Danny, mistr světa

Danny, mistr světa https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50843/bmid_danny-mistr-sveta-659db7bfb1764.jpg 4 187 34

Kniha pro děti od mistra černého humoru. Danny má svého tatínka nadevše rád, ale hluboce ho zasáhne, když se dozví, že otec je na štíru se zákonem. I dospělí někdy porušují pravidla, ale Danny je hluboce přesvědčen, že tatínek je laskavý, dobrý a chytrý člověk, který má spoustu úžasných nápadů. A tak spolu s ním vymyslí neuvěřitelně smělý a nebezpečný plán!... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Danny, the Champion of the World , 1975

Pawlisman
08.03.2017 4 z 5

Spíše povídka o jednom velkém lovu. Krásný popis a vhled do dětskéí duše, od tohoto by to chtělo celou knihu - vyprávění chlapce Dannyho a jeho otce. Další a další dobrodružné výpravy. Skousnutelné čtení i pro dospělé.

Morčička
25.12.2016 4 z 5

Krásná kniha. Ale asi se mi líbil víc Karlík a továrna na čokoládu.

Karcoolka2210
20.07.2016 4 z 5

Prečítané a je to Dahl, ktorý to zasa dal. Teda, u mňa už asi žiadna jeho kniha neprekoná Karlíka a továreň na čokoládu, ale príbeh o Dannym a jeho otcovi bol super. Odporúčam nie len pre deti, ale aj rodičov. :)

bubáček-B
23.05.2016 4 z 5

NEEEJ KNIHA...

quentos
08.04.2016

Nepamatuju jinou knihu, od níž bych se jako kluk tak obtížně odtrhával. Její dočtení jsem tehdy oplakal...

upirek
13.10.2015 5 z 5

Moje nejmilejsi dětská knizka od Dahla!

Witta
30.10.2014 5 z 5

Jedna z těch lepších knížek z dětství, která se koneckonců dobře čte i dnes:-)

Elisa.Day
14.06.2014 4 z 5

Bezva příběh pro děti i jejich rodiče.

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Tak aby mě měl můj syn tak rád, jako Dany svého tatínka..... To bych si moc přál. A je mi jedno, že je to kniha pro děti. Já to mám moc rád

knihomilka
19.09.2013 5 z 5

Dobre sa ten príbeh čítal, tentoraz to nebolo také premrštené ako napr. v Charlie a továreň na čokoládu.

fellaZ
19.07.2013 5 z 5

Hezké, vtipné = prostě geniální.

Petrvs
19.02.2011 5 z 5

Ne tak skvělé jako Matylda, přesto perfektní dětská kniha, která mi v dětství bohužel utekla. Přesto je bez rozpaků dobře čitelná i v pozdějším věku - jest to dílko veselé, hravé, vtipné, láskyplné a snad i poučné, kdyby to neznělo tak nudně školometsky ;-)

Četl jsem i povídku "Mistr světa", které vyšla ve sbírce "Jednadvacet polibků" - ta má sice větší spád a správně vybroušenou dahlovskou pointu, ale nepohladí tak jako tahle milá knížečka.

PS: Když už nic jiného, všem doporučuji přečíst si alespoň "PS" na poslední stránce ;-)

Azizi
20.01.2011 5 z 5

Na túto tému Dahl inak napísal aj poviedku pre dospelých - Majster sveta. Skvelé, typický Dahl so všetkým čo k tomu patrí. Človek niekedy až vážne žasne...

deiwi
30.11.-0001 5 z 5

Rozhodně moje nejmilejší kniha z dětství. Četl jsem ji nesčetněkrát a s klidem ji doporučím všem rodičům jako dárek pro jejich děti. Kam se hrabe Harry a Edward :)