Dar vlka

Dar vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143089/bmid_dar-vlka-rB4-143089.jpg 3 104 29

Nový svět - moderní, přitažlivý, plný špičkových technologií - a uprostřed něj příběh tak starý a přesvědčivý, jako samotná historie: stvoření vlkodlaka, přepracované a znovu sepsané Annou Riceovou, vypravěčkou fascinujících příběhů a čarodějkou, která dokáže vytvořit neobyčejné světy. Příběh se odehrává v současnosti. Je situován na divoké pobřeží Severní Kalifornie, na útes vysoko nad Pacifikem, kde se nachází velkolepé panské sídlo s půvabnou a vzrušující historií, obklopené sekvojovým lesem. Mladý reportér nedávno zaměstnaný u San Francisco Observer. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc - přerušená tragickou událostí - mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán, šelmou, ze které díky tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a v hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje. Odolává potěšení a vlčí divokosti, a zároveň získal silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkající se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on - strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti z alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, a vzrušujícího putování si začíná uvědomovat, že se stává obojím, člověkem i vlkem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

The Wolf Gift , 2012

Anett24
06.07.2023 5 z 5

Mě se kniha velice líbila. Líbilo se mi jak Anne Rice ztvárnila vlkodlaka. Nebyl to takový ten klasický hezký vlk jak to bývá v ostatních knihách, ale vlkodlak jak bývá popsány v bájích.
Kniha byla sice dost dlouhá ale četla se mi hezky.

LucieK
11.09.2022 1 z 5

Knihu jsem dostala o přítele jako dárek a velmi mne zklamala. Knihu jsem četla strašně dlouho, nemohla jsem se donutit vrátit se ke čtení. Četla se hrozně těžko, nedočetla jsem knihu ani do půlky, musela jsem ji odložit zpět do knihovny. Ze začátku to vypadalo velmi zajímavě, ale autorka to hrozně protahuje. Zkrátka to nebyl můj "šálek čaje". Ale někoho téma s vlkodlaky třeba zaujme.

Miker
26.01.2021 2 z 5

Nějak nechápu, proč byla přeložena zrovna tato autorčina kniha. Je to přeslazený recyklát sebe sama. Desetkrát opakované situace, nic, co by zaujalo a vtáhlo do děje. Nedočteno.

kleozpatra
09.02.2020 2 z 5

Nevěřila bych, že si to někdy připustím, protože Anne Rice byla mou modlou a její romantičtí upíři a sexy čarodějnice adrenalinové čtivo, ale tohle už je škvár, kde Anne jede podle stejné šablony - kousnutí, šok, smíření, zalíbení si v tom, kousání dalších a závěrečný rozbor - což by snad tak nevadilo, ale vlkodlaci, proboha, to už je fakt dnes mimo mísu a k tomu se dočkáme ještě sovětských akt x !! Pak jsem si s hrůzou uvědomila, že to možná byl škvár vždycky, jen jsem to tak neviděla.

niki-chan
04.08.2019 3 z 5

Celkově kniha nebyla špatná, ale zkrácení aspoň o 100 stran, více navazovat dějové linky a necourat se u filozofických problémech by knize velmi prospělo.

ludek.n
31.01.2019 3 z 5

Známá autorka Upířích kronik Ann Rice přináší v Daru vlka poměrně neortodoxní a osvěžující pohled na problematiku vlkodlaků. Dalo by se to nazvat i studií bestie s lidskou tváří. V jejím pojetí totiž vlkodlaci nejsou zběsile vraždící monstra, lačnící jen po krvi a zabíjení, ale jsou ochránci spravedlnosti, soudci bezpráví a kati, trestající zločinné jednání. Bez ohledu na brutalitu, s níž si počínají, jsou i ve své vlčí podobě stále lidsky myslícími bytostmi s mimořádným smyslem pro dobro. Takový je i Reuben Golding. Sledovat jeho proměnu od pohledného provinčního reportéra k dědici vlčího prokletí je docela úchvatné… jen kdyby si autorka odpustila ony hloubkové ponory do psychiky muže, hledajícího cestu k sobě samému. Filozofování o podstatě života, o Bohu, o smyslu lidské existence, o odpovědnosti jednotlivce vůči společnosti atd. rozmělňují tempo vyprávění do takové míry, že jsem co chvíli lovil zatoulané myšlenky kdovíkde. Zkrátit text, zbavit dějovou linii balastu a byla by to kniha par excellence.

ChristineDaee
23.02.2018 4 z 5

Toto dielo úžasne vykráda populárne knihy a filmy. Vlkolaci ochrancovia z Twillightu. Vnímanie vôní, pocitov a sexu sa dá pekne prirovnať k film The Wolf - inak úžasný film - odporúčam. Žiadne hlboké myšlienky. Nelogické závery.
Prečo teda tak vysoké hodnotenie ? Tá kniha ma bavila, veľmi ma bavila a to je tiež niekedy dôležité. :D

LMFantasy
28.09.2017 2 z 5

Nuda... A i potom, nuda, len o niečo menšia... Autorka si tuším zabehla po inšpiráciu do Furry komunity...

makynka911
28.07.2017 4 z 5

Tak právě dočteno. Bylo těžké překousat se přes prvních sto stránek, ale čím víc jsem se do příběhu ponořila, tím víc jsem chtěla odhalit všechny tajemství a okolnosti, které hrdinu vedly knihou. Jak už bylo popsáno v komentářích níž, nejlepší úsek je cca posledních 50 stránek. Ty jsem doslova hltala.

