Darebáčky

Darebáčky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288798/bmid_darebacky-Q0N-288798.jpg 4 281 27

Mandy sa v škole posmievajú snáď už od prvého dňa prvej triedy. Najviac však trpí pri stretnutiach s Kim, Sárou a Melániou, staršími dievčatami, ktoré majú najväčšiu radosť, keď možu desaťročnú Mandy šikanovať. Vtedy si najviac želá, aby bola niekým iným, aby bola pekná a obliekala sa moderne a nenosila okuliare, mala mladých a zaujímavých rodičov. Preto má Mandy takú radosť, keď si ju drzá, suverénna a veselá Táňa vyberie za kamarátku. Mama z toho síce nie je nadšená, pretože Táňa je podľa nej „problémové“ dievča. Zato Mandy si je istá, že ju jedine Táňa môže dostať z problémov a nie do nich, …alebo je to naopak?... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Bad Girls , 2003

Kopretina
04.01.2024 4 z 5

Malý bonbónek do čtenářské výzvy. Wilsonová je záruka kvality. U téhle knížky mi vadilo, že mi nebyla sympatická ani jedna postava.

Lovehorses365
25.08.2023 5 z 5

Takžééé...
na tuhle knihu jsem jen tak narazila v knihovně
a tak jsem se do ní zabořila že jsem ji tam celou přečetla.
Opravdu dobrá kniha

EmaKnizkova
12.03.2021 5 z 5

Všichni píšou že ta kniha měla pokračovat. Ale já si myslím že Jacqueline Wilson to myslela tak že chtěla abychom si to domysleli a rozvíjeli svou fantazii!

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Krásná kniha pro mládež. Četla jsem ji před cca 14 lety, kdy mi bylo 12 a dodnes ji mám ve své knihovně a občas ji i vytáhnu jako takové milé odreagování. Určitě nechám pro své děti.

Tesinka_Laufey
19.07.2018 5 z 5

Jako každá knížka od Jacqueline se mi moc líbila...Jen se mi zdála taková až příliš krátká. Zdá se mi, že spousta věcí se vůbec nedořešila, třeba větší trest za šikanu nebo kam nakonec zmizela Linda a jestli se ještě někdy s Mandy potkaly.

DancerJaneBooks
08.05.2018 5 z 5

Tahle knížka byla zase super. Moc se mi už od začátku líbil tenhle příběh a hned mě vtáhl do děje. Bylo mi moc líto Mandy, že ji šikanovala nějaká hrozná Kim. A ještě víc mě štvalo to, že se k ní přidala i Mandyina bývalá NEJLEPŠÍ (!) kamarádka Melanie... Jsem moc ráda za to, že se skamarádila s Lindou. Ze začátku četby, když jsem Lindu ještě moc neznala, tak jsem si právě myslela, že se připojí ke Kim, Sáře a Melanii, protože to tak podle jejího vzhledu vypadalo, ale nebylo to tak. Uvnitř byla moc milá a přátelská. To je zrovna příklad toho, že nemáme soudit lidi podle vzhledu, ale podle toho, jak se chovají. Linda sice nebyla úplně hodná v tom, že kradla ty věci, to jo, ale chtěla Mandy jenom udělat radost. Taky mi bylo strašně moc líto toho, že se Mandy s Lindou musely rozdělit. Byly to totiž strašně dobré kamarádky... Doufám, že se Linda s Mandy ještě někdy spolu setkaly a doufám, že jsou pořád nejlepší kamarádky. Aspoň, že se skamarádila s Artušem. Hlavně na tom konci, jak se s tou paní učitelkou bavili ve třídě o té šikaně, tak jsem to té hnusné Kim přála, ať se nad sebou konečně zamyslí. Někdy mi připadalo, že Mandyina máma je až moc starostlivá, že jí ani nedovolila nosit copek vyčesaný nahoru nebo se bavit s Lindou. Ale i tak to je moc krásná a poučná knížka o šikaně a o kamarádství.

Hania932
20.03.2018 4 z 5

Velmi povedená knížka. Čtivá, jednoduchá a zábavná. Pro mě oddechové a příjemné čtení. :)

Akorát mě trochu naštval konec že nevím jak to nakonec dopadne s Lindo. Jestli se s Mandy setká, a jaká bude její pěstounská rodina. Autorka ten konec mohla prodloužit.

Lea165
23.01.2018 4 z 5

Po dočtení příběhu jsem si pokládala spoustu otázek.Štve mě,že neví jak dopadla Linda.Jinak je to super knížka a rychlá na přečtení,Super děj a knihu můžu doporučit.Ale za konec knihy dávám 4 hvězdičky.

Kačkaknihomol
28.03.2017 2 z 5

Po přečtení tohohle příběhu jsem se koukla na poslední stránku, a řekla jsem si "Sakra, to už je konec?" Můj mozek totiž napadlo milion otázek. Tak třeba; Setkali se Mandy s Lindou? Jak dopadl Lindiin příběh? Celkově mi kniha připadá nedodělaná. A navíc (v nějakých pasážích) dost přitažená za vlasy. Dávám knize dvě hvězdičky. Za mě podprůměrná kniha.

Terezaa
01.11.2016 5 z 5

Tahle knížka je moje srdcovka, protože to byla má první knížka od Jacqueline. Možná proto dávám takové hodnocení, ale nemůžu si pomoct. :)
Moc zábavná a čtivá. Pobaví určitě jak mladší, tak i starší čtenáře.

lucille48
18.07.2016 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, nebyla pro mě dostatečně zajímavá, abych se k tomu přinutila. Jacqueline Wilsonová je skvělá autorka a já obvykle knížky dočítám, ale do tohohle nemám chuť.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Linda s Mandy mi prostě přirostli k srdci

ThrisaManx
18.01.2016 3 z 5

Tuto autorku jsem prostě milovala. Průšvihářky byly další povedenou knihou, kterou si ráda přečtu znova.

Káča Máča
05.07.2015 4 z 5

Moje první knížka, kterou jsem od Jacqueline četla :). Právem odstartovala moje naprosté nadšení z této autorky a jejích knížek.

Iwíček
05.04.2015 5 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda a tato není výjimkou :)

Kaki321
05.04.2015 4 z 5

Super, ale od Jacqueline jsou i lepší knížky :)

Jusťa
01.01.2015

Moje nejoblíbenější kniha od Jacqueline.

Ika6
17.11.2014 3 z 5

Hezoučký,ale průměr.

Roselunda 1928
17.11.2014 3 z 5

Neocejpalo to, byla to celkem nuda, přečetla jsem to za jeden den, Linda byla divná, čekala jsem, že to bude lepší, Jacqueline má na víc. Takhle to shrnu. 2,5 hvězdiček.

vodopad152
15.11.2014 4 z 5

Byla to velmi dobrá kniha