teď stojí tváří v tvář nepředstavitelnému – je možné, že by se řezník vrátil, aby své dílo tentokrát dokončil? Ranč odřízne od světa sněhová bouře a Olivii může zachránit jediný člověk. Cole McDonough, spisovatel, dobrodruh a dědic ranče, který v ní rozdmýchá dávno zapomenuté city. Jenže tentokrát může Olivii její odhodlání uniknout před minulostí připravit o víc než jen šanci na lásku. Může ji stát život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

A Dark Lure , 2015

Pavlina50
25.07.2023 4 z 5

Na první pohled až trochu taková žánrová nevyhraněnost - "lovestory" či thriller, bylo tam obojí i když mám pocit, že té romantiky přece jenom asi trochu víc.
Atmoféra kanadského ranče fajn, motiv pachatele neotřelý, příjemné byly i krátké kapitoly střídající vyprávění několika klíčových postav, čtivost výborná.
Bohužel jsem nejdřív sáhla po druhém dílu této série, takže jsem měla od začátku jasno, jak to dopadne a kdo s kým skončí, ale to není problém knihy, ale čistě jen můj osobní.
Na druhé straně právě ten druhý díl mě nalákal k přečtení i této knihy.
A i když bych přece jenom i tady té romantiky raději trošku ubrala a naopak dodala více "thrillerového" napětí, ve srovnání s prvním dílem se mi tento líbil i tak o malý chloupek víc.

TVer
23.07.2023 5 z 5

Kniha se mi dost líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Bylo to hodně napínavé a příběh byl zajímavý.

hzd
09.07.2023 5 z 5

Dost dobrá knížka ale taky dost drsná. Už tu mám připravené pokračování a moc se těším.

Evaho73
09.07.2023 4 z 5

Trýznivý príbeh o bolesti, prežití a nových začiatkoch.
Celkovo túto knihu vnímam, ako dobrý atmosferický a napínavý thriller. Dej sa odohráva v Kanade, uprostred riek a lesov, kde zlo a násilie vytvárajú kľúčovú zápletku.
Postavy boli realistické a dobre vykreslené aj vďaka životným šrámom, ktoré si väčšina z nich niesla so sebou.

tessie_m
18.06.2023 3 z 5

Složitý začátek, nemohla jsem se vůbec začíst. Četla jsem hrozně pomalu, ale zároveň jsem nechtěla knihu odložit, protože mě zajímalo jak to dopadne. Celou dobu jste v napětí a skoro nic nevíte, protože všechno se propojí až na konci.

Pavlína2019
07.05.2023 5 z 5

Vynikající!!
Stojí za ještě více hvězdiček.

Od začátku jsem věděla, že to bude ono.
Zajímavý, neustále napínavý děj, kdy se dá kniha odložit až na konci.

Opravdu ohromně vymyšlená zápletka, kdy se i kousky z minulosti krásně skládají, až zapadnou na místo.

Autorka umí výborně psát.
Popisy postav, krajiny.... stránky se čtou úplně samy.
Těším se na další knihu!

V každém případě doporučuji!

dominika2585
24.04.2023 5 z 5

Ze začátku jsem měla velký problém se do knihy začíst, proto jsem jí každou chvíli odkládala. Ale děj se potom rozjel a vznikl z toho velmi napínavý thriller. Jen doufám, že druhý díl bude mít trochu svižnější rozjezd.

Sulmo
13.04.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé. Ovšem kdyby si pár postav mezi sebou řeklo, co kdo zjistil,bylo by to jednodušší... Ale to by pak skončilo po 50 stranách. Těším se na 2.díl.

lenka.g
06.03.2023 5 z 5

Fíííha... neměla jsem žádná očekávání, autorku vůbec neznám.. ale přišlo mi to dobrý!

vedana
05.03.2023

Nenadchlo mě

berila
01.03.2023 2 z 5

Tak já jsem bohužel zklamaná. Jako klasický thriller to tedy neberu. Nesedlo mi to, takové na konci dost překombinované, místy dost naivní (hlavně postupování detektiva), celkově jsem byla ráda, že už to mám za sebou. Uvidím, jestli se pustím i do dalšího pokračování. Tomu, kdo očekává klasický thriller, ale nedoporučím.

lenik284
12.02.2023 4 z 5

Velmi dobře napsaný temný mrazivý thriller i s trochou romantiky, který se mi četl velmi dobře a bavil mě, líbilo se mi prostředí ranče, blížící se sněhová bouře a vy s každou otočenou stránkou čekáte co se bude dít a hlavní hrdinka je pro mě hrdinka s velkým H. Těším se i na druhou knihu Temné ozvěny.