Co se týče příběhu jako takového, nebyl nijak zvlášť poutavý, místy až moc protáhlý děj. Ale na druhou stranu to nebyla ani klasická fantasy vlčí záležitost, líbilo se mi, že celá legenda nebo jak to nazvat, je pojata trošku jinak.

Nicméně, kniha se dala i přes počáteční, dlouhý ba přímo zdlouhavý úvod číst a rozhodně to pro mě nebyla až taková ztráta času. Znova si ji ale asi nepřečtu :)

VerčaFF
04.05.2017 1 z 5

Nedočteno, styl psaní mě vůbec neoslovil, hrozně jsem se nudila... Možná kdybych přelouskala první půlku, tak bych hodnotila jinak, ale nezvládla jsem to..

micha-ella
24.02.2017 1 z 5

Dobrý začátek, který mě nalákal, zatím jsem od této autorky nic nečetla. Ale co si pomyslet, když v úvodu příběhu majitelka nádherného sídla a dalšího velikého bohatství přepíše svůj majetek na cizího člověka, kterého zná pár hodin? To by se v životě prostě nemohlo stát. Pak jsem zjistila, že by se nemohlo stát ani to ostatní a knížku jsem odložila. Miluji Sci-fi, když je příběh pravděpodobný, ale Fantasy ne.

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Příběh se odkrývá pozvolna, ne však zdlouhavě a postupně všechno do sebe zapadá, až dojdeme k velkému odhalení společně s postavami. To vás k nim zase o kousek přibližuje a většina postav je k tomu i hodně sympatických, což je nebezpečná kombinace.
Sice se tady objeví láska, dokonce dvě, ale romance to není, protože je v knize mnohem důležitější napínavý děj a příběh o vlčích mužích s jejich vlastní spravedlností.

Dar vlka je poutavý, lehce hororový příběh, který je čtivý a zajímavě pojatý. Čtenář musí nad dějem přemýšlet a prožívat osudy postav, jinak hrozí, že ztratí nit a nedobere se zdárného konce, který rozhodně stojí za to. Úžasná kniha a ještě lepší literární zážitek.

Michaela91
10.07.2015 3 z 5

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila, nedařilo se mi začíst a chtěla jsem knihu odložit nedočtenou. Pak ale začala nabírat spát a být zajímavá. Posledních dvacet stránek se mi líbilo nejvíc akorát mě mrzí, že na konci nebylo napsané jak se Laura rozhodla. Znovu už bych ale knihu nečetla

Krista93277
04.03.2015

Je to druhá kniha, která se mi od autorky dostala do ruky - Intereview s upírem jsem ani nedočetla. Tuto knihu jsem přečetla, byla pěkná ale nepřekvapila ani nenadchla. Jediné plus za dobrý překlad, jinak nic extra. Bohužel.

Moňule13
09.05.2014

Asi do půlky se mi knížka opravdu líbila, děj jsem hltala a byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Ale ve druhé půlce jsem se začala nudit a musela jsem se trochu nutit, abych knížku vůbec dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené. Postavy mi nebyly moc sympatické, hlavně Laura mi nějak nesedla. Nemám ráda otevřené konce, ale tady mi to ani moc nevadilo, protože mi bylo docela jedno, jak se Laura nakonec rozhodne. Znovu ji asi číst nebudu.

Lenka.Vílka
22.04.2014 2 z 5

Moje treti kniha od teto autorky...cele odpoledne jsem se premlouvala, ze to bude dobre, ze se mi kniha bude libit jako ty predchozi, a nakonec se do ni sladce zactu, jenze to se nestalo. Jediny duvod, proc jsem knihu docetla byl ten, ze jsem to chtela mit za sebou. Nebylo to tak spatne, ale zase ne tak uchvatne. Proste tahle kniha mi nesedla. Docetla jsem, ale neni sance, ze bych si ji pujcila znovu...docela me to mrzi...

Alie
26.01.2014

Ahoj chtěla jsem se zeptat jesti se na konci opravdu zabije????!!!!

Jennkie
09.12.2013 4 z 5

Tuto autorku mám ráda, takže od ní mám přečteno již více knih, ale tato je trochu odlišná. Možná je to tím, že je nejnovější, ale nemohu si pomoct, prostě mě nezaujala jako ty knihy předtím. Popisy dojmů, pocitů a scény byly jako vždy brilantní, autorka tam hezky zapasovala i jinou literaturu. Jen to trochu postrádalo napětí, nejvypjatější scéna knihy nebyla až tak napjatá, jak bych očekávala. Ale i tak se mi kniha četla dobře. :-)

Nikolka001
02.12.2013 4 z 5

Velice čtivá kniha. :)

Janičta
04.11.2013 3 z 5

Celkem zdlouhavá záležitost.
Skutečné akce vcelku pomálu.
Začátek mě upoutal, prostředek nudil a konec nabídl rozuzlení a spoustu prostoru k přemýšlení.

vlkodlaci

Anne Rice (p)
americká, 1941 - 2021
1996  78%Interview s upírem
1995  83%Hodina čarodějnic I.
2013  82%Upír Lestat
1998  81%Upír s tváří anděla