ElenaM
12.02.2023 4 z 5

Po dlouhé čtecí krizi mě zas nějaká kniha pohltila. Četlo se to skvěle. Bylo to napínavé a krátké střídající se kapitoly tomu dodaly tempo. Moc se mi líbilo prostředí ranče v zimě. Jednu hvězdu odebírám za některé pro mě předvídatelné věci v příběhu. Ale třeba jen pro mě. Užijte si čtení. Doporučuji. A těším se na druhý díl, další případ.

Deia
09.02.2023 4 z 5

Od tejto knihy som vôbec nevedela, čo mám čakať. Objavila som ju vďaka čitateľskej výzve a som za to veľmi vďačná, kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Príbeh bol zaujímavý a postavy som si obľúbila. Olivia, čo je nové meno Sarah, je sympatická a racionálna a ani Cole, syn majiteľa ranča, nebol na zahodenie, ešte aj tá romantika sa mi tam hodila. Motív v knihe ma nadchol - obeť, ktorá sa už postupne dostala z najhošieho a zrazu je opäť prenasledovaná vrahom, akurát tomu nechce uveriť, keďže si myslí, že vraj je mŕtvy. A často som ani ja nevedela, čomu mám veriť a čo si mám myslieť. Je vrah skutočne mŕtvy? Alebo dostali nepravého? Raz som bola presvedčená o jednom a hneď v ďalšej kapitole som sa prikláňala k druhej teórii. Celé to bolo zamotané, ale nakoniec to dávalo skvelý zmysel a také rozuzlenie som vôbec nečakala. Celkovo je v knihe veľmi veľa nečakaných zvratov a vďaka tomu má príbeh to správne napätie a spád, v niektorých častiach som sa od knihy nemohla odtrhnúť, ale na niektorých miestach mi prišla trochu rozťahaná. Ale som veľmi rada, že som túto knihu objavila a teším sa na ďalšiu časť.

KatyM.
06.02.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha, přečteno jedním dechem. Příběh je napínavý až do samotného konce, který je hodně emotivní. Už se těším na druhý díl.

KatarínaK.
02.02.2023 4 z 5

Velmi dobře vystavěný thriller! Od začátku do konce autorka drží skvělé tempo, postupně odhaluje minulost i nitro postav a dávkuje vše tak, že je čtenář neustále napnutý. Romantická linka mi vůbec nevadila, naopak, příjemně mi dovolila trochu vydechnout. Příběh je drsný, veden v několika rovinách, pravda, trošičku předvídatelný. Za mě krásné 4,5*

Holly.W
02.02.2023 2 z 5

Nesedlo mi to. Kniha se jaksi nemůže rozhodnout, jestli to je červená knihovna, nebo thriller. Kdyby to byl čistě thriller, tak by chtělo vzít více do hloubky únos a věznění Sarah a téma samotného sériového vraha. A možná by to pak byla mnohem lepší kniha než tohle přetahování, jestli to má směřovat na jednu nebo na druhou stranu. Uvítala bych, kdyby si autorka odpustila i tu vnitřní rozervanost hlavní hrdinky jestli si má nebo nemá něco začít s Colem. A to zapletení detektiva a jeho dcery do celého příběhu už bylo prostě moc. Tato kniha mi vůbec nestojí za jedinou další myšlenku natož za zapamatování. Četla jsem tisíckrát lepší thrillery.

emilieselden
30.01.2023 3 z 5

Kniha je psaná zvláštním stylem, na který jsem si musela zvyknout. Ale je to zajímavě propletený příběh, který stojí za přečtení. 3,5*

Šánka
28.01.2023 5 z 5

Těšila jsem se na thriller, a on to byl romantický thriller. A aby toho nebylo málo tak temný romantický thriller. Jenže to jsem zjistila asi tak ve třetině knihy, kdy jsem znovu koukla na obálku a přečetla si o co jde. Protože, když už toho jiskření a pekáče buchet na břiše pohledného ochránce bylo nějak moc a napětí zkraje pomálu, ale o to více drsných popisů, pak jsem teprve pochopila, že tohle není jenom thriller.
Mrazivá atmosféra odlehlého ranče, blížící se sněhová bouře, plno sněhu a někde tam se skrývá bestiální sociopat. Autorce se dokonale povedlo navodit atmosféru místa. Propojit napětí s romantikou a vygradovat hororový závěr, za který by se nemusel stydět ani Ch. Carter. Tak trošku styl Sandry Brown a Lisy Jackson. Jen ta Sandra B. je slabý odvar v popisech brutálních scén.
Bylo to hodně dobré, ale počítejte s tím, že je tam krásná, skoro až červenoknižní romantická linka, pak skok a hodně drsná brutalita a tento mix nemusí každému sedět. Druhý díl už čeká doma, jen si musím dát malou odpočinkovou přestávku.

Nika.
26.01.2023 4 z 5

Kniha, která rozhodně stojí za přečtení! Skvěle vymyšlená zápletka, poutavý děj, který je popsán krásně barvitě. Hlavní hrdinka byla skutečně hrdinka s velkým H